МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

  • 10 792
  • 310
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Очакващи бебета през

                             






bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy




sky angel- Варна stork-boy
tina78-  Варна- 2ро stork-boy




mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl- планово секцио 19.02
Tanya Genova- 25г- София stork-boy
NRG- stork-boy




rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy




mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl- частна клиника Селена, Пловдив
poohcho




EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy
tielen
milix- Палермо, Италия- 1во stork-girl




bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy- планово секцио 27.02
звездица- София- 2ро stork-boy




FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во stork-girl
marissha- София- 2ро stork-girl- Шейново/Лозенец, София




Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово




dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во  stork-boy
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl- Шейново, София



deni_k- 26г- Габрово- 1во stork-boy





Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32




mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32

 


petygs- 1во stork-boy
arabela82- 1 во stork-girl-  Шейново, София- планово секцио 19-20.02

 


cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl




eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy- I АГ св. София /Тина Киркова/, София
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy- частна клиника Селена, Пловдив- планово секцио 6-8.03
Veronika44- Варна




Vall- stork-boy
morgause- Милано stork-girl




Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас
Vess33- 2ро newsm32




Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София- stork-girl- I АГ св. София /Тина Киркова/, София
galia80




zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy- ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
Biliana26- София
HRISSTA- Плевен- 2 ро newsm32




Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во:stork-girl:- I АГ св. София /Тина Киркова/, София
katia_vladimirova- 1во stork-boy




Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 24г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во stork-boy
panda7- Варна- 1во newsm32




Indi- 30г- Монтана- 2ро stork-boy
trust- 25г- София- 1во stork-boy
tina77- newsm32 newsm32




lubricant- Пловдив- 1во newsm32- МБАЛ Св.Мина (Весела), Пловдив
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl- ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
qk77- Бургас- 2ро stork-boy
chillysun- 29г- Русе- 1во stork-boy
mama Irena- София- 3то newsm32
dicheva_79- 27 г- Варна- stork-boy- АГ, Варна



tanya kkk- Смолян- 1во stork-girl




morki- Холандия
mila_pa- София- 2ро stork-girl- частна клиника "Райна Княгиня", Княжево, София
viki1984_- Бургас- 1во stork-girl




Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl
kalasita- 23г- Бургас/ Велико Търново stork-girl




ДАН- Варна- stork-girl




t.a.s- София stork-girl




p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
mishchitzata- София- 1во stork-boy


Общо 91
очакваме 34 и 31 и една двойка
останалите 27 все още са


Това сме ние  smile3509

user: martenki
password:2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече
10. МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
11. Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
12. МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
13. МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета!
14. МАРТенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!
15. След Коледа е тук и Новата Година, за всекиго от нас МАРТенче ще има!
16. Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като МАРТ им се представя!
17. Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!
18. Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат!



Предложения за следващи теми:    
  Мамите сега се радват на кокиченца, а през МАРТ на момченца и момиченца!
  МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
  Баба Зима по прозорците чудни приказки рисува, кара МАРТенските майчета свойте бебчета да засънуват...! 
  Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка! (Овенче или рибка, МАРТенчето вече доста ритка) 
  Купуваме вече легла и колички за МАРТенските ни звездички!
  Към МАРТ обърнали главите, броиме ние дните!
  През месеца на виното и любовта очакваме ний наш'те МАРТенски слънца.
  Пухкав сняг започна да вали, МАРТ пък щъркелът щe долети!
  Нека ветрове и бури днес да веят, но през МАРТ малките ни слънчица ще греят!

  Мама много е щастлива, МАРТенче си е родила!
  МАРТенчето сладко спинка, щом разхождат го в градинка!
  МАРТенско юначе в къщи вече плаче!
  Пеят птичките щастливи, а МАРТенските мами гушкат бебенца красиви!
  Колко мило, колко сладко е на МАРТенчето при мама и при татко!
  У дома спокойно спинка вече МАРТенското ни човече!


 


Полезно:

Полезни връзки 1 - www.9m-bg.com
Полезни връзки 2 - mama.start.bg
Полезни връзки 3 - bulgarianbaby.hit.bg

Календар на бременността по седмици
Калкулатори за бременността
Размерът на бебето по седмици
Бременност и лекарства

Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3

Българските имена 1
Българските имена 2
Имена
Имена и нумерология

Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното
Какво да вземем за родилното?


bebe.start.bg
Грижи за новороденото
Рожба – от 1 ден до 1 година
Развитие на бебето

Кърмене и лекарства
Пози при кърмене
Правилно позициониране и поставяне на гърда

Филмчета за раждането
Възстановяване след раждането 1
Възстановяване след раждането 2


