До кога изварявате...

  • 11 967
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
шишетата за чай, вода и сок. Аз не давам мляко и се чудех да ли и другите шишета трябва да ги изварявам преди всяко ползване. И до кога вообще се изварява? Може да си помислите, че съм калпазанка, но тези неща ми тежат...

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 17:18 от Vivi

# 1
  • Мнения: 934
След като Алекс стана на 9м., лази  пипа навсякъде прецених, че е излишно да изварявам шишета!

# 2
  • Мнения: 1 793
ами до 5,5 месец Алекс беше само на кърма и нямаше какво да изварявм тогава. след като го захраних изварявах чашка, шишенце и т.н. две седмици /т.е. докато стане на 6 месеца/ и после вече не.

# 3
  • Мнения: 779
И аз смятам да приключвам вече с тази процедура,макар че имам стерилизатор за мокровълнова и е много по-лесно от изваряването.Просто ми се вижда безмислено-той лапа всичко ,до което се докопа  33uu .Утре сме на консултация и ще попитам педито какво ще каже по въпроса и пак ще пиша. doctor

# 4
  • София
  • Мнения: 2 845
при навършени 6 спрях

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

# 6
  • Мнения: 4 965
Аз съм изварявала точно 3 пъти: 1.след прибирането от родилното; 2.когато Криси беше настинала; 3.когато веднъж нямахме топла вода и не успях да измия качествено шишетата и бибите. От самото начало първо накисвам за 1/2-1 час, после мия с четка и веро, а накрая попарвам с вряла вода. Няма смисъл, защото бебки и без това бутат в устата всичко, до което се доберат.

# 7
  • Мнения: 356
Значи и аз приключвам с изваряването.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 694
Постепенно ли разреждате изваряването/на две-три миенета/ или спирате отведнъж.

# 9
  • Мнения: 10 758
Цитат на: azaf
Аз съм изварявала точно 3 пъти: 1.след прибирането от родилното; 2.когато Криси беше настинала; 3.когато веднъж нямахме топла вода и не успях да измия качествено шишетата и бибите. От самото начало първо накисвам за 1/2-1 час, после мия с четка и веро, а накрая попарвам с вряла вода. Няма смисъл, защото бебки и без това бутат в устата всичко, до което се доберат.

Много време ти отнема. Аз ги измивами ги слагам в стерилизатора. После буф в микровелето, пускам на 5 минути и си правя каквото си искам. Цялата операция ми коства 1-2 минути, докато ги измия шишетата и ги сложа в стерилизатора. Не си спомням с първото до кога съм изварявала, но мисля да спра когато почне да лази  и пипа по мърсотията.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми то какво да им разреждам, аз от самото начало толкова несериозно подходих Laughing И аз като azaf само мия и попарвам.Изварявала съм си на практика само помпата за кърма през ден-два и шишето му за мляко чат-пат в доброто старо време, когато още признаваше шише Wink Той сега си лапа търлъците Shocked , к'во да му изварявам?

# 11
  • Мнения: 6 315
Аз все още изварявам и мисля да го правя докато започне да пълзи  насам-натам. Иначе като питах педиатърката тя ми каза: "Колкото по-дълго, толкова по-добре."

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също не съм изварявала нищо Shocked С баткото майка ми си скубеше косите и се опитваше да ме кара да изварявам,та се е случвало първия месец да изварява шишета 1-2 пъти в седмицата,като дойдеше да ни види,но после и тя се отказа Simple Smile А беба шише не признава,та няма нищо за изваряване Mr. Green
Даже и с миенето не сме си давали голям зор - веднага след храненето измиване с гореща вода и веро и толкоз.

# 13
  • Мнения: 2 258
И аз все още стерилизирам.Утре сме на консултация и ще питам педито дали да спирам вече...

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Доста отдавна спрях с изваряването, като имаш предвид че ние сме на ад.мляко.

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 572
За по- големите бебоци (над 6м) е добре да се изваряват джаджите поне веднъж седмично до годинка.
За по- малките е добре всеки ден.
Нашият педиатър каза да не се вталясвам толкова, да изварявам когато се сетя, но на мен ми е по- спокойно да се престаравам- не искам зорлем да лепна нещо на бебока.

# 16
  • Мнения: 4 358
Аз имам стерилизатор за микровълнова и стерилизирането не ми беше проблем.
Изварявах шишетата 9 месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Margarita
Аз все още изварявам и мисля да го правя докато започне да пълзи  насам-натам. Иначе като питах педиатърката тя ми каза: "Колкото по-дълго, толкова по-добре."


