По колко ядат вашите двумесечни бебета?

  • 53 402
  • 15
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 753
Моята Анна си хапва по 130мл кърма на всяко хранене. Майка ми обаче ми каза, че видяла на една кутия с адаптирано мляко, че бебетата на 2 месеца трябвало да ядат по 170мл  #Shocked  което ми се струва адски много. Знам че зависи от килограмите и апетита на бебето, но моята бебка има страшен апетит и ако й дам и 200мл ще изяде! Затова нейния апетит не ми е мерило по отношение на количеството на яденето.
Та, 170мл не е ли ужасно много? Няма ли опасност да се разширят стомахчетата на бебетата? Ами коликите - не стават ли по-жестоки по този начин?

# 1
Много добре си хапва твоята Анна. Grinning
Това, което пише на кутиите на изк. храни, е за 5-кратно хранене.
Аз знам, че 2-я месец трябва да яде 120, 3-я- 130 и т.н.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А ти как разбра че на всяко ядене хапва по 130 гр.  Марти понеже е на шише и го виждам как всеки път яде различно. Иначе максималната му доза е 120 грама обаче аз по толко си правя и виждам че не мрънка след това, не знам ако направя повече какво ще стане. Така ми каза лекарката за възрастта - 120 гр. А 120 гр. яде 3-4 пъти през деня иначе яде по по-малко

# 3
Цитат на: albenadi
Моята Анна си хапва по 130мл кърма на всяко хранене. Майка ми обаче ми каза, че видяла на една кутия с адаптирано мляко, че бебетата на 2 месеца трябвало да ядат по 170мл  #Shocked  което ми се струва адски много. Знам че зависи от килограмите и апетита на бебето, но моята бебка има страшен апетит и ако й дам и 200мл ще изяде! Затова нейния апетит не ми е мерило по отношение на количеството на яденето.
Та, 170мл не е ли ужасно много? Няма ли опасност да се разширят стомахчетата на бебетата? Ами коликите - не стават ли по-жестоки по този начин?

Ние пък сме на адаптирано мляко и ядем по 130-140мл на хранене.Знам,че сме малки за такова количество,но малката си търси и докато не се наяде на спира да мрънка,но сега се храни пет пъти.

# 4
  • Мнения: 781
аз пък въобще не знам по колко яде моя принц Confused наддава нормално, макар че като се цедя за проба едвам изцеждам 90мл Neutral Face цокаме се често, често и едоста ревлив, но аз си го обяснявам с коликите Sad иначе ми надуха главата роднини разни как не му стига, затова реве така и да го дохранвам, Imp  ама не ще удържа фронта до сл. консултация дано всичко е ок Confused

# 5
  • Мнения: 1 800
Ще ти цитирам от книгата на Проф. Л. Трифонова -  "Хранене на бебето":
От втората седмица до втория месец:
Необходимото дневно количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето, или по 200 мл на кг тегло. Това е максималното количество храна, което детето може да риеме, без да възникнат храносмилателни смущения като повръщане или диария. Във възрастта до 1 година детето не бива да получава повече от 1 л храна днедно!
Какво означава това на практика:
Ако детето тежи 3 кг, то се нуждае от 600 мл (3 кг * 200 мл)мляко дневно. Ако детето се храни 7 пъти, това означава, че трябва да получава средно по около 90 мл на едно хранене (от 70 до 100 мл).
Ако детето се храни повече от 7 пъти, порцията му ще бъде съответно по-малка.
От 2- до 4-месечна възраст
Средното количество храна за деня трябва да е равна на около 1/6 от теглото на детето, т.е. по около 170 мл на килограм тегло.
От 4- до 6-месечна възраст
Средното необходимо количество храна е около 1/7 от теглото на детето, т.е. средно по 140-150 мл на килограм тегло.
Ако детето тежи около 7 кг, това означава около 1 л храна дневно. Ако детето се храни 6 пъти, порцията ще бъде около 170мл (+-30мл); Ако се храни 5 пъти, порцията ще бъде средно около 200 мл (+-40 мл).
След 6-ия месец
Необходимото средно дневно количество храна възлиза на 1/8 от теглото, но не бива да надминава 1 л дневно. При хранене по 5 пъти дневно това означава средно по 200 мл на порция. Това съответства на вместимостта на стомахчето на детето в тази възраст.[/b]

# 6
  • Мнения: 2 567
Вчера за първи път измерих Диана на кантарчето преди и след ядене и установих, че е изяла около 160-170мл. Не знам, дали всеки път яде по толкова, но едва ли....И бебета са хора и могат понякога да хапват повечко, а друг път-по-малко. Ако си наддават нормално, според мен няма значение отделното ядене точно какво количество е.

# 7
  • Мнения: 3 663
Таня на вашата възраст ядеше по 140. Сега яде по 180.  5 хранения на денонощие.

# 8
  • Мнения: 4 965
Ехеее, ако моите шушулки, когато бяха на 2 месеца, изяждаха по 130 г. сигурно щях да скачам до тавана от радост. Тогава не можех да ги накарам да хапнат повече от 80-90 г. и пак си качваха по 1 кг. на месец.
В момента продължават да ядат по 150-180 г. мляко на хранене и отказват повече от това количество.

# 9
  • Мнения: 433
Максим влезе в 4-тия месец, а още яде по 120, а сутрин дори и по-малко, но вече е 7 кг. и отгоре.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние тази седмица ставаме на 2м,но колко яде - нямам абсолютно никаква представа Mr. Green Кърмя я,когато пожелае и яде,колкото поиска - така и аз съм щастлива,и тя Simple Smile Изобщо защо трябва да се затормозявате с някакви таблици и какво трябвало според еди-кой-си - гледай бебето,то си знае.Ако е гладно - веднага ще ти стане ясно,както и на хората 3 етажа под и над вас,а ако не е - не мож го накара да яде и толкоз Sunglasses Щом то е доволно,трябва и ти да си доволна,а таблиците са правени за изкуствено хранени деца и за средностатистическо бебе - каквото в реалността не съществува Sign Exclamation
А за изцеждането за проверка - досега съм пробвала 2х да се изцедя,и то защото беба ми въртеше едни номера,а не за да видя колко мляко има - е и двата пъти с канска мъка изцедих 35-40мл.Да се чуди човек откъде са тогава тези бузки,дето ги имаме Shocked  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 568
И аз нямам абсолютно никаква представа кога по колко изяжда. Кърмя я на поискване и резултата е, че почти не ми слиза от гърдите. Оригва, плюва, хълца и пак продължава. Няма насищане това дете. Да ми е жива и здрава, на мама лакомницата! А пък аз и без това друга работа си нямам  Grinning
Важното е, че за първия месец е качила 1500 грама, а за последните 10 дни още 500.
А стигнах и сама до извода,че никога не мога да изцедя толкова колкото тя би изцокала, защото след като се е наяла, аз успявам да изцедя едва 20-40 мл. и ако в това време тя изплаче и й дам същата гърда, тя съвсем спокойно продължава да си хапва от нея. Никоя помпа не може да е толкова добра!
А вие какви кантарчета използвате, че знаете по колко ядат бебчовци?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: albenadi
Моята Анна си хапва по 130мл кърма на всяко хранене. Майка ми обаче ми каза, че видяла на една кутия с адаптирано мляко, че бебетата на 2 месеца трябвало да ядат по 170мл  #Shocked  което ми се струва адски много. Знам че зависи от килограмите и апетита на бебето, но моята бебка има страшен апетит и ако й дам и 200мл ще изяде! Затова нейния апетит не ми е мерило по отношение на количеството на яденето.
Та, 170мл не е ли ужасно много? Няма ли опасност да се разширят стомахчетата на бебетата? Ами коликите - не стават ли по-жестоки по този начин?

Iren e na 48 dni i iade mejdu 70 i 130 ml.Obiknoveno hapva po 6 ili riadko po 5 pati.Na sutri6noto iadene iziajda 130 ml,2-to, 3-to i 4-to okolo 90-100ml, a na 5-to i 6-to okolo 120-130.Doktorkata kaza,4e sutrin detzata iadat pove4ko ,no pri nas e obratno.Otnosno tova,koeto ti e kazala maika ti e viarno,4e go pi6e,no ne viarvam realno taka da stava,za6toto bebeto na moita priatelka e na 4 mes. i doktorkata e kazala da iade m/u 150 i 200ml

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Като чета как ядете по 130 грама на ядене и 5 пъти на денонощие ви завиждам. Ние си хапваме 1-2 дневно по 120 грама иначе по 90 та дори и по 60 обаче 8 пъти на денонощие. Лекарката ме накара в началото да го храня и през ноща понеже не наддаваше много и сега не можем да се отучим:((((

# 14
  • Мнения: 2 567
Цитат на: _smiley_
А вие какви кантарчета използвате, че знаете по колко ядат бебчовци?


Дигитален бебешки  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт