МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

  • 10 792
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 1 004
Абе момичета, вие май всички ще раждате секцио и то още февруари, началото на март...аз май последна ще си кретам 2 в 1  до към края на март ooooh!
Много ми е интересно какво е да си знаеш деня в който ще родиш  newsm78


Лубрикант, аз го бях свалила скапания списък, но го преправих за мен си, и то вече няма нищо общо с първия  Sad


# 32
  • Мнения: 337
Aya ,страхотна реакция Peace мерси мила, сега ще го реша Heart Eyes

§   За майката:

1.   Джапанки/ Чехли;
2.   Нощница;
3.   Чорапи;
4.   Жилетка/ Халат или друга по-плътна дреха;
5.   Бельо: еднократни стерилни или памучни по свободни гащи;
6.   Превръзки за родилки и/или лигнин;
7.   Тениска или потниче;
8.   Хавлиена кърпа за тяло и за ръце;
9.   Дезодорант;
10.   Сапун;
11.   Шампоан;
12.   Четка и паста за зъби;
13.   Носни кърпички;
14.   Тоалетна хартия;
15.   Чаша и прибори за хранене; 
16.   Мобилен телефон+ зарядно;
17.   Подплънки/ подложки за кърмачка - перящи се или еднократни;
18;
19.   Крем за зърна на Авент/ Гармастан;
20.   Шоколад, солети и минерална вода;
21.   Помпа за кърма;
22.   Документи: Лична карта+ обменна карта;
23.   Четка или гребен;
24.   Ластик за коса;
25.   Червило или някакъв балсам за напукани устни;
26;
27.   Монети за телевизора -  от 5ст. до 1лв;
28.   Няколко съвсем малки кърпи- за топли компреси на гърдите;
29.   Гримове;
30.   Няколко еднократни чаршафа (може и да не са големи, колкото за под дупето);
31.   Мокри кърпички за лице, ръце и интимни;
32.   Самобръсначка;
33.   Фотоапарат;
34.   Тефтер и химикал;
35.   Сутиен по-голям размер/ със закопчаване отпред и без банели/;
36.   Крем за лице;
37.   Книга, списание или нещо за четене;
 38.       Лансинох-за разранени зърна
§   За бебето в родилното:
1.   Залъгалка;
2.   Ръкавички;
3.   20 бр. памперси, опаковани заедно с 1 пакетче мокри кърпички бебешки;
4.   Шише и стерилизационна течност или таблетки за стерилизация;
5.   Малки пелени, за под главата на бебето, или нови, памучни, носни кърпи.

гледам съм махнала някой неща ,аа  да едното беше -крем за корем и другото някакъв спрей за епизотомията

# 33
  • Мнения: 140
ЧРД на svetlan4o,много щастие,здраве и коро да гушка едно спокойно,здраво и сладко бебенце!!!
Съжалявам за преживяната загуба на Галка.Иска ми се да кажа нещо,което да повдигне духа й,но просто не мога.Пожелавам скоро пак да е в "Отчетни" и този път края да е една щастлива мама с ревящо вързопче в ръце.

За дом. любимци-имам куче(френчи),което обичам безумно,но се наложи да отиде при мама за известно време.В началото повръщах като за световно и ми беше адски трудно да се грижа за него.Пък и баща ми категорично отказа Ерма(така се казва кучо) да остане в нас,заради токсоплазмозата(въпреки че няма как да се заразя,тъй като кучо е с всички ваксини).Но след появата на дребчо(живот и здраве) мисля да изчакам няколко месеца и да си вземем хубавицата при нас.Просто много ми липсва,а и тя е много послушно животинче,няма да ми създава големи грижи.
Съжалявам на всички,които им се е наложило да се разделят с любимците,но здравето и безопасността на малките дечица е по-важна. Peace

# 34
  • Мнения: 1 004
Спрей-а е хубаво нещо за епизотомията Peace Както и смрадликата. Ама това могат да го донесат по-късно ако потрябва, иначе аз редовно ги ползвах  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 10
Здравейте Бремелинки-Тумбалинки,
Прочетох за Галка, не знам наистина какво да кажа, но съм сигурна че бебето е в един по-хубав свят. Галка дръж се мила и не се предавай.
Аз също реших да се разпиша в страхотната нова темичка. Вече започвам да се настройвам за идването на бебка и  съм малко по-спокойна отпреди няколко дни. Докито каза между 15-20 февруари ще да раждам в Шейново със секцио  Shocked Някой да е е насрочен за тогава? Thinking
засега се мажа с Мустела за стриите и все още не съм се разцепила като диня, пък да видим. вчера взех козметика за бебето-на Мустела, пък дано й понесе добре.после ще снимам покупките и ще ви покажа и тях. #Crazy

