Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Трябва ли да чакаме обичайните 3 месеца от пристигането ни в Канада за да запиша сина си, който ще е на 5 месеца при педиатър и как стой въпроса с детските консултации. Знам, че бременните имат право веднага на здравно обслужване, а при бебетата така ли е? Има ли смисъл да купуваме количка от България или да наравим тази покупка в Канада?
Цитирай
Здрасти,
Дано имате познати в Канада и по възможност да познават добър педиатър който да приема нови пациенти. Аз все още имам проблем да намеря добър педиатър за синът ми който ще стане вече на 8 месеца и е роден тук.  Обикновено добрите педиатри са заети и не приемат нови пациенти. Но не е задължително педиатър да се грижи за детето ви, това може да го прави и личния ви доктор тук.
Честно казано незнам дали за вашето бебе трябва да чакате 3 месеца, дано не се налага. Ако ли не, направете си здравна застраховка за първите 3 месеца.
Доколкото до количка, ако си имате от БГ и имате място в багажа, не е лошо да си я вземете. Тук и без друго са скъпи, а мисля че избора не е кой знае колко голям.
Ами това е от мен, не дадох кой знае каква информация, но само толкова знам.
Ако имате други въпроси мога да се опитам да помогна.
Вие къде точно в Канада ще бъдете?

Боряна
Цитирай

България, Стара Загора

Здравей,
ако няма кой да се обади и да попита за детето и ще кацате в Монтреал, аз бих могла да се обадя в понеделник. От тогава започвам да търся и педиатър за нероденото си бебе /което някак вътрешно ме ужасява-станах суеверна/, но тук е така. Ще  мога да споделя и пресен опит в тази насока. Приятели смятат даже че съм закъсняла. Трябвало и за детска градина да съм кандидатствала вече. Това обаче не мога да се пречупя да направя.
поздрави!
Цитирай
Прави са приятелите ти за детската градина. Ако наистина искаш да се връщаш на работа и ти трябва детска градина, ще трябва да се пречупиш и да потърсиш сега. Аз имам този проблем. Едно че малко са градините в Торонто които вземат деца на 1 годинка, и второ се чака по 2 години.
Цитирай

REGION OF PEEL, CANADA преди ВАРНА

Здравей госте

Мисля 4е трябва да се 4ака 3 месеца, но има и на4ини да се изкара временно здравно покритие от гавармент.

Пиши в кой град на Канада ще живееш и мога да ти дам малко пове4е инфо.

Що се отнася до коли4ката, ако си харесш от БГ си я купи, ако не и тук има хубави, но са по-скъпи4ки оба4е с карсита. Без карсит може да се намери и по-евтина на цени като в БГ.

Не е задължително да записваш детето на редиатър тук ако не се нуждае от допълнителна лекарска помощ, защото вси4ки семеини лекари се занимават и преглеждат бебета. Моят син никога не съм го водила на педиатар, а само при семеиния лекар които си му слага вси4ки имунизации, тегли го и го лекува когато има нужда. Нама консултации тук, но можеш да ходиш и всеки ден ако искаш Smile
Цитирай
zdarsti gost,da ti kaza ima zna4enie v koia provincia na kanada ste pristigate zastoto nie ziveem v Calgary,Alberta i imahme zdravno osiguriavane oste ot denia v koito kacnahme.tuk ne se 4aka kakto v Montreal.taka 4e i bebeto estestveno ste si ima takova.kolkoto do koli4kite -ima gi vsiakakvi moia poznata si kupi tezi dni za 70 CAD koli4ka no bez razni dopalnenia.taka 4e ako si zasluzava noseneto i si haresvas tvoiata ot BG vzemi si ia ,ako li pak ne -tuk ste si izberes nova .
uspeh!
Цитирай

Ottawa, Canada

Краси, защо казваш, че няма консултации? Това ме учудва - Изабела започна да ходи на консултации веднага след изписването си. Първо 1 седмиица след изписването (тя бе на 16 дни, когато се прибрахме вкъщи), след това на 2 месеца заради ваксинациите, после 4 м., 6м., 9м., и 1 годинка; след това на 15 месеца, 18 месеца и сега вече няма да я водим, ако няма медицински проблем до 4 г. Това, за което говоря по-горе си бяха редовни консултации, назначени от педиатъра и (в началото), а след това от нашата фамилна Др.
По въпросите, зададени в началото нямам отговор, защото аз родих тук и не зная как стоят нещата ако пристигнеш с дете; освен това от времето когато аз дойдох, до сега има промени в закона, но най-общо здравната застраховка влиза в сила 3 месеца след регистрацията ви в Онтарио.
Цитирай

Да, май не съм се изразила както трябва. Исках само да направя разликата от тук и Бг, където знам от мои приятелки, 4е консултациите там са по-4ести и не само заради биенето на имунизациите. Но пък от друга страна в БГ не можеш да отидеш при педиатара само защото искаш да си изтеглиш детето.
Цитирай

Ottawa, Canada

Здравната система в Канада може да не е идеална, но не е лоша. Току-що се връщам от спешното отделение - Изабела отново повръща и т.к. имаме час при нашата Др-ка чак за вторник се обадих в нашата болница и попитах дали може да я видят там (както бях казвала, ние си нямаме поликлиника и бързата помощ изпълнява и тази функция), защото не мога да я държа полу-приспана 5 дни (гравола има такъв ефект), а не съм сигурна точно какво и е. Освен това тя има и друг проблем (един увеличен лимфен възел), който много ме притеснява. Лекарката я видя, беше много любезна, дори и изизска резултатите от ехографията на л.възел от съседния град (абсолютно несвързано е с днешните и оплаквания), които получи след 5 минути и ми ги прочете. Никой не ме е върнал заради това, че водя полу-здраво дете в спешното отделение; напротив - отнесоха се с разбиране и внимание.
Цитирай

Цитат на: Laura
Здравната система в Канада може да не е идеална, но не е лоша.

Абсолютно съм съгластна с това

Днес и аз ходих при доктора заради Раян /хванаго вирус и е малко болни4ък/. В4ера се обадих и си направих 4ас за днес, питаха ме дали е спешно и дали искам веднага 4ас, но на мен днес ми беше по удобно. Приеха ме сравнително бързо и останах за пореден път доволна от обслужването и вниманието. Докторката го прегледа много внимателно и изобщо не ни притупа за да се отърве от нас. Обясни ми какво трябва да направя и какво да о4аквам и ако не се оправи Раян до 2 дни да отида пак.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.