Дуфастон - има ли дълготраен ефект?

  • 937
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 134
Сигурно въпроса ми ще ви се стори глупав, но като преглеждах старите теми видях, че доста от вас са го ползвали и може би ще могат да ми отговорят. Ще обясня накратко притесненията си:
Вчера ходих при док и поисках нещо за удължаване на ЛФ, понеже в момента е около 7 дни и ми изписа дуфастон. Каза ми да го взимам след 14 ден, за 10 дни по две; така 6 месеца. Разбрах обаче, че е на хормонална основа и си мисля следното. В началото цикъла ми беше на 28 дни, после вземах противозачатъчни около 4  години - падна на 24 дни, след раждането падна на 21 дена. Преди дуфастона ми предложи противозачатъчни, като ми каза че ефекта е един и същ. Незмам дали ме разбрахте понеже го обясних малко объркано, но се чудя след като ефекта от дуфастона и противозачатъчните е един и същ след като спра да го взимам, няма ли вероятност ЛФ да се скъси още повече. Нещо не ми се ще да го пия постоянно.
Ако някой е наясно, моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 7 718
Не, разбрах сега искаш ли да забременееш?
Ако - да - взимай дуфастон по схемата.
Ако - не - няма смисъл.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 134
В момента имам някои други проблеми и ще продължим с опитите след няколко месеца, когато всичко е наред.
Мисълта ми беше такава, че има ли смисъл попринцип, за регулиране на цикъла.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 246
И аз съм пила Дуфастон, но в продължение на 3 месеца, имаше ефект докато го пиех и на следващия месец след спирането му. Но сега пак имам същите проблеми. Всичко обаче е строго индивидуално взависимост от поставената диагноза и от организма ти.

# 4
  • Мнения: 7 718

Мисълта ми беше такава, че има ли смисъл попринцип, за регулиране на цикъла.

Не.

# 5
  • Мнения: 4 298
Ефектът му е, докато го пиеш. След месеци - цикъла си и е същия.

Общи условия

Активация на акаунт