Раждане в Окръжна болница София? За и Против?

  • 25 689
  • 129
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли родили в Окръжна болница -София ?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 31 мар 2007, 18:59

  • Мнения: 660
Тука в тази тема може да изказвате Вашите виждания  и мнения за тази болница, АГ специалисти, дали бихте родили в нея и ако ДА поради какви причини или ако НЕ бихте родили там, какви са причините за това? newsm12 newsm10 newsm11 newsm53 preggo  ylinfant newsm30

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:04 от iranikolova

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Родих преди 6м. първото си дете там.Случи се със секцио.Искам да изкажа искрените си благодарности на екипа на д-р Жекова и акушер Мишева.Истински професионалисти,невероятни хора.Това е отделение с изключително мили и внимателни лекари,акушери,санитари и сестри.Препоръчвам горещо раждане там.От 7 дневния си престой там няма нито един лош спомен ,нито един лош момент.Раждането ми там беше изпълнено с наистина положителни и изпълнени с емоции дни.Успех на всички!

# 3
  • Мнения: 660
И аз чух за Жекова че е много добър специалист може би това ще е и моята болница за разждане,нищо че условията като интериор май не са много добри,по колко човека се стои в стая??? newsm78 newsm12

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Аз раждах там и ако ми се наложи втори път, пак там ще е. родих при д-р Кинкина, но също така съм доволна много и от д-р Братоева.

# 5
  • Мнения: 275
И двете ми раждания са при д-р Кинкина. Страхотно отговорен Човек, невероятен Професионалист.Отделението е ремонтирано, и ако може да се каже , че в болница е приятно, то ДА  условията им са добри(но не мисля, че за радостта, за която се лежи има значение дали е лукс или не)Впрочем и Ваня от треска за злато също ражда там.(ако за някой това е критерии)

# 6
  • Мнения: 660
И двете ми раждания са при д-р Кинкина. Страхотно отговорен Човек, невероятен Професионалист.Отделението е ремонтирано, и ако може да се каже , че в болница е приятно, то ДА  условията им са добри(но не мисля, че за радостта, за която се лежи има значение дали е лукс или не)Впрочем и Ваня от треска за злато също ражда там.(ако за някой това е критерии)
Не нямах впредвид че искам да е лукс,имах предвид да е прилично и чисто ще годе все пак сме хора не животни:)пък им предполагам се предлага някакви вип услуги за тези които искат,по тази тема за ОКРЪЖНА се пише малко може би по рядко жени раждат там,всичките се юрват за Шейново,което пък на мен не ми харесва че са много корумпирани:)

# 7
  • Мнения: 85
За момента съм решила да раждам в Окръжна и смятам да не ангажирам лекар. Близо ми е до дома, а  и разбрах от познати, че условията не са лоши. Само се чудя, как стои въпроса с епидуралната упойка, ако нямам ангажиран лекар - дали ако си поискам ще ми бъде поставена  Thinking Мисля, че отговора на този въпрос ще бъде решаващ за вземането на решение.

# 8
  • Мнения: 275
Напълно съм съгласна с това , че повечето се "Юркат"(това е правилната дума) в префукани болници, и не знам си какви скъпи клиники, а забравят, че и в другите скромни болници работят истински лекари-ХОРА.Въпроса с епидуралната не ми е много ясен , защото си раждах нормално и не ми беше нужна упойка, но момичетата, които раждаха заедно с мен казаха, че и по време на раждането да решиш., че не можеш да издържиш викат анестезиолога и ти слагат, по-късно я заплащаш на касата(тогава беше 100 лв. сега не знам все пак говоря за преди 2 години).
Окръжна болница е добър Кинкина и Жекова са страхотни но все пак държа на Кинкина.Жекова е завеждащ отделение и много търчи насам натам свидетел съм как си остави на стажанти родилката с която даже имаха уговорка(дано е било само за тогава)

# 9
  • София
  • Мнения: 625
Само се чудя, как стои въпроса с епидуралната упойка, ако нямам ангажиран лекар - дали ако си поискам ще ми бъде поставена  Thinking Мисля, че отговора на този въпрос ще бъде решаващ за вземането на решение.


Веднъж вече раждах там и точно защото стигнах до извода, че без лекар няма епидурална този път няма да си правя експерименти! Ако имаш възможност препоръчвам и на теб същото!

# 10
  • Мнения: 85
anya, благодаря за съвета.
Тази пуста епидурална упойка ме поставя в такава чуденка.
Ти смяташ ли да се уговаряш и ако да с кой (ако не е тайна, разбира се)?

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Tuig, не е тайна, но за да не занимаваме и другите ти пращам на лично съобщение!

# 12
  • Мнения: 5 468
Бих родила в Окръжна болница, защото съм чувала добри отзиви от нея. Не съм раждала там, но бих...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
За момента съм решила да раждам в Окръжна и смятам да не ангажирам лекар. Близо ми е до дома, а  и разбрах от познати, че условията не са лоши. Само се чудя, как стои въпроса с епидуралната упойка, ако нямам ангажиран лекар - дали ако си поискам ще ми бъде поставена  Thinking Мисля, че отговора на този въпрос ще бъде решаващ за вземането на решение.

Хич не се надявай да получиш епидурална без уговорка с лекар! Родих там при д-р Кинкина. Много съм и благодарна. Невероятен специалист / там всички са много добри и по тази причина не ангажирах лекар/. Най-гадното беше, че раждах между неделя и понеделник и имало в цялата болница само един анестезиолог. Ако зараждаш през седмицата може и по друг начин да седи въпроса де, не знам.

# 14
  • Мнения: 3 491
Имам спомени отпреди няколко години. Красимира Жекова ли се казваше въпросната д-р Жекова? Така май беше, моят личен опит с нея е смесен. Попаднах в кабинета й по препоръка на добра позната, след прекаран спонтанен аборт. Имала съм два прегледа при нея. От първия бях доволна, беше обстойно, назначи сума ти процедури и изследвания, които имаха смисъл може би. Но втория път бях озадачена. Беше в Окръжна болница, не в частния й кабинет, доста претупано, и при наличието на абсолютно нормални хормонални изследвания и само въз основа на варираща температурна крива ми изписа хормонални хапчета. Аз се стреснах доста, защото това са силни лекарства и с тях като че ли не може току-така. Не ги пих. Заминавах и без това скоро за Америка и бях решила да търся допълнително мнение. Не се наложи, забременях скоро след като пристигнах тук, изкарах лека бременност и родих леко, без да прилагам хормонални интервенции върху тялото си.
Може и да е добра специалистка, нямам кой знае какъв опит с нея, но бих следила какво прави и защо го прави. Но аз това го практикувам така или иначе с всички лекари.

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 03:59 от блажка

Общи условия

Активация на акаунт