Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 ян. 2007, 17:57 ч.

Аборт ....

• 2 384
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
Здравеите!Бих искала някой да ми помогне ако може защото наистина ме е страх!На 20.12.2006г. ми направиха аборт!!!Разбира се не по мое желание!От една година се опитвах да забременея ходих по доктори при Д-р Йосиф Димитров и след дълги иследвания установи че не се пука фулекулата.Нараства и става на киста!И така ми изписа противозачатачни пих ги 1 месец и на втория разбира се забременях!Бях наи щастливия човек на света.Мислих си само за бебчето и се радвах че точно на Коледа ми се е случило!Но до там ми беше щастието!Отидох на преглед и доктора ми каза че бебето не се развива и трябва да го махне още на другия ден!Това направо ме разби!!!Беше ужасно наистина!И така и стана!Нито ми се празнуваше Коледа нито нова година нито нищо!Сега проблема е че незнам кога отново мога да започвам опитите.Много ме е страх!!!Неискам пак да преживея това нещо!Искам само дете нищо друго!Ако някои може да ми каже нека го направи защото наистина незнам от кога да правиме опити пак.Страх ме е да не би да стане пак така то гаранция няма ама.......   Cry  Това е от мен благодаря ви предварително!!!

# 1
  • София
valya23, съжалявам за това, което ти се е случило Cry.
За съжаление не е рядкост - често се случва поради генетична грешка зародишът да спре да се развива през първите седмици от развитието си. Причина няма - просто така се е случило. И не означава, че пак ще се случи.
Относно фол. киста - често фоликула не се пука, в резултат на което се образува така нар. фол. киста. Лечението е такова, каквото е предприел твоят доктор - приемане на противозачатъчни в рамките на един месец. Това в никакъв случай не е причина за това, което ти се е случило.
Не съм сигурна кога можете да възобновите опитите. Това най-точно ще каже твоят лекар, но тъй като предполагам абортът е станал през първите седмици от зачеването, 1 - 2 месеца би трябвало да са предостатъчни.
Желая ти от тук нататък всичко най-най-хубаво!

# 2
valya23 - съжалявам, че се е наложило да преживееш това. За съжаление се случва и по мои наблюдения все по-често и по-често Sad

Аз разделих мнението ти от другата тема. Ако искаш да сменя заглавието ми пиши.

Сега за подбовяване на опитите. Най-добре иди на контролен преглед, за да види доктора какво е положението с матката, яйчници и т.н. Това е най-доброто решение. При всички е различно и само д-ра може да каже кога пак да започвате.

Успех!

# 3
  • Варна
Аз за жалост съм била в същото положение, и на мен док ми каза че трябва да се пазим 6 месеца и после наново. Ти отиди на контролен преглед да види дали всичко е наред след аборта и попитай, все пак той е специалистът.

Много съжалявам за това,което си изживяла, знам какво е-аз лично много трудно го приех.
УСПЕХ!

# 4
  • Варна
valya23, съжалявам за това което си преживяла, но горе главата - ще станеш майка.
На мен ми казаха , че трябва да чакаме 6 месеца и след това да пробваме пак, но на контролният преглед всичко беше ок и самият лекар ми каза , че може още след 3-я м. да започнем с опитите.  Лекарят най-точно ще ти каже. Пази се и ти пожелавам успех от сърце. Wink

# 5
искам само да ти пожелая вяра и много успех. Heart Eyes

# 6
Здравейте!
За да не пускам нова тема, ще ви попитам тук Simple Smile
На 5.01.2007 направих спонтанен аборт в края на 5 г.с. Сега отново съм бременна в началото на 5 г.с., но до момента всичко е наред. Много ме е страх да правим секс, за да не абортирам пак. Мисля да отида на лекар след 1 месец най-рано и тогава ще попитам как стоят нещата. Според вас има ли връзка предишния ми аборт със секса или причината е била друга? Тогава лекарите казаха, че при първо забременяване често се случва и не споменаха нищо за въздържание от секс. Понеже нямаше кюртаж, започнахме опитите 1 цикъл след това.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 11:16 от Kanela

# 7
  • София
Лекарят е този, който ще прецени. При нормално протичаща бременност няма проблем.

# 8
Страх ме е да не ме преглеждат пак с ръка. Миналият път ме преглеждаха така много пъти, но вярно, че имах кървене и е било наложително. Има ли вероятност за такъв преглед и сега при положение, че нямам никакви оплаквания или ще бъде само с ултразвук?

# 9
  • София
Ами ще откажеш. Съгласяваш се само с ехограф.

# 10
При мен в началото на бременността ме преглеждаха  единственно с вагинален ултразвук, не мисля че преглед с ръка е добра идея в момента, не давай! Но все пак смятам че трябва да посетиш лекаря си, още овече че имаш и един аборт Sad
Трябва да се види и къде е бременността - в матката или в тръбите (което не ти го пожелавам естествено).
Що се отнася до секса и бременността, едва ли и твоя лекар може да бъде категоричен по въпроса дали секс е причина за аборта. Но Лали е права при нормална бременност, няма проблеми да се прави секс.

Лека бременност ти пожелавам и едно здравички и красиво бебенце.

# 11
  • София
Не давай да те бъркат!До третият месец не е хубаво.Аз сега съм 9 г.а и имах кървене и лекарите не ме бъркат въпреки това, че не могат да разберат от какво е кървенето , дали е от разничката на шийката или от нещо друго.
Не трбява да те преглеждат по друг начин освен с ехогарф , ако нямаш проблем , недей да ходиш много рано на лекар.
Аз имам един спонтанен аборт и въпреки всичко смятат , че един е просто лоша случайност и не е задължително да се повтори!Успех

# 12
  • София
Задължително трябва да отидеш колкото се може по-рано на лекар.

# 13
  • Варна
И моят аборт беше в пета седмица, но мина без кюретаж.
На мен ми казаха, че няма проблем веднага да започнем с опитите.
Съжалявам за това, което си преживяла!
Стискам палци!

# 14
Добре, ще откажа мануален преглед, пък дори и лекарят да се разсърди и да трябва да си търся друг, но дано да не се налагат такива мерки Wink Благодаря ви много за съветите! Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт