до каква възраст уригване

  • 484
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Искам да попитам до каква възраст след храна бебо се слага да се уригва, а също така и до кога се дава една глътчица вода, след като се нахрани. Вече като яде пюрета, трябва ли да изплаква устичката?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами да, хубаво е да имаш навик да "изплакваш", защото така се отмиват бактериите в устната кухина и предотвратяваш процесите на гниене на остатъци храна. Аз не винаги се сещам, обаче...  Embarassed
Уригването е задължително докато отминат коликите (по принцип), но ние и сега (след вечеря) го правим, защото иначе му е тежко и се буди с мрънкане или рев, ако не е "смъкнал напрежението"... Laughing

# 2
  • Мнения: 7 723
Мойте съм ги "оригвала", докато не започнаха да седят.  Simple Smile
А глътка вода не съм им давала  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
За уригването и аз така знам-докато почнат да сядат,а за водичката,мисля,че е добър навик да си мият устичките.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те и големите хора се оригват след хранене, а бебето докато не започне само да се изправя има нужда от помощ - някой да го повдигне.
Водичка - докато започне да си мие зъбите, а като няма такива е добре да се плакне устичката.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Уригвах докато седна,а водичката понякога я пропусках,но би трябвало да е докато започнете да миете зъбки вечер.

# 6
  • Мнения: 2 005
До към 8 м. все си го уригвах,защото след известно време му ставаше тежичко и плачкаше.Постоянно и сега след храна плакнем устичката с вода.На 1г. и 6м. сме и сам си се уригва понякога.

# 7
  • Мнения: 990
Уригвах ги докато навършиха 6 месеца.А за изплакването на устичката е хубаво да го правиш докато почнете да миете зъбките, а така създаваш и хигиенни навици.

# 8
  • Мнения: 2 040
И аз до 6 месеца я уригвах, после видях че сама тя си го прави и без моя помощ и спрях ..

# 9
  • Мнения: 601
Едната продължавам да я уригвам ( на 10 мес.), а другата след хранене веднага се врътва по корем и сама си се уригва. А за водата съм твърдо ДА. Иначе остатъците от храна създават благоприятна среда за бактерии. Ти като се нахраниш нали изпитваш нужда да завършиш с вода?

Общи условия

Активация на акаунт