НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 105
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 679
Здравейте и от мен! И аз цял ден не мога да посетя форума  Sick

Честита четвърт годинка на бебе Александра на мама Bildan , бебе Александра на мама Salvi , бебе Михаела на мама Maria V, бебе Ема на мама Gadamer и бебе Цвети на мама sisi1977!!! Да пораснат красиви и послушни принцеси за радост на мама и тати!!!

Добре дошли на новите мами и техните съкровища - Ваничка и Константин, като и gabonchi и Поли!!!

Ние днес направихме една разходка, времето позволи да обиколим района и съм много доволна, че тия дни направоооо  smile3511

Мами, и аз като някои от вас будувам, предните две нощи заради предаването на Милен Цветков и ваксините, но вчера като купих ваксината викам айде да поспя тая вечер ама нейсе . До 2 чака бях ей така  Shocked и на всичко отгоре ставах да ям в 1.30  smile3505 Незнам какво ми става  newsm78. А бебо си спи една сладко, сладко...

Хайде отивам да гледам шоуто на Слави за Ферарито. Лека и спокойна вечер на всички!   love001

# 31
  • Мнения: 815
Eй, и аз се добрах до форума най- накрая!!! Цял ден не работи

Бебка днес излезе с баба си и спа като пън повече от 4 часа- сега пак сладко си спинка Simple Smile Днес Ран не е кашлял- дано и за напред да е така...

Мами, помните ли го моя конкурс в Арена- ами на сегашния етап се гласува много тъпо- и не бях пуснала дори сама за себе си глас- обаче днес видях, че за сега се класирам между 50-те финалистки. Така, че който иска да ме подкрепи отново, за да премина и този етап може да гласува за мен всеки ден между 18 и 23 часа ето тук http://DMCA-removal-from-Google/miss.php?action=d&userid=279&vote=y

Деничка, не може да не си гледала Призън Брейк!!! Ако не си бързо тегли - аз вече болезнено чакам следващата серия - много е зарибяващ- гледам го от средата на първи сезон и на всяка пауза се заричам да не тегля и като излязат да ги изгледам наведнъж, ама не!
Други сериали, които ми харесват са "4400"(цели 3 сезона!!! ) и Рим - 1 сезон - сега тече втория
И аз понеже няма какво да гледам и си пускам отново за н-ти път Сексът и градът- гледам и на местопрестъплението Ню Йорк, ама нещо не ме кефи  

# 32
  • Мнения: 679
Цвети, с теб сме !!!  newsm10

# 33
  • Мнения: 158
Цвети,гласувах за теб!дано да спечелиш!  bouquet
за ваксината-аз също взех Инфанрикс,след 10.02.ще ни я поставят,дано всичко да е наред Praynig

# 34
  • Мнения: 255
Здравейте мами! От два часа чета.. накрая по двойно-диагоналната сънна система Wink Но общо взето влязох в час Simple Smile
За ваксините - почти съм решила да карам на ЗК, защото според моята хомеопатка (която е на курс в Индия цял месец, и ми липсва) няма значение жива/убита - все е гадна ваксина.
За ръцете - тъкмо писах, че Дарин не си лапа ръцете, и си ги намери пак Sad  Явно ще купувам биберони, че старите хич не ги яде (Авент и Чико).. ще взема по-големи размери.
За кърмата - и моята беше намаляла за ден-два .. но после се върна, и сега гърдите ми са налети.
Режима на Дарко е къпане между 21 и 22.30, после цокане, и после сън. Нощното хранене е в периода 3.30- 4.30. И после ядем в 7.30 .. и твърдо сме на график 7.30-10.30-13.30-16.30 .. часовете на последните две хранения ги меним... зависи колко суче.
И най-интересното - да се помайтапя с моя син - прави много интелигентна кърмаческа стачка - суче 10 минути, и като се нахрани, започва да се кара на цицата, да реве, и да я плюе.. демек "вече стачкувам". На мама депутатчето!!! Simple Smile
Цвети, с теб сме !!!
Добре дошла на gabonchi айде да се оправя времето, че да се виждаме по Морската Simple Smile
Ние с Роня доста миткосвахме... ама това студено и духовито време ни арестува. Simple Smile

