МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

  • 10 794
  • 310
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 232
Спрей-а е хубаво нещо за епизотомията Peace Както и смрадликата. Ама това могат да го донесат по-късно ако потрябва, иначе аз редовно ги ползвах  Simple Smile
да от бивацина съм много доволна,а смрадликата как носят ти шише  с отвара ли

# 61
  • Мнения: 1 004
Спрей-а е хубаво нещо за епизотомията Peace Както и смрадликата. Ама това могат да го донесат по-късно ако потрябва, иначе аз редовно ги ползвах  Simple Smile
да от бивацина съм много доволна,а смрадликата как носят ти шише  с отвара ли

Аха - готова

# 62
  • Мнения: 1 232
късогледството само по себе си не причина за секцио,то зависи и от диоптъра де,но се мери някакво напрежение  в очните дъна

# 63
  • Мнения: 907
Аз също искрено съчувствам на Галка и се надявам в най-скоро време природата да поправи грешката си и Галка да стане една щастлива майка.
Момичета, опитвайте се да не четете "разкази с лош край". Мисля, че всички сме достатъчно чувствителни, притеснени и поддатливи на настроения, а спокойствитео, струва ми се, е важно за нас сега. Прегръщам ви всички и вярвам, че бебоците ни ще дойдат живи и здрави, когато му е времето. Прегръщам и Галка и вярвам, че и тя скоро ще бъде щастлива, моля се от все сърце за това.


Само да ви кажа, който все още не се е спрял на количка, във февруарския брой на сп. "Мама" има статия, посветена на количките, какво е добре да се взема предвид при избора, какви варианто предлага пазара и т.н. Може би ще е полезна.

# 64
Лъчезарна, има много жени родили нормално, след секцио при първо раждане. Жалко за другите ти причини, иначе е абсолютно възможно.

Да, знам, че е така, но аз просто категорично не искам да раждам нормално. Дори да нямах нито една медицинска причина, пак щях да родя по този начин. Повече ме притеснява нормалното  раждане, отколкото секциото, такава ми е нагласата и това е.

# 65
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
понеже тук си говорим за раждания, аз пък не искам да чуя за секцио. Може би после друга песен ще пея, но се надявам да не ми се налага. аз тази седмица ще ходя на невролог , заради моята спина бифида- отворен прешлен, за да се реши как ще раждам, но се надявам да не каже секцио. Но то божа работа!!!!

# 66
  • Мнения: 337
оф хайде само да не започваме темата за и против секциото,че.............
лично аз ,ако имах избор,  щях да обмисля нещата и чесно незнам какво бих решила.А ако,представете си, само 1 док ти каже че може да има ,макари минимален риск за бебето,как бихте реагирали,нали винаги ще ви гложди и мисълта,че точно това ще се случи няма да ви излезе от главата.Другия случай е на много страхливи мамчета имам такива  познати,които просто се ужасяват от мисълта за ваг. раждане ,а мисля,че с колкото по-големи страхове тръгнеш да раждаш толкова по тежко ще мине всичко.Би трябвало да се радваме ,че имаме право на избор за нещо толкова важно.

# 67
  • Мнения: 376
Списъка за родилното е доста обстоен , няма почти нищо излишно. Но като минала едно секцио ви предлагам да го разделите на две ,  с вас вземете нещата от първа необходимост  а останалото ще ви донесат после.. Аз бях помъкнала доста багаж  и само ми пречеше . Хубаво е да си вземете сок от ябълка и солпадеин , това за тези които ще раждат секцио , а като гледам повечето са така от шоколада и солетите първите три дни няма да имате нужда. Това бяха съветите на акушерката от патологичното отделение , които спазих и не съжалявам , нямах никакво отклонение от упоиката и след 10 часа сле операцията вече бях на крак.

# 68
  • Мнения: 1 004
Добре че тези страхливите мамчета не са се родили малко по-рано, някъде преди 70-80 години, че тогава сигурно нямаше да имат деца от страх  ooooh!
Абе определено сме се разглезили ние хората във всяко отношение  Grinning, че и децата ни оттам, ама здраве да е, то света и без това върви към лошо, че това да е проблема ни  Sunglasses
 
На мен едно не ми е ясно...не ги ли гложди любопитството тези жени, които не са раждали нормално, независимо дали е било секцио или въобще не са раждали...аз например щях да си умра на мъка, ако не бях разбрала какво е...много ми беше любопитно пусто и исках да го изживея...сега някак си картинката ми е по-ясна. Преди само по филмите гледах и ми изглеждаше толкова странно и непонятно...сега разбрах, че във филмите няма нищо вярно  Grinning


Абе...както казват хората, всеки луд с номера си  Peace
Да сме живи и здрави пък другото както дойде. Praynig

# 69
  • Мнения: 376
И аз съм на мнение , че жената трябва да има избор как да роди но за съжаление в България все още не е официално. При първото ми раждане се наложи секцио поради куп причини след преносване , надъхана от форуми статии и др. до последно държах и спорих с кого ли не , че по хубаво от естественното раждане няма. В предвид бързото ми възстановяване и прекрасните спомени сега и н си помислам за нормално , то не че може де но все пак.  

# 70
  • Мнения: 337
Хубаво е да си вземете сок от ябълка и солпадеин

сока ок а какво е "солпадеин"

# 71
  • Мнения: 376
Болко успокояващо .

# 72
  • Мнения: 140
morgause,планово секцио може да има само по здравословни причини(поне в Бг е така),не съм чувала да го правят по желание.При мен,примерно,е заради очите(писах в предната тема),може да е заради вагинална инфекция,намалена плацента или проблем с бебко.И да ти кажа никак не е рано да ти кажат дали ще раждаш секцио.На мен ми го казаха още когато бях в 15 гс,но все се надявах че ще се размина.

миранда, за очите може би разбирам, но не и за вагиналната инфекция. Тук се прави вагинален тампон, и ако имаш стрептококи, по време на раждане ти бият един антибиотик, така че бебето да няма проблеми, на това определено има разрешение. А за плацентата е доста рано да се каже в 15 седмица...тези неща се разбират по-късно, може би чак сега...

Дадох примери за насрочване на секцио,а не че са ми го казали на мен и то в 15 г.с.Ти попита кога се насрочва секцио и аз ти отговорих с примерите,които знам.Не си ме разбрала правилно!Казаха ми за очите още в самото начало,защото ходих на офталмолог и той категорично още тогава ме предупреди че има страшно много рискове,които ще си ги поема аз. Peace
В болница "Лозенец" са абсолютно против с вагинална инфекция да раждаш нормално. NaughtyА за антибиотика,ами не ми се струва редно още преди да се е появил бебко да ми се бият разни инжекции,и то с антибиотик.

# 73
  • Мнения: 337
10Х eva Hug
ей момичета забравих да ви се похваля,че за целия 8ми месец не съм качила и грам newsm44
дано само не си наваксам в следващите няколко седмици  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 232
Цитат
аз например щях да си умра на мъка, ако не бях разбрала какво е...много ми беше любопитно пусто и исках да го изживея
такова шубе ме беше подгонило първия път,че само си измислях причини пред доки белким се съгласи на секцио,сега не ме е страх ,поне не толкова колкото първия път.Една жена винаги си мисли,че не е подготвена,но като дойде момента се оказваш страшно  мобилизирана и се учудваш от способностите си,аз определено после се чуствах много горда,но признавам раждането ми мина сравнително леко ,дано и второто да е такова

Общи условия

Активация на акаунт