до кога е срока за...

  • 1 990
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
знае ли някой , докога е срока за подаване на дан. декларация и на декларацията за ползване на данъчно облекчение за деца?Съседката , която ми донесе бланките от съвета, каза , че служителката й казала , че срока е до 15.02, а от работата ми казаха , че е до 15.04. Кое е вярното?

дано съседката не е разбрала, щото докато ми издадат бележката за дохода от предишната работа, ще мине месец-два... #Cussing out

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Спокойно, срока е до 15.04. Аз днес си изтеглих декларацията от интернет и утре ще я подам, че все още няма големи опашки. В края на срока е ужас   Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 2 631
По принцип декларации се подават до 31 - ви март, но последния срок наистина е 15-ти април...  Peace

# 3
  • Мнения: 663
От къде може да се изтегли декларацията?

# 4
# 5
Простете за невежеството,но какви са тези дан. декларации за облекчение на данъците за деца  Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 577
Семейно подоходно облагане
прочети подробности от тук:
http://www.nap.bg/useful/docs_new/646-family_taxation.pdf

# 7
  • Мнения: 6 417
А вярно ли е, че за свободните професии  признават 70% от доходите за разход, а не както до сега 30? newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Миналата година ноември месец ми се наложи ходене до данъчното по друг повод и жената от гишето ме попита подала ли съм такава декларация, казах и не, след което тя ме нахока, изкара една декларация, почти ми я попълни с молив и ми каза да взема бележки за доходите и да ходя да я подавам, защото по това време на годината и без това нямат много работа.
Аз я попитах как така и нали декларациите се подават най-късно до април и тогава ми бе казано, че декларации се приемат до края на годината, съмнявам се да ме е подвела, също се съмнявам да приеме единствено моята декларация в края на годината, защото нито я знам, нито я познавам тази жена, а и през цялото време на скандал го удряше  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 631
А вярно ли е, че за свободните професии  признават 70% от доходите за разход, а не както до сега 30? newsm78

60 на 40  е моята информация.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 417
Признават 60 % ли? newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Тъй като подаването на декларацията по чл. 29а от Закона за облагане доходите на физическите лица - за ползване на данъчно облегчение за деца, се прави, съгласно ал. 7, заедно с декларацията по чл. 41, ал. 1 от същия закон, за подаването на която срокът е до 15 април, за първата декларация се отнася същият срок, още повече, че навсякъде в текста на чл. 29а се говори за данъчна година, както и за определени обстоятелства, които трябва да са налице или да липсват към 31 декември на данъчната година.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Семейно подоходно облагане
прочети подробности от тук:
http://www.nap.bg/useful/docs_new/646-family_taxation.pdf

Това важи за 2005 година.За 2006 същото ли е?

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
още един тъп въпрос, но не си спомням миналата година дали искаха дохода и на двамата родители, или само на този на който ще приспадат данък? newsm78

# 14
  • Мнения: 6 417
Само единият родител ползва данъчното облегчение и дава бележка от другия, че той не го ползва. Когато са разведени, този на който са присъдени родителските права го ползва като прилага копие от съдебното решение за развод.

Общи условия

Активация на акаунт