А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused

# 18
  • Мнения: 7 837
Ползвам само две шишета за чай, макар че той не умира от кеф да пие. Затова стерилизирам с таблетките на Чико.
Може би ще продължа още някой и друг месец, макар че бебо вече започна да прави опити да си лапа ръцете.
Според педито е добре да съм стриктна в стерилизирането до втория, третия месец.

# 19
  • Мнения: 193
изварявам шишетата за мляко след всяко ползване и смятам да продължавам докато давам мляко, шишето за вода и бибата - веднъж дневно.

# 20
  • Мнения: 6 315
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Margarita
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.


Ама разбира се!Ти добре си правиш.Аз например ако не кърмех, а давах мляко в бутилка, щях да изварявам сигурно.Що се отнася до чай и вода - ние и това не пием, така че просто не ми остава какво да изварявам.Освен може би купичката, в която яде пюре Rolling Eyes Нея само я мия.Както и да е.....Аз за друго питах - за израза "колкото по-дълго, толкова по-добре".Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking

# 22
  • Мнения: 6 315
Цитат на: belinda
.Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking


Аз жената я питах пред 2-3 месеца :о). Доста рано за пълзене и лапане на всичко Wink.  Може да я питам пак при следвашата консултация.

Иначе купичката и лъжичката му не ги изварявам - в тях не се задържа течност или храна за да има нужда.  Просто ги измивам хубаво.

# 23
  • Мнения: 356
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...

# 25
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Isa
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...


Аз си мисля, че и във водата и в чая (особено в него) се развиват микроорганизми. Ако оставите чай от шипка, например, да престои малко по-дълго - 6-7 часа - в него се образуват нишки и нещо подобно на утайка. Може да не е от микроорганизми, но предпочитам после да изваря шишето.

П.П. Моето бебе по принцип ни чай, ни вода пие, но му давах шипка като имаше разстройство.....

# 26
  • Мнения: 46 484
Цитат на: andulina
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.


Ако пие след ядене водичка или чай, пак попада мляко по биберона. Шишетата може и да не изваряваш, само биберона.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 845
Ние се кърмим.
Питаш мед. сестрата-до 6-ия месец трябвало.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 456
Цитат на: belinda
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така. Laughing
Пък и съм сложила Лора да пълзи по земята на една постелка и тя вече лапа всякакви играчки-нейните и на батко и, което, от своя страна, май, съвсем обезсмисля изваряването.  Wink
А и ние от пет дена позлваме шишето по предназначение -за даване на каша. Simple Smile
Бибките (тези, залъгалките) ги мия с топла вода и сапунче, ако се сетя.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 174
Аз спрях от вчера Grinning ! Все пак 6 месеца са достатъчно, няма да расте в стерилна среда вечно я Wink !

# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В началото изварявах веднъж седмично. Сега вече не. Чат-пат изварявам тензуха с който прецеждам млякото и тогава ако съм в настроения бутам и бибероните. Иначе мия със сапун и гореща вода и готово.

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съжалявам отнесох се Cry
С тензуха му прецеждам сока а не млякото:)

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Изварявах шишетата до 9-ия месец. Сега само ги мия с доста гореща вода.

# 33
  • Мнения: 5 500
До 1 г, после просто нямаше смисъл.

# 34
  • Мнения: 439
Изварявах един месец, после само измивам хубаво и попарвам с вряла вода от електрическата кана. Една приятелка е изварявала до годинка, друга - изобщо, така че колкото мами попиташ толкова различни мнения ще получиш Grinning .
Е като купя ново шише ще го изваря първо

# 35
  • Мнения: 2 784
За ужас на бабите изварих шишетата на Калина само 3 пъти досега.Просто измивам много добре с веро,изплаквам няколко пъти с топла вода,и накрая с по-силна струя гореща.Имам позната докторка,която казва,че най-полезен за бебето е витамин М(от мръсотия),аз не стигам чак до там,но на мен са ми изварявали до годинката,а бях толкова болнава...Не се престаравам,пък ако ще да съм калпазанка:))))

# 36
  • Мнения: 684
До 7 м. и то с таблетки на Чико за студена стерилизация-много ми беше лесно с тях  Hands Thumbsup

# 37
  • Мнения: 883
Не изварявам. Само първият месец и изварявах шишето за вода веднъж в седмицата. Сега и това за млякото 2 пъти в месеца. Давам чешмяна вода, понякога трапезна.

# 38
  • Мнения: 786
Аз изварявах само в началото докато се правех на стриктна.Но всичко ново което и купя минава през котлона.След 1 мес. мия добре и ги попарвам с ВРЯЛАТА вода от ТЕЦ-а - тя е някъде към 80 градуса и така.За сега няма проблем,дано е така и занапред.

# 39
  • Мнения: 4 187
Цитат на: lionkata
До 7 м. и то с таблетки на Чико за студена стерилизация-много ми беше лесно с тях  Hands Thumbsup




А аз така с Разтвора на Чико обаче. Имам и ел.стерилизатор но него го ползвам рядко! Сега сме на 4м и мисля да съм стриктна да 6м! После може би веднъж седмично! Е ние сме само на кърма тъй че няма кой знае какво за стерилизиране но все пак! Направо ме изумиха някой мами с това че не са стерилизирали #Shocked ! Аз мислех че е задължително  33uu

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
аз  ползвам от 3 месеца таблетките на Чико за студена стерилизация и съм много доволна - бързо, лесно и ефективно. горещо ви ги препоръчам  Laughing

# 41
  • Мнения: 3 932
В края на шестия месец.

# 42
  • Мнения: 1 567
Според мойта педиатърка до навършване на 8 месец. Т.е на практика в деветия месец спираш да стерилизираш шишетата и да изваряваш водата.
Аз поне така смятам да правя... Laughing

# 43
  • Мнения: 3 146
до 6-7 месеца.

# 44
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз още продължавам почти всеки ден

# 45
  • Мнения: 5 246
Все още изварявам шишетата,веднъж дневно,като се има предвид ,че те са няколко.А и той само два пъти на ден пие мляко (сутрин и вечер).Мисля да изварявам до годинката,не ми тежи,със стерилизатора за микровълнова става бързо и лесно  Wink

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.

# 47
  • Мнения: 3 334
Аз разредих изваряването на шишетата,от 6 навършени месеца на малката.Сега или ги изварявам или ги слагам във разтвор,или просто ги попарвам с врялата вода от каната.

# 48
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Рая
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.


За мен не е излишна, конкретно за  шишенцата от мляко, защото то е най-благоприятната среда за развитие на бактерии. От сок - само мия.

# 49
  • Мнения: 103
Изобщо не съм изварявала-мия с гореща вода Wink

# 50
  • Мнения: 488
Цитат на: andulina
шишетата за чай, вода и сок. Аз не давам мляко и се чудех да ли и другите шишета трябва да ги изварявам преди всяко ползване. И до кога вообще се изварява? Може да си помислите, че съм калпазанка, но тези неща ми тежат...


 Embarassed  Embarassed  Embarassed Шишетата на бебо ги изварих само когато ги купих, от тогава само мия с гореща вода и препарат. Излиза ,че аз съм най-голямата калпазанка.

# 51
  • Мнения: 1 809
Цитат на: nikol78
Цитат на: Рая
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.


За мен не е излишна, конкретно за  шишенцата от мляко, защото то е най-благоприятната среда за развитие на бактерии

Точно така !  Sunglasses

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз пък съм изварявала, но не по стандартния начин с тенджерата на котлона, а в микровълновата.
Нямам специален стерилизатор за MW, просто ги слагах в една чиния на 5 мин. и готово.
Някой може ли да ми каже какво представлява този стерилизатор за MW, защото, ако е само кутия (както си мисля), какъв е смисъла да се харчат пари за него!

# 53
  • Мнения: 455
Спрях да изварявам шишетата след навършен 6-ти месец. Сега само ги измивам на горещата вода с четка и детски сапун. За него педито ми каза, че се разтваря най-добре и не дразни даже и да остане не достатъчно добре изплакнат.

# 54
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Jade
Аз пък съм изварявала, но не по стандартния начин с тенджерата на котлона, а в микровълновата.
Нямам специален стерилизатор за MW, просто ги слагах в една чиния на 5 мин. и готово.
Някой може ли да ми каже какво представлява този стерилизатор за MW, защото, ако е само кутия (както си мисля), какъв е смисъла да се харчат пари за него!


2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: nikol78
2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.

А парата от къде идва, вода ли се налива вътре?

# 56
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Jade
Цитат на: nikol78
2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.

А парата от къде идва, вода ли се налива вътре?

Да-200грама
Но кутията е затворена и парата циркулира в самата кутия

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.

# 58
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Виж, аз познавам много майки, които са пушили докато са били бременни и на децата им нищо им няма, но това не значи, че аз съм пушила или че ще пуша докато съм бременна.

Бебешките стомаси особено до 3-4 месеца са доста незрели и доста податливи на чревни инфекции. Мисля, че това е достатъчно. А това, че на няколко жени бебетата им са здрави не означава, че и при моето няма да има инфекция като следствие на неизваряването.

П.П. Докторите, до колкото ми е известно, нямат полза от това да ни лъжат и да ни карат безпричинно да изваряваме.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: Margarita
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Виж, аз познавам много майки, които са пушили докато са били бременни и на децата им нищо им няма, но това не значи, че аз съм пушила или че ще пуша докато съм бременна.

