Трагедия в семейството ми

  • 6 399
  • 102
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, имам много голяма нужда от подкрепата ви. Леля ми (сестра на татко) тази сутрин беше намерена мъртва след като беше близо 2 месеца в неизвестност. Cry Cry Състоянието и е ужасно. Не съм на себе си и не мога да преодолея болката. Едвам улучвам буквите на клавиатурата. Утре сутринта е погребението. Имам чувството, че светът е свършил. Откриха я много близо до нас, през цялото време е била толкова близо, а ние нищо не можахме да направим. Обвинявам се и не мога да спра да се тормозя. Подкрепете ме поне морално. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 5 140
Най искрени съболезнования.
Джемма не се измъвай и обвинявай, вина за това нямаш.
Прегръщам те силно. Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 276
Приеми моите съболезнования. Моля те не се самообвинявай, ти нямаш вина! Бъди силна!

# 3
  • Мнения: 1 006
Приеми моите най-искрени съболезнования!

Не се обвинявай! Погрижи се за хората около теб и подари обич! Колкото и да сме силни, понякога не можем да понесем всички вини и да оправим света, нали!
Кураж и много, моного сили! Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Моите съболезнования, това е кошмарно. Преди година нещо подобно се случи с моя съученичка, младо и много хубаво момиче от Враца. Беше не просто нещастен случай или заради болест, а зверско убийство, впоследствие порядъчни покрито. За съжаление нямам вяра в разкриването на тези престъпления.

Пожелавам много кураж на семейството ти Hug

# 5
  • Мнения: 2 005
Искренно ти съчувствам,не мисля че трява да се обвиняваш,едва ли сте могли да направите нещо.Последния месец загубих двама много близки човека,знам как се чувстваш.С времето сълзите ще спрат,ще останат само хубавите спомени от този човек и разбира се мъката.
Това е животът    bouquet

# 6
  • Мнения: 1 305
Моите съболезнования.
Не се обвинявай бъди силна и много кураж!  Hug

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Моите съболезнования!Прегръщам те! HugБъде силна!

# 8
  • Мнения: 7 474
Най искрени съболезнования. Cry Cry
 Praynig Praynig Praynig Praynig

”Това, което не ни убива, ни прави по-силни!" Praynig Бъди силна  Praynig

# 9
  • Мнения: 636
Съболезнования за случилото се Praynig
Насилствена смърт ли е било?

# 10
  • Мнения: 1 202
Приеми и моите съболезнования !   
Толкова е трудно да преме човек лошите неща които ни се случват . cry
Затова ще продължиш напред и ще си казваш, че ти предстоят само хубави неща.  spoko

# 11
  • Мнения: 2 553
Моите искрени съболезнования! Бъди силна !  Hug

# 12
  • MUC
  • Мнения: 297
Моите най-искрени съболезнования!
Бъди силна и не се самообвинявай - за съжаление невинаги можем да предотвратим това, което заплашва близките ни. Нямало е как да знаете...

Прегръщам те!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Джемма, това, което се е случило е ужасна трагедия. Изживей страданието си без да го подтискаш, но и без да се обвиняваш.
Бъди силна. Целувки.

# 14
  • Мнения: 3 861
Много съжалявам за случилото се, не мога дори да си представя какво ти е... Cry Бъди силна
Прегръщам те Hug

# 15
  • Мнения: 1 277
Моите съболезнования, Джемма Cry!
Бъди силна!
Прегръщам те Hug

# 16
  • Мнения: 1 680
най-искрени съболезнования Praynig
Мир на душата й!

# 17
  • Мнения: 7 716
Съжалявам, Джемма. Sad

# 18
  • Мнения: 2 220
Приеми и моите съболезнования! Ужасно е! Не се обвинявай, не е било във властта ти да направиш каквото и да е... Дано леля ти е на по-добро място сега!

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много, много благодаря на всички. Много ми е тежко , наистина. Нощта ще мине много, много бавно. Сестра ми е бременна, живее в друг град- не сме и съобщили, че сме намерили тялото. Татко плава по корабите- в Аржентина е - и на него не сме съобщили, трябва да си дойде след месец и преценихме , че няма смисъл да го разстройваме без да може да направи нищо. Всичко това и мисълта, че е била толкова време навън в студа, макар и мъртва направо ме убива. Отгоре на всичко я върнаха от аутопсия в 16.30, мислихме че ще е утре- обадихме се на 2-3 възрастни жени да седят през нощта до ковчега, никой не дойде. Аз се прибрах да направя питка и кекс за помена утре- направо е трагедия.
В протокола от аутопсията пише : причина за смъртта- неизвестна, дата на смъртта- м. X 2006. Как е възможно-няма я от
м. декември ???

# 20
  • Мнения: 1 418
Това е ужасно!Моите най-искренни съболезнования.Бъди силна! Hug

# 21
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Моите съболезнования, Джемма !

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дано леля ти е на по-добро място сега!

Силно
се
н
адявам
да
е
така-
тя
го
заслужава
!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това
пък
сега
защо
става
така ?
Н
е
пи
ше на 1 ред ???









# 24
  • Мнения: 46 492
Моите съболезнования ...

# 25
  • Мнения: 4 390
Моите съболезнования, Джемма!
Ужасна трагедия! Sad Да почива в мир, жената!

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Боже Господи, Джемма... настръхнах...
Мир на душата на леля ти  Praynig и сили и кураж за теб сега и занапред...
Но правилно постъпвате със сестра ти... Не мисля, че сега е момента да научи, какво е станало, нито пък татко ти... милите хора...  Hug

# 27
  • Мнения: 25 571
Много съжалявам...
Лека й пръст!  Praynig

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Въпросът е кога да и кажем- все пак е зряла жена и може да каже- защо сте скрили и не сте ми дали възможност да се простя с нея. Но пък от друга страна- въпреки, че ковчегът е затворен- има миризма, това е много време - ще и стане лошо, а и няма на кого да остави другото си дете. Абсурд е. А татко така или иначе не може да си дойде от там, няма смисъл да го тревожим- да не направи пък той някоя беля.
Сестра ми до някъде е подготвена- тя знаеше за изчезването, освен след погребението тактично да и кажем- все пак не можем да крием месеци наред. Cry

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...освен след погребението тактично да и кажем- все пак не можем да крием месеци наред. Cry

за такова нещо не се намират никога тактични и "нежни" думи. Крийте, докато можете... това не е новина за бременна жена...  Confused

# 30
  • Мнения: 822
Джемма,приеми и моите съболезнования...Не зная,какво да кажа... Cry
Напоследък много се шуми около Добрич и региона и е все в тая връзка.Много изчезнали хора в продължение на години.И никой нищо не може да открие...
Дано душата й намери покой!А сестра ти ще те разбере,не се притеснявай...Но е тъжно,че в такъв момент си сама... Sad

# 31
  • Мнения: 8 917
Съжалявам, Джемма...мога да ти кажа само / и то от горчив опит/, че човек неможе да избяга от съдбата си и никой на никой не може да помогне...няма смисъм да се тормозиш,повярвай....

# 32
  • София
  • Мнения: 2 079
Мир на душата на леля ти, Джемма!  Flowers Rose

А що се отнася до сестра ти - кажете й след погребението! Едно е да отиде на гробищата и да остави цветя, а съвсем друго е да присъства на погребение сега, в този момент! Tired
Бъди силна!

# 33
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много е тежко, знам. Моята леля почина на 8.11.2006 заради лекарска немарливост. Излязла да хвърли боклука и паднала до кофите. Добре, че я намерили съседи. При вас обстоятелствата са по-черни...Мир на душата й, съжалявам за женицата, никой не заслужава това...Сили и кураж на теб и семейството ти!

# 34
  • Мнения: 4 726
Моите съболезнования, Джемма. Не се самобичувай, нямаш вина!

# 35
  • Мнения: 619
Моите съболезнования.  Hug

# 36
  • Мнения: 4 629
Моите съболезнования  Flowers Rose

# 37
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Отново много благодаря на всички. Нощта мина много бавно, беше кошмарно. В момента камбаната бие и ми стана отново много зле. В 11 ч ще я погребваме. Всеки момент чакаме да пристигнат братовчвдите ми от София- нейните синове. Може и да нямам  вина, но страшно ме тормози мисълта, че е умряла като куче.

 OLYMPIA, моите съболезнования и за твоята леля. Ако е верен протоколът от аутопсията, значи и моята леля е починала долу-горе, когато и твоята. Вие поне знаете дата. А ние- не. 40 дена отдавна са минали. Кога ще и правим помен за годишнините ? Много боли!

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сняг, навън има сняг !Толкова обичам снега, толкова го чаках цяла зима. И ето го- съвсем ненавременен, не носи радост, а тъга !

# 39
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Бъди силна...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 544
Моите съболезнования. Нямаш вина. Успокой се и се отдай на любимите си хора които са до теб.

# 41
  • Мнения: 656
Моите съболезнования ...

# 42
  • Мнения: 990
Съжалявам......  Sad

# 43
  • Мнения: 1 564
Моите съболезнования...... Praynig Praynig Praynig

# 44
  • Мнения: 920
Джема, имаш и моята подкрепа. Мисля за теб.

# 45
  • Popovo
  • Мнения: 571
Моите съболезнования  Flowers Rose.....
Прегръщам те.

# 46
  • Мнения: 3 423
Съжалявам...
Съболезнования...
...

# 47
  • Мнения: 160
мила,много съжелявам.
вуйчо ми преди две години почина също толкова нелепо и трагично.беше зима.той отивал в града и по пътя се подпрял на една кола пред чейндж бюро,защото било много хлъзгаво.охраната излязла и го ударила.вуйчо си разбил главата на земята и изпаднал в кома.след два дена почина-остави три малки деца.излишно е да казвам,че шефа на бюрото потули нещата,за да не се злепостави името му и съдени нямаше.
искрено ти съчувствам.бъди силна. Praynig

# 48
  • Мнения: 7 186
Моите съболезнования, Джемма.
Дано почива в мир жената Flowers Rose

# 49
  • Мнения: 1 153
 Cryприеми и моите съболезнования

# 50
  • Мнения: 948
Моите съболезнования! Flowers Rose
Бъди силна, Джемма!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Съвалявам! Приеми съболезнованията ми!

# 52
  • Мнения: 992
Много съжалявам за случилото се. Sad
Нека леля ти почива в мир! Praynig
Бъди силна!

# 53
  • Мнения: 2 353
  Моите съболезнования! Много тъжно Sad
 

# 54
  • Мнения: 222
Приеми моите най-искрени съболезнования!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Моите съболезнования!  Flowers Rose 
Мир на праха и!

# 56
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, всичко свърши. Край. Почивай в мир, мила лельо Здравке!
Беше само на 56 г.
Прибрахме я във вечния и дом, в един гроб с майка и, моята баба и малката и сестричка, починала на 1 годинка навремето. В съседния гроб на нейния баща, моя дядо. Доволна съм от това (доколкото тази дума е уместна тук), защото така изпитвам някакво спокойствие, че не е сама, че е с близките си хора и има кой да я закриля (някой може и да ме сметне за луда). Защото имаше вариант да не разрешат препогребване в друг гроб, тогава трябваше да бъде погребана  в съвсем друго гробище, абсолютно сама, както и умря горката.
Това е , остава тежката задача да съобщим на татко като си дойде, че по-малката му сестра я няма вече и той никога няма да може да я види повече.
Благодаря на всички за подкрепата, това е животът, но не го пожелавам на абсолютно никого.

П.П Освен това в една друга тема бях писала, че правим ремонт в кухнята и забравих в суматохата да отменя уговорката с този, който ще я изработва. Та той дойде във възможно най-неподходящия момент, тъкмо заминавахме за гробищата. Това ме разстрои още повече- такова нещастие, а аз кухня съм тръгнала да правя. Cry

Модераторът може да изтрие темата, ако желае, защото внася твърде много тъга в този прекрасен форум.

# 57
  • Мнения: 5 140
Джемма  Hug Hug Hug
Лека й пръст на леля ти. Praynig

# 58
  • София
  • Мнения: 7 242
Джемма, съжалявам Hug
Моите съболезнования.

# 59
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Най искрени съболезнования!
Лека и пръст!  Praynig

# 60
  • Мнения: 4 451
Джемма, прегръщам те! Моите съболезнования! Моят татко ( Бог да го прости) разбра за смъртта на собствения си баща едва след като се прибра от Иран месец по-късно. Никой не посмя да му каже преди това...

# 61
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, прегръщам те! Моите съболезнования! Моят татко ( Бог да го прости) разбра за смъртта на собствения си баща едва след като се прибра от Иран месец по-късно. Никой не посмя да му каже преди това...

И моят също. Не беше тук, когато дядо почина, разбра 40 дни по-късно, когато си дойде. Когато майка му почина- тя беше в кома известно време, чакаше го, почина точно като се прибра от рейс. Сега пак го няма, когато леля си отиде. За съжаление пропусна и сватбата на сестра ми, както и кръщенето на малкия ми син. Това е риск на професията. Cry
Много го обичам и предпочитам аз да поема този товар, но да предпазя него, знам че ще му е много тежко, той много обичаше леля. За съжаление нищо не мога да направя.

# 62
  • Мнения: 5 283
Моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose, Джемма !

# 63
  • Burgas
  • Мнения: 92
Много съжалявам за това което преживяваш. Sad Моите съболезнования! Прегръщам те! Бъди силна!

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Моите съболезнования Flowers Rose Flowers Rose

# 65
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Моите съболезнования! Мир на праха й!

# 66
  • Мнения: 4 380
Джемма, Джемма, за бога не извършвайте тази чудовищна несправедливост да не казвате за случилото се на близки роднини! Shocked Какво значи "ще се разстрои"? Вие там не сте ли разстроени? Ужасно е да крият от теб толкова важно нещо, повярвай! На хиляди километри от България съм. Преди 1 години почина баба ми. Съобщиха ми след погребението и и бях просто бясна. Sick Наскоро се спомина дядо ми и почти същата история. Добре че е снаха ми -само часове след погребението звънна плахо и ми каза, че решила че трябва да знам. Много съм и благодарна- щяха кой знае още колко да крият... ooooh! Разбери, Джемма, макар и далеч, ние също имаме огромна нужда да бъдем мислено с роднините си в момент на подобно нещастие. Това ни прави по-силни, сплотявани с близките много повече. Просто кощунство е да се крие! Това се възприема един вид като..."ти не си тук- значи отпадаш от живота и проблемите на семейството и нямаш право да си част от тях". МНОГО БОЛИ!

# 67
  • Мнения: 952
Джемма миличка, приеми моите съболезнования!
Бъди силна и не се обвинявай за случилото се.
Бъди силна! Прегръщам те!

Дано леля ти почива в мир, на по-добро място, близо до хората които я обичат.  Praynig
Вярвам, че сега тя бди над вас и ви закриля.

# 68
  • Мнения: 1 629
Моите съболезнования, мила Джемма.

# 69
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Ох и аз се разкъсвам- хем да кажем, хем да не кажем. Много е трудно да се вземе решение. На сестра ми вече казахме. Тя беше подготвена донякъде, така че... Издирвахме леля ми толкова много време, че уж очаквахме и този вариант.
За татко обаче- не знам. Много ще е трудно да му кажем като дойде.Но пък и сега ако му кажем- работата му е много отговорна, свързана с машини, а и той не е в идеално здраве. Ще се разстрои, че не може да е тук и може да стане беля. А и единствено с радиограма може да му съобщим за момента. Майка взе решение - да не му праща такава.

# 70
  • Мнения: 4 380

Ох и аз се разкъсвам- хем да кажем, хем да не кажем. Много е трудно да се вземе решение. На сестра ми вече казахме. Тя беше подготвена донякъде, така че... Издирвахме леля ми толкова много време, че уж очаквахме и този вариант.
За татко обаче- не знам. Много ще е трудно да му кажем като дойде.Но пък и сега ако му кажем- работата му е много отговорна, свързана с машини, а и той не е в идеално здраве. Ще се разстрои, че не може да е тук и може да стане беля. А и единствено с радиограма може да му съобщим за момента. Майка взе решение - да не му праща такава.

Повярвай Джемма, ще се разстрои много повече от факта, че не сте се отнесли с уважение към чувствата му. Ще се чувства многократно по-зле от факта, че това е скрито от него, и че мислено не е могъл да бъде с вас в скръбта. Как ще тръгне друг път на пътуване, знаейки, че ако се случи нещо лошо в дома му, той дори няма да бъде поставен в известност?
Виж, мъката си е мъка, работата-работа. Ако сметнат за нужно, от ръководството му ще му дадат нужното време да дойде на себе си и ще го подкрепят в изживяването на траура. Но ще си ляга с мислена молитва за упокой на душата и и ще се чувства по-добре от този факт, отколкото в последствие да си спомня как се е веселил на някакво парти, когато за полагали сестра му в гроба.

# 71
  • Мнения: 81
Джемма, моят баща също пътува.  Когато починаха родителите му, избрахме да му кажем.  Дано сте взели по-доброто решение. Кураж.


п.п. Татко също е в Аржентина в момента, може да са на един и същ кораб.

# 72
  • Мнения: 780
Джемма , приеми и мойте съболезнования . долу горе знам за какво става въпрос , защото и аз преживях нещо подобно преди 12 години с брата на майка ми - моят вуйчо - лека му пръст - намерихмего мъртъв / убит или сам е умрял и до сега не сме разбрали - никой нищо не ни казва/

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
п.п. Татко също е в Аржентина в момента, може да са на един и същ кораб.

Писах ти на лични.

# 74
  • Мнения: 920
Джема, не посмях да коментирам казването или не. Вие се познавате и знаете най-добре.
Но бъди подготвена, че може да ви обвини. Може и да е за добро. По този начин ще си изкара част от болката.

# 75
  • Мнения: 77
 Джемма, най-искрени съболезнования!!!  Sad Praynig Бъдете силни всички и нека си спомните за хубавите моменти които се имали с леля ти, спомнете си на какво се е радвала, какво е обичала и може да ви се стори невъзможно, но опитайте да се успокоите малко, сигурна съм, че тя не би искала да ви притеснява и да ви види толкова печални. Пък и ще е по-добре за сестра ти. В такива ситуации трябва с бременните /пък и не само/ да се внимава и да говорите по-философски. Бъдете силни!

# 76
  • Мнения: 1 113
Моите съболезнования, Джемма!

# 77
  • БГ
  • Мнения: 735
прегръщам те  Hug Praynig

# 78
  • Мнения: 8 917
Нека почива в мир..... Sad

# 79
  • Мнения: 5 468
Бог да прости леля ти Praynig....

# 80
  • Мнения: 606
Мойте съболезнования мила!
Ние сме с теб Hug

# 81
  • Мнения: 1 065
Аз също изказвам съболезнования ,мила Джемма.Съчувуствам ти и те разбирам дали да се каже истината на баща ти . Също бих спестила на близък човек неприятна шокираща новина при положение ,че той не може да дойде и да е в момента със семейството.Постъпих така когато преди години мъжът ми беще на работа в чужбина ,а изненадващо почина мъжа на сестра му.Аз взех решение да не му кажа и сега пак бих постъпила така ако се наложи.Мир и спокойствие за душата на леля ти ,а вие близките бъдете силни и се подкрепяйте в този тежък за вас момент

# 82
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Отново благодаря на всички. Hug Днес говорихме с полицаите- съдебният лекар е казал, че е взел проби от органите и това е бил временен протокол, за да я погребем. А истинският ще излезе до 2 месеца и там ще е посочена причина и приблизителна дата за смъртта .Неофициално каза, че нямало насилствена смърт.

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съболезнования Sad Нека да почива в мир Praynig
Пиши като научиш пак нещо...

# 84
  • София
  • Мнения: 1 951
Светле,моите съболезнования!Нямате никаква вина за случилото се!тялото н а жената може да е било и подхвърлено ,за да се обвинявате.Преодолей сполетялата Ви трагедия!Бъди смела!

# 85
  • Мнения: 6 315
Съжалявам много! Нека почива в мир!

Не се самообвинявайте!

# 86
  • Мнения: 7 430
Съболезнования Sad ...и бъди силна
Прегръщам те Hug

# 87
  • Мнения: 985
Съболезнования!
Загубата никой не можа да я компенсира, но не си натрапвай вина, защото за смъртта виновни няма. Разбира се, ако не е насилствена, но и тогава съдбата, онова, драснатото там, си казва думата.

# 88
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моите съболезнования!

# 89
  • Мнения: 1 393
Моите съболезнования, Джемма, на теб и семейството ти!

# 90
  • Варна
  • Мнения: 25 236

Ох и аз се разкъсвам- хем да кажем, хем да не кажем. Много е трудно да се вземе решение. На сестра ми вече казахме. Тя беше подготвена донякъде, така че... Издирвахме леля ми толкова много време, че уж очаквахме и този вариант.
За татко обаче- не знам. Много ще е трудно да му кажем като дойде.Но пък и сега ако му кажем- работата му е много отговорна, свързана с машини, а и той не е в идеално здраве. Ще се разстрои, че не може да е тук и може да стане беля. А и единствено с радиограма може да му съобщим за момента. Майка взе решение - да не му праща такава.

Повярвай Джемма, ще се разстрои много повече от факта, че не сте се отнесли с уважение към чувствата му. Ще се чувства многократно по-зле от факта, че това е скрито от него, и че мислено не е могъл да бъде с вас в скръбта. Как ще тръгне друг път на пътуване, знаейки, че ако се случи нещо лошо в дома му, той дори няма да бъде поставен в известност?
Виж, мъката си е мъка, работата-работа. Ако сметнат за нужно, от ръководството му ще му дадат нужното време да дойде на себе си и ще го подкрепят в изживяването на траура. Но ще си ляга с мислена молитва за упокой на душата и и ще се чувства по-добре от този факт, отколкото в последствие да си спомня как се е веселил на някакво парти, когато за полагали сестра му в гроба.

Моите съболезнования, мила! Мир на праха и!
Но според мен също не бива да се крие този факт от баща ти, наистина. Вярно, той с нищо не може да помогне, но нима вие можете??? А как би се почувствал след месец-два, когато разбере? Шокът ще е още по-голям, така мисля аз. И след това винаги когато е на път ще се пита дали не се е случило нещо лошо, за което той не знае. Няма лесен начин да се съобщи и да се преживее подобна новина...

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Съболезнования Джемма... Flowers Rose
Прегръщам те

# 92
  • София
  • Мнения: 11 692
Съжалявам за леля ти,моите съболезнования.Въпрос на лична преценка е дали да кажете на баща ти или не.
Преди 20 години,когато почина моята баба /майка на баща ми/,той беше далеч в чужбина и беше решено да не му се казва докато се върне.Дано сте взели правилното решение.

# 93
  • Мнения: 1 930
Мир на праха на женицата Praynig Praynig Praynig.
Приеми и моите съболезнования............

# 94
  • Мнения: 332
Приеми и моите съболезнования. Дано разберете какво се е случило, човек не изчезва просто така !  Cry

# 95
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за всички за съчувствието. Hug

# 96
  • Мнения: 1 128
Мойте съболезнования.
Аз живея в 4ужбина и когато по4ина дядо ми го казаха седмица след погребението.Заболя ме още пове4е и досега мисълта,4е дядо са го погребвали а аз съм се веселила не ми дава покой.
Надявам се да изясните при4ините.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 642
Джемма, моите съболезнования!
Нека леля ти почива в мир!

# 98
  • Мнения: 2 327
Джемма, моите съболезнования.
По повод на помена - прави се 40 дена след погребението. Официална дата на смъртта се поставя един месец след обявяването за изчезнал, ако не могат да определят по-точна. Макар че е доста вероятно датата на изчезване и на смъртта да съвпадат. Годишнините се отбелязват от датата на погребението.
В една тема се бяхме засекли, аз бях писала че това се случи с моята баба. Съжалявам, че и при вас краят е печален.

# 99
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Джемма, съболезнования .... много тъжно ....   Sad

# 100
  • Мнения: 1 449
Мила Джемма, приеми моите съболезнования! Сега разбрах какъв ужас сте изживяли! Кураж и сили на цялото семейство и на татко ти! Нека леля ти почива в мир!

# 101
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В една тема се бяхме засекли, аз бях писала че това се случи с моята баба. Съжалявам, че и при вас краят е печален.

Да, аз там изразих надежда да е всичко наред, но уви. Благодаря за съчувствието. А за помена вече разбрахме- питахме отчето.


То ни, много ти благодаря, мила.

Благодаря и на friki,  jpop4e, secretgarden. Hug

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 18:02 от Джемма

# 102
  • София
  • Мнения: 117
Знаеш ли Светле, когато бях на погребението на моята леля осъзнах,
че всъщност плачем за себеси.
  Плачем, защото не сме могли да им кажем нещо.
  Плачем, защото не сме могли да им помогнем с нещо.
  Плачем, защото НИЕ никога няма да ги видим повече.
И съм сигурна, че те са на по-добро място, място където няма болка, няма страх, и на това място са с хора, които отдавна не са виждали...

Общи условия

Активация на акаунт