Косопад при 7 годишно дете! Някой нещо знае ли?

  • 4 370
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Дъщерята на една приятелка е на 7 години. Случайно при игра приятелката ми е забелязала, че по темето на детето има оголено колкото монета от лев място. Разровила се и намерила още едно подобно оголване. А  днес, докато я решела в ръката й е останал цял кичур.
Може ли някой да сподели нещо от личен опит. Ясно е, че трябва да се ходи на кожен лекар, но от набързо набраната информация излиза, че предстои потапяне в десетте кръга на ада.
Та, ако може благодарение на вас да прескочат поне някой от кръговете Praynig

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Това звучи като алопеция ареата,но аз не съм лекар и няма да поставям диагнози,но трябва да се отиде не само на кожен лекар,защото проблема може да се окаже,че не е локален а нещо вътрешно,или възпаление в организма,някаква инфекция,понякога такова нещо се получава дори от болен зъб,проблеми с жлезите с вътрешна секреция,тя все пак е на години,когато на тялото предстои пуберитет,понякога от недостиг на витамини и много други неща.Ето няколко статии надявам се да са полезни за твоята приятелка и да се справите с проблема.Успех Peace
http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=202
http://alopecia.8.forumer.com/viewforum.php?f=1&sid=cbe3a1e6 … 13c68d5b4df7f732e

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това не е косопад точно, а ми прилича на нещо от гъбички и подобни...
Да ходят на лекар, това се лекува, но е бавно и упорито, детето на моя позната имаше и май около 6 мес. се лекува, но се изчисти.

# 3
  • Мнения: 2 700
danibaby, мерси за линковете

Ако се дължи на гъбички, каква е възможността да се предава от дете на дете? Въпросът ми е провокиран, защото се е разбрало, че в съседен клас на въпросното момиченце също имало подобен случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 При всички положения трябва консултация с лекар(с повече от един).
 
 На дъщеря ми косата падаше така в яслата, на моя приятелка на детето косата падаше по същият начин - и в двата случая се оказа, че нещата са в резултат на стрес. После се оправиха. Според лекар - било често срещано при децата.
 Не казвам, че е това причината, но е една от възможните причини.

# 5
  • Мнения: 2 700
За стреса се сетихме всички, но видима причина не намираме, тъй като детето е гледано като цвете в саксия.

Пуснах темата, защото майката е говорила с препатило семейство, което й е казало какво са правили и къде са ходили и че чак след няколко месеца са попаднали на точното за тях място и при точното за тях лечение. В тази връзка питането ми е по-скоро (ако някой вече е минал по този път) какво са правили и какво не е подействало.

Общи условия

Активация на акаунт