Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
Моля кажете какви видове брашно могат да се намерят по магазините и как могат да се използват. Искам да намаля употребата на вредни рафинирани храни, та се чудех дали мога да намеря по-здравословна алтернатива на бялото брашно.
Цитирай

Честно казано не мога да ти отговоря със сигурност, но аз взимам само на София Мел синята опаковка с кексчетата отпред на етикета. Защото без да преувеличавам съм намирала камъни в други марки брашно Mad
Цитирай

На мен много ми харесва типовото брашно на София Мел (в кафява опаковка); от него правя всичко, с изключение на баници (много се къса, като се разточва тънко). В супермаркетите се продават и готови смеси за различни видове хляб на Техра - пълнозърнест, ръжено-пшеничен и др., но мен ме спира по-високата им цена, както и това, че предпочитам да знам, какво точно слагам в тестото. Специални брашна има само в диетичните магазини, цените им са надути, но качеството... Купували сме соево брашно, което миришеше ужасно (мислихме, че така трябва да бъде, но се оказа, че просто е развалено), както и брашно с пеперуди и червеи. В типовото има по-малко 'изненади', а и се продава в почти всички големи магазини, с изключение на Билла.

И независимо колко брашно използвам, дори и чаена лъжичка, го пресявам.
Цитирай

Царевично брашно. Супер стават кюфтетата за пържене оваляни в такова брашно, подходящо е и за всякакви панировки.
Цитирай

Скоро открих брашно тип Грахам, производство на "техра" ООД София. Подходящо за диетичен хляб в домашни условия. Има рецепта на опаковката, но има и забележка, че обема на ръжения хляб е значително по-малък от хляба, получен с обикновено брашно.

От собствен опит мога да ти кажа, макар че не правя много тестени неща, задължително в тестените изделия трябва да има бяло рафинирано брашно, иначе не бухва добре тестото и.......общо взето не стават така сполучливи нещата без бяло брашно.....
Цитирай

Имам здравословна рецепта за хлечета  с  различни видове брашна, които лесно се намират. Ако те интересува ще ти я напиша.
Цитирай

Гостът съм аз.
Цитирай

Цитат на: Илиана
Имам здравословна рецепта за хлечета  с  различни видове брашна, които лесно се намират. Ако те интересува ще ти я напиша.
Пиши направо тук Very Happy
Особено ако имаш за нещо с ръжено брашно Smile
Цитирай

Питки "ЗДРАВЕ"

продукти:
2 ч.ч. бяло брашно
1 ч.ч. пшеничени трици
1 ч.ч. царевично брашно
1/2 ч.ч. рьжено брашно
1/2 ч.ч. овесени ядки
2 с.л. сусам
1 пак. суха инстантна мая
1 с.л. мед
1/2 ч.л. колиандър
1/2 ч.л. кимион
1/2 ч.л. чубрица
1/2 ч.л.чесън на прах
1 с.л. олио
1 с.л. сол
мак за поръсване

приготвяне:
1. замесва се тесто, като бялото брашно и пшеничените трици се смесват в купа, към тях се добавят царевичното и ръженото брашно, сусамъти маята и всичко се разбърква добре.
2. в получената смес се прави кладенче, в което се поставя 300 мл. топла вода и се замесва тесто. Прибавят се медът,олиото и подправкитеи още 300 мл. вода, замесва се тесто и се оставя да почине за 20-30 мин.
3. от тестото се оформят малки питки, които се подреждатв намаслена тава. Поръсват се с мак, слагат се във фурната, предварително загрята до температура 200-220 градуса, и се пече около 20 мин. food002
Цитирай

Госта пак съм аз Embarassed
Цитирай

Продават ли ръжено брашно  Question  Къде и колко струва?
Цитирай

Да в магазините за диетично хранене. Има такъв на Екзарх Йосиф,с/у Синегогата, а друг на пазар Ситняково. Цената не си я спомням, но не е висока. Има и други магазини, но в момента не се сещам.
Цитирай

Цитат на: Илиана
Да в магазините за диетично хранене. Има такъв на Екзарх Йосиф,с/у Синегогата, а друг на пазар Ситняково. Цената не си я спомням, но не е висока. Има и други магазини, но в момента не се сещам.

Илиана къде се намира точно този магазин на пазар Ситняково?
Цитирай

Пазара, където са сергийте за дрехи, книги има павилиони. Знаеш ли ги? По Шипченски проход към Румънско посолство. След сградата на маг 345 има улица, която се пресича и си на това малко пазарче. Сергийте образуват два реда, а зад тях има един ред бутки. Пред последната бутка (всички бутки са залепени една за друга) е тази която имам в предвид. Там се продават и подправки, чай и диетични храни. Надявам се да съм го написала разбираемо, ако не пиши. Embarassed
Цитирай

Знам го пазара да, но конкретно магазина не го знаех. Значи ако съм разбрала правилно той е в края на сергиите, там където започват едни малки остъклени магазинчета?
Цитирай

1-14 от 17 отговора