 
Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски №188
2. "Малечко", бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков №39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, Търговски център "Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к. Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара) - 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/
11. Детски хипермаркет "МЕЧО ПУХ", кв. Горубляне ул. Самоковско шосе №82

12. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски център Sky City, ж.к. Гео Милев, ул. Коста Лулчев №52

13. Дибо (детски мебели) - ул. Цар Симеон №217 (на ъгъла с Константин Величков) и бул.Сливница №164 (между бул. Христо Ботев и бул.Мария Луиза)


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода №10
2. "Пинокио", бул. България №190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември №258

4. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "БЕНЧМАРК" бул."Санкт Петербург" (до МЕТРО - Пловдив)

5. Дибо (детски мебели) - ул. Цариградско шосе №94а


Велико Търново:
1. Хипермаркет "Хиполенд" - Central Mall ул. Оборище №18

Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови №20
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс  "Пикадили - Практикер" бул. Владислав Варненчик №268


Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова №63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І №26, до Археологическия музей
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "Пикадили" кв. Изгрев №147


Стара Загора:
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов №96

Сливен:
1. Дибо (детски мебели) - ул. Лъджанска № 1



Обезщетения за бременност и раждане и майчинство:
 
болничният за бременност и раждане от 1.01.2007г. 135 дни става 315 дни. След тези 315 дни обезщетението за отглеждане на дете се увеличава от досегашните 160 лв на 180 лв
   предвижда се нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 315 дни тя ще може да си наеме детегледачка от Агенцията за социално подпомагане и обезщетението, което би получавала тоест 180 лв да се плащат на детегледачката, като държавата поема осигуровките.
   възможността майчинството да се прехвърля си остава.
   ако излезете в болнични след 1.01.2007г болничните ще ви се превеждат директно от НОИ, а не от работодателя.
   във всички случаи, когато лицата са започнали ползването на отпуск за временна неработоспособност, бременност и раждане или отглеждане на малко дете или трудоустрояване поради временно намалена работоспособност преди 1 януари 2007 г., паричните обезщетения се изчисляват и изплащат по “досегашния ред”, независимо от обстоятелството дали е започнало плащането на паричното обезщетение и коя е правопораждащата му дата. По досегашния ред се изплащат и всички неизплатени обезщетения и помощи, отнасящи се за периода до 1 януари 2007 г., както и обезщетенията за бременност и раждане в случаите на § 22е от ПЗР на КСО. По досегашния ред се изплаща и паричното обезщетение за бременност и раждане, /но за срока от 315 календарни дни/ на майката, заварена към 1 януари 2007 г. в отпуск за патологична бременност, след изтичането на който непосредствено е преминала в отпуск за бременност и раждане.
   за да получавате майчинство е необходимо да имате 6 месеца осигурителен стаж и към момента на излизане в болнични да се водите на трудов договор - безсрочен или срочен със срок до навършването на 2 г. възраст на детето.
   болничният за бременност и раждане не може да бъде по-малък от МРЗ (минимална работна заплата) незвисимо от това каква заплата сте получвали и на каква сума са ви осигурявали. МРЗ за 2006г е 160 лв, а за 2007г е 180лв.
   болничният за бременност и раждане е в размер на 90 % от средния осигурителен доход за 6 месеца назад, но не може да бъде по-голям от нетното ви възнаграждение, тоест не може да получавате повече отколкото като сте били на работа.

Вестители за бебончета:

mini_79- 0899 15 46 11
Deina- 0899 16 80 63
mango- 0889 61 02 70
mirannda- 0887 61 54 09
Witche- 0899 84 34 42
EliMeli- USA 408-355-8889
Tanya Genova- USA 1-818-306-0301
gertrudka- 0887 35 32 78
rosito_m_m- +19493941190


  galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy мама на ангел 

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 19:22 от mango

# 1
  • Мнения: 1 232
Здравейте момичета,Манго отново аплодисменти за доброто оформление на темата с мини сте страшни.Прегръщам силно Галка и знам ,че детенце ще е в по-хубав свят.Момичета голям мързел ме е налегнал дрешките на беба стоят изпрани  и чакат гладене отделно имам да чистя а аз се помотвам тука на компа,а времето лети,лети.Отделно всеки ден болежките ми напомнят,че може и да не дочакам термина,ама поне до 36 седмица да опрем Praynig

# 2
  • Мнения: 6
Браво Манго   newsm51 Специални поздравления за теб и Мини за страхотните темички  Peace

# 3
  • Мнения: 221
Здравейте момичета Hug
Да се разпиша в новата ни темичка Wink
Манго и Мини - страхотни сте  bouquetМного се равам на готината ни темичка - зарежда с толкова много настроение Peace
Аз тази сутрин станах още към 4 и прочетох за Галка - толкова ми е мъчно и не ми излиза от главата. Моля се да е силна и да го преодолее. Praynig
А оттук нататък темичката ни да се пълни само с хубави новини и живот и здраве с мноооого бебенца Joy пожелавам на всички ни много щастливи моменти и усмивки. Прегръдки на всяка пупа Hug