Бебешките стомаси особено до 3-4 месеца са доста незрели и доста податливи на чревни инфекции. Мисля, че това е достатъчно. А това, че на няколко жени бебетата им са здрави не означава, че и при моето няма да има инфекция като следствие на неизваряването.

П.П. Докторите, до колкото ми е известно, нямат полза от това да ни лъжат и да ни карат безпричинно да изваряваме.

Тук не може да се прави никаква аналогия с пушенето- вредата от него се проявява след години, цигарения дим е канцерогенен, може да предизвика алергии и т. н.
Това, че стерилизацията е безсмислена не е моя приумица- чувала съм го от лекари, майки и най-вече го чета по бебешките сайтове- американски и английски. А лекарите, които я препоръчват изглежда имат много консервативни виждания. Но няма и да навреди- така че всеки си решава как му харесва. За мен поне беше допълнително задължение сред многото други.

# 60
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 572
На Гери изварявах до навършена годинка, но тогава се престаравах, сега мисля да престана към 6-7 месец...е, ще изварявам, но един път седмично, а не като сега- всеки ден.

Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu

# 62
  • Мнения: 7 821
Цитат на: logo5ka
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.


И за така  Wink .

# 63
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Erica
Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu


Ами така са вторите  Wink

# 64
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Рая

Тук не може да се прави никаква аналогия с пушенето- вредата от него се проявява след години, цигарения дим е канцерогенен, може да предизвика алергии и т. н.
Това, че стерилизацията е безсмислена не е моя приумица- чувала съм го от лекари, майки и най-вече го чета по бебешките сайтове- американски и английски. А лекарите, които я препоръчват изглежда имат много консервативни виждания. Но няма и да навреди- така че всеки си решава как му харесва. За мен поне беше допълнително задължение сред многото други.


Аналогията е следната: в моя живот относно здравето на бебето ми се допитвам единствено до съветите на педиатъра, който съм избрала за личен лекар на детето си и който го познава от петия му ден. Това, че на някоя майка детето й е здраво, въпреки че не е изварявала не означава, че моето няма да пипне някоя инфекция и после да се чудя откъде ми е дошло до главата.

Не бих казала, че лекарите ни са консервативни. А за английските лекари аз лично имам много особено мнение. Така де, англичаните като цяло са много хигиенични - къпят се във вани (все още е масово) и нямат смесители. Но - всяка майка преценява кое е най-добро за нейното дете. Мисля, че след 6 месеца поне веднъж седмично е добре да се изварява.

# 65
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Бактерии да, аз лъжички и шишенца от сок не стерилизирам. Нищо не им става. Може би не си прочела, но аз писах конкретно за млякото, което е развъдник на бактерии, причиняващи чревни инфекции - те са опасни.
За стерилната среда повечето лекари съветват и да не се гладят дрешките. А и всеки педиатър препоръчва различно. Поне аз не съм попадала на такъв, който да е против стерилизирането през първите месеци от живота на бебето.
А това, че на няколко майки, които не са стерилизирали, децата им не са се разболяли, не означава, че в болниците не приемат и такива, които са имали проблеми.

# 66
  • Мнения: 76
Бебчо е на 4 м., аз изварявах първите 2 м., а сега изварявам само бибероните, а шишетата ги мия с веро и вода - с четка.

# 67
  • Мнения: 8 505
Млечните-до 8.месец,а останалите-до5,5.месец.Про следващото дете мисля да ги стерилизирам по-малко.

# 68
  • Мнения: 3 356
От две седмици спрях всекидневнато изваряване.Сега на няколко дни го правя .

# 69
  • Мнения: 140
Все още изварявам,имам стерилизатор за MW и не ми е проблем.И аз се чудя докога да изварявам? newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 6 743
Изварявах веднъж на ден първите 3 месеца.
След това обилно измиване с четка ,сапун и вряла вода и изваряване на 1-2 седмици.
След 5ти месец спрях тотално да изварявам.Единствено при закупуване на нова биба за шише или залъгалка - изварявам еднократно! Hug

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така

# 72
  • Мнения: 154
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така
само дето беше първите две седмици, а не месеца

# 73
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз изварявах докъм годинката. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 537
До 6 месеца изварявах.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 181
До 6м всеки ден.После ги разредих и постепенно спрях към 9м.

# 76
  • Мнения: 2 672
аз съм от мързеливите - едва дочаках да свърши първия месец и ......край Grinning
после само с много топла вода и веро.
Няма като Майкъл Джексън да живее в стерилна среда Wink
това само може да му вреди Wink

# 77
  • Мнения: 106
Ами засега все още стерилизирам. Може би докато пие адаптирано мляко ще продължавам.

Общи условия

Активация на акаунт