Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Реших да ви питам по този въпрос защото знам, че във форума има студенти и може някой да знае нещо. За стипендията в университета искат удостоверение за доход на родителите, обаче моите са разведени и живея с майка ми. Не знам включват ли се доходите на баща ми или не, в правилата пише само това:
"Членовете на семейството на студента са съпругът (съпругата) и децата, ако е семеен. Ако не е семеен - бащата, майката, непълнолетните братя и сестри или пълнолетните, ако са учащи, войници или нетрудоспособни. В случаите на повторен брак на някой от родителите, за член на семейството се счита новият съпруг."
За мен е важно, защото ако не се включват ще получавам стипендия, а ако се включват сигурно няма. Благодаря предварително Smile
Цитирай

В кой университет?Ако е за УНСС -знам всичко. Моите са разведени и си вземам стипендия(за успех),но се искат доста документи.
Цитирай

София

Точно за там става въпрос. Може ли да ми кажеш решение за развод и документи за издръжка ли искат или и още неща?
Цитирай

Много е важно дали майка ти живее с друг мъж - независимо дали те е признал или не. Моята е омъжена за друг и ме карат да декларирам неговия доход,въпреки,че не ми е баща. Освен това ми искат и решението за развод и бележка по колко лева издръжка вземам от него за дадения период.Плюс това,бракоразводния акт и изпълнителния лист(ксерокопия,разбира се).
От тази година при доходите искат и БУЛСТАТ на фирмата.
Ако имаш брат/сестра (без значение от кой брак и кой баща) и е ученик : бележка,че е редовен ученик и че (НЕ) получава стипендия -задължително се упоменава!
Цитирай

София

Майка ми не живее с друг мъж, нямам брат или сестра. Точно затова се чудех дали ще вземат предвид само нейния доход и издръжката от баща ми. Мерси за информацията.   bouquet
Цитирай

В такъв случай мисля,че се декларира само нейния доход и издръжката.Но питай все пак,има доста време до подаването на документи (зависи кой курс си)..
Да ти издам един трик-има едни срокове за върнатите студенти с неизрядни документи,които УЖ са само за тях...Няма такова нещо! Спокойно можеш да си подадеш и тогава (те откъде да знаят кой са върнали и кой-не  Thinking ), в случай,че не са ти готови документите навреме!  Peace Тази година този срок е от 26.02 до 02.03
Късмет!
Цитирай

София

Мерси Smile Първи курс съм и срока за подаване на документи за първокурсници изтича  преди срока за плащане на таксата да започне, така че няма начин да не ме върнат за дооформяне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.