НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 114
  • 295
  •   1
Отговори
# 195
Здравей те, искам да попитам знае ли някой при положение, че ме осигуряват на мин. заплата колко трябва да получавам през периода - бременост и раждане? Родих ноември месец...

# 196
  • Мнения: 553
Хахахах...  Joy
след поста на Карил не мога пак да не се разпиша! Много ведро - бравос!
Хич не се притеснявай, че Дани не се Фърти насам-натам. Вики много рядко го прави и то САМО от корем по гръб. Екстра са си ни дечурлигата стига сме се вглеждали...
Карил, размечтах се - можем да си правим пикници - с моята люлка + твоята супа +  ....
Крео, още не са ни минали коликите. Но ние с Карил минахме през АДА  Whistling с тия наши синове и гадните колики. Сегашното на фона на предишния кошмар ми се струва като погалване. Но аз отдавна съм се отказала от капките - каквото и да му дам той си ги има.
Но явно тук нашите бебоци са вече почти без колики и утре ще хвана да попитам и януарските майчета да им ги дам /ако не се притесняват де/.
Ето нещо ведроо:
Цената на мозъка

В болницата един човек е много тежко болен. При роднините, събрани в чакалнята, влиза притеснен и с много уморен вид лекар.
- Съжалявам, че трябва да Ви съобщя лоша новина - каза той гледайки към притеснените дами.
- Единствената надежда за Вашия роднина е трансплантация на мозък. Все още в експериментална фаза е, рисковано е и от икономическа гледна точка остава напълно на Вашата преценка
Роднините приели лошите новини и накрая някой от тях попита:
- Да ни информирате колко струва една трасплантация на мозък?
- Зависи - отговори лекаря. 5000 евро е цената на мъжкия мозък, а 200 евро -цената на женския.
Настана моментна тишина, време през което мъжете в залата се стараеха да не се смеят и избягваха погледа на жените, въпреки че някои от тях се усмихваха. Накрая някой от любопитство попита:
- Докторе, защо такава разлика в цените?
Лекарят се усмихна при този невинен въпрос и отговори:
-         Женските мозъци струват по-малко, защото са единствените, които се използват, другите са съвсем като нови.
Изпрати този анекдот на някоя интелигентна жена, която има нужда от усмивка и на мъжете, които мислиш, че биха могли да го понесат.
Поздрави на всички мъже, които се усмихнаха на половината на анекдота... и поздравления за жените, които се усмихваха накрая

# 197
  • Мнения: 498
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН БЕБКА И БЕБКО!
Честито на празнуващите месечковци!

Момичета, върнах се от зъболекар с един зъб - мъдрец по-малко. Още ми е изтръпнало. Много лесно излезе  newsm53. Док ми даде да прочета за упойката  - производителят даже пише, че няма нужда да се спира кърменето. Но аз за всеки случай ще пропусна. Да си призная - много ме е страх, как Лина ще понесе кърмата от биберон, Ако случайно не стане пък ще си я накърмя  smile3516

Моля да ми кажете относно връщането на данък за детето - какви док бяха нужни, че чух че май се искало удостоверение за липса на данъци. Някой подал ли си е вече документите? Нали уж само декларация от другия съпруг и служебна бележка бяха достатъчни?!

Нашите колики отминаха. Наистина се забравя онова ми ти дундуркане и безсънни нощи! Лина много си будува, и ми говори нон стоп. Обикновено ми се кара, като излизам от стаята, но често и въздъхва, все едно е вадила картофи Simple Smile

Все пак няма да ми се наложи да купувам кенгуру - познати ми дадоха на БейбиБьорн. Наистина е мнооооого удобно. Веднага изтествах бебока, даже мих чиниите днес с него Simple Smile Сдобихме се и с възглавница за кърмене и си струваше чакането. Горещо препоръчвам на мамите, които имат болкив кръстта или им е неудобно вечер, както беше при мен!

Сега отивам да стоплям кърмата,,,да видим как ще се справя  с шишето  Weary

# 198
  • Мнения: X
Ronja, на мен възглавницата за кърмене и кенгурото БейбиБьорн са ми сред най-успешните покупки, свързани с Марти. Препоръчвам с десет ръце!

# 199
  • Мнения: 1 064
И ние сме в отбора на "лапниюмруците"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Имам чувството, че Теди му харесва да го снимат и позира...може би е един бъдещ фотомодел... Crazy

# 200
  • Мнения: X
Здравей те, искам да попитам знае ли някой при положение, че ме осигуряват на мин. заплата колко трябва да получавам през периода - бременост и раждане? Родих ноември месец...
180 лв.

# 201
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
TALI1 сподели къде ходи на масаж. Ако знаеш отколко време си мечтая за него - 1 година /бременност + 3 месеца/.
Мами как се борите с целулита? Аз още не смея да правя никакви упражнения заради секциото, че отвреме навреме ме понаболява ама се стресирам като се погледна в огледалото  ooooh!
Имам и малко коремче, което също трябва да премахна. Като се има предвид, че винаги корема ми е бил залепен на гърба  Simple Smile
Цвети хич не й се плаши на декларацията-ако трябва ще помагаме! Що счетоводителки сме се събрали тук. А като Ви чета как Ви дават да попълвате всевъзможни док-ти  ooooh! ...
Ние сме в заварено положение и реда, по който ще ни се изплащат болничните е както досега чрез раб-теля. За целта се иска да напишем молба свободен текст до раб-теля, че ще ползваме отпуска до 315 дни.
Карил не съм аз тази мацка. Аз поплаках тихичко в стаята.  Wink


# 202
  • София
  • Мнения: 352
 newsm59 Бебка и бебко !Да си жива и здрава,много късмет и радостни мигове ти пожелавам!
Честито и на месечинките днес!Да растат здрави и послушни деца   bigdance2
Raqtime много зловещо  Imp Дано не я срещаш повече.Ама какви хора има само...  smile3512
Искам да ви попитам за пентаксима-3 ваксини на веднъж ли купувате или???Аз си взех 2,но ми предложиха да взема и третата,защото внос не се знае кога ще има пак  newsm78 .

# 203
  • Мнения: 1 986
  Здравейте,мацки HugЧестито на всички месечинковци smile3525Добре дошли на новите мами  bouquetПеполина,и аз съм от Добрич,но вече 12 год.живея в Търново-първо университет,после-среща с любимия,след това-бебка... Wink-и така от добруджанка станах болярка Laughing
   Лусил,и аз съм със секцио/да не кажа,че съм със "секцио на квадрат" Wink/ и едва от тази седмица се престраших да се кача на велоергометъра-въртя засега само 20 мин. и после 2-3 упражнения за крака и дупе/пълна съм с идеи иначе-навремето водих курс по аеробика и имам цяла тетрадка с комплекс от тренировъчни програми,така че ако искате,мога да кажа някое и друго ефикасно упражненийце за домашна обстановка Wink/;за корема още не смея да правя упражнения Thinking
  Лайтблу,ще взема да си купя аз този крем newsm78-а колко струва?
  Карил,целувки за свежото настроение Heart EyesЯ сподели диетата.....че да се включим и ние,ей така да се подкрепяме в тежкото начинание Confused-аз свалих в болницата 12 кг. и оттогава досега-нищо Rolling EyesА като погледна,че нищо не свалям и.....от мъка си хапвам EmbarassedА в гардероба висят едни любими дънки.....засега си висят самотни,щото не мога се вмъкна в тях Cry,а уж трябва да са ми стимул Tired
   Гледам,че повечето от вас вече имат кенгуру,че даже и го ползват Wink-аз си мислех да се сдобия с такова когато София навърши три месеца,ама ще взема да си купя по-рано,че с това носене на ръце.....поне пък бицепси направих Laughing

# 204
  • София
  • Мнения: 3 064
Привет! Поздрави на всички празнуващи или празнували наскоро - няма да изброявам, че пиша с една ръка Wink

Относно домашните любимци - имам куче, а при нашите и котки, нямаме никакви проблеми с тях Peace

Борето не си лапа юмрука, нито уважава залъгалка, само ЦИЦА!!! Това е положението!

Наш`то кенгуру е Chicco soft&safe , подарък ни е и съм изключително доволна!!! Само с него излизаме засега, много ни е удобно и на двамата! Та който смята да си взима кенгуру - да бърза, че като натежат ще е доста по-трудно...

# 205
  • Мнения: 558
Нас пък още в болницата ни инструктираха да не слагаме бебето на една страна да спи, защото това увеличавало риска от синдром на внезапна детска смърт- ако се търколело бебето по лице- можело да се задуши в издишания си въздух... поради тая причина и чаршафите са с ластик и мноого трудно се слагат- да са опънати... а по тв, още докато бях бременна за мой ужас въртяха новина, че в обиколниците за легло се задушило едно бебе... абе изобщо, сори за инфото, ама тука доста се презастраховат всички...

Дани обожава десния си юмрук, показалеца и средния пръст в частност... млящи ги звучно или изглежда все едно "дъвче" захарни пръчици...
Вчера за първи път се "завъртя" от корем по гръб и то за беля точно докато го снимах как високо е започнал да се надига на ръцете си...
Та тактиката му е следната- надига се нависоко, и след малко пада на една страна и после вече е по гръб- не изглежда да го прави с мисъл обаче...
Иначе- най обича да се движи като е гол, а докато му сменям дайпера пада голяма гонитба, защото той се опитва като цирков артист да ходи в поза "мост" и едва уцелвам момента да го закопчая в дайпера- много е бърз в оттласкването с крака и отдалечаването...
Все по интересно става!!!!

# 206
  • Мнения: 151
Хайде и аз да драсна няколко реда, Grinning 4е напоследък все не ми остава време.
Първо да 4еститя на вси4ки които празнуват  bouquet Grinning
Да се похваля
в4ера бяхме на 4астно при един много добър и  внимателен доктор. Та ве4е тежим 5,400 и сме с манекенски пропорций 59см. ( роди се 2,700кг. и 48см.) Grinning Много  съм горда с мойто гардже Crazy Laughing
За котката аз също имам и не съм имала проблеми. Той котарака май го е страх от малката та все гледа да се скатае някъде. Whistling
Относно ръ4и4ките ако може и двете ще си лапне едновременно Shocked Simple Smile С такава сладост и лубов си ги гму4и ли сму4и...
За спането спим единствено и само по гръм и на загасена лампа.
Хайде лека ве4ер от мен, 4е малката нададе боен вик  Wink Grinning

# 207
  • София
  • Мнения: 549
Ох, аз бързам да се похваля.
Моят бебчо преди малко след баня, като се разплака при поредните неприятни процедури с промиването на очичките, взе че изтърси МА-МА!!! Първо каза МАМАМ, после няколко пъти по-неясно МА-МА и последния път беше супер отчетливо.Mr. Green
Ако знаета как се разквичах. Не знам до колко е осъзнато, но на кого му пука.
Отивам да му се радвам на бебчето. Сега цъвтя от щастие..............

# 208
  • Мнения: 218
Здравейте майчета! Wink
Благодаря за приветсвието! Simple Smile
Цвети, мога ли да те помоля да ни добавиш и нас в списъка с бебковците! Благодаря!
Ето още веднъж данните ни Simple Smile
Ангел, роден на 3.11.2006, 3500гр., 52см., термин 15.11.2006

Приятна вечер майчета, отивам да вечерям и да къпиме бебчо.  bouquet

# 209
  • Мнения: 269
bubalina - честито! Simple Smile осъзнато или не, това си е прекрасен подарък Hug
Тали, много готин анекдот, даже ко разпратих на познати Simple Smile Laughing
Мацки, казвайте каквото знаете за отслабване и бричове, защото аз изпадам в депресия, по-страшна от родилната!!! Close Shocked Мажа се с някво кремче за целулит, ограничавам сладки, тестени и пр.(явно недостатъчно)...Аз кърмя само сутрин и изцеждам през деня около 80 гр... Но за да не спра и това о6те не сам почнала зверска диета (то незнам дали 6те помогне, ама..) Пробвах да въртя обръч..дали помага?? Софи-давай идеи!!!
Дани смуче доста пръсти наведнъж:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100066&view=1&photo=97
и вече си вдига главата: Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102499&photo=14
лека вечер от нас, че сме гладни:)

Общи условия

Активация на акаунт