НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 109
  • 295
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 97
Здравейте мами и бебоци!!!

Честит рожден ден на бебка и бебко!!!Много здраве,обич и много щастливи моменти!!!

       Този път нещо не се вписвам в заглавието на форума,защото моя Вики въобще не си обича юмруците,т.е. той може да ги обича,ама не може да си нацели устата.Не знам да се радвам ли или да се притеснявам от това,да не би пък нещо да изоставаме с координацията на ръцете.  newsm78  Иначе за гукането-гукаме на поразия,особено на музикалната въртележка над леглото. newsm07
  А за спането-само аз ли си мъча бебока още да спи на страни,подпрян с хиляди възглавници,че да не може да се обръща по гръб ?  Thinking   Спазвам указанията на акушерките от родилното и го обръщам ,горкичкия,на всеки 3 часа.Казаха,че така се изправяли по-бързо крачетата.  newsm78
  Имам един въпрос към всички-някой от вас съжителства ли и с домашен любимец,откакто имате бебче?Защото ние имаме котка и постоянно чувам упреци от близки и роднини,че е много опасно за Вики.Писаната е ваксинирана,не е излизала никога навън (освен на ветеринар) и не влиза в детската стая,така че аз не виждам никаква опасност.
Айде,лека нощ и сладки сънища на всички!!!

# 181
  • Мнения: 76
Добро утро, мами! Hug
Честит Рожден Ден на бебка и бебко! newsm59
 Честит Рожден Ден на софкобофко на патерици! nbirthdayМного обич и щастие ви желая!
Честито и на всички месечковци!Да растат здрави и умни за радост на мама и тати!   bouquet
Пеполина, добре дошла! Твоята Теди и моята Рали са родени на една и съща дата!
 Да ти е здрава и весела малката принцеса! Flowers Sunflower
 За спането-Рали отдавна спи по гръб. Явно така й харесва. А от 2-3 дни се обръща на една страна.
 santangela, не се притеснявай, че бебчо не улучва ръчичките. Всяко дете се развива индивидуално. За сметка на това пък казваш че с гукането сте напреднали...
Е, успешен и слънчев ден, мами и бебчета!  Nature Sunny

# 182
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте!Благодаря за милото посрещане. Hug

Честити месеченки на всички бебчовци, които празнуват днес bdbaloni

santangela, мен пък ме претиснява точно тази настървеност, с която Иветка си смуче юмручетата. Може би, защото батко й не го правеше.

Малката ми принцеса отдавна спи по гръбче и смятам, че трябва да я оставя са спи така както й е най-удобно.

Нощна лампа не ползвам /въпреки,че тати специално ни вгради над леглото две лунички/, защото се вижда достатъчно за да я накърмя  chef

# 183
  • Мнения: 553
Здравейте!
Аз не мога да смогна да седна да ви пиша....
Мони, и кенгурото на чико, /Го плюс/ е хубаво аз го имам. Както и Карил те е посъветвала - гледай да се отваря отстрани. Имам и едно на бертони, което се слага много по-трудно като гащи е. Но моя съвет е, че ако има и колан за кръста на кенгурото ще ти е по-леко да носиш бебчето. А това към което си дала линк има и мисля че ще ти е по добре с него Simple Smile
Има ли мама тук на която мога да подаря - капки на САБ, капки бейбинос, кремче за коремче и кремче за мазане на зърната /лансинох/??? Нека ако има някоя да ми пише на лични, че да не ги хвърлям.
От понеделник давам на Вики пюренце от ябълки.А миналата седмица му дадох два пъти пюренце от картофки. От ябълките започна да ака сам и по-спокойничко.
Вече толкова не ми издържат ръцете че ще купувам люлка: http://mal4o.com/product_info.php?cPath=25_132&products_id=7 … 4cf636ac131ffd472
Ходихме и до педиатърката днес. Вики е 6770кг, 64,5 см - голям мъж е вече. Тя каза да не бързам с пюренцата, ама аз ще му давам че ме кефи че си ака САМ. Много добре се надига до седнало положение. Каза че мога спокойно да го държа на скута си по малко и да го нося с кенгутото което си взех за кръста. Наистина е много удобно с него - само подпирам Вики отзад на гръбчето, а той си е седнал на кенгурото. Доволна съм от тази си покупка  Peace
Много ми говори малкия мишок, пък и ми се и кара честичко - "А!!!", "У!!!" ....  Mr. Green
Софко, честит рожден ден на патерица!   bouquet
Добре дошли нови мами! Ще се сетите да се присъедините най-накрая  Joy
Вики спи само по гръб. Мисля че опасността от задушаване е само докато бебчетата са много малки и нямат силички да се повдигнат. Не се притеснявайте излишно - нека мислим позитивно!!! Аз имам и възглавничка на Чико, която е с дупки за да не се задуши бебчо, ама още не го слагам да спи на нея - спи си почти без възглавничка още.
Уф, а кутиите с храна така бързо свършват наистина. Милумила е 20 лв /600гр./ стига ми за около 4 дни!!
Гадамер, ти така и не сподели с каква количка си се снабдила.
Честити месечинки и от нас на порасналите бебчовци.
В петък ходих на масаж... чудно беше. В събота се събудих за първи път от месеци нормално /без схващания/. Някой ден пак ще се поглезя  Whistling
За сега това, мислех още да пиша, ама забравих какво...
Хубав и успешен ден

