Пилешка фантазия в гювеч №2 !

  • 36 053
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Пилешка фантазия  в гювеч №2 !!



Необходими продукти:

4 пилешки пържоли (може да използвате всякакво месо-свинско, заешко ..)
около един кг. картофи
4 големи глави лук
3 големи моркова
една малка коф. заквасена сметана
подправки (чубрица, два бульона, сух чусън, пипер)


1. Задушават се в тиган нарязаният на полумесеци лук + настърганите моркови .
2. Нарязвате месото на лентички и слагате в гювеча + задушените моркови и лук. Добавяте една ч.ч вода , подправките и коф. сметана. Слагате във фурната на максимална температура  около 30 мин., след което намалявате градусите на 150.
3. Картофите режете на ленти и пържите във фритюрник или тиган. 1 час, след като сте намалили градусите прибавяте към месото и пържените картофи и допичате още 30 мин. на 150 градуса. Който предпочита може да не пържи картофите , а да ги сложи още в началото при месото , за да се задушават.
Да ви е сладко!





# 1
  • Мнения: 7 914
Покрай номинации си мислех , че  напоследък май не съм мяркала нови твои изкушения, а да знаеш чакам ги с нетърпение Hug

# 2
  • Мнения: 11 545
Лео  Hug давай още! Laughing

# 3
  • Мнения: 516
Лео Hug скоро бих я пробвала изглежда супер  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
записвам се, за да мога после да намеря по-лесно рецептата Peace

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ммм, много вкусно изглежда  Laughing
Ще се пробва  Peace

Лео какъв бульон слагаш пилешки или зеленчуков  ?

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
В момента се пече само,че е със свински пържоли!Мирише просто невероятно!Лео, златна си!

# 7
  • Мнения: 7 474
Аз слагам пилешки, но и зеленчуков да сложиш няма да е лошо  Peace
Който не обича може само сол Wink

# 8
  • Мнения: 7 474
В момента се пече само,че е със свински пържоли!Мирише просто невероятно!Лео, златна си!

 Shocked Много си бърза, то мойто още не е изстинало  Laughing После да кажеш дали ви е харесало  Crazy

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мерси   bouquet Ще сложа пилешки бульон  Simple Smile

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Номер 1 е чудо.Много вкусна фантазия.Ще се пробва и номер 2.

# 11
  • Мнения: 1 202
Когато направих Пилешка фантазия 1 много я харесаха .Ще направя и номер 2 и ще докладвам за резултата .   bouquet

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се пробва!  Peace

# 13
  • Мнения: 3 743
Лео, вече прекаляваш Hug  ако продължаваш така нито Лунните, нито Японските, никакви диети няма да помогнат Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 7 474
Лео, вече прекаляваш Hug  ако продължаваш така нито Лунните, нито Японските, никакви диети няма да помогнат Rolling Eyes

 Joy Това го знам от личен опит  Joy

# 15
  • Мнения: 208
И аз да се разпиша - пробвах първата фантазия със свински пържолки, - беше оценена по достойнство!
Благодаря ти, ЛЕО!  bouquet

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Беше невероятно вкусно!Благодаря,Лео още веднъж!

# 17
  • Мнения: 5 140
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?

# 18
  • Мнения: 7 474
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?

Аз в гювеч, ти можеш в йена  Hug

# 19
  • Мнения: 5 140
Лео, това в гювеча ли го прави или в йенка?

Аз в гювеч, ти можеш в йена  Hug

Да ясно като си купя гювеч и аз в него.
Лео   bouquet Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 5 713
Лео, спирка нямаш. Ще се пробва.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 277
записвам се, за да мога после да намеря по-лесно рецептата Peace

И аз - изглежда много добре, а и не сложно  Simple Smile Благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 2 028
чудна фантазия, Лео   bouquet това ни беше вечерята днес, наистина е много лесно и страааашно вкусно, не пържих картофките, а направо ги бухнах в гюведжето да се задушават... а мъжа ми е просто във възторг, утре пак това ще вечеряме  Laughing още веднъж благодаря за споделената рецепта!

# 23
  • Мнения: 5 001
Днес го сготвих със свинско, стана много вкусно newsm10
а утре ще правя на племеницата сладкиша с рулата
Благодаря Лео  bouquet

# 24
  • Мнения: 6 461
Направих "Пилешка фантазия" в гювеч .Облизахме чак и гювеча Mr. Green
Няма да пропусна да приготвя и "Пилешка фантазия в гювеч №2"  chef

# 25
  • Мнения: 780
аз също правих първата и стана фантастична Mr. Green а сега тъкмо се чудех какво да го правя това пилешко месо че ми писна вече от него и видях че има и втора част още довечера ще го пробваме надушвам че ще стане страхотно Mr. Green

# 26
  • Мнения: 277
В четвъртък вечерта посрещнахме на моя мъж родителите и брат му с "фантазията". Рецептата я изпълни мъжът ми /със свински пържолки/ и съответно той обра овациите cry  newsm62

# 27
  • Мнения: 22 867
В момента се пече със свинско. Ароматът, който се носи е.............................. Heart Eyesневероятен!!!

