Олеле, принцеският вирус!

  • 6 633
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
 Бях чувала за това и го приемах философски.
Но когато детето се разболя, започнаха да ме глождят едни съмнения, едни догадки...
Ето симптомите:
1. Рисува основно принцеси. Еднотипни, с широки рокли, в анфас.
2. Доколкото рисува други неща, те в 50%  от случаите са добавки към принцесите - замъци и пр.
3. Види ли нещо в "йозово", вдига личице към мен и пита "хубаво е, нали" (щото обикновено съм гледала да намекна, че има и други цветове). Ако кажа, че е хубаво, грейва (а то една циклама безподобна...)
4. Сподобихме се с барбиподобни кукли. Даже две. Първата й я купих собственоръчно поради следия казус - на рождения й ден планираната от мен торта-замък рухна през нощта в хладилника и трябваше бързо да направя ефектен заместител, ерго правих тортата-принцеса със закупена от близката будка трилевова китайска кукла. Както знаете, тези торти се правят с горната половина на куклата, забучена върху полукълбо от блатове и крем и облечена с фондан (щото каквито са дългокраки, много матриал ще отиде да се скрият оригиналните краци). След като ходи да гледа около 15 пъти тортата в хладилника, след празненството изтръгна половината кукла от тортата и почна да играе с нея. Тук реших, че обичам детето повече от добрия вкус, съчлених куклата, измих я и я облякох. След което се принудих да й купя нормална кукла от същия сорт, защото трилевовата версия беше ужасна. Горе-долу по същото време й подариха и Барби, тъй че сега си има таман две.


Та!!! Искам да попитам минава ли тази принцеска болест, колко държи и оставя ли трайни поражения!?
Наскоро един приятел развиваше тезата, че жените-илюстраторки се познавали по маниера, защото дългогодишното рисуване на принцеси белязвало навеки начина им на зографисване Laughing
Споделете опит, моля  Thinking

# 1
  • Мнения: 920
Съдейки по форума, не минава. Всички тук са родили принцове и принцеси.

# 2
  • Мнения: 2 040
Аз пък не виждам нищо лошо в това детето да рисува принцеси .. всяко малко момиченце (с редки изключения, разбира се, че веднага някой ще каже, че не е минал през това) е рисувало принцеси, искало е да бъде принцеса ... невиждам проблем .. Като стане тинейджър и тръгне по дискотеки, едва ли ще ходи с подобни на барбитата си рокли (освен ако не са на мода) ...
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 10:47 от Irena80

# 3
  • Мнения: 2 700
Ами да ти кажа, острата фаза минава и заминава, но има рецидиви. Още повече, че артикулите в магазините непрекъснато навяват спомени и нови желания. Ако търсиш стенен часовник за детска стая обикновено попадаш или на Спайдермен и т.н. или на всякакви вариации на принцеси. Има не малко книжки за оцветяване пак с подобни героини. Раничките, а и голяма част от детските несесери, тетрадки, моливи и т.н. са или на "новите" героини (стил Уинкс или Уич), или с добре познатата "Барби".
При дъщеря ми рисуването не беше голям проблем (защото ходеше на рисуване, където им задаваха различни теми), но минахме през този период. С кукли отдавна не играе, но за сметка на това се заглежда във всеки магазин за кукли и въпреки че има 5 Барбита не би отказала и още (не знам за какво са й, защото тя действително с тях не играе).
В ДГ градина е въпрос на мода (всички имат и си ги сравняват).
Има деца, които въобще не се прихващат. Има такива, на които им минава за година-две (поне при дъщеря ми беше така). Но има и такива, при които е трайно. Наскоро съученичка на дъщеря ми (2-ри клас) ни беше на гости и единственото нещо, с което искаше да си играе бяха Барбитата (а има изобилие от такива екземпляри у тях).
Доколкото знам това е период, в който детето, търсейки своята идентичност, се оприличава подсъзнателно на определени герои, които са го маркирали.

# 4
  • Мнения: 524
Като малка много рисувах принцеси. Лекува се този вирус- особенно, като срещнеш принца-жабок. И колкото и да го целуваш той все магаре си остава...

