бебешко олио или зехтин- до кога се маже бебо?

  • 7 498
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
След като има алергия, най-добре продължи да я мажеш със зехтин, а след няколко месеца пробвай с мляко за тяло Peace

# 16
  • Мнения: 601
До 5-6 месец мажех с преварен зехтин от главата до петите. След това минах едната на Excipial U Hydrolotion, а другата ( тя е с атопичен дерматит) я редувам с Atoderm на Bioderma и A-derma на Exomega. Малко са скъпи, но се родих с тях! Чукам на дърво - кожите са им перфектни!

# 17
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
В началото я мазахме 1 месец със зехтин, защото беше преносена и много се лющеше.После я мажех със бебешко олио.Нямали сме проблем  с бебешкото олио.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
След като ти прави алергии, мажи си я с преварен на водна баня зехтин. Аз даже бих ти препоръчала и сусамово олио, има успокояващ ефект, освен всичко друго. А иначе голямата щерка я мазахме до 1 годинка.

Моят син е на 1г и 11м и продължавам да мажа дупето със зехтин,защото от бебешки мазила се обрива.

# 19
  • Мнения: 2 197
Аз съм я мазала със зехтин до 3-тия месец, след това с олио. Продължавам да  мажа дупето при всяко преобличане, а след баня - цялото тяло. Сега е на 9 месеца и 10 дена дена.

# 20
# 21
  • Мнения: 3 456
Мазах до годинката, първоначално с бебешко олио, после с мляко.

Мажи със зехтин щом му понася на бебето, а след няколко месеца може да пробваш с бебешко мляко на Клоран или Мустела за атопична кожа.

Peace

# 22
  • Мнения: 1 146
Първите 2-3 месеца мазах само със зехтин. После минах на Бюбхен. Продължавай със зехтина, според мен Wink

# 23
  • Мнения: 999
След като има алергия, най-добре продължи да я мажеш със зехтин, а след няколко месеца пробвай с мляко за тяло Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 990
От самото начало до сега само с козметиката на Бюбхен.

# 25
  • Мнения: 535
Аз все още мажа с олиото на Бюбхен, имам и мляко. Отначало мажех като теб със зехтин, но към 5ти месец минахме на Бюбхен и съм страшно доволна!

# 26
  • Мнения: 1 691
Толкова ли е суха кожата на детето, че да се налага мазане?
Аз не съм ги мазала и двамата, само гънките през първите дни.
  И аз така.Само първите два месеца мазах,после спрях Peace
И аз така. След втория месец мажа гънките от дъжд на вятър със зехтин.

# 27
  • Мнения: 508
Мажа с преварен зехтин, защото се обрина от Бюбхен и не посмях да ползвам козметика, каквато и да е. Сега мажа проблемните места като раменца и крачета с Атодерма на Биоедерма. Мисля след месец да пробвам серията на Мюстела

# 28
  • Мнения: 1 680
И двамата съм ги мазала със зехтин, в редки случаи с бебешко олио-подарен.
Баткото е с атопичен дерматит и след 6 месец минахме на медцинска козметика.
Малката я мазах само 2-3 месеца и престанах - кожата й беше достатъчно мека и еластична и затова реших да спра.

# 29
  • Мнения: 5 362
До 3-я месец мазах със зехтин,след това с бебешко олио,а на 10-я спрях въобще да мажа.

Общи условия

Активация на акаунт