# 184
  • София
  • Мнения: 549
Здравейте на всички!!!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН Руми



Бъди най-щастливата и обичана майка и жена!!!

Честити месечинки на всички бебчета - както успях да видя те не са никак малко Laughing. Да радват много мама и тати!!!
Днес съм много щастлива, защото сутринта, докато преобличах Алекс и той беше по коремче изгуга самичък за първи път без да му се пуля насреща и да му викам гукни маме Mr. Green
Дано и днешния ден бъде така слънчев и приятен за разходка като вчерашния.

# 185
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДАН НА БЕБКА И БЕБКО!
ЧЕСТИТ НА ПАТЕРИЦА И НА СОФКО!
чЕСТИТИ МЕСЕЧКИ!

Пожелавам Ви здраве, сбъднати мечти и искитска неугасваща любов!
Хайде, че Вие ще празнувате дълго, като започнете от сега ... та чак на Свети Валентин да приключите празника!  Hug
Мами, честито и на мен  Heart Eyes
Миналата година от 7 февруари започнахме да правим бебе  Mr. Green и резултата ми гука сега!  Whistling
Благодаря Ви за отговорите за спането по гръб  Hug
Хайде пожелавам Ви послушни бебки и много разходки!
А на празнуващите - наздраве!

# 186
  • Мнения: 483
Здравейте и от нас!  Simple Smile

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН БЕБКА И БЕБКО!БЪДИ ВИНАГИ ОБИЧАНА, ОБИЧАЩА И ЩАСТЛИВА!

Вчера направихме една тричасова разходка с Теа.Страхотно ни се отрази и на двете.Днес смятам да я повторим.
За кенгурото - ние сме с Bebe Confor и съм много доволна.Аз рядко нося Теа с него, но поне ми е удобно като се наложи.
И Теа заспива сама вечер.Или е заспала още докато я храня, или ако не е заспива в креватчето си.Е, не мога да кажа същото за през деня обаче.През деня почне ли да търка очите и да се прозява я слагам в столчето за кола и след кратко полюшване е заспала.
За спането - спим по гръб, като си върти главичката само.
От два дни гукаме много високо и пищим от кеф.  Joy Много е сладка като започне да си намества езичето и да бърбори  Simple Smile Явно вече се усеща, че това е нейния глас  newsm78  А от време на време се чува и по някое гръмогласно "Ей"  Wink

Аз в събота успях да отида на фризьор и съм много доволна  Joy Вече си имам три червени кичура в косата, които обаче не са отгоре, а вътре и само се подават като отенък.Абе, този моят фризьор съм го признала.Винаги се харесвам, каквото и да ми измисли.

Мами, имам едно въпросче ... В началото като родих, коремът ми се рибра за отрицателно време и направо беше хлътнал и ми стърчаха кокалите.А сега от няколко дни така е изхвръкнал, все едно съм бременна в 4-ти месец  Embarassed От какво може да стане така, при условие че не съм напълняла от тогава  newsm78 Чувствам се много дискомфортно, чак изпадам в някаква депресия  Sick

