Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 221
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ,ЗАЩОТО ОТ ЛИЧЕН СЪСТАВ МИ КАЗВАТ,ЧЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ВЗЕТО РЕШЕНИЕ КАК СЕ ПРОЦЕДИРА С ОТПУСК ЗА 2004 Г/Т.Е ИЗГАРЯЛ/ А МИ СЕ НАЛАГА ДА ПОЛЗВАМ ОТ ПЛАТЕНИЯ МИ ОТПУСК.ТА КОНКРЕТНО БЯХ ЧЕЛА НЯКЪДЕ,ЧЕ ТАКАВА НАТРУПАНА ОТПУСКА ПО ВРЕМЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЕ ПОЛЗВА ДО НАВЪРШВАНЕ НА 8 ГОД.ВЪЗРАСТ НА ДЕТЕТО,ЗАТОВА МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ЦИТИРА ЧЛЕН ИЛИ ЗАКОН КЪДЕТО Е УТОЧНЕН ТОЗИ КАЗУС. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!
Цитирай

София

Мнения: 26
Не мисля, че отпуската може да изгаря. Платеният отпуск може да се отложи за следващата година, ако не е ползван. В крайна сметка неизползваният размер на платения отпуск може да се ползва от работника или служителя до  прекратяване на трудовото правоотношение с този работодател. При прекратяване на трудовия договор се изплаща неизползваният платен отпуск. Всичко това е чл.172 и следващите от Кодекса на труда.
Цитирай


Мнения: 4 427
Отпуск до навършване на 8 годишна възраст на детето и натрупан платен годишен отпуск са съвсем различни неща.
В действителност се обсъжда и такъв вариант, ако платения отпуск не се използва в рамките на 2 години, правото на ползването му да се губи. Това обаче още дори не е оформено като проект. Само вариант е за сега.
А колкото до работодателите, те са длъжни да се съобразяват с настоящите разпоредби. Не може да чакат да видят какво ще се случи. Към момента имате право да си ползвате този отпуск и никой не може да ви го откаже.
Нещо повече, отпускът за 2004-та и 2005-та можете да ползвате без да подавате молба за това. Вместо молба можете да подадете двуседмично предизвестие, че ще ползвате отпуск. Никой няма право да ви го откаже.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.