Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора
Здравейте мами Smile
Преди време една позната ми каза, че си измива косата с отвара от лайка. Имаше много приятен цвят - много светло кестеняво, почти русо. Определено ми хареса. Та искам да питам, някоя от вас знае ли за този ефект?! Приемам и други предложения Smile   
Цитирай

Зависи от цвета на косата.  Very Happy  Ако си тъмнокестенява, не разчитай на лайката да ти изсветли косата. Иначе всякакво светлокестеняво и русо се повлиява малко или много - придобива русоляв оттенък, в повечето случаи наистина много хубав.  Smile  Та, ако си с достатъчно светла коса, пробвай - нищо не губиш!
Поздрави!
Цитирай

Варна

по принцип наистина лайката се препоръчва за светли коси и просветлява леко. но ако си с тъмн коса  newsm78 се съмнявам да видиш ефект. ти искаш да си просветлиш косата без да се боядисваш ли?
Цитирай
Отварата ще изсветли косата ти ,но не очаквай чудеса.Преди години съм пробвала и имаше резултат.
Цитирай

София

Като ученичка ползвах този трик, за изсветляване на косата  Mr. Green

Само че лайка+слънце е ефективната комбинация  Wink

Винаги като ходех на море, си обливах косата с лайка и решех косата на слънце, докато изсъхне, цвета ставаше много красив и естествен!

Но, аз по принцит съм светла... едва ли ще има ефект ако косата е тъмна  Sick
Цитирай

За тъмната коса зависи - моята е толкова тъмно кестенява, че през зимата може да мине и за черна понякога. Но! През лятото изсветлява малко; мила съм я с лайка и придобива леееки оттенъци... по-скоро засилва ефекта от изсветляването от слънцето... както съм пробвала и с меден или яйчен шампоан - тогава ми се появяват червеникави оттенъци. Но моята коса доста се влияе от шампоани и отвари... И все пак в никакъв случай тъмната коса няма да стане руса от лайката.  Very Happy
Цитирай

Гърция

Точно това правех и аз Wink. Започвах пролетта и продължавах до есента. Ефекта беше много хубав.
Цитирай

София

А какъв отенък придобива косата от лайката  Thinking Надявам се, че не червеникав  Stop
И как точно се мие косата - колко лайка на колко вода и измива ли се после или се оставя без изплакване на косата  newsm78
Цитирай

sofia

Винаги като ходех на море, си обливах косата с лайка и решех косата на слънце, докато изсъхне, цвета ставаше много красив и естествен!

Това и аз правех като малка.
И моята коса е русолява.
Цитирай

София

Това един страхотен метод за изсветляване на косата,когато бях ученичка го прилагах.Всеки ден си правех в една тенджера отвара,не помня пропорции,правех си на око.Като поизстине отварата,мушкам главата в тенджерата и 10 минути,втривам,обливам и след това не се мие косата,нито се изплаква,просто оставяш да изсъхне.Както е казала Над Таб,да изсъхне на слънце е най-добре,защото ефекта на изсветляване се увеличава.Цветът става като златисто русо,някакъв много неопределен,но в същото време страхотен.Спомням си,че по улиците са ме спирали да ме питат какво боя използвам.Става и за по тъмни коси,защото моята тогава не беше особено светла,но се изисква постоянство-всеки ден или през ден.Лайката се отразява доста добре на косата,както е известно.
Нати споко в никакъв случай не се получава червеникав отенък. Peace

А за потъмняване на косата се използват листа от орехи и тва съм го правила.
Цитирай

И аз така правех  Very Happy А косата ми ставаше на кичури Mr. Green. Даже веднъж една учителка ми се скара, че съм си боядисала косата /тогава не беше прието за 8-ми клас/
Цитирай

Пробвай,но все пак не очаквай чудеса.
Цитирай

София

Нати споко в никакъв случай не се получава червеникав отенък. Peace

Ще взема и аз да пробвам  Peace В момента съм си с моя цвят, който е светло кестеняв и предполагам, че ще има добър ефект... Smile
Цитирай
Определено ще опитам. Косата ми е светло кестенява. Преди време използвах къна - правех се червена, но последния път беше за 8ми март 2005г. След това решиха да си оставя естествения цвят. Сега след раждането и кърменето (а аз все още кърмя) косата ми загуби блясък и малко се поизтощи, а ми се иска да внеса малко промяна във вида си. Знам, че с боя ще стане по-бързо, но рискувам да остана с два косъма  Laughing на главата си и затова ще се пробвам с лайката - само търпение му е майката Smile
Цитирай

а чували ли сте за изсветляване с лимон? някой ако знае моля да сподели...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора