Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Вече втори ден бебчо не е акал. Дайте съвет как да му помогна. Напъва се, но само газове изкарва. На смесено хранене сме. Все още не съм му давала сокче, въпреки препоръките на педито още в края на първия месец да започнем със сокчета. Пробвах с масаж на коремчето, със свиване на крачетата към коремчето, но нищо. По съвет на една приятелка му направих и вода, в която са вряли овесени ядки. С много мъка изпи около 50мл. преди 2 часа. Чудя се мога ли дам малко сокче от круша или слива например и колко. Или може би нещо друго?
Цитирай

София

Предполагам, че бебето е някъде след първия месец. На тази възраст не се дава овесени ядки или вода от ов. ядки.
Цитирай

Два дена не са проблем ,но щом си притеснена пробвай с термометър в дупето
Цитирай

Пловдив

Ако не си давала сокче досега не го захранвай точно с круша. Бебка получи газове и подуване на стомахчето, когато й дадох за първи път да опита круша. После дадох чак след половин година, много се измъчи тогава и ме беше страх. Пробвай освен с термометър, да свиваш внимателно крачетата и да ги пускаш, както и да му направиш много лек масаж на коремчето (въртеливи движения в посока на часовниковата стрелка - само като галене). Ние бяхме на смесено хранене и при нас помагаше ако не се изходи до вечерта.
Цитирай
Много съм щастлива Very Happy. Вече свършихме работа. Още вчера сутринта, но нямах възможност да пиша. Благодаря ви все пак. От кога мога да давам овесена вода? Бебето е на почти 3 месеца. А дали не е по-добре вместо сокче да давам по 1-2 лъжички някакво пюре с разхлабващо действие?
Цитирай

детето ти е много малко и е добре да не му даваш нищо друго освен кърма-нито сокове,нито овесени ядки,нито пюре.ще му създадеш още по-голям дискомфорт и проблемът ще се задълбочи.два дни не е голям период от време ако не се изака.ако акото е твърдо -тогава има запек и при вас най-вероятно се получава от изкуственото мляко.не давай нищо поне до 4-5месец
Цитирай

Хасково

можеш да даваш разхлабващ чай Блевит Л подходящ от втория месец.
Цитирай

според мен е хубаво вече на бебе , което е на 3 месеца да се дават сокчета , аз моите деца съм ги започвала с морков и ябълка, все пак има витамини , които не са за пренебрегвене!Но незапочвай със пюрета !Остави детенцето първо да свикне със вкуса , а после със консистенцията !  bouquet
Цитирай

София

Кърмата до 5-6 месец е напълно достатъчна за бебето и за витамини и за всички други екстри.
Относно овесените ядки, аз захраних Крис със тях в 10-ти месец.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.