Повръщане при бебе под 1 месец, изцяло хранено с АМ

  • 1 810
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Храня го с Аптамил 1 по препоръка на детската лекарка, преди това беше на Фризолак. Смяната на АМ не помогна и бебето продължава да повръща.
Какво да направя?

# 1
дръж го изправен 15,20 мин след хранене преди да го сложиш да си легне
съвсем нормално си е да повръща, даже до към 6 месеца, няма страшно ако наддава нормално

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
На фонтан ли повръща или просто връща по малко след ядене? Ако е второто е напълно нормално. Също така е важно дали бебето наддава на тегло. Ако връща на фонтан и не качва достатъчно е най-добре да се консултирате с гастроентеролог.

# 3
  • Мнения: 1 986
  Моята дъщеря я хранех първоначално с Фризолак,и повръщаше на фонтан почти на всяко ядене Confused-минахме на Фризовом и още на 2-ия ден повръщането спря-така е и до ден-днешен PeaceТова мляко  е специално за повръщащи кърмачета Wink

# 4
  • Мнения: 3 405
По-скоро е връщане на известно количество мляко, но не с оригването, а след известно време, след като е легнал. Другата седмица ще го теглим в консултацията и ще разбера дали наддава.

# 5
  • у дома
  • Мнения: 965
Здравей,
Това, което описваш не е повръщане, а обикновено връщане на мляко след хранене. Наталия ми връщаше така към 6-7 м.  Много се притеснавах, изчетох много и се консултирах с много доктори и майки. Всички ми казваха - прехранваш я. Е, как, викам си я прехранвам като яде толкова, колкото трябва за възрастта и ... Имало е дни, в които след хранене ми е връщала по 10-ина пъти... Но отмина, така, че не се притеснявай, щом не е на фонтан. Изненадана съм, че заради това са ти препоръчали да смениш млякото Rolling Eyes

# 6
  • Русе
  • Мнения: 99
И аз мисля,че не е за притеснение щом не е на фонтан.И при Васко беше така,но намалих количеството,което му давах с 30мл и понамаля това връщане.В смисъл-случваше се,но не след всяко хранене.

# 7
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Най добре си вземете талон за гастроентеролог!
Кари така повръщаше, взехме направление и се оказа, че е с рефлукс.
Вече сме на спец. мляко, пак Аптамил, но вече не повръща!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 605
Има един Аптамил AR - купи си от него и започни да даваш на детето. Аз и до сега храна малката с това. И тя повръщаше /по-скоро плюеше/ още откакто ни изписаха от болницата. Но задължително направи и консултация с лекар!

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Вземете направление за гастроентеролог.

# 10
  • Мнения: 150
И ние бяхме на Аптамил 1 и също връщаше. Минах на Фризовом - вече не връщаше, но пък по едно време се разстрои. Сега правя комбинация на Фризовом с Фризолак и нито връща, нито има разстройство. Пропорцията ми е 1 л. Фризолак / 3л. Фризовом - в 120 мл. Само да кажа, че всички тези врътки ги направих с консултация от лекарката. Така че, ти препоръчвам и ти да питаш твоята, защото вече веднъж сте сменили млякото. А ако не искаш да сменяш пак, наистина виж това Аптамил АР - то мисля че е еквивалента на Фризовом.

# 11
  • Мнения: 2 677
Бранко до ден днешен ми го прави този номер. Щом не повръща на фонтан, няма от какво да се безпокоиш. Разбира се, говори с педиатъра си щом другата седмица сте на консултация. Но това за мен не е повръщане, а съвсем нормално връщане на малко храна, която дори не е стигнала до стомахчето му.

# 12
  • Мнения: 60
Ние повръщахме също като вас в началото ядехме Фризолак , но бебо се запече и започнахме да го редуваме с Фризовом. В края на първия месец отказа да ги яде и двете. Тогава минахме на Аптамил 1 но повръщането продължи и минахме на Аптамил АR от който спря да повръща. До края на 4 месец ядехме него, но един ден реших отново да пробваме Аптамил1 и сега нямаме никакъв проблем с повръщането ядем си го без проблем.

# 13
  • Мнения: 990
Съветвай се с педиатъра и мини на Фризовом, то е специално срещу запек и повръщане.Моите деца бяха на  Нутрилон после Аптамил и едва със  Фризовома спряха да повръщат.

Общи условия

Активация на акаунт