Сега ви пожелавам приятен ден и хубави разходки!   bouquet

# 187
  • Мнения: 262
Честит Рожден Ден на поредната Водолейка - БЕБКА И БЕБКО! newsm51! Желая ти много здраве, щастие и любов! Чак започвам да се плаша как така всички Водолейки сме поискали бебче по едно и също време! Rolling Eyes
Та в този ред на мисли вярвате ли в уруки и вещици afwitch! Аз не вярвях до скоро! Е само във вещиците - ако видите свекърва ми и вие ще повярвате Twisted Evil! Вече 2 пъти срещам една комшийка, която гледа на карти и казавт че познава. Като ме видя първия път ми вика - сина ти сигурно е много неспокоен и доста реве, а? Shocked От вечерта се започна "шоуто" при нас! Тъкмо се успокои и тя пак ни заклещи в асансьора и пак - сигурно още не се е учовечил, а? Едно такова мазно и тихо. А и двата пъти след това на Дани му се беше отвързало червеното конче Shocked! Направо ми настръхват косите. Сега май пак се пооправи малко- все повече ми се смее и не плачка толкова много. Незнам какво ще правя ако пак се засечем - сигурно ще хукна да бягам! running.
Между другото трябва да почнем да си чатим в Скайпа, че с този форум, който вечно не зарежда Close.
santangela аз имах страхотен котарак. Но заради бебо се отказах от него и сега майка ми му се радва. Беше ме много страх да не го одраска нещо или да не го задуши, че той много обича да спи върху гърдите на някой! Но ако на вас не ви създава проблеми не мисля че трябва да се отказваш от него. Мен моя поне доста ме успокояваше, когато не бях в кондиция!
Снощи се сетих за сватбата ми! Беше толкова хубаво, че ми се иска пак да се повтори ама едва ли. Ех спомени! Ще ви кача една снимка да ме видите като булка married
http://images13.snimka.bg/002136455.jpg
http://images13.snimka.bg/002136456.jpg
http://images13.snimka.bg/002136459.jpg

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 11:33 от ragtime

# 188
  • Мнения: 158
честит рожден ден,бебка и бебко!да си жива,здрава и много усмихната!  bouquet  bouquet  bouquet

# 189
  • Мнения: 2 673
Честит рожден ден на Бебка и бебко!!!
лайтблу,  Mr. Greenакаш ли редовно newsm78е ..първия въпрос на доктор КАРИЛ, а
втория е ...да нЕма грешка EFP Hug
При кой коафьор се правиш на ОЩЕ ПО-хубава?
Дани спи по.-гръб, макар, че аз упорито го бутам да е настрани Mr. Green Mr. Green Mr. GreenИ мноооооого трудно заспива това дете, бе???
 То са подскоци, викове като че ли атакува някакъв връх....или вдига щанги Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Рени,имахме чудесен майстор във входа, но почина човека..ох като се сетя...нямаше нещо което да не разбира как става.
Люсил,благодаря за подкрепата в горещата тема...Абе, маце, ти ако си родила след 9.11 , аз те познавам, имаше една мама, която беше в шок от условията и ревеше цял ден в коридора, говорейки по Джи Ес ема\като Ема, сладураната\ Mr. Green Mr. Green
ТАЛИ, и мен ме сърбят чунките да дам на Дани храничка, ама ще почакам...След няколко месеца, си представям как ще кУСа супа Laughing Laughing Laughing
Правя пилешка супа, айде у нас !!!!!!!!!!!! Обожавам момента, в който месото се отделя от костите, и обезкостявам....остава една такава девственичка newsm57  Hands Thumbsup
Мами, моя Дани не може да се обърне от корем по гръб, малко гука, за разлика от каките като бяха на неговата възраст...е те не млъкваха просто, като ...тризначките newsm19
..искам и още нещо да споделя, че започвам диета, ще пия и таблети за отслабване - Хром и Влакна, защото съм като тетевенска биволица..талия 74, носи задник като родопска песен дълъг дооооооооо земята!!! Ох,  Hug  Hands Clap 4470ама днеска ми е много въодушевено, незнам защо  girluu

# 190
  • Мнения: 679
Момичета, благодаря за прекрасните пожелания! Сега да ви почерпя за случая, макар и виртуално, но от сърце!

  party023  cook Wine Glass beer

Ние след малко отиваме на разходка! Приятен ден на всички !  Hug

# 191
  • София
  • Мнения: 243
Честит рожден ден на БЕБКА и БЕБКО!!!!  newsm59Много щастие и да растете здрави и весели.
За спането ами и ние вече спим по гръб и колкото да го обръщам на една страна, той пак се обръща по гръб. Явно така му е удобно на детето.

Gadamer честита нова количка и аз чакам да дойде лятото, че да си купим по-лека количка. Абе аз да питам как успявате да си направите такива дълги разходки. Ние като се нахраним - кърмим се, после се почва едно цедене, че често ми се запушват гърдите, и докато излезем то станало време за следващото хранене, та айде пак обратно. Добре, че вчера се нахранихме при педиатъра и успях да се разходя из Студентски град.

 Тали1 да не би да са ви свършили коликите, че така щедро предлагаш капките? Ако е така те поздравявам и благородно ти завиждам Hands Clap Hands Clap Hands Clap При нас май се увеличават и вече не знам какво да го правя детето. Даваме САБ от вчера му варя и чайче Бебезан ама всетая.

# 192
  • Мнения: 1 064
Здравейте, ноемврийки! Flowers Bouquet
Сега се връщаме от консултация и аз веднага да ви докладвам - Теди е пораснал с 4см. и е наддал 1кг., т.е. вече е 65см. и 6,640кг. Много съм доволна  newsm44 Питах педито за потенето на ръчичките и крачетата и тя ми каза, че това е лека форма на рахит, което е често срещано при зимните бебета. Мен това въобще не ме успокои и сега ми е едно такова  Tired Каза да давам до края на месеца по 3 капки Вагинтол и после пак по две...
Няма седмица, в която да не се притеснявам за нещо, ей... Sad
Имаме и “зародиши” на зъбки, каквото и да означава това... newsm78

Честит рожден ден, бебка и бебко! Бъди жива и здрава, любяща мама и обичана жена!

Добре дошли на pepolina и принцеската Теодора!   bouquet  Теодоровците вече си имат и адашка! Crazy

Мария, наш'то момче също не се обръща, ама аз не се притеснявам...педито ми каза да го държа по-дълго време по корем, ама той така започва да реве, че после 1 час не мога да го успокоя и даже не иска да яде...няма да си тормозя детето...вече като чуя думичката "трябва" и направо ми настръхва косата newsm77
Абе, жена, нИдей приказва така за себе си, че такива като мен (по-едричките) ще получим комплекси...аз достатъчно съм се скофтила заради килограмите...  badscale

kreo, и при нас коликите отшумяха и вече втора седмица не давам капки...въпрос на време е и при вас да отшумят... Peace

Хубав ден и добро настроение, породено от бебешки усмивки и добри думи от любими хора ви пожелавам! lovekiss

# 193
  • Мнения: 483
Карил, на първия въпрос отговорът е ДА  Mr. Green, а относно втория и на мен ми мина през ума(че имаше един инцидент), ама дори не искам и да си го помислям  Sick Но дори и да има грешка, тя ще е съвем от скоро, има няма 2 седмици, така че пак ми се струва съмнително от това да съм подута  newsm78 Много ти благодаря за бързите отговори и за комплимента  Hug
Иначе ходя на фризьор при Венци от фризьорски салони  "Вени Стил".Срашен е  Peace
И тъй като и аз като теб съм болна на тема талия, а и сигурно има и други мами, споделям с вас, че съм доволна от крема на Biotherm - Abdo-Choc.Той е специално за корем и талия и за сега има ефект, а и една мама го похвали, че свалила 5 см от талията си с него  #Crazy
А ти съвсем ли не кърмиш вече Дани?Питам заради това, че почваш диета.Ако има такава за кърмачки, дай една насам  Wink
Ммммм обожавам пилешка супа  Party И въобще супа.Напоследък съм се открехнала на една крем супа с броколи и синьо сирене.Много вкусна става.
Ох, май съм гладна  Embarassed

Хайде сега опаковам мъника и изчезваме навън!
До после!

# 194
  • Мнения: 591
ivicheда ти е жива и здрава Ваяна- тримесечка! Embarassed
santangela, не се притеснявай от съжителство с котки - и аз имам. Важното е да се спазва хигиена и да не ходят покрай бебето. Даже напротив - децата, които растат с домашни любимци, са по-спокойни и ведри, а също така развиват силен имунитет и по-рядко алергии. Това последното е проучване на френски лекари отскоро.
 
За пентаксима - ако си поръчате в Търговска лига по телефона сутринта ваксината, ще ви я доставят на обяд. Заедно с доставката струва 62 лв. и стотинки. Поне така ми обясниха, но заради грипната епидемия още не ни викат на консултация. Предпочитам, вместо да я съхранявам в хладилника, да си я взема на обед и направо в поликлиниката.

Честито на всички месечки и на рождениците!
Отивайте на разходка, че е чудесно време! Чао!

Общи условия

Активация на акаунт