# 4
  • Мнения: 376
Манго страхотна тема  , отново благодаря ви момичета !!! Grinning
Мама Миши не съм при нея при Колева съм , но доколкото разбрах в края на февруари има симпозиум та сигурно и двете отиват там. Днес като ходя мисля да и искам телефона на дъщеря и която също е добър лекар та ако има нещо изненади да не съм при съвсем случаен екип.
Бимба , споко не си само ти така аз даже и не съм ги прала още. Тази събота и неделя се каня да прегледам дрешките от баткото та да преценя ще купувам ло още нещо.

# 5
  • Мнения: 337
Здравейте ,момичета отново имаме страхотна тема Hug
дано от тук нататък да я пълним само с хубави новини Praynig

# 6
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Зайо, Лъчезарна, извинете, ако съм ви засегнала по въпроса с кучетата и котките. По последните ви постове разбирам, че явно е така, а определено не съм целяла да правя спорове и да обиждам, още по-малко вас Hug! Прави сте, че нямам дете и не мога да знам какво би било, ако то беше застрашено по някакъв начин. Не искам и да си помислям обаче за това, защото ще бъде съкрушително за мен да се разделя с кучето си, ако тръгне да ръмжи по бебето Cry. Съжалявам, че на вас се е наложило да вземето такова трудно решение и да изживеете подобна раздяла с любимо същество Hug! Още веднъж - извинете Hug! Явно на тема животни съм малко по-чувствителна и реагирам емоционално ooooh!!

Мама на слънце, аз исках доста да отида при Богословова, но май няма да е при нея, защото часове за свободния й прием има чак за по-следващия понеделник, което ми е много късно Thinking. Аз така или иначе няма да ходя да раждам при нея, нито пък изобщо ще ангажирам някой доктор, та за мен е от значение просто някой кадърен доктор да ми допроследи бременността, а в Шейново останах с впечатлението, че всички са професионалисти и работят съвестно. Утре съм на преглед при Д-р Китанова, която ми казаха, че била завеждаща патологията. Жената се е съгласила да ме прегледа и силно се надявам да си останем само с прегледа, а да не й хрумне да ме сложи в отделението си малко за задържане, както допусна, че може да се случи моята мама. Стискайте ми палци Praynig!
Момичета, много се плаша от тези лекарства, които пия. Едното, което е през 6 часа ме разтреперва страхотно и ми ускорява пулса до 130 удъра понякога, а средното е около 100-110. Предупредиха ме, че има такъв страничен ефект, но той не е да кажем за 10 мин, а продължава дори до 2-3 часа след приема на лекарството. Кажи - речи по цял ден си треперя. Страх ме е много за влиянието, което може моят пулс да оказва върху бебето, а ще си ги пия тези хапове чак до 36-та седмица ooooh! Rolling Eyes

Вчера ми донесоха някакъв крем за стрии на Палмърс, помня, че още в началото го бяхте коментирали, та да ви питам тези, които го ползвате дали ви помага... тоест имате ли вече от гадните резки или още "крепите фронта". Мисълта ми е с него ли да се мацотя или да си продължавам с Мустелата с манджоподобен аромат?! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 750
Не мога да вляза във форума, цял ден , а ми беше първия в къщи и голяма скука. Wink
Не знам какво да кажа за мама Галя  Sad
Много ме мързи момичета, дано по нататък ми дойде музата да пера, чистя и т.н.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
... много кофти за тонито81... просто нямам думи, не знам какво да кажа, освен да се наплачат, да несдържат болката в себе си да се подкрепят взаимно, била съм страничен наблюдател на подобна мъка и да ви кажа аз още си полаквам ... почивайте в мир малки ангелчета...

Аз днес бях при АГто: плацентата е почнала, да узрява водите са малко незнам колко е бебка, не ми казват, само ако попитам, а в този ден ми беше мног оважно да не ме пропуснат с излседванита.... абе да гио вземат дяваолите тези лекари защо се правят на ударени когато трябва да дават направления.
Обясниха ми как кръванта група не се поема от ЗК а като отидидох днс в Рамус  и казах че освен HIV, Хепатит, сифилис, кръвна картина и урина, ще доплатя за кръвната група, ми казаха "а къде работи този АГ, те имат право да пускат това изследване през ЗК", бясна съм не ми е за 12те лева ами принципно, аз като си плащам осигуровките не мога да си спестя някой друг месец те защо го правят   

