Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

1st floor

Мнения: 4 377
знае ли някой , докога е срока за подаване на дан. декларация и на декларацията за ползване на данъчно облекчение за деца?Съседката , която ми донесе бланките от съвета, каза , че служителката й казала , че срока е до 15.02, а от работата ми казаха , че е до 15.04. Кое е вярното?

дано съседката не е разбрала, щото докато ми издадат бележката за дохода от предишната работа, ще мине месец-два... #Cussing out
Цитирай

Варна

Мнения: 304
Спокойно, срока е до 15.04. Аз днес си изтеглих декларацията от интернет и утре ще я подам, че все още няма големи опашки. В края на срока е ужас   Crossing Arms
Цитирай

Пловдивъ

Мнения: 2 631
По принцип декларации се подават до 31 - ви март, но последния срок наистина е 15-ти април...  Peace
Цитирай

ВАРНА

Мнения: 663
От къде може да се изтегли декларацията?
Цитирай

Бургас

Мнения: 2 573
http://www.nap.bg/useful/docs_new/deklaracia%2041%20-%202006.pdf
http://www.nap.bg/useful/docs_new/deklaracia_za_polzvane_na_DO.pdf

това ли ти трябва

има всичко тук - http://www.nap.bg/useful/declarations_physical.htm
Цитирай
Простете за невежеството,но какви са тези дан. декларации за облекчение на данъците за деца  Embarassed
Цитирай

Бургас

Мнения: 2 573
Семейно подоходно облагане
прочети подробности от тук:
http://www.nap.bg/useful/docs_new/646-family_taxation.pdf
Цитирай


Мнения: 2 484
А вярно ли е, че за свободните професии  признават 70% от доходите за разход, а не както до сега 30? newsm78
Цитирай

Sofia

Мнения: 3 567
Миналата година ноември месец ми се наложи ходене до данъчното по друг повод и жената от гишето ме попита подала ли съм такава декларация, казах и не, след което тя ме нахока, изкара една декларация, почти ми я попълни с молив и ми каза да взема бележки за доходите и да ходя да я подавам, защото по това време на годината и без това нямат много работа.
Аз я попитах как така и нали декларациите се подават най-късно до април и тогава ми бе казано, че декларации се приемат до края на годината, съмнявам се да ме е подвела, също се съмнявам да приеме единствено моята декларация в края на годината, защото нито я знам, нито я познавам тази жена, а и през цялото време на скандал го удряше  ooooh!
Цитирай

Пловдивъ

Мнения: 2 631
А вярно ли е, че за свободните професии  признават 70% от доходите за разход, а не както до сега 30? newsm78

60 на 40  е моята информация.  Peace
Цитирай


Мнения: 2 484
Признават 60 % ли? newsm78
Цитирай

София

Мнения: 3 233
Тъй като подаването на декларацията по чл. 29а от Закона за облагане доходите на физическите лица - за ползване на данъчно облегчение за деца, се прави, съгласно ал. 7, заедно с декларацията по чл. 41, ал. 1 от същия закон, за подаването на която срокът е до 15 април, за първата декларация се отнася същият срок, още повече, че навсякъде в текста на чл. 29а се говори за данъчна година, както и за определени обстоятелства, които трябва да са налице или да липсват към 31 декември на данъчната година.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 112
Семейно подоходно облагане
прочети подробности от тук:
http://www.nap.bg/useful/docs_new/646-family_taxation.pdf

Това важи за 2005 година.За 2006 същото ли е?
Цитирай

1st floor

Мнения: 4 377
още един тъп въпрос, но не си спомням миналата година дали искаха дохода и на двамата родители, или само на този на който ще приспадат данък? newsm78
Цитирай


Мнения: 2 484
Само единият родител ползва данъчното облегчение и дава бележка от другия, че той не го ползва. Когато са разведени, този на който са присъдени родителските права го ползва като прилага копие от съдебното решение за развод.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора