До мамите в САЩ

  • 3 566
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Здравейте, мами Stuck Out Tongue имам малко нестандартен  Confused: в смисъл несвързан с майчинство и бебета.
Знаете ли колко струва Рейнбоу в САЩ Confused: И ако някой е ползвал да каже, наистина ли цената се покрива с удобството и качеството на продукта?

# 1
За прахосмукачките ли говориш?

# 2
  • Мнения: 5 500
Система за почистване Рейнбоу. Пере, тупа, прахосмуче всичко подови настилки, килими, матраци, пердета. Като принципа на системата е, че от обратната страна не излиза прах, както от обикновените прхосмукачки, а се събира в резервоар с вода и въздуха излиза пречистен от праха. Всичко, което ми показаха беше наистина много добро, но цената е просто уникална. Дори някой ден да съм толкова богата няма да изръся толкова пари на куп. Понеже ми разказаха, че системата им е патентована и се произвежда единствено в Щатите, по точно в Мичиган, интересно ми е каква е там цената. Произведена е за първи път през 1930 г и до този момент модела е претърпял промени точно 6 пъти, разбирай ужасно добро нещо и няма нужда от промени! 850W. Уж Щатско произведение, а цените в Евро. Наглоста на маркетинговата директорка беше просто удивителна и ме вбеси.
Обаче, като чета въпроса ти ми става ясно, че в собствената си страна Рейнбоу не са толкова известни Rolling Eyes

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
някъде около $1000 и нагоре, зависи от модела. нямам лични впечатления как работят. не намирам за необходимо да си купувам, за $20 мога да си наема за един ден от всеки супермаркет подобна машина и да си изчистя ако намеря за необходимо. повече от веднъж годишно не изпитвам такава необходимост  Wink ...

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: AFRODDITA
Система за почистване Рейнбоу. Пере, тупа, прахосмуче всичко подови настилки, килими, матраци, пердета. Като принципа на системата е, че от обратната страна не излиза прах, както от обикновените прхосмукачки, а се събира в резервоар с вода и въздуха излиза пречистен от праха. Всичко, което ми показаха беше наистина много добро, но цената е просто уникална. Дори някой ден да съм толкова богата няма да изръся толкова пари на куп. Понеже ми разказаха, че системата им е патентована и се произвежда единствено в Щатите, по точно в Мичиган, интересно ми е каква е там цената. Произведена е за първи път през 1930 г и до този момент модела е претърпял промени точно 6 пъти, разбирай ужасно добро нещо и няма нужда от промени! 850W. Уж Щатско произведение, а цените в Евро. Наглоста на маркетинговата директорка беше просто удивителна и ме вбеси.
Обаче, като чета въпроса ти ми става ясно, че в собствената си страна Рейнбоу не са толкова известни Rolling Eyes


не са известни, защото и тук се продават само от търговски представители, не в магазинната мрежа. може те да са първите, които са го произвели, но вече има и други, които правят подобни машини, значително по-ефтини и вършещи достатъчно добра работа.

# 5
  • Мнения: 51
Пък и АМЕРИКАНЦИТЕ не са манияци на тема чистене Shocked  Shocked  Shocked ... При тях е нормално в къщи да е КОЧИНА Laughing  Laughing  Laughing . Те ползват/ купуват това което е ON SALE... Със сигурност много от тях не знаят за Реинбоу, защото го няма в Sears, Home depot, Target и там другите му СУПЕРСОНИК  молове...

# 6
  • Мнения: 734
Здрасти Афродита.
Не мога да ти кажа лични впечатления от Рейнбоу. Свекито ми има, ползва я вече 2ра година, но в спалните на нейната къща подовете са с мокет и по прозорците има два слоя пердета и перденца.
Тук в Кали - къщите масово се продават целите застлани с мокет и без качествена прахосмукачка дишаш прахоляци нон стоп. Мъжа ми ни обзаведе с друг модел - Eureka - 285 кинта и чисти с нея всяка събота, като се има предвид че стълбището също е покрито с гнусния мокет.

Това го търпях година и половина. Миналата седмица махнахме мокета в половината къща, до края на месеца моя има срок да е изчистил и останалата половина. Слагам мрамор и широкодъсчени подове навсякъде. Пердетата ги махнах и ги подарих на свеки - бяха абсолютно нови - така купихме къщата. Сега тук е много разпостранено - т-нар. wooden shutters ( слагат се от вътрешната страна на прозореца и са много функционални, не са като щори да изглежда къщата като офис и да се замазват конците между ламинираните повърности и са супер лесни за поддръжка) - има ги във всякакви цветове.

Естествено не всеки предпочита паркет пред килими..всъщност килима можеж да го изпереш , но в моя случай закования мокет от единия до другия край на ъглите - няма как да се махне за 1то пране - затова и тук е пълно с фирми за професионално чистене - Идват и за 100 долара са ти изпрали всичко. Ако мислиш че след една две години ще си направиш основен ремонт и няма да имаш нужда от постоянно пране на килими и пердета - инвестицията за Рейнбоу не си струва, но ако къщата ти е обзаведена в такъв стил и смяташ да го запазиш за следвашите 5-6 г. - защо да не си я купиш?

Надявам се да съм била полезна;)

# 7
  • Мнения: 470
Според мен си струва.Един познат има за 2000$ и е много доволен.Нашата е за 200$ и пак върши работа.Най -вече като разлеем кола или нещо друго,даже и гости да имаме,веднага вадя и изпирам,няма и следа после.

# 8
  • Мнения: 470
Цитат на: Jungle

Това го търпях година и половина. Миналата седмица махнахме мокета в половината къща, до края на месеца моя има срок да е изчистил и останалата половина. Слагам мрамор и широкодъсчени подове навсякъде. Пердетата ги махнах и ги подарих на свеки - бяха абсолютно нови - така купихме къщата. Сега тук е много разпостранено - т-нар. wooden shutters ( слагат се от вътрешната страна на прозореца и са много функционални, не са като щори да изглежда къщата като офис и да се замазват конците между ламинираните повърности и са супер лесни за поддръжка) - има ги във всякакви цветове.

Естествено не всеки предпочита паркет пред килими..всъщност килима можеж да го изпереш , но в моя случай закования мокет от единия до другия край на ъглите - няма как да се махне за 1то пране - затова и тук е пълно с фирми за професионално чистене - Идват и за 100 долара са ти изпрали всичко. Ако мислиш че след една две години ще си направиш основен ремонт и няма да имаш нужда от постоянно пране на килими и пердета - инвестицията за Рейнбоу не си струва, но ако къщата ти е обзаведена в такъв стил и смяташ да го запазиш за следвашите 5-6 г. - защо да не си я купиш?

Надявам се да съм била полезна;)

 
и мен ме дразнят тези мокети,никак не са практични,добре си решила,че си го разкарала,че само прахоляк събира Twisted Evil

# 9
# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: AFRODDITA
Уж Щатско произведение, а цените в Евро.  

Преди доста време на мен също се опитваха да ми продават Рейнбоу. Цената му беше някъде 2000 евро, доколкото си спомням и наистина се раzпространява само от представители.

# 11
  • Мнения: 384
Цитат на: planar
Пък и АМЕРИКАНЦИТЕ не са манияци на тема чистене Shocked  Shocked  Shocked ... При тях е нормално в къщи да е КОЧИНА Laughing  Laughing  Laughing . Те ползват/ купуват това което е ON SALE... Със сигурност много от тях не знаят за Реинбоу, защото го няма в Sears, Home depot, Target и там другите му СУПЕРСОНИК  молове...


Ееееее,ама такива обобщения хич не са ми по вкуса. Изобщо не съм съгласна че всички са такива

# 12
  • Мнения: 51
Цитат на: Krassi
Цитат на: planar
Пък и АМЕРИКАНЦИТЕ не са манияци на тема чистене Shocked  Shocked  Shocked ... При тях е нормално в къщи да е КОЧИНА Laughing  Laughing  Laughing . Те ползват/ купуват това което е ON SALE... Със сигурност много от тях не знаят за Реинбоу, защото го няма в Sears, Home depot, Target и там другите му СУПЕРСОНИК  молове...


Ееееее,ама такива обобщения хич не са ми по вкуса. Изобщо не съм съгласна че всички са такива



   На мен от 3 години това ми е работата. 6 дена в седмицата да ходя в хорските къщи. На ден влизам средно в 3-4 къщи. Включително : черни, бели, латиноамериканци, индия-пакистан /смарди от 2 маила/, китаици и т.н. Хич не си падат по чистенето.Обичат така да им е разхварляно и прашно, и да ходят наволя с обувки...
 Но не може да ги обвиняваме хората за това. Те просто са американци и не обръщат внимание на това... За тях това си е нормално.

п.с - ВСЯКО ПРАВИЛО СИ ИМА И ИЗКЛЮЧЕНИЯ...

# 13
  • Мнения: 5 500
Благодаря на всички за отговорите Laughing Съжалявам, че се включвам чак сега, обаче тук във Варна наистина беше страшно време и нямахме Нет 4 дни.
А Рейнбоу сигурно ще си купя ако някой ден имам съвсем излишни 2000 Е Wink

# 14
  • Мнения: 676
Найстина във Варна отново снегът ви изненада посред зима Laughing . Аз като про4етох в нета и се обадих на вси4ки приятели и роднини, защото се бях притеснила от това което са написали.

Общи условия

Активация на акаунт