МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

  • 10 790
  • 310
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Вчера получих колет от България. Родителите на Иван много настояваха да ни купят някои дрехи за бебето и ние склонихме накрая. Както и да е - получихме хубави неща, които обаче и двамата с мъжа ми определяме като леко женствени  Laughing Обаче подаръкът си е подарък, все пак. Laughing

Таня, в кръга на доброто настроение: моят приятел /също Иван/ отсега е решил да прави пришълеца мъжествен /даже и мома да е  Wink/, поради което днес пристигна със сини скрин и креватче Simple Smile) Колкото до подаръците, майка ми е купила някакво плетено костюмче- бяло, с бели панделки на терлиците и шапчицата. Видях в албумчето ни,че поне още 1-2 мами са се спрели на същото..... ама те май са женски мами Simple Smile))
Забелязвам също, че всички "американки" ви тормозят с този глюкозен тест... добре,че не го правят и тук, щото при мен кое знае какво ще покаже  Blush Аз живея главно от сладко и тестени неща.
Приятна среща с беб на ехографа ти желая!

Ева, за сока и солпадеина и аз ще запомня- мерси!

# 76
  • Мнения: 492
Абе момичета, вие май всички ще раждате секцио и то още февруари, началото на март...аз май последна ще си кретам 2 в 1  до към края на март ooooh!
Много ми е интересно какво е да си знаеш деня в който ще родиш  newsm78


а две сме и аз нормално ще раждам ,при толкова нормално протекла бременност,чук ,чук,че те власите и накрай Дунава се давят дори 5-те ми диоптъра не са достатъчен показател за секцио,ама аз и не искам де,но си признавам бих искала да знам кой е големия ден,ооооооооох зайо само да не опрем пак до предизвикване ,че......

Ей, момичета, бройте и мен в групата.  Hug Мен пък ме е страх да не родя преди да съм стигнала в болницата, че първия път беше на косъм  Mr. Green

# 77
Здравейте и от мен  Simple Smile. Като гледам повечето мами са с опит и имам един въпрос, защото нещо не видях смислен отговор...
Тече ми нещо и мислят, че е по малко околоплодна вода. Във всеки случай след преглед се оказа, че водата приближавала критичния минимум и имам питане.
Как влияе това на бебето. Има ли начин да се спре. Има ли начин да се възстанови водата. Ако си в болница какво ще е разликата пред това да си лежиш вкъщи /освен очевидното наблюдение, разбира се/.
Ако случайно някой знае, моля кажете Wink)).
Поздрави на всички!

# 78
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде и от мен един бърз отчет Peace!
Ходих по обяд при тази Д-р Китанова, за която ви споменах - много мила жена. Не ме прегледа на ехо, нито пък на магарето ме качи (и по-добре Praynig), но за сметка на това си говорихме доста време. Според нея нямам никакви поводи за притеснение щом нямам болки. Всичко си ми било нормално,  имала съм съвсем реални шансове да си изкарам до термин с тези 3 см., това треперене и ускореният пулс по никакъв начин не пречат на Безценния и т.н. и т.н. все хубави неща. Та с две думи проблемите идват от главата ми, тоест аз си правя сама "шоу", 'щото май са ми малко емоциите и доста скукам през деня Crazy. Та на 16-ти съм на преглед при нея, разбрахме се да се заеме с мен и да ме следи до края, когато и да е това. Между другото тя ме успокои и по един друг въпрос... на няколко пъти повтори, че не до 36-та, а до 34-та седмица се смята, че бебето трябва да е съвсем готово и способно да се справи с новия свят. Разбира се, колкото по-дълго си го мътиш - толкова по-добре, или както казва един велик "мъдрец"...  "колкото повече - толкова повече" Crazy
За раждането - в началото имах разни колебания дали да не е секцио, но сега съм сигурна, че искам нормално раждане Crossing Arms. Това, че не мога да родя нормално щом съм носител на австралийски антиген са пълни абсурди Naughty. Зайо е права, ще умра от яд, ако не разбера какво, пък, ако ще и да припадам от болка... това не е нещо, което искам да изпусна Crossing Arms. Така като ме четете сигурно ви "звуча" мноооого надъхано и самоуверено, ще си кажете "брех, че смелчага", а нямате идея какво съм шубенце и колко не търпя на болка... ама това ще го изтърпя Peace
Sagita, аз знам, че не можеш вечно да си седиш без води или с много малко такива. Обезателно отиди на доктор и прави каквото ти кажат. Успех Peace!

# 79
  • Мнения: 1 467
Дадох примери за насрочване на секцио,а не че са ми го казали на мен и то в 15 г.с.Ти попита кога се насрочва секцио и аз ти отговорих с примерите,които знам.Не си ме разбрала правилно!Казаха ми за очите още в самото начало,защото ходих на офталмолог и той категорично още тогава ме предупреди че има страшно много рискове,които ще си ги поема аз. Peace
В болница "Лозенец" са абсолютно против с вагинална инфекция да раждаш нормално. NaughtyА за антибиотика,ами не ми се струва редно още преди да се е появил бебко да ми се бият разни инжекции,и то с антибиотик.

Да, ясно, бях разбрала това, мисълта ми беше за вагиналната инфекция. Може да ти се струва невъзможно, но така се прави навсякъде в западния свят. Имам предвид антибиотика - не е никак странно да ти сложат такъв докато раждаш, еднократно, защото в противен случай бебето може да има дихателни проблеми.
Мисълта ми като цяло е, че в България много лесно се назначава секцио. Отделно от личния избор на майката, имам предвид. От 10 приятелки, една е раждала нормално и нито една не е със здравословен проблем. Наистина е личен избор, но все пак...

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 23:13 от morgause

# 80
  • Мнения: 1 467
Здравейте и от мен  Simple Smile. Като гледам повечето мами са с опит и имам един въпрос, защото нещо не видях смислен отговор...
Тече ми нещо и мислят, че е по малко околоплодна вода. Във всеки случай след преглед се оказа, че водата приближавала критичния минимум и имам питане.
Как влияе това на бебето. Има ли начин да се спре. Има ли начин да се възстанови водата. Ако си в болница какво ще е разликата пред това да си лежиш вкъщи /освен очевидното наблюдение, разбира се/.
Ако случайно някой знае, моля кажете Wink)).
Поздрави на всички!

Здравей, не съм чувала, че водите да могат да се възстановяват. Знам, че има определен период от време, до 12 или 24 часа, не помня, ако ти изтекат съвсем, бебето трябва да излезе. Но не съм чувала за възстановяване на водите. Много вероятно е обаче, ако си в пълен покой, да не ти изтекат и да си издържиш докрая. Лекарите ще ти кажат най-добре.

# 81
Това е проблемът Cry
Аз ходих по доктори и в Шейново бях завчера вечерта, но пусто точно тогава нищо не тече и не можаха да определят дали е околоплодна вода.
Терминът ми е чак на 22.03 и е раничко за изтичане Wink).
В Шейново казаха, че мога да остана в болницата ако искам. Но никой нормален не иска, според мен. Попитах какво значи "ако поискам". Казаха, ако пак потече да отида и толкоз.
Ясно, че е зле да имаш по-малко околоплодни води, НО, как влияе на бебето - никой не казва от лекарите. Затова ви питам, ако знаете повече.
Освен това, когато околоплодната вода изтича преди раждане като напишкване ли е или по малко дълго време. Изобщо не вярвам, че е като порой, както съм виждала по филмите Joy

# 82
  • Мнения: 1 467
Виж, изтичането на околоплодната вода не е като напишкване, по простата причина, че въобще не излиза оттам:) Освен това ще разбереш, защото нямаш контрол над изтичането, докато изпускането на пиш все пак е някакси контролирано, ще се стиснеш и ще спре.

# 83
  • Мнения: 1 467
P.S. Доколкото знам, има начин да се разбере дали са околоплодни води - с някаква лентичка.

# 84
  • Мнения: 319
Witchie, аз съм една от тези, с плетения комплект. Моя ми го прати свекърва ми. Аз лично хич не харесвам плетено, не знам защо ooooh! (особено пък с тия връзки). Онзи ден го изпрах и какво мислиш: връзката на блузката се изниза, трябваше пак да я пъхам с безопасна игла. Отпред блузката така се разтегна, че зейнаха дупки между копчетата (които са само 3), т.е. ще трябва да зашия още копчета между тях. Плетената завивка също доби много странна форма. Тъй че не мисля, че ще бъдат много издържливи, направени са да ти хванат окото и да ги купиш, пък че после ще заприличат на нищо ... Ама аз като разправям, че не искам да ми пращат плетени дрехи, сякаш им казвам "Само плетени дрехи пращайте". Даже баба ми вече била изплела някакви гащи - тип ританки, които според майка ми ще станат на 2-годишно дете #Crazy

# 85
  • Мнения: 924
Момичета, исках да ви питам, мога ли да изкарам без сутиен за кърмачки? Тук един струва 50 евро и направо се изцъклих.. Споделете опит.
Всеки сутиент с предно закопчаване ще ти свърши работа. А и "спортен" става.
А за "секциото по желание" едва ли има държава, в която да се правят повече такива от Бг.  Grinning При нас е модерно, а и е в удобно за докторите време и им носи повече парички...
Sagita Околоплодните води се "образуват" постоянно, но ако изтичат трябва непрекъснато лекарско наблюдение.  Количеството им може да се види на ехограф.
Лека нощ на всички  Hug

# 86
  • Мнения: 1 004
Сагита, аз съм раждала ама това околоплодните води ми остана най-мътната част от цялата работа  newsm78
Моите по принцип си бяха малко, но накрая понеже и преносих 4 дни бяха останали съвсем малко. Това което аз видях беше - 1 шепа. На пода ми капнаха 3-4 капки и на нощницата още едно малко петно. В тоалетната с тапата/която си беше кръв, нищо слузесто нямаше/ още 100 грама да е имало....Незнам как бебето е оцеляло с толкова вода и така и не разбрах дали не ми изтичат по малко, или просто бяха се свършили сами  Rolling Eyes
Но е факт, че на прегледа в болницата бях с изтекли води, а гащите сухи през цялото време.
И това дето лекарите ми казваха - не се бой ще разбереш като ти изтекат е глупост.
А съм чувала, че ако ти изтичат по малко не е много хубаво така да се влачиш защото бебето пак е застрашено от инфекции, както и ако напълно са ти изтекли...но незнам  Confused


А иначе май има начин да се увеличат като пиеш повече течности ли...нещо бях чувала ама пак си говоря така на вятъра Confused

# 87
  • Мнения: 1 004
Честит 9ти месец на Росито и на всички други като нея  Peace
Вече може да сте спокойни относно преждевременното раждане и да чакате бебчета всеки момент  Grinning

# 88
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да , честито не всички, които вече са в девети месец. Скоро и ние ще почнем да се отчитаме с бебчета, дано при всички нещата минат добре, благополучно и да се радваме на бебчета.

# 89
  • Мнения: 1 232
Честит 9ти месец на Росито и на всички други като нея  Peace
Вече може да сте спокойни относно преждевременното раждане и да чакате бебчета всеки момент  Grinning
майо казвай мила какво пи за кашлица,аз май лепнах грипа на опашката заразих се от вики,нямам настроение и сили да се ровя в старата тема да видя как сте се лекували,следобед като заспи дребното ще го направя ама сега на прима виста,казвайте какъв сироп става,че и вън едно време е подхванало,малеййййййййййййййййй хич не ми се излиза

Общи условия

Активация на акаунт