# 28
  • Мнения: 5 713
Направих я.  Laughing Но свинска фантазия.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2177184

Не задушавах нищо предварително. Сложих 6 скилидки чесън вместо сух. От подправките сол, черен пипер и розмарин.

# 29
  • Мнения: 22 867
Ето и моята фантастична фантазия свинска! Снимките са от телефон и качеството им куца, затова пък онова в гювеча си беше супер качествено и вкусно. Grinning

# 30
  • Мнения: 5 622
Ще пробвам и тази фантазия, но може би няма да пържа картофите, защото избягваме пържено..

Само искам да питам, а може би трябва да го направя в темата за първата пилешка фантазия, дали и на вас ви се получи нещо акто рибен вкус на манджата? Аз го отдавам на киселите краставички, които по незнайно какви причини дадоха илюзия, че манджата(първата пилешка фантазия) е направена от бяла риба  Rolling Eyes  Thinking

# 31
  • Мнения: 22 867
Ще пробвам и тази фантазия, но може би няма да пържа картофите, защото избягваме пържено..

Само искам да питам, а може би трябва да го направя в темата за първата пилешка фантазия, дали и на вас ви се получи нещо акто рибен вкус на манджата? Аз го отдавам на киселите краставички, които по незнайно какви причини дадоха илюзия, че манджата(първата пилешка фантазия) е направена от бяла риба  Rolling Eyes  Thinking

При мен ароматът бешеееее..........превъзходен Heart Eyes, съвсем далече от този на риба. Не знам кой от продуктите би могъл да придаде подобен аромат newsm78. Освен да пробваш без краставичките. Тя и Лео пише, че може и без тях. Аз сложих и краставички, домашно производство, бяха много хрупкави и приятно киселки.

А картофите при "фантазия"2  аз също ги сложих в гювеча с всичките останали продукти. Не ми се разправяше да пържа картофи, но мисля, да опитам и варианта с пържените.

# 32
  • Мнения: 5 622
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking

# 33
  • Мнения: 22 867
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking

Би могло да е и от месото, случвало ми се е пилешки бутчета да имат този рибешки вкус. Обясниха ми, че било от смеските, с които хранят бройлерите.

# 34
  • Мнения: 5 622
Домашни си бяха и моите. Но не аромата беше рибешки, а вкуса! НА небцето ти остава напомнящ рибешка манджа вкус Rolling Eyes  Thinking

Би могло да е и от месото, случвало ми се е пилешки бутчета да имат този рибешки вкус. Обясниха ми, че било от смеските, с които хранят бройлерите.

Дали наистина е възможно това?  Shocked  Close

# 35
  • Мнения: 4 371
Стига бе, верно ли може да е от месото Shocked
Аз ще сложа накрая краставичките, преди сервирането, защото не обичам готвени краставици Crazy
Още днес ще я спретна. Добре, че е Буба да ми покаже рецептата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Бубе, рибешки вкус определено няма , просто няма от какво  Thinking

# 37
  • Мнения: 200
Това изглежда апетитно

# 38
  • Мнения: 990
Лео провали ми диетата с тая рецепта  Heart Eyes. Ще го пробвам обезателно , и съм сигурна че ще е много вкусно   bouquet

# 39
  • Мнения: 795
Еййй, ако не спра да се ровя в готварския ще стана 100 кила  ooooh!

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз  Mr. Green Ще се пробва днес, отивам да пазарувам, то се е видяло това с диетите ...

# 41
лео много вкусно изглежда и аз ще пробвам : Grinning smile3534

# 42
  • Мнения: 791
Ох, че вкусотия!  Задължително ще пробвам!!!
А може ли линк към първата фантазия!?

# 43
  • Мнения: 22 867

......А може ли линк към първата фантазия!?

Заповядай!  Едно от любимите ми ястия.     bouquet  за Лео

# 44
  • Мнения: 162
олеле колко вкусно звучи...още утре ще я направя. Направо ми потекоха лигите Heart Eyes Peace

# 45
  • Мнения: 162
а може ли да използвам телешки шол, вместо  пилешко месо?

# 46
  • Мнения: 162
и още едно въпросче: няма ли да се спука гювеча на повече от 180 градуса?

Общи условия

Активация на акаунт