# 9
  • Мнения: 319
Муцунке, аз ползвам лосиона на Палмърс. Гърдите ми се нацепиха още в самото начало, т.е. преди да съм започнала да се мажа. По краката ми също се появиха нови, но май и там бях пропуснала да мажа в началото ooooh! Иначе корема ми е супер, няма нито една гадна стрия, засега Praynig Аз се мажа сутрин и вечер, така пише на шишето. Росито също беше писала че е много доволна Flutter За съжаление аз имам доста стрии от преди, от напълняване и отслабване, тъй че явно съм предразположена, дано само да успея да опазя тумбака Praynig

# 10
  • Мнения: 339

Вчера ми донесоха някакъв крем за стрии на Палмърс, помня, че още в началото го бяхте коментирали, та да ви питам тези, които го ползвате дали ви помага... тоест имате ли вече от гадните резки или още "крепите фронта". Мисълта ми е с него ли да се мацотя или да си продължавам с Мустелата с манджоподобен аромат?! Mr. Green
Доволна съм засега от него, приятно овлажнява  Laughing Въпреки че с това лежане напоследък яко съм намалила мазането  Tired.
Сега ще изчета темичката...

# 11
  • Мнения: 337
ей чак сега се оправи форума,цял ден го мъчих Twisted Evil
Муцка спокойно душа,аз без никакви лекарства имам подобен пулс и то честичко Mr. Green и дано не се стига до онова отделение остискай още 2-3 седмици  Peace
стриите да ви кажа от старите ми по бедрата,няколко станаха лилави и това е за сега поне ,надявам се не се появят други Praynig иначе се мажа с крема на Дева от 5м някаде,аот няколко дена започнах да мажа зърната с кремчето на Аvent ,уж да са подготвени и да не се цепят като започне малкия вампиран да дърпа Mr. Green

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз се мажа с Палмърс. Досега нямам никъде нацепено, но аз мажа редовно гърди, корем, "пояс", дупе, баджаци  Mr. Green Иначе имам стрии от пубертета, когато рязко качих килограми. Дано да не се нацепя до края.

# 13
  • Мнения: 492
Здравейте и от мен, днес ми беше последния ден на работа и бях ужасяващо заета да свърша и предам всичко. Не знам дали от напрегнатия работен ден или от друго, но цял ден корема ми се вкаменява /предполагам знаете как/ и ще взема да пия нещо за свое успокоение и да се гмурна рано, рано в леглото.  От понеделник съм малко отпуска, а от 10.02 излизам в 45-дневния болничен.
Колко мъчно ми стана за това, което се е случило на една от нас. Чувствам ви толкова близки и ...  добре си поплаках ...  
Някой беше питал за изледванията кръв и урина - и на мен досега са ми пускали 2 пъти.  В понеделник съм на ЖК и предполагам, че тогава ще ми пуснат пак. Докторката каза, че ще ми взима и влагалищен секрет.
За стриите - мажа се с Дева, но нямам такива проблеми. Явно си е до кожа, защото и първия път нямах, а тогава не се мажех много редовно.

# 14
  • Мнения: 907
Ей, два дни да ви изпусне от поглед човек и вие изписвате цяла тема Wink Ние нали правим ремонт, та във вторник и сряда хич нямах време да чета, днес сутринта блажено седнах пред компютъра... и форумът зацикли Mr. Green (явно аз съм каръка Wink )
Днес бях на доктор, казаха, че всичко е ОК, ама то освен кръвното, теглото и разните там обиколки почти нищо друго не ми правиха. Е, аз поисках да провери докторката дали шийката ми е добре затворена, но тя реши, че ще я погледне само с ехограф, каза, че няма скъсяване и че всичко е ОК. А, освен това ми пусна изследвания.
Заради ремонта вкъщи е ужасна бъркотия, мърсотия и всичко друго каквото се сетите. А на мен вече май хич не ми се занимава. Мисля да ангажирам майка ми и леля ми с почистването, пък ще видим.
Sade, само да ти кажа, че това, че си с висок диоптър, не винаги е предпоставка за саждане с операция. Моя приятелка с доста високи диоптри от дете (не съм сигурна дали са по рождение) роди нормално, без да е имала някакъв проблем. Тя ражда в Италия, но останах с впечатление, че въпросът не е бил дори и дискутиран.
Дрешките за бебето, които са от "братовчедките", са изпрани и прибрани в 2-3 слоя наилонови торбички Embarassed, но мисля да се гладят март месец, ако ги изгладя отсега, те след месец и половина (когато си правя сметката да раждам Mr. Green) пак ще са за пране.
Момичета, много се радвам, че ви има, изпращам ви много прегръдки и целувки Heart Eyes (нещо съм се разнежила Blush)

Общи условия

Активация на акаунт