# 35
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Как неусетно се изнизаха тези три месеца-все едно вчера я родих ,мъничка,ревливичка , smile3522моята малка Цвети  Днес празнуваме   bigdance2 веселете се с нас     Party Time  Нека всички бебчета да са живи и здрави и да радват мама и тати family                                                                                                                                                                                                                                                                                       newsm74                                                                                                                                                                                    

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 23:01 от sisi1977

# 36
  • Мнения: 158
добро утро,мили мами и сладки бебоци!
нощта за мен беше меко казана кошмарна.бебка цяла нощ мрънка,плачка и пъшка.какво ли не направих:носене на ръце,сменяне на памперс,папкане.после в количката,но нищо не помагна.а,мерих и температурата беше 37,5.нищо обезпокоително.но какво беше това чудо нощес,неразбрах.и като стана 06:15 и заспа,да заспа си все едно нищо не е било.и сега милата ми спинка.дано поне да поспи,че не е спинкала снощи Praynig
вчера пък друг проблем-давам и да яде,гладна е а като сукне 2-3 пъти,плюе биберона и почва да пищи.откачих #Crazyпомислих,че има гъбички,гледах и устата-няма.звънях на педито,дойде тя гледа,няма гъбички.давам и да яде пак се повтаря същото.и мили мами,оказа че причината е в биберона.как не се сетих Embarassedама голяма съм шматка.ще уморя детенце от глад Embarassed Embarassed Embarassedотивам да се срамувам в ъгъла.

# 37
  • Мнения: 76
 Добро утро, мами на ноемврийчета! Hug
 Честито на всички месечковци! Да растат здрави и щастливи за радост на мама и тате!
 Гадамер, за ваксините напълно съм съгласна! smile3521
Цвети, имаш и моя глас! newsm10
 Момичета - за масажа и гимнастиката: нашата педиатърка е много стриктна и на косултация показва точно как се прави и какви са новите упражнения за месеца!   Много съм доволна!
 Само че на моето Скорпионче не й харесва по корем. Държи си главичката изправена, но сложа ли я по корем много се ядосва! smile3514
 Е, от мен: слънчев и усмихнат ден на всички!  Nature Partly Sunny

# 38
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 313
Добро утро мами  Hug

Говорих с Виктор, който е гледал предаването на Милен Цветков и искам да ви кажа УСПОКОЙТЕ СЕ
СТАВА ДУМА ЗА 3 ДЕЦА, КОИТО НА 7-8 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ИМАТ НЕВРОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ, ЗА КОИТО СЕ ПРЕДПОЛАГА, ЧЕ МОГАТ ДА БЪДАТ УСЛОЖНЕНИЯ ВСЛЕДСТВИЕ НА ЖИВАТА ПОЛИОМИЕЛИТНА ВАКСИНА, НО НЕ Е ДОКАЗАНО, ДОРИ НАПРОТИВ - ПО-СКОРО Е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ. ИМАЛО Е ЕДИН ЕРУДИРАН ДОЦЕНТ ОТ ИНФЕКЦИОЗНА БОЛНИЦА, КОЙТО ОБЯСНИЛ, ЧЕ ПРОЦЕНТ РИСК ОПРЕДЕЛЕНО ИМА, НО ТО Е ПОДОБНО НА ВСИЧКИ НЕЩА В МЕДИЦИНАТА СЪВСЕМ МИНИМАЛЕН. ШАНС ОТ УСЛОЖНЕНИЕ ИМА ДОРИ И ПРИ ПИЕНЕТО НА АСПИРИН. УДАЧЕН Е ПРИМЕРЪТ И СЪС СЛАГАНЕТО НА КОЛАНИ - СИГУРНО ИМА 3 % УДУШЕНИ С КОЛАНИТЕ СИ, НО ВСЕ ПАК НЯМА СПОР, ЧЕ Е ПО-СИГУРНО ДА СЕ КАРА СЪС КОЛАН. ОСВЕН ТОВА ДОЦЕНТА Е КАЗАЛ, ЧЕ АКО ЖИВАТА ВАКСИНА НЕ СЕ СЪХРАНЯВА ПРАВИЛНО (ТОВА, ОТ КОЕТО МНОГО МАЙКИ СЕ ПРИТЕСНЯВАТ) ТЯ СЕ ДЕАКТИВИРА, А НЕ СТАВА ПО-ОПАСНА. СЪЩО ТАКА СЕ ОКАЗВА, ЧЕ ЖИВАТА ВАКСИНА Е МНОГО ПО-ЕФЕКТИВНА ОТ МЪЪРТВАТА, ОСОБЕНО В ОБЛАСТИ, КЪДЕТО ДЕЦАТА НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ОБХВАНАТИ НА 100 % КАТО РОМСКИТЕ МАХАЛИ НАПРИМЕР. И ХОРАТА ВЕЧЕ СА ЗАБРАВИЛИ КАКВИ СТРАШНИ БОЛЕСТИ СА ДИФТЕРИЯТА, КОКЛЮША И ПОЛИОМИЕЛИТА ЩОМ СЕ ПОЯВЯВАТ СПЕКУЛАЦИИ С ТОВА ДАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ СЛАГАТ ВАКСИНИ. А МИЛЕН ЦВЕТКОВ .... #2gunfire

# 39
  • Мнения: 498
gadamer, тенк ю за поста. Аз по принцип не гледах предаването и сигурно затова не съм се ошашкала на тази тема, но съм съгласна с теб. Ако не друго, не съм само скептична към нашето здравеопазване и специалистите ни, да не говорим, че наистина, надали биха предлагали нещо, което крие голям риск. Дали мъртвата ваксина е по-добра - това вече е друг въпрос и сигурно е така. За съжаление медиите в БГ имат порочната склонност да привличат аудитория предимно със спекулации - нещо присъщо уж само на жълтата преса.

Някой беше писал за масажа...И аз правя масаж само след баня, когато овлажнявам телцето на Лина. Често казано, незнам дали го правя правилно, и както бях писала - нашето педи ми каза до 3 месец да правя само три неща описани май на онзи сайт - разтриване и поглаждане на краиниците и ходилата + гърдите и корема. После по гръб - поглаждане на гърба и дупето и накрая рефлекса с хващането на крачетата.

Благодаря за патеричните поздрави  Joy Стоплихте ми сърцето. Тези дни нещо съм в ДИПРЕСИЯ  #Crazy покрай навършването на 6-тата петилетка сигурно

# 40
  • Мнения: 269
Лавицата-какво направи с биберона (как реши проблема), защото и ние сме така от доста време и не можем да ядем нормално Sad , ние сме с авент2
Мами, нормално ли е Дани да не си вдига длавата по корем???
преди месец я вдига6е, даже я въртеше, а вече само си бие носа в леглото и сумти, да не би да има някакъв проблем (роди се със спукана ключица, ходихме по доктори, уж всичко беше наред...) Много съм се притеснила Sick Иначе като го гушна си я държи изправена, върти я (и легнал по гръб), но по корем-не...
Иначе сме добре, вчера го сложих в кенгурото-като е с груб към мен и може да разглежда много му харесва Simple Smile Ще кача снимки, ама жсе отлагам..
До после и приятен ден  Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 549
Диди, вие на каква храна сте? Ние сме на АМ и аз използвам Авент 3, защото АМ-ма е много по-гъсто от кърмата и на моето бебче му е трудно с две дупки - съответно се изнервя. #Cussing out
А за кенгурото на нас ни казаха, че може дечко да го слагаме с гръб към нас при навършени 3 (и половина) месеца.
На Алекс му правим масажче преди къпане - на крачетата, ръчичките, коремчето, гърдичките, гръбчето и дупенцето. А след къпане, при мазането с олио пак леко го масажирам, колкото да втрия олиото.
За ваксините - наистина няма причина да се ошашкваме Peace Нищо не е ефективно на 100%. Винаги има изключения. Ако се замисли човек за всички възможни опасности..... #Crazy
Слънчев и неветровит ден

# 42
  • Мнения: 206
Здравейте, майчета!
Много рядко имам време за писане, но ви чета редовно.
Не съм гледала предаването на М.Ц., ама направо ви се чудя... Погледнете Цвети, например, с Ран дори не се е замисляла за друг вариант на ваксиниране. В рамките на близо 2 години нещата така са се променили, че днес може да избира между сумати ваксини. А и как сме отгледани всички ние... По-спокойно момичета. Направете това, което мислите, че е най-доброто за малките сладурчета в момента. Не се знае след други 2 години какво ще бъде мнението за Пентаксими-Ментаксими и не знам още какви други ваксини. Аз докато бях бременна си мислех да слагам живи, после се разчетох, поинтересувах и реших че няма смисъл да натоварвам организма на Мая излишно. Кое е правилното... Божа работа! или Да не дава Господ!
Едно е сигурно. По-добре с ваксина, отколкото без!
Вчера ние бяхме на ДК и да ви се похваля малката вещичка е качила 1200гр, и вече сме 4900гр и 57см. Продължаваме си само на кърма  Hug аз тайно съм решила и да ми изпишат добавка да не я давам и да дайствам като Жени
Нямам време да кача снимки в албумчето , но ви изпращам да ни видите колко сме пораснали
http://priateli.org/gallery/thumbnails-33.html

# 43
  • Мнения: 2 673
Добро утро, момичета!
Добре дошла на Габончи!!!ЧЕСТИТО НА МЕСЕЧИНКИТЕ!!!
Мони, за първи път чувам в нос да се слага сода #Crazy Аз правя масаж вечер при къпане, почвам с поглаждане на крайниците, от периферията към центъра, после ги пощипвам \гривнично\, после потупвам и пак поглаждам, Това се прави на крайник  по 6 пъти. После гърдичките, коремчето, гърба \отстрани на гръбнака\.Така ми показа педито. На пупата - въртеливи движения по посока на часовн. стрелка, и острани - към пъпа за напречните мускули.ЖУЖА Поставям Дани по корем, той си държи много добре и за дълго главата, НО има трик за това- КАТО Е ПО КОРЕМ КРАЧЕТАТА ТРЯБВА ДА ГИ ИЗПЪНЕТЕ, Т.Е бедрата да са прилепени към постелката. Wink Wink Wink
;
Ангелика,мойте китки също мноооооооооого ме болят, както и фалангите на всички пръсти. За врата и плешките да не говорим.
Цвети,чакам да стане 18 часа и ще гласувам!!! Вчера купих на Дани чорапогащник, и аз ще му слагам вече!
Гадамер, права си, че това с ваксините е спекулация, но мен личино много ме е яд, че в Бг - медицината  много трудно се приема всичко това, което би ни облекчило, не би товарило излишно пациента, па макар и да е по-скъпо! И още ме нервира, това че Докторите не ни уведомяват са алтернативните начини на лечение, ваксинация и пр. Всъщност, ако не беше форума аз въобще не бях чувала за Пентаксима и останалите ваксини, Е, ПИТАМ АЗ нормално ли е оттук да се информирам - ТЕ ЗА КАКВО СА??? Забелязала съм, че някак си много обичат, да се тайнствени,  Thinkingкато че ли работят не за хората, а за КГБ. ooooh!и кой знае каква секретна работа вършат. извинявам се за дългото мрънкане..
Мами, с проблем в бибероните на шишета, опитайте с шише КАМЕРА, както вече\извинявам се\ - писах !!!ДАни вече нито иска АВЕНТ, нито НУК, нито ЧИКО!!! Laughing

# 44
  • Мнения: 815
Спекулация, спекулация, но има и голяма доза истина- защо иначе по света вече никой не използва жива ваксина? Иначе естествено, че не е задължително на детето да му стане нещо- напротив - вероятността да понесе ваксината добре е много-много по-голяма, но след като има вариант тази вероятност да се увеличи още повече защо не ни го предлагат ?!?? Реших, че ще говоря с моята докторка- имам й доверие и ще реша окончателно, но по- вероятно е да си купя ваксина, ако от касата не предлагат убито полио

Момичета, благодаря ви- качила съм цели 8 места нагоре- ако до 5 февруари се задържа така ще се класирам на следващия кръг Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт