Виетнам ще ни помага с кадри за туризма

  • 2 114
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Споразумение за икономическо сътрудничество между България и Виетнам подписа в Ханой премиерът Сергей Станишев, който води българска правителствена делегация на официално посещение във Виетнам.

Подписан бе и договор за сътрудничество в областта на туризма, който предвижда приемането на виетнамски работници в тази сфера при облекчен режим.

По думите на председателя на Държавната агенция по туризъм Марио Ал-Джибури идеята на спогодбата в областта на туризма е добре подготвени работни кадри от Виетнам да попълнят недостига на работна ръка в наши курорти.

Според него увеличаването на кадрите по Българското Черноморие с 20-30% ще допринесе за повишаването на качеството на обслужването.

Предстои да се уточнят възможностите за това, както и вариантите за облекчен визов режим за потенциалните работници.


Не вярвах,че може да е истина....докъде стигнахме...Какво ли разбират виетнамците от туризъм? Имат някакви дългогодишни традиции в тази област ли?
Миналата година на Албена имаше бесарабски българи , а от тази година- виетнамци. Не съм расистка, но да  си кажа честно- няма да ми е приятно да ме обслужват виетнамци.

# 1
  • Мнения: 3 491
Миналата или по-миналата година в "Ню Йорк Таймс" имаше супер материал за Виетнам като туристическа дестинация. Така че ако наистина има недостиг на работна ръка по Българското Черноморие, защо не?

# 2
Именно - Виетнам в момента е една от най-хитовите дистинации за далекоизточен туризъм.
А за обслужването по морето - собствениците на хотели и заведения се принудиха да наемат дори и роми, защото българите уж бедни, уж постоянно реват как няма работа - пък като им предложат, отказват, защото заплатата била ниска (нищо, че им се осигурява и безплатна храна и нощувка).

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това е само началото. Не се сещам за сфера, в която да няма нужда от квалифицирана и мотивирана работна ръка.
След като голяма част от българите бягат да работят в чужбина...

# 4
  • Мнения: 822
Днес- Виетнам,утре-Лаос,вдругиден-Китай...Нашествието продължава...
Предполагам,че най-щастливи от новината ще са враговете на бездомните кучета...

# 5
  • Мнения: 5 228
Тъкмо ще решим и проблема с бездомните кучета. За  София предвидени ли са виетнамци?

# 6
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ами като всички български кадри избягаха в Емирствата Laughing
и тук работят за по 300-400 долара с осогурено спане и веднъж на ден храна, но явно им е по-добре от БГ Confused
монда , на никой не му се работи вече като сервитьор или барман. ако не си на елитно място или не послъгваш- няма далавера, защото почти никой не оставя бакшиши.
иначе за виетнамците Shocked веднъж ги изгониха , сега пак ги връщат newsm78

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мдам, така е, имах колеги, които работеха по комплексите-сервитьори на блок маса или администратори. Ми, като в доброто време преди 9ти-не повече от 300 лв, а другото трябва да си го вземат  Sick
Само съм против да ги взимат готвачи, една пържола няма да мога да изям на моренцето  Laughing

# 8
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
сега, може би, отново ще пламне българо-виетнамска дружба, както през комунизма. имам познати, които родиха деца от виетнамци, които вече са на 16-17 години. изглеждат много интересно, момиченцата са много красиви. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 070
Глобализация

# 10
  • Мнения: 13 512
В момента текат във Варна обяви за набиране на сервитьори за Испания със заплата 800 евро. newsm78

# 11
  • Мнения: 6 167
ами,... нали и ние ходим по разни места по силата на подобни споразумения.
аз съм за равния старт и шанс на хората да работя и доказват.
ако един виетнамски хотелиер е по-добър от г-н Иванов  и увеличава печалбите.
защо не.
лошото е, че винаги ще го подозират, че лови кучета през нощта.
но това е друга тема. Laughing

# 12
  • Мнения: 13 512
закамариер бих го приела почти безрезервно, но за готвач или сервитьор...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 786

Миналата година на Албена имаше бесарабски българи ,

И каквооооо?!  Thinking

# 14
  • Мнения: 13 512

Миналата година на Албена имаше бесарабски българи ,

И каквооооо?!  Thinking
И нищо- никога не съм предполагала,че ще стигнем дотам, да внасяме работна ръка . Иначе нямам нищо против бесарабските българи. вий, към виетнамците имам резерви.
