Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4

  • 103 977
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
а тази плетка, като стигна до края на плетивото ли изпускам бримките newsm78

и аз така го разбирам, ще взема днес да пробвам ,би трябвало да стане

# 31
  • Мнения: 1 072
Аз и в миналата тема попитах, но хайде и тук:
http://letiachtata.web.data.bg/gallery/displayimage.php?album=16&pos=1
Летяща крава, имаш ли описание, схема на този модел?

Не съм видяла питането ти  Blush  Ето ти описание, на разбираем език. Само това имам.

# 32
  • Мнения: 9 095
летящата, и аз благодаря за схемата, но с моя скромен опит и в плетивото и в йероглифите едва ли ще разбера за какво става въпрос Sad

# 33
  • Мнения: 1 072
tedy_e, ти на две или на една куки плетеш и какво си търсиш?

# 34
  • Мнения: 3 550
Летяща, благодаря! Ако имам въпроси, ще те потърся пак. А кой е сайта ти? Помня, че влизах навремето, даже май се регистрирах във форума, но това беше толкова отдавна...........
Галхен, Теди, плетете до желаната височина. После изпускате от иглата бримката и опъвате настрани плетивото, така че да се разплете. Разплита се до нивото на ластика (ако е блуза) и там се зашива някак между другите бримки или по-скоро прихваща, защото иначе би се разплела до долу. Трудността тук е да се определи мострата на ширина, защото при това разплитане се разширява плетивото настрани.

# 35
  • Мнения: 9 095
летяща, на 2 Embarassed, аз съм от скоро плетачка, това ми хареса и мие се стори добра идея за дънки, само че по- обикновено, Стейси, благодаря за обяснението, хванах го  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 072
Ето нещо лесно, но оригинално. Може да се носи по много начини както е видно:

       

Ако го направиш с по-оригинална прежда или на редове от различни прежди и сложиш интересни копчета, ще изглежда далеч по-добре.

Steisi, форумът ми е в подписа. Кликни върху "Забранено за овци". Там си събирам идеи за плетки и ръкоделие изобщо. Приемам и нови членове.

# 37
  • Мнения: 9 095
летяща, ще черпя много Hug, хареса ми определено, само един тъп въпрос имам, нали си плета 2 предници и гръб, че немога видя да не е плетено цялото и да са оставяни отвори Blush и нещо като помощ за бримките или схема Praynig Praynig Praynig Praynig ако има по- малък от най- малкия номер, аз съм него Peace

# 38
  • Мнения: 3 810
letia6tata_krava , супер е последното!  bouquet
Аз тъкмо имам една прежда(меланж) дето трудно се разплита, а и не ми се плаче Wink и се чудех какво да я правя.
Е, даде ми идея.
Нали е ластична плетка(1 лице, 1 опако)?

Кой ме пита за костенурката?
и двете са на 1 кука.
Аз снощи пробвах 2-та и не ми хареса, минав на 1-вата- преброих 6 жълти шестоъгълника и 12+1 за средата- сини.
Дъното ще е голям кръг, но след като се оплете горната част.

# 39
  • Мнения: 1 502
И аз да се запиша в новата темичка.  Mr. Green

И на мен много ми хареса последното моделче  Peace, благодаря за идеята летяща.
Тити, благодаря ти за обяснениата за плетенето на гугла, определено ми допадна Т-образния модел, мисля че ще е според моите възможности.
А за свивките имах в предвид, свивките за ръкавите, колко реда трябва да свивам, преди да продължа да плета нагоре, но мисля че се получи, свивах по 3 бримки на всеки втори ред (така пишеше в книгата ми) само 3 реда и продължих нормално.
Другата гугла е като буквата Т - плете се тилната част/това са 1/3 от бримките отазд на врата, като изплетеш нужната височина, наддаваш от двете страни по още толкова бримки и плетеш същия брой редове, става като буква Т и накрая съединяваш отстрани/. Става квадратна качулка. Същата може да се изплете и обратно - първо дългата част/която се пада върху главата/ и после свиваш.
Искам малко по-подробно обяснение по горния цитат.  Praynig
Значи 1/3 от бримките, но от средата на вратната извивка ли?
Тия наддавки, трябва ли да бъдат бримките толкова колкото височината на гуглата ли?  newsm78 Ох, малко съм зле с въображението.  ooooh!
Мога ли да завърша раменете и със същата прежда, с която съм плела гърба да изплета вднага гуглата?

Благодаря предварително!  bouquet

# 40
  • Мнения: 641
letia6tata_krava , супер е последното!  bouquet


Още една идея...

http://fancy.nasca.ru/image/crocheting/29/2447/

# 41
  • Мнения: 9 894
Другата гугла е като буквата Т - плете се тилната част/това са 1/3 от бримките отазд на врата, като изплетеш нужната височина, наддаваш от двете страни по още толкова бримки и плетеш същия брой редове, става като буква Т и накрая съединяваш отстрани/. Става квадратна качулка. Същата може да се изплете и обратно - първо дългата част/която се пада върху главата/ и после свиваш.
Искам малко по-подробно обяснение по горния цитат.  Praynig
Значи 1/3 от бримките, но от средата на вратната извивка ли?
Тия наддавки, трябва ли да бъдат бримките толкова колкото височината на гуглата ли?  newsm78 Ох, малко съм зле с въображението.  ooooh!
Мога ли да завърша раменете и със същата прежда, с която съм плела гърба да изплета вднага гуглата?


мамо Веси,
понеже имах сериозни съмнения, че обясненията ми са разбираеми, ще помоля и още някой, който има готова схема например, да се включи. А аз ще опитам по-подробно:
1/3 от бримките са от средата на вратната извивка, да. Тук обаче има един слаб момент - така около врата ще ти е широко Simple Smile т.е. ще се получи кубовидна форма и около врата ще ти е доста свободно - въпрос на вкус.
Опитай да оплетеш обратно, от широката част на гуглата/тази, която ще е откъм лицето ти/, и да направиш едно стесняване към раменете. Давам ти изпробвана схема за детска качулка/т.е. размерите са за дете, ако искаш първо на тях пробвай/:
започнете 80 бримки . На 12 см височина започнете да свивате от двете страни по 10-9-9 бримки. Остават 24 бримки. След това свивайте през 1 ред по 1 бримка. Плетете до изравняване на страните.
Така мисля, че е съвсем лесно, но дано не съм се изложила Simple Smile

като ти се изясни моделът, ще можеш да го направиш и обратно, т.е. от изплетения гръб да продължиш веднага гуглата.


аз имам въпрос: така наречените top - бюстиета, потници и не знам как още се превеждат - каква е модната тенденция за следващото лято? Досега се носеха едни като за бременни, разширяващи се от гърдите надолу. Ако си оплета такова нещо, да не съм демоде?  hahaha питам заради онази златистапрежда. Избрах някаква плетка и модел, обаче не съобразих, че преждата е нееластична и ако е по мен, няма да мога да обличам дрешката. Така че трябва нещо по-свободно......

Палечка - ще покажеш ли готовите играчки, много ми е интересно!

# 42
  • Мнения: 616
Не мога да не се запиша че идеите ви са страхотни. Peace

# 43
  • Мнения: 641
тити , ето ги: дядото с ряпата, Гризанка и Шаро.
Още много имам да уча, но има време докато изплета останалите Grinning.

Важното е, че детенце им се радва, което ме зарежда много!

# 44
  • Мнения: 3 810
Палечка- страшни са!

А тоалета за кърмачки...направо ме срази! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт