НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 106
  • 295
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Включвам се само за малко - толкова много работа имам днес. Даже допреди малко тормозих Вени по телефона в обсъждане на счетоводни дивотии.
Софко, честит рожден ден! Много щастлива и обичана!
Мони, виж това кенгуру в продавалника - само хубави неща съм чувала: http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=26365&cat=3

# 151
  • София
  • Мнения: 2 437
Мина мерси  bouquet По този повод пуснах тема в "Бъдещи и настоящи майки", който се интересува от това да я следи. Надявам се да отговорят повече мами.

# 152
  • Мнения: 290
здравейте и от мен. честит празник на софко и на месечковците днес.
мами ние не сме ли в т.нар. заварено положение за болничните, т.е. трябва да се подаде само една молба до работодателя за остатъка до 315 дни? и болничните не се изплащат от НОИ, а си остава постарому - от работодателя? някой беше писал че в преходните и заключителни разпоредби на Наредбата за изплащане на болничните е упоменато точно това, че за нас промяна няма - остава си от работодателя?
цвети благодаря за съвета. не е чак на люспи главичката, просто е като лек пърхут. аз мажа с олио след баня, но сега ще пробвам и преди и след... а от шампоана мисля че не е, защото използвам Саносан, а тя са обогатени със зехтин и мн добре овлажняват.
уф мен ме е хванал страхотен мързел и съм изкарала бебата на терасата, а не джиткаме по улиците.срамота е ама днес наистина мързела ме надви... Mr. Green
толкова от нас с димана  Hug

# 153
  • Мнения: 158
честит рожден ден Софкобофко!да си жива,здрава и мноооггоо щастлива! newsm59 nbirthday  Gift
за декларацията за 315 дни-миналата седмица,нашето счети,ме извика да я попълня.значи попълних две бланки.бяха си напечатани,не съм попълвала молба(свободен текст).на първата си написах 3-те имена,местожителство,N:на личната карта,кога и къде е издадена,валидност и IBAN на картата ми от Централна кооп.банка.(НОИ работили с тая банка и било удобно там да превеждат парите),дадоха ми такава карта при отпускане на еднократната помощ от 200лв,а и детските там ми превеждат.
втората декларация беше пак 3-те имена,ЕГН,местож.,N на личната карта,къде е изд и т.н...но тук не се пише IBAN-а,а се пише 3-те имена на детето,ЕГН пише и дали детето е живо,дали е първо,второ,ърето и т.н родено дете.и това е цялата работа.аа,и се пише фирмата,в която се водиш на работа.

# 154
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте!
Аз се казвам Анита и съм майка на една малка принцеса, която кръстих Ивет. Тя се роди на 13,11,2006.
Имаме си и батко, който е на цели 8 години.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на всички, които празнуват днес!

Все още ми е трудно да се орентирам във форума, но скоро ще свикна.

# 155
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Много, много любов и топлина, и много, много детски смях пожелавам на sofkobofko!  Heart Eyes
А кейка е направо трепач! Все тормозя сестра ми - топ-сладкар ("колежките" от Варна я познават добре  Wink) да ми прави такъв като си ходя лятото. М-я-я-я-я-ямммммммммммммм ...

И Мама Мими е Ноемврийка-Водолейка    (4.02.1970). Колко станаха вече?

Мами, някой от вас ходи ли вече на работа? Наш'та Мама много работлива, Али като направи 40 дена и айде тръгна на работа за радост на шефа си.  Wink Тя така си реши, защото се разнообразява. В офиса получават ВИП обслужване: там е добре климатизирано, НЕ СЕ ПУШИ и има много, много мераклийки да гушкат Али.  Grinning В повечето случаи е с кошчето. Там си кротува или спинка, като и омръзне, който е наред си я хваща и си я разнася из етажа. Пу-пу, да чукаме на дърво, здрави са момичетата ми и щастливи.

И аз съм Пламен, ама не знам да имам имен ден?  newsm78 Е, ако някой се обади ще почерпя с удоволствие!  Grinning

Имаме кенгуру на Бертони в къщи, ама не се скъсваме да го ползваме много.

Ето и една снимка, в синхрон с темата " ... и обича си юмрука" 





Поздрави и целувки!

# 156
  • Мнения: 498
Майчета, току що се връщам от офиса.

Относно 315 дни - Попълних само декларация с името ми, имената на детето и т. някакви си 2-4 реда. Тъй като съм си получавала заплатата по банкова сметка не попълвах друга. Майките като нас, които са в заварено положение, ще си получават парите от работодателя и най-важното! Няма да има забавяне, защото работодателя е длъжен да ни ги изплати, а той ще си ги чака от НАП.

За връщането на надвнесен данък - Да, ще получим такъв за детето!  Grinning  Само че трябва лично в НАП.

За упойката - аз имах предвид, че сигурно след ваденето на мъдреца, ще е добре да се изцедя и да я хвърля кърмата, но дали едно или две хранения да пропусна ? Моят стоматолог каза, че упойката за разграждала за 4 часа.

# 157
  • Мнения: 34
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СОВКО!!!!!!!!!!
Нека всички твои желания бъдат моите пожелания!
И аз я забелях тази тенденция - ноемврийска мама Водолей.Явно сме си пожелавали по едно малко съкровище за миналия ни рожден ден  Laughing
Виждам, че обсъждате темата за кенгуру - незнам как е при кенгуруту,но ние сме със слинг и Мила като го види започва да реве, за два месеца съм го ползвала само веднъж и съм правила няколко неуспешни опита да я пъхна вътре. Незнам, ако и с кенгуруту е такова положението, има ли смисъл?
Относно болничните - от офиса ми казаха, че аз съм заварено положение и продъжват да се изплащюат от работодаделя, така че за сега нищо не съм попълвала.
Karil, детегледачката е  просто най-хубавия ми подарък за ЧРД-то. Една много мила жена, тип Баба /но е около 55г/, много внимателна. И естествено Мила се възползвала от нейната доброта и искала да я носи из цялата къща преди да заспи, но тя стоически издържала на това изпитание - да носи малка бомба  Joy

# 158
  • Мнения: 269
Черпя за нашата четвърт годинка (вчера) newsm38  party023Simple Smile Ето новия ни албум:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102499
А за кенгурото-аз писах че дани харесва да е носен така че да може да разглежда, ето така:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100066&photo=130
Марката е.. (чакай да я видя)..infantino.
За светлината-ние спим на тъмно, ама като светна нощната лапма да го проверя (като мрънка да му сложа бибата) и се буди, явно е доста силна...

# 159
  • Мнения: 269
Цвети, дали ще има в колажа място и за нас (аз се сетих, де! трябваше мнооого по-рано! Embarassed)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100066&photo=136
 Praynig Hug

# 160
  • Мнения: 3 034
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА SOFKOBOFKO !!! nbirthday ДА СИ МНОГО ЗДРАВА, КЪСМЕТЛИВА, ОБИЧАНА И УСМИХНАТА ! baloni

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА МАМА МИМИ НА DR.JEND bdbaloni

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ПОРАСНАЛИТЕ МЕСЕЧКОВЦИ !
  party006

dreben78
и Анита, добре дошли сред майките ! Kissing Heart
Ангел и Ивет, добре дошли сред бебчетата ![/color] dancing

За спането - Ваяна спи САМО по гръб и то веднага след прибирането ни от родилния дом. Изобщо отказа да спи на една страна. Това обаче хич не ме притеснява.

Клюкарката, дано Ивчо се оправи бързо. fingerscrossed

ronja
, аз на твое място бих пропуснала 2 хранения за всеки случай, а през това време бих давала изцедена кърма.  Бих изцедила гърдите и бих хвърлила кърмата - все пак упойката си е силно лекарство. Peace

Дени4ка, аз както и преди съм писала, не се лишавам от никаква храна, стига да е в умерени количества. Не се коси за едни сърмички - няма да има последици. thumbsup

masha
, защо не пробваш вечер преди хранене да пиеш повече течности - така може да увеличиш кърмата. И супички също. Чай - лактогонен,...ей такива работи.

# 161
  • Мнения: 591
Ивиче,най-сетне да се появиш! Здрасти. Пия постоянно течности, а лактогонен чай от самото начало. Май супичките разредих... А това залука е вярно - вечерта ядох, а на сутринта бях направо напращяла от кърма! Днес се разходихме с кеф - навън беше като пролет! Sunglasses
Добре дошли на новите мами и бебчета, аз самата съм също от новите все още... Grinning
За кенгурото -моето е някакво обикновено, но Мишо спи като заклан в него - прав, с напъхани крачета, изобщо не му пука! Знам обаче, че трябва, докато е малко бебето, да бъде с лице към майката. И задължително да има твърда подложка на гърба му. ако е меко, кенгурото не е ефективно, а даже опасно Sick

# 162
  • Мнения: 881
Здравейте и от нас.Честито на Софкобофко -да си жива и здрава и само хубави неща да топлят душата ти.Честити месечинки на малките бебоци-много здраве и късмет.Мерелин-аз също бях с планово секцио,с пълна упойка.Но не получих никакви странични реакции,нито ме болеше глава,нито свят ми се виеше,така че според мен търси някъде другаде причината.Или както е писала Деничка всичко е до организъм и при теб е възможно  да се получават такива реакции.За спането-ние спим на тъмно ,но в антрето оставям да свети една лампа за мое улеснение,иначе моята щерка обожава да спи на тъмно.Добре дошли на новите мами и техните съкровища.Клюки,много се радвам че всичко при теб е наред и  желаем скорошно оздравяване на малкото слънчице.
Лека и спокойна вечер и много целувки Simple Smile

# 163
  • Мнения: 301
Честит рожден ден Софко   bouquet Да си много щастлива и обичана мама и съпруга!!!
И аз съм мама водолейка и наистина този рожден ден ми е с най-хубавия подарък  Laughing
Не мога да повярвам направо като чета как заспиват вашите бебчета ... Габи обича да се гушка по цял ден и ако не спинка почти през цялото време е на ръце. Но какво да се прави такова ни е бебчето. Само дето аз не мога нищо да свърша и да ми е жив и здрав Ники, че е до мен и ми помага във всичко, иначе щях да се побъркам.
Наистина днес времето във Варна беше слънчево и топло, но духаше онзи характерен варненски вятър дето разваля и най-топлото време.
Ай много цунки от нас на всички, отивам да се гушкаме  love001
 

# 164
  • Мнения: X
А кейка е направо трепач! Все тормозя сестра ми - топ-сладкар ("колежките" от Варна я познават добре  Wink) да ми прави такъв като си ходя лятото. М-я-я-я-я-ямммммммммммммм ...
Dr.Jend, сестра ти да не е Краси Бекярова?
А за работата - аз не съм преставала да работя - Марти беше на 5 дена като бях отново пред компютъра. Работих включително и през последния ден от бременноста ми. ОБАЧЕ - в къщи. Счетоводител съм.
За декларациите пред работодателя - лично моето мнение е, че колегите бъркат декларациите и дават да се попълват декларации, които са за новорегистрирани болнични листи. Мисля, че е неоходимо само да се попълни молба за удължаване на срока до 315 дни, може и свободен текст. Изрично проверих всички публикувани декларации по новата наредба - всички те са адресирани до директора на НОИ, а не до съответния работодател, както е в нашия случай.

Общи условия

Активация на акаунт