# 36
  • Мнения: 907
Да ви кажа и аз "добър ден"! Ние продължаваме с ремонта, аз не че участвам много, но може би няма да имам време да ре разпиша по-сериозно днес.
И да ви кажа, че една моя приятелка в Щатите е родила момченце Simple Smile
Целувки и усмивки от мен Heart Eyes

# 37
Аз ще съм планирано секцио на 26 февруари, избрахме да е понеделник, защото всички останали сме родени в понеделник. Аз ще съм в Торакс Пловдив.

# 38
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен:)

Виждам, че повечето ще раждате с планово секцио и си знаете датите, това от една страна е хубаво, защото знаете кога да се приготвите. Аз малко съм в неведение и може би затова от няколко дни купувам разни работи като луда. Трябва да се спра, защото пари не останаха:)

Исках да ви питам, по какви причини се налага планово секцио и как могат да се знаят толкова от рано?

# 39
  • Мнения: 140
morgause,планово секцио може да има само по здравословни причини(поне в Бг е така),не съм чувала да го правят по желание.При мен,примерно,е заради очите(писах в предната тема),може да е заради вагинална инфекция,намалена плацента или проблем с бебко.И да ти кажа никак не е рано да ти кажат дали ще раждаш секцио.На мен ми го казаха още когато бях в 15 гс,но все се надявах че ще се размина.

# 40
  • Мнения: 1 004
 Naughty
Уж е само по здравословни причини, но всяка, която иска секцио винаги може да извади документ, че нещо не й е наред и се налага секцио  Grinning
След това се уговаря с лекар, който е съгласен да й направи секцио, плаща си и ето - готово  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 140
Naughty
Уж е само по здравословни причини, но всяка, която иска секцио винаги може да извади документ, че нещо не й е наред и се налага секцио  Grinning
След това се уговаря с лекар, който е съгласен да й направи секцио, плаща си и ето - готово  Simple Smile


Може и така да е,не знам как стоя нещата с плащането под сурдинка.Но като се замисля,колко му е да платиш за епикриза и да си родиш секцио,уж по здравословни причини.
Аз лично,исках нормално раждане,но след като ми обясниха риска,се отказах да настоявам.

# 42
  • Мнения: 1 467
morgause,планово секцио може да има само по здравословни причини(поне в Бг е така),не съм чувала да го правят по желание.При мен,примерно,е заради очите(писах в предната тема),може да е заради вагинална инфекция,намалена плацента или проблем с бебко.И да ти кажа никак не е рано да ти кажат дали ще раждаш секцио.На мен ми го казаха още когато бях в 15 гс,но все се надявах че ще се размина.

миранда, за очите може би разбирам, но не и за вагиналната инфекция. Тук се прави вагинален тампон, и ако имаш стрептококи, по време на раждане ти бият един антибиотик, така че бебето да няма проблеми, на това определено има разрешение. А за плацентата е доста рано да се каже в 15 седмица...тези неща се разбират по-късно, може би чак сега...

# 43
  • Мнения: 337
така май и аз го реших, с помоща на номерологията Mr. Green
27.02 си харесах Peace сега остава и беб да е съгласен и да си трае на топло до тогава Laughing
при мен секциото е ясно от началото,док ми си ме знае отдавна и имайки впредвид предишни проблеми още някой фактори препоръча С.
zayo и на мен ми е странно как ще реагирам ,ако чакам нещата по естествен ред да тръгнат,цялата емоция,паника и тревоги примерно в 3ч.посреднощ да изритам мъжа ми "хайде ставай,раждам" hahaha но никога не се знае  може и това да изживеем.То плановото С ,хубаво планувано ,ама на беб плановете може и да се разминават с нашите Laughing каквото дойде ,важното е че док е 24ч на старта Peace

# 44
То се планира секциото, но винаги може да има изненади, така че аз не съм много сигурна, че точно на тази дата ще родя.

Първото ми беше секцио, сега и това ще е секцио. Причини - твърде много при мен- късогледство, много едро бебе, тесен таз, предишно секцио. Беше и седалищно на всичкото отгоре, но се обърна и застана нормално.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт