Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ланкър, планините Овнерог

Мнения: 6 247
(5) Към болничните листове за гледане на болно дете до 18-годишна възраст и за гледане на болен член от семейството над 18-годишна възраст се прилага декларация по чл. 39 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността.

Това го копнах от сайта на НОИ. Някой може ли да ми обясни каква е тази декларация, тъй като педиатърката ни явно не знае. Миналата седмица бях в болничен за 2дена заради малката и ми даде само болничен лист.
Цитирай


Мнения: 4 438
Педиатъра ще ви издаде само болничен лист. Декларацята ще си я попълните в счетоводството ви, когато представяте този болничен лист.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Мнения: 6 247
Мноооого благодаря! Значи мога да си оправя бакиите все още, въпреки че болничния ми е вече в счетоводството.
Цитирай


Мнения: 4 438
Ами те бакиите са в счетоводството ви  Smile. Счетоводителката е трябвало да ви даде декларацията. Отидете при нея и си я поискайте.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Мнения: 6 247
Болничния ми отиде в пликче заедно с други документи, т.е. счетито ни не е знаело, а тези 2 дена почивам, та може и да ме е издирвала, ама..... Laughing Благодаря още веднъж. А какъв е този чл.39?
Цитирай
Чл. 39. (1) Болничен лист за гледане или придружаване на болен член от семейството се издава, при условие че в мястото, където пребивава болният, няма друг незает на работа член от семейството му, годен да гледа или да придружава болния. Това обстоятелство се установява с декларация на осигурения, на когото се издава болничният лист, която се прилага към болничния лист. Лекуващият лекар или ЛКК вписва в личната амбулаторна карта на болния името, на когото е издаден болничният лист за гледането му, името, местоработата, постоянния адрес, родствената връзка с болния, размера на отпуска, номера на болничния лист и обстоятелството, че е приложена декларация към него. Данните от болничния лист - номер, серия, начало и продължителност на отпуска, се нанасят и в ЛАК на лицето, на което е издаден болничният лист.
(2) За дете до 7 навършени години не се изисква декларация по ал. 1 само когато майката поиска да гледа и да придружава болното си дете.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.