Поправя ли се микровълнова печка

  • 5 822
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 593
или се хвърля на боклука?Как мислите?Заслужава ли си поправката ,знам че само да я отворят взимат 20 лева,после ако има някаква част за смяна ?Май ще е по-добре да си купя нова!

# 1
  • Мнения: 823
Поправя се Laughing,но зависи и от повредата.Един път ми се е случвало и ми смениха нещо ,платих 50лв.По-малко са от 200-300лв Wink

# 2
  • Мнения: 420
Ако кажеш каква е печката и какъв и е проблема, ще ми е по-лесно да ти отговоря.

# 3
  • Мнения: 5 593
Печката ми е PROLUX.Вчера я ползвах и работеше,а днес я включвам не иска да работи.

# 4
  • Мнения: 420
Марката не ми е много позната, но съм я чувала. Вероятно не е много скъпа.
Тогава първо провери дали ти работи контакта. Огледай щепсела дали няма подозрителни черни неща или дали кабела случайно не е залепнал някъде.
Ако това не помогне и мъжа ти не разбира нищо от техника, занесете я на сервиз. Може да поискате да я погледнат и да ви кажат колко ще струва ремонта. Обикновено за това не взимат пари. Ако ви поискат висока цена, не си струва да ремонтирате, а си вземете нова.
При тези печки рядко се случва нещо да се повреди. Най-често има нещо разпоено или откачено. Друг е въпроса какво биха ви казали в един нелоялен сервиз.
Ако имаш още въпроси, питай.

# 5
  • Мнения: 5 593
Печката не беше скъпа около 120- 130 лева,и аз за това се чудя дали да я поправяме или да си купим нова.Контакта и щепсела ги проверих,работят,на кабела му няма нищо поне външно.Мъжът ми отсъства и такива ел. повреди винаги стават ,когато го няма.Та, аз искам да знам какво им се разваля най-често на тия печки и къде да проверя дали има нещо разпоено или откачено.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чакай сега...
Какво означава, че МВ фурна не работи?  Rolling Eyes Няма захранване ли (седи като "умряла"... или свети и се върти, пък не грее?
Уточни моля те и ще ти кажа, колко би ти струвало.

# 7
  • Мнения: 5 593
седи като "умряла"... нито свети нито се върти

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдам.
От изгорял бушон, през дребна ел. механична повреда, та до изгорели ВВ диод, магнетрон или ВВ траф. Уточнение след преглед = 6лв.
Ако си в София ми пиши ЛС, да ти кажа къде да я донесеш за ремонт.

# 9
  • Мнения: 5 593
Не съм в София,но благодаря за инфото.Ще я занеса на поправка пък ще видим после.

Общи условия

Активация на акаунт