Желая на малката сладурана винаги здрави и остри моливи! Дори и "йозови". Hug

# 5
  • Мнения: 1 629
хихи, това с 'йозовото', като изхождам от две племенници 4г и 8г, да не те плаша, ама е болест. Може да е ужасен боклук(дрешката, играчката), но щом грее в ужасяващо цикламено, бива одобрявана с възхита. Голямата ми племенница е мургаво дете, чернооко, чернокосо и розовото и стои като в кичозен индийски филм. Не ще и да чуе, че не и отива, последният ми опит да изложа предимствата на зеленото и жълтото, завърши с рев. Пее се отвратната песничка за милата кукла Барби(блях), чантите, тетрадките, интериорът даже е в ужасни розови краски. Това е порочен кръг. Подозирам, че ще следва любов към русата коса и набрашняване на лицето.
Предлагам ти да спреш това още сега, докато не е тръгнала захаросаната йозова лавина. Пускай и филмчета с индианчета, япончета, африканчета, гледайте такива книжки, купете такива кукли. Измисли нещо за националните носии, абе, ще се справиш ти. Няма оправия, инак.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Неспасяемо е, впоследствие мутира в Уинкс-, Уич- и тям подобни вируси (докато Ането стане на 7-8 още ще се нароят).
 Ако си остане само с рисуването - радвай се, но обикновено продължава с желание за закупуване на съответните аксесоари, тоалети и литература. Под последното разбирам най-вече плиткоумните книжки за Барби и разните списания "Принцеса" (то май е най-четивно, има и задачки), "Барби чаровница" (мъка,мъка-а... че и комикс), "Уинкс" (3,99лв.!) и т.н. А пък във всички са вложили едни атрактивни (за момиченцата) аксесоарчета - шнолки, пухчета, чантички...
Ама няма начин да опазиш децата от бълващата отвсякъде реклама на продуктите на Дисни и Мател. Всеки парцал, на който са сложили размазана термолепенка Барби става последен писък на модата, със съответната цена (ако лепенката е на принцеса - цената се удвоява).

# 7
  • Мнения: 3 740
Минава, минава.
Моята щерка го изкара сравнително безболезнено. Имаше розов период, рисунки на принцеси и бла-бла, но за кратко. Сега като види розово, се втриса, а когато след горещи молби от страна на племеницата ми й купих сп."Принцеса", ме направи бербат, че съм увреждала детето.

# 8
  • Мнения: 5 877
Оххх, аз се чудя дали евентуалните бойни действия от моя страна няма да разпалят повече йозовия огън.
Въпрос 2: дали ще отшуми, оставено на себе си
Въпрос 3: дали може да се използва по някакъв начин - примерно покрай принцеската си фаза харесва балет, ако може леко да се отмести акцента натам... или пък да се заинтересува да им прави рокли на тез кукли...

иначе поне перхидролът и брашното ще ми се спестят, тя си е бяла и русолява, най-много мен да подгони с един пакет самонабухващо...

# 9
  • Мнения: 6 206
Анде, много те уважавам и обичам, но мисля, че тук се притесняваш излишно или от липса на други зорове сама си създаваш.
Ами нормално е, както е нормално момчетата да са луди за Спайдърмен и Костенурките нинджа.
Като се сетя сега ами на мен всичките украси за момичета са ми розови и цикламени, най-вървежните ми рокли са розови.
Сама казваше, че ще следваш интересите на детето, довери му се, остави го и ще отмине.

# 10
  • Мнения: 7 723
И мойте дъщери имат същата диагноза.
Вирусно е, много заразно,
а често- и хронично  Wink

# 11
  • Мнения: 2 196
Писах,писах сутринта,затри ми се поста заедно с форума. Wink
Ани я държа,има-няма,2 години.Отшумява си самичко заболяването.
Все още налита на розово/към което аз развих хронична непоносимост/,но вече поне не вика на всички останали цветове ''бозаво''.
Сега е Хорейшио от ''От местопрестъплението''.
А понякога и бездомно коте. Crazy

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз се чудя кога отминава тази мания...

При нас обаче слабост са принцовете. Всеки ден се жени за различен, но все пак фаворит си остава Филип от "Спящата красавица"  Crazy

Фантазира какво ли не, даже като разказва звучи много истински.

# 13
  • Мнения: 5 877
Каспър, нямам нищо против принцесите като такива.
Обаче в една екосистема ако даден вид се размножи твърде много, другите загиват и видовото разнообразие страда.
Розовото не е лош цвят, наред с другите цветове.

# 14
  • Мнения: 3 740
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning

Какво има да се учудваш? Точно това бяха предпочитанията ми като дете. Както и футбол, колела, катерене по дърветата и "стражари и апаши", ние им викахме "хайдути и стражари". Умирах за филми за войната /поревавах съответно в подходящите моменти/ и исках да стана разузнавач. Сега съм майка на 4 деца и списувател на свободна практика. Peace

Оххх, аз се чудя дали евентуалните бойни действия от моя страна няма да разпалят повече йозовия огън.

Май решението не е в бойните действия, а в отвличането на вниманието и паралелните марш-наскоци.  Simple Smile Тя има достатъчно голям избор на интересни занимания, за да се фиксира само върху едно.

Общи условия

Активация на акаунт