Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 31 ян. 2007, 13:59 ч.
  • Преглеждания  1 923  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 942
Задравейте момичета!
Моля за малко помощ относно ЗОДФЛ. Значи аз цялата минала година съм била в болнични,поради усложнения на бремеността ми.Родих месец Май,135-те дни болнични за раждане ми изтекоха на 18.Август.От него ден до 01.10.2006г.бях в полагаем платен годишен отпуск (като в нашата фирма отпуска се изчислява все едно,че си бил на работа през него,но това е друга тема, която не мисля да задълбавам).Следователно за този период през който съм била в полагаем годишен отпуск имам ДОД.Та въпроса ми е как следва да ми бъде възстановен този ДОД? newsm78 Аз не съм се върнала на работа и не смятам скоро(поне тази година) да се връщам.Следва ли работодателя ми да ми го изравни и да ми възстанови надвнесения ДОД или аз трябва сама да си го изравнявам? newsm78 И ако е втория вариант имам още един въпрос Rolling Eyes Местоработата ми е София, а аз съм във Варна(като постояния ми адрес е във Варна) в кое поделение на Нап следва да подам декларация за изравняване на ДОД?
Благодаря ви предварително  bouquet

Реклама
# 1
  • Мнения: 5 119
Ако имате доходи само от трудови правоотношения, изравняването ще се извърши от работодател.

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако имате доходи само от трудови правоотношения, изравняването ще се извърши от работодател.

И трябва сумата да си получите със заплатат /обезщетението/ за декември 2006 или януари 2007 г.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 942
Благодаря ти за бързия отговор!
Надявам се да не съм много нахална,но може ли да го подкрепя това с някой цитат от ЗОДФЛ-то?

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Благодаря ти за бързия отговор!
Надявам се да не съм много нахална,но може ли да го подкрепя това с някой цитат от ЗОДФЛ-то?

Съгласно чл. 38, ал. 4 от ЗОДФЛ - Основния работодател преизчислява окончателно данъка върху доходите по глава седма на годишна база до 31 януари на следващата данъчна година независимо адли лицето работи или не по други трудови договори.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт