Проблеми с акането

  • 743
  • 8
  •   1
Отговори
Вече втори ден бебчо не е акал. Дайте съвет как да му помогна. Напъва се, но само газове изкарва. На смесено хранене сме. Все още не съм му давала сокче, въпреки препоръките на педито още в края на първия месец да започнем със сокчета. Пробвах с масаж на коремчето, със свиване на крачетата към коремчето, но нищо. По съвет на една приятелка му направих и вода, в която са вряли овесени ядки. С много мъка изпи около 50мл. преди 2 часа. Чудя се мога ли дам малко сокче от круша или слива например и колко. Или може би нещо друго?

# 1
  • Мнения: 1 771
Предполагам, че бебето е някъде след първия месец. На тази възраст не се дава овесени ядки или вода от ов. ядки.

# 2
  • Мнения: 69
Два дена не са проблем ,но щом си притеснена пробвай с термометър в дупето

# 3
  • Мнения: 351
Ако не си давала сокче досега не го захранвай точно с круша. Бебка получи газове и подуване на стомахчето, когато й дадох за първи път да опита круша. После дадох чак след половин година, много се измъчи тогава и ме беше страх. Пробвай освен с термометър, да свиваш внимателно крачетата и да ги пускаш, както и да му направиш много лек масаж на коремчето (въртеливи движения в посока на часовниковата стрелка - само като галене). Ние бяхме на смесено хранене и при нас помагаше ако не се изходи до вечерта.

# 4
Много съм щастлива Grinning. Вече свършихме работа. Още вчера сутринта, но нямах възможност да пиша. Благодаря ви все пак. От кога мога да давам овесена вода? Бебето е на почти 3 месеца. А дали не е по-добре вместо сокче да давам по 1-2 лъжички някакво пюре с разхлабващо действие?

# 5
  • Мнения: 2 082
детето ти е много малко и е добре да не му даваш нищо друго освен кърма-нито сокове,нито овесени ядки,нито пюре.ще му създадеш още по-голям дискомфорт и проблемът ще се задълбочи.два дни не е голям период от време ако не се изака.ако акото е твърдо -тогава има запек и при вас най-вероятно се получава от изкуственото мляко.не давай нищо поне до 4-5месец

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 726
можеш да даваш разхлабващ чай Блевит Л подходящ от втория месец.

# 7
  • Мнения: 54
според мен е хубаво вече на бебе , което е на 3 месеца да се дават сокчета , аз моите деца съм ги започвала с морков и ябълка, все пак има витамини , които не са за пренебрегвене!Но незапочвай със пюрета !Остави детенцето първо да свикне със вкуса , а после със консистенцията !  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 771
Кърмата до 5-6 месец е напълно достатъчна за бебето и за витамини и за всички други екстри.
Относно овесените ядки, аз захраних Крис със тях в 10-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт