Страх ме е да си вляза във входа...

  • 4 242
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
бягай далеч!премести се на друго място-в по-малко етажен блок(кооперация),с по-малко апартаменти.
нищо няма да се направи,особено ако "съмнителните " са собственици на жилището.

Ще избяга и какво, ще отиде в друга кооперация където живеят крадци на коли или още по лошото вносителите на дрогата... тогава няма да смее и да се прибира за да не взривят кооперацията...
стига вече с това   nnnuu, по тази логика, айде всички свестни на  newsm41

# 16
  • Мнения: 6 155
имай в предвид, че нахвърляни използвани спринцовки си е достаъчно престъпление.

И какво престъпление е?  Wink

Ами примерно, че опасни отпадъци биват системно изхвърляни в околоблоковото пространство, където преминават малки деца.

А за ослушването ок. Но да не се наложи после и да сложи скрита камера в чантата, да позвъни и да пита дали предлагат Херинга  Crossing Arms

Такова престъпление няма Stop Или поне аз не знам да има.

Относно ослушването - идеята ми е да се събере по-конкретна информация, която Касиди би могла да посочи в сигнала си - напр. "В ап. №46 всеки вторник към 12ч. се събират подозрителни лица/наркомани/, които си купуват дрога". Така полицията ще знае кога, къде, защо ... да отиде и провери. И ако в посоченото място и час намери наркомани с дрога ще може веднага да се предприемат мерки с/у тях, да се образува бързо или незабавно производство и т.н. 
В противен случай в полицията ще има сигнал, че в бл. ... се размотават наркомани. Ще дойде кварталния, ще се огледа и няма /90% съм сигурна/ да намери нищо Tired И к`во?

# 17
  • Мнения: 1 202
Наистина в лошо положение си. Толкова ли няма свестен човек на който да му е направило впечатление за това което става в блока ? Затова не трябва да си мълчиши ти  а да отидеш до районното ви и да потърсиш някой който  да ти обърне внимание .  Thinking     Не може ли да си искаш наема който си дала и да си потърсиш друга квартира ? newsm78

# 18
за "мълчанието"-касиди иска съвет за себе се ,за собствената си сигурност,а не какво по принцип би трябвало да се направи в тази ситуация и как би трябвало  да реагират съседите и органите на реда.стига с тези ербап съвети да се оплаче и т.н-а после,сама,с дъщеря?най-много да  приберат наркоманите за една нощ и да ги пуснат-тогава?представете си се вие на същото място-как бихте спали спокойно?
нека не се лъжем-ако органите от които зависи проблема си гледаха работата досега отдавна да са разтурили "свърталището".
касиди,нека поне има мъж(мъже),който да е повече време с вас.

# 19
  • Мнения: 99

 Peace Peace Peace
Касиди, послушай съвета на ihtiandra и направо си събирай багажа още тази вечер, купи си еднопосочен билет за държава, където няма наркомани, престъпност и полицията е ок Outta Joint....
Всичко друго е чешене на езиците  Close и опит да се оправи положението на една разпадаща се държава newsm78, благодарение на спасяването по единично. Остави ги наркоманите Naughty, те ще умрат от свръх доза, съседите от цялата кооперация ще се изнесат, пък наркотата ще си направят една комуна в блока. После може да превземат и съседната... и някой ден да търсиме точно по тези входове и нашите деца.... само дай адреса...

# 20
Съветвам те ,ако имате възможност да се изнесете от там.А Вие момичета викайте Пази боже,защото никой не е застрахован.На никой не го пожелавам.

# 21
  • София
  • Мнения: 981
И при нас е почти същото като влизам във входа виждам непознати да си предават нещо и си го крият в гащите.
Един ден излизайки с децата отпред спира черен мерцедес навежда се някакъв младеж дава пари и от вътре един пикльо му подава пакетче.В този момент минава и патрулката и си отминава.Мислите ли че полицията не знае за какво става въпрос?
И аз мислих да се оплаквам, но ми казаха че няма смисъл защото дилърите плащат на полицаите! #2gunfire
Незнам как ще живеем така.Как ще си пускам децата сами навън да си играят? newsm78 Не можем цял живот да сме плътно до тях
Остава ни само да се молим да са достатъчно разумни  Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 365
Картинката с наркоманите май става все по-често срещана. Миналият месец една седмица на стълбите пред етажа ни /стъклената врата на етажа се заключва/ имаше 2 използвани спринцовки. Не ги махнахме нарочно, заради чистачката, а и защото си е гнусно, но...
Във входа, който също е голям - на 14 етажа с по 7 апартамента на етаж/ има доста наркомани, крадци, бивши и настоящи затворници, дилъри - всички знаем кои с, полицаите също. И какво? Никой нищо не прави. Нямам предвид живущите, а полицията. Истина е, че ги хващат и ги пускат.
Моят съвет е наистина да си вземеш спрей. Аз имам от много години, но да чукна на дърво, не ми се е налагало да го използвам. но все пак се чувстваш малко по-спокоен, когато е в ръката ти. Затова го дръж в джоба, а ръката в джоба. Както се казва -прибирай се по светло и гледай да има други, когато влизаш:) Но най-важното според мен... не ги гледай в очите, така ще им засвидетелстваш внимание и може да те нападнат, или просто да те причакт да си поговорите. Прави се, че не им обръщап внимание и при първа възможност напусни блока, а след това добре гледай къде взимаш жилище под наем. Добре, че не ти е купено, както сме ние.
За жалбата в полицията... не знам дали ще има ефект. Гражданска съвест... дрън-дрън та пляс. Ще дойдат, ще направят проверка, а после, ако са гъсти с кварталия той ще им каже кой се е оплакал. По-скоро направете жалба от целия вход и я подаите през кварталния, към райното, към по-висши инстанции.
И, не се плаи толкова, спокойно и далеч от тях Hug

А, и не забравяй да ги покажеш отдалеч на хлапето. Първо ще ги познава и няма да им обръща вниание, Второ, ще му покажеш какво ставаш, когато започнеш да си играеш с наркотиците.

# 23
  • Мнения: 4 733
Хубаво звучи, но за съжаление си броих последните стотинки за да предплатя наема и да имаме със сигурност покрив над главите си - детето ми и аз. На този етап не ми е по джоба ново жилище, което със сигурност ще е по-скъпо от това, което ползваме в момента Tired

# 24
Съ4увствам ти мили4ка ,но тук в България е така.Пази се,пази и детето си,тези xора са непредсказуеми.При първи одобен слу4аi маxаи се от там.Бог да те пази.

# 25
  • Мнения: 1 455
Касиди дано да нямате проблеми,стискам палци Hug.Определено и моят съвет е след изтичането на платения наем да се махнеш от там.Най-малкото заради дъщеря ти.Живяла съм в такъв квартал с много наркомани,дали все по-високите блокове са толкова често срещани? Thinking Моя блок беше на 22 етажа и постоянно се сблъсквах с такива.Лошото е ,че и мои приятели се пристрастиха,аз слава богу се махнах от там.Общо взето мога да ти кажа,че наркоманите не са агресивни,по скоро са доста страхливи.Най много си патят собствениците на кварталните магазини,защото предимно крадат от там и от родителите си.

# 26
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Обади се в "Господари на ефира" да им спретнат една скрита камера! Иначе решение няма! Всички и полицаи и наркодилъри са свързани като свински черва!!! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 733
Нали в такъв случай ще трябва да заснемат и мен....И става наистина опасно за детето ми и мен самата.

# 28
  • у дома
  • Мнения: 965
Съчувствам ти... Но, щом като за сега нямаш друг вариант, помисли как да се защитиш. Купи си спрей и го дръж в джоба, както е написала Abigail, а когато се прибираш с едната ръка детето, с другата спрея. Аз така съм се прибирала много години, като работих в Сл. бряг и се прибирах по нощите... И не мисля, че наркоманите са "безобидни"...От къде да го знаеш дали има пари за следващата доза?
Нито полицията, нито Господарите са вариант, според мен.
Успех!

# 29
Миличка Касиди съчуствам ти искрено. Моя съвет към теб е следният:
1.Дръж се високомерно със самочувствие и не им обръщай никакво внимание все едно не съществуват.
2.Гледай да нямаш пряк контакт с тях даже не ги и поздравявай защото всяко едно сближаване в бъдеще може да ти навлече и сериозни проблеми като например да ти искат заеми и тем подобни неща.
3.Не уставяй детето без надзор да си играе по площадки и градинки пред блока.
4.По възможност се появявай от време на време с приятели мъже с по внушителни габарити и тежкарски вид и ако те бъдат гарнирани с някоя скъпа лимунзина с еднакви числа в регистрацията и наркоманчетата я забележат ти гарантирам че няма да имаш никакви проблеми.
5.Не носи много бижута на видни места.
6.Засега не се обаждай в полицията да ги дразниш безпричинно.
Това е което се сещам аз и мисля че ще ти бъде от полза защото и около моят бивш апартамент се навъртаха такива индивиди.
Стискам ти палци и най важното не се плаши и негуби самоувереност.

Общи условия

Активация на акаунт