Изследване на кърма - София

  • 5 338
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 243
Моля да ми кажете къде мога да изследвам кърмата си в София?

Вече получавам шесто възпаление на гърдата, като последните няколко са точно през 5 дни и докато се съвзема от едното следва другото. Става твърде болезнено.
Отделно на дупето на бебето има гъбички, които ту се появяват, ту изчезват. Досега и два пъти съм получавала бодежи и парене в гърдите и сърбеж на зърната. Възможно е това да е гъбична инфекция, която да причинява възпаленията, макар че поред мамолога тези възпаления се дължат на застой на кърма и ми препоръчва да пия Бромокриптин.

# 1
  • Мнения: 75
Горе долу два месеца след раждането и аз вдигах температура - поне 4-5 пъти. Оказа се запушени канали - твърдо и болезнено  място в гърдата. Оправя се като се изцежда много старателно и упорито въпреки болката. Съжалявам, но не мога да ти отговоря къде може да си изследваш кърмата в София, само споделям моя опит. Успех и скорошно възстановяване  Laughing

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина ще е добре да направиш изследването. Гъбичките сигурно ще се открият - те се развиват почти по дефиниция след продължително антибиотично лечение - но едва ли само те са причината. Важно е да се открие причинител, ако има такъв (най-често е златист стафилокок, следван от стрептокок като честота) - и най-вече към какво е резистентен, защото има един тип златист стафилокок, който е резистентен към обичайните антибиотици.
Кърма можеш да изследваш във всяка лаборатория, където се прави микробиология (т.е. се занимават със секрети и посявки). За да е достоверно изследването, трябва първо да изцедиш 20-30мл от гърдата, да я измиеш и след това на ръка (не става с помпа, дори изварена! - стафилококите ги има по повърхността на кожата, така че може да се замърси пробата) да изцедиш, като хванеш средна струйка в стерилно контейнерче (от тези в аптеката).
Ще е интересно да напишеш после резултата - и какво лечение са предписали. Стискам палци това да реши проблема Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 243
Проверих няколко лаборатории но там не правят такова изследване. Дори в Института по заразни и инфекциозни болести не са сигурни дали може да се осъществи, та утре ще говоря с един доцент. Дали бихте могли да ми дадете координати на конкретна лаборатория?

а за запушените канали вече привикнах, но не знам как да се справя. Цеденето е ясно. Кърменето на поискване също. Само, че при нас бебето се храни на около 3 часа, а ега прави и 4 чаова пауза и трябва да го будя, за да хапне.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Явно не са свикнали с такъв материал... Нямам идея за конкретна лаборатория - но може да се обадиш на тел на банката за кърма, те сигурно имат лаборатория, с която работят или при тях на място (те със сигурност правят редовни изследвания на партидите кърма)?

# 5
  • Мнения: 1 440
Аз правих такова изследване, но тук в Бургас...Лабораторията беше съвсем обикновена, но когато питах правят ли изследване на кърма ми казаха категорично "НЕ". А когато дадох кърмата и казах, че искам посявка за евентуални бактерии се оказа, че правят newsm78 Просто не ме бяха разбрали, че не искам изследване за състава и калоричността на кърмата, а нещо съвсем друго Flutter

# 6
  • София
  • Мнения: 243
Успях да намеря телефона на една дама от Института по заразни и инфекциозни болести и утре ще направя изследването. Ще пиша за резултата.

# 7
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Ако ти трябва още, пиши ми на лични. Аз се изследвах в лаборатория Бодимед и бяха написали, че са изолирали стафилококи (мисля, че от вида, който описва hedra), моят лекар обаче каза, че не  е възможно, тъй като нямах никакви оплаквания. Изследвах се, тъй като бебето беше в болница и исках да съм сигурна, че всичко ще е наред като дойде време да се храним вкъщи. Та след това ме изпрати при една доцентка, която приема от време на време в ДКЦ-то в Младост и се оказа, че се изолира стафилокок, но от вида ауреус, който си е нещо нормално и си е част от флората на кожата. Та ако ти трябва ще му се обадя да ми даде координатите й.

# 8
  • София
  • Мнения: 243
Както бях обещала пиша отново.
Изследване ми направиха само на рагадите на болната гърда, защото пиех широкоспектърен антибиотик и изследването на кърмата може да не е вярно.
Та от направеното изледване излиза, че ми няма нищо- никакви бактерии, никакви гъбички. В понеделник ще нося за изследване и кърмата и тогава пак ще пиша.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като пиеш антибиотик, естествено че нищо няма да излезе в микробиологията - дори да е взета култура от рагадите, все пак този антибиотик действа общо в организма. Най-добре е да вземеш проба поне 3-4 дена след приключване на лечението, за предпочитане в момент, когато има симптоми, но преди започнало лечение. Защото иначе може да даде ниски нива или непатогенни организми и пак нищо да не стане ясно.

# 10
  • София
  • Мнения: 243
Разписвам се отново.
Вчера си взех изследването на кърмата. Няма ми нищо. Пробите са стерилни. И това 10 дена след като приключи приема на антибиотик.
Да и тъкмо да се зарадвам, че имаше двуседмичен покой и спокойно и приятно кърмене и снощи ме заболя отново същата гърда. Буци няма. След като сложих Рефригеранс през нощта мястото се беше зачервило. След това зелево листо. Уж ми мина за малко и реших да пробвам отново рефригеранс. Болка има, но няма уплътнения, а температурата ми достигна 37 градуса. Чудя се дали това  е запушване, защото на гърдата нищо и няма. Тече си на много струйки, които се отпушиха след антибиотика, но болката и зачервяването са над гърдата на нивото на мишницата. Лецитина си го пия.
Абе вече много взе да ми омръзва. Няма ли начен да се оправя. Очевидно е, че не мога да пия антибиотик през 10 дни.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много неприятно, че пак имаш проблем Sad
Предвид чистите изследвания нещото, което ми идва наум, е някаква механична пречка - все на едно и също място ли стават запушванията? Ако е така - на ехограф гледана ли си? И мислили ли сте с лекаря ти за един курс физиотерапия - евентуално с радар, който дава много добри резултати за лечението на упорити запушвания?
Друго нещо, което има определена роля в честите запушвания, е приема на наситени и трансмазнини - това означава всякакви готови храни, колбаси, маргарин и храни, които го съдържат, купени сладкиши, майонези и т.н. Мислиш ли, че нещо в диетата ти може да се промени?
Млечницата също може да има своя принос за възпаленията, тя също така си съжителства чудесно с някои видове бактерии - а ако бебето има симптоми на млечница, то е възможно да се прехвърли и при теб, макар че симптомите не винаги са типични. Вземаш ли някакви мерки за това - при честите курсове с аб, които правиш, това е много възможна причина... (макар че не винаги излиза в микробиология на кърмата, заради съдържащите се антибактериални фактори, които унищожават повечето бактерии и фунги при по-дълго престояване на изцеденото мляко).
Сигурно повтарям неща, които вече сме говорили Embarassed - но все пак Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 243
Запушванията не са на едно и също място. Всеки път е различно, но на една и съща гърда.
Досега два пъти са ме гледали на ехограф при мамолог и според него всичко е в рамките на нормалното. Каналите са добре. Няма някакви проблеми. Досега за физиотерапия не сме говорили и ще попитам педиатърката следващия път.
За хидрогенираните мазнини вече научих от форума и избягвам всякакви храни, които ги съдържат и то вече може би от около месец.
Млечница нямаме или поне така си мисля. Единствения симптом, който улавям е, че от време на време се получава едно цъкане, когато бебчо суче, но не винаги.
По отношение на антибиотиците последния път пих цитросепт и лактофлор, но ги спрях защото бебчо получи много силни колики и не знаех от какво е.
Приемам всякакви идеи.

# 13
  • Мнения: 313
Аз също получавам болки в едната гърда. Това което при мен действа е да я държа буквално празна един ден. Слагам бебо да суче от нея, цедя, абе да стане мека като ... не сещам подходящо сравнение Simple Smile Изобщо малко ако стане по- пълна и почва да ме боли. Иначе кърмата от нея си тече супер, няма запушен канал и т.н. просто от застоя на млякото нещо става. Опитай да я празниш и ти и пиши дали действа Peace

Общи условия

Активация на акаунт