Деца с увреден слух

  • 63 559
  • 896
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Момичета и момчета, позволявам си да пусна темичка, в която да обсъждаме ежедневните проблеми на нашите деца, за да не разводняваме темите, в които се задават конкретни въпроси. За улеснение ще публикувам и няколко линка към по-стари теми. Надявам се, че няма да имате нещо против тази инициатива.

Глухота
Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха
Диагнозата е "Прави бяхте, тя не чува"
kati e na 3 god. i ne iska da nosi aparat4etata
Проблем със слуховите апарати
Проблеми със слуха при бебе
Има ли родители на деца с увреден слух между 1.6 и 4 годинки от Варна?
Въпрос към майките с деца със слухови увреждания
Глухота
Търся спешно помощ - глухо детенце
Липса на външен слухов канал

Пожелавам ви само добри новини в новата тема!  Hug

# 1
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           

                                     newsm74
                                  Браво, Йепе!

# 2
  • Мнения: 1 271
Честит Рожден Ден Pozor!
Много здраве на теб и цялото ти семейство! Много усмивки, добри приятели и подаръциииииииииии!
 

 bdbaloni newsm59 newsm67 newsm38 newsm67 newsm59 bdbaloni

# 3
  • Мнения: 2 543
Честит Рожден Ден, pozor!   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 531
Има ли някой който ще се среща скоро с лекарите поставящи импланти? Искам да го помоля да попита за една нова система, която доц . Спиридонова беше каза че ще въвеждат и е подходяща за сина ми- само инфо дали са почнали работа си нея , че не ми се ходи до София за това !

# 5
  • София
  • Мнения: 215
Честит Рожден Ден на Pozor   bouquet
Много здраве, късмет и сбъднати мечти ти пожелавам от все сърце.
Браво на Йепе и Петя за идеята за обща тема и реализацията и, така е направо супер, както винаги сте страхотни. Grinning
Аз тези дни нямах нет и доста неща съм поизпуснала и преди да изчета всичко само ще докладвам, че нашата операция ако няма поредна промяна ще бъде на 14 февруари. baby_neutral На мен ми се видя прекрасна дата носеща положителна енергия, дано не се наложи някаква промяна и най вече да успеем да се опазим здрави до тогава. Стискайте ни палци. Общо взето това е всичко, направихме  всички изследвания които ни искаха предварително, остава само кръвна картина но тя трябва да е максимално близо до операцията та ще я оставим за края на тази седмица.
Хайде приятна вечер на всички, ние сме на гости, та ще поразчупим малко стереотипа.

# 6
  • Мнения: 2 543
Вени, ние бяхме тази седмица в ИСУЛ и не се очертава да ходим поне още един месец, но ако искаш, може да им се обадя по телефона да ги питам. Само че, помниш ли как се казваха тези слухови апарати (на английски), че аз вече съм забравила. Embarassed

sirta, пазете се, доколкото е възможно. Знам колко гадно е отлагането, дано не се налага повече.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 168
Veni - b аз във вторник ще ходя във ВМА.
Ще споделиш ли за какво по точно става въпрос?Каква е тази нова система?
Ще попитам!

# 8
  • Мнения: 2 543
Мира, става въпрос за слухов апарат, който е нещо подобно на импланта, но е за различна слухова увреда. Казват се bone anchored hearing aids, което не знам как се превежда на български. Подходящи са за хора, които страдат от кондуктивна или глухота от смесен тип, хора с хронични ушни инфекции, с липсващ или много тесен ушен канал. Действието му се състои в това да "прескочи" ушния канал като вкарва звука директно във вътрешното ухо. Вени пита за ИСУЛ, защото там щяха да започват да работят с него, но ти можеш да попиташ и във ВМА. Иначе, това не е нещо ново. Просто ние, както винаги "откриваме топлата вода".  Confused Ето една страница с информация.

# 9
# 10
  • Мнения: 2 543
emoGG, не знам дали става въпрос за едно и също нещо. Опитах се да разбера от написаното и звучи подобно, но не съм убедена. Същото ли е според теб? Thinking

# 11
Здравейте!Не мога да преценя така.Но,ако това е устройството за което е споменала доц. Спиродонова зная ,че през 2004 г. проф. Ценев оперира първите  трима пациенти.Майчето,което се интересуваше е по-добре да говори с него.Така ще получи повече информация и разбере дали детето е подходящо за имплантация на VIBRANT

# 12
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                     Здравейте, мили момичета! Благодаря ви за хубавите пожелания и помощта!   reverance Дано новата седмица донесе на всички нещо много красиво и неочаквано!

# 13
Vibrant Soundbridge е предназначен за хора със загуба на слуха,която не налага КИ.Vibrant е за хора, които не могат да носят стандартни слухови апарати или тези които вече са носили такива,но не са доволни от тях.
Индикации-
Средна до тежка нервно-сензорна загуба на слуха
Неудобство при носене на СА
Загуба на слуха-65 dB  при max честота 500Hz
Нормална тимпанометрия
Нормална анатомия на средното ухо
Разбиране на реч >50 % при 65dB за думи слушани с усилвател или при най-комфортно ниво на слушалки.
Предимства–при загуба на високи честоти
Няма ехо=няма резонанс
-ниските честоти се предават по естествен път(слух. канал)
-комфорт при шум,естествен звук
Високите честоти могат да бъдат усилени без създаване на обратен сигнал-по-добро възприемане при шум(HF-съгласни)
Ползи-
Свободен слухов канал
Елиминира се обратният сигнал
Подобрява звученето на собствения глас
По-голямо удобство и комфорт при носене
Повишава се качеството на чуване и се поприближава кум естествения звук.
Отлични резултати при загуба на слуха във високите чвстоти.

# 14
  • Мнения: 2 543
emoGG, все пак явно не са съвсем идентични двете неща, защото намерих в една страница обяснение за двете и от описанието им личи, че се ползват в различни случаи: http://www.lahey.org/Medical/HearingAid/HearingAid_Devices.asp. Честно казано, пак не ми стана съвсем ясно каква е работата. Embarassed Аз, обаче, останах с впечатлението, че в ИСУЛ ще работят с BAHA - бяха обяснявали на Вени, че е нещо, което засега не са правили. А за Vibrant мисля, че вече са го поставяли, но може и да се лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт