Magnerot-странични ефекти

  • 11 027
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам питане към бъдещи и настоящи мами, взимали Магнерот или Магнерич за контракции. В 28г.с. съм. Взимах Магнерот 3х1 близо месец и половина. Последния път докторът ми каза да го спра, заради страничните ефекти, ама не каза какви. Докато го взимах, доста ми падаше кръвното, а в същото време ме обливаха топли вълни и през нощта много се потях. Мъчеше ме и страшна жажда.
Сега го понамалих и тези ефекти отшумяха. Затова пък ме обзе страх да не съм навредила нещо на бебчо.
Споделете вашия опит, моля!

# 1
  • Мнения: 46 429
При мен не е имало странични ефекти, кръвното ми по принцип е ниско, но през бременността беше нормално и не е падало. Нещо друго пиеш ли?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 694
От Магнерот или Магнерич /все едно/ и двете ги пих не съм имала такива стр. ефекти каквито описваш, а и други не съм забелязала да имам. Или е от нещо друго или просто от бременността. Кръвното ми е ниско и си остана такова и повреме и след нея. Спокойно. Ако много  си напълняла топлите вълни и потнето да не са от това. А жаждата я имах по време на цялата бременност. Аз вода не пия като камила съм, ако няма кола не пия нищо друго, а девет месеца мъжът ми беше като водоноска.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз пих Магнерот - не е имало никакви странични ефекти, нито пък гинекологът ми еказвал за такива!

# 4
  • Мнения: 2 498
Магнерот-а няма странични действия, които да навредят на бебето...

# 5
Цитат на: nikol78
При мен не е имало странични ефекти, кръвното ми по принцип е ниско, но през бременността беше нормално и не е падало. Нещо друго пиеш ли?


Пия и Но-Шпа. Но едва ли е от него.
А прекъсвала ли си магнерота или го пи повече време?

# 6
  • Мнения: 636
Аз пиех магнерот първо по една таблетка дневно, но след това по лекарско предписание 3по2. Една вечер обаче ми стана лошо и през нощта повръщах. Имам чувството че беше от хаповете, нещо като пренасищане усещах и затова си казах аааа не, връщам се на старата доза. Следващите дни ги намалих на 2по2 и сега пак си пия по една таблетка и се чувствам добре. Не съм повръщала повече. А кръвното ми винаги си е било ниско, не съм забелязала някакви промени.
Все още не съм казала на лекарката, но на следващия преглед ще го направя.

# 7
  • Мнения: 5 370
Аз пия Магнерот за първи път през бременността-и от време на време НоШпа-ако имам болки.От един два дена имам ускорен пулс,но не ми е за  първи път.Колкото до усещането за топло-всяка нощ си лягам с олекотената завивка и по някое време се събуждам от топлина-тя до сутринта спя с пролетното одеало.Но от Магнерот странични ефекти не съм имала-даже усещам,че намаляват контракциите.

# 8
  • Мнения: 3 200
Пих Магнерот сигурно 4 месеца без прекъсване, никакви странични ефекти не съм имала

# 9
  • Мнения: 4 358
Пила съм Магнерот и Магне В6 (в осми месец в доста голямо количество).
Не съм забелязала никакви странични действия. Ако имах топли вълни, определено щях да забележа.
Може би е индивидуално  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 609
Аз също пих Магнерот и не съм имала проблеми

# 11
  • Мнения: 2 051
Може да няма проблеми, но може и да не се забележат веднага.
Магнезият препятства усвояването на калция от организма. Ако се приема дълго време и неправилно, сама прецени какви последици може да има за костите на бебето и за твоя организъм - примерно за зъбите ти.  
За да не се "бие" магнезият с другите елементи трябва да се приема отделно, с интервал от 2-3 часа между препарати или храни с калциево съдържание.

# 12
  • Мнения: 211
Аз пих Магнерот около месец и след това ми го смениха с някакви американтски витамини с минерали. Наистина се почувствах много по-добре и имам повече енергия. За да се освежиш можеш да поискаш да ти предпишат някакви подходящи витамини и минерали, а най-добре е да пиеш повече фреш от цитруси.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 618
И аз пия Магнерот и то почти от началото на бременноста и нямам никакви проблеми, но виж от Но-шпа-то ми пада кръвното и съм имала случки когато съм пила само него и едва не съм припадала.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: Zareto
Здравейте! Имам питане към бъдещи и настоящи мами, взимали Магнерот или Магнерич за контракции. В 28г.с. съм. Взимах Магнерот 3х1 близо месец и половина. Последния път докторът ми каза да го спра, заради страничните ефекти, ама не каза какви. Докато го взимах, доста ми падаше кръвното, а в същото време ме обливаха топли вълни и през нощта много се потях. Мъчеше ме и страшна жажда.
Сега го понамалих и тези ефекти отшумяха. Затова пък ме обзе страх да не съм навредила нещо на бебчо.
Споделете вашия опит, моля!

Az pih Magnerot ot 24 ta sedmitza!Po edno vreme go pih 3 po 2 i vsi4ko mina dobre!Otnosno toplite valni e normalno ,ne se pretisniavai!Dori na zapad piat Magnerota kato vitamin4eta,no tuk e malko po-skap i za tova se vazdarjat doktorite spored men!Kazvat,4e jenite,koito piat Magnerot prenosvat bebetata,no moiat slu4ai be6e sledniat:termin 05.01.2005,a rodih na 18.12.2004g.Uspeh!

Общи условия

Активация на акаунт