Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 221
моля за отговор дали мога да си прехвърля майчинството на майка си при условие,че съм го прекратила на 8.01.2007.благодаря предварително!
Цитирай


Мнения: 113
  Не е ли най-добре да питате в НОИ? Там със сигурност ще ви помогнат.
Цитирай


Мнения: 4 427
Ако детето не е навършило 2 години и ако майка ви работи по трудов договор, нямате никакъв проблем да и прехвърлите отпуска.
Цитирай


Мнения: 2 615
Не съм сигурна, че можеш, щом е прекратен.
Цитирай


Мнения: 4 427
Опс, извинявам се, но чак сега видях лентичката ви. Вашето дете е още на 4 месеца, което значи, че към момента имате право на отпуск по чл.163 дни от КТ ( 315-те дни ).
Съграсно инструкциите на НОИ, които излязоха в началото на тази година, докато имате право на отпуск за бременност и раждане ( 315-те дни ), нямате право на отпуск за отглеждане на дете. И това не зависи от факта дали реално ползвате тези 315 дни или не. Правото го имате. Решението за ползването си е ваше. Но отпуск за отглеждане на дете до 2 години ще можете да ползвате и съответно да прехвърлите на майка си едва след изтичането на тези 315 дни.

Имаше слухове, че за майките в заварено положение ще се даде право на избор дали да ползват 315-те дни или да си продължат отпуска за отглеждане на дете. Това обаче се оказаха само слухове, които бяха опровергани с инструкциите, за които споменах по-горе. Ще ви потърся точния текст и ще ви го пусна.
« Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 15:37 от ZinaSt »
Цитирай


Мнения: 221
Зина СТ благодаря за компетентния отговор newsm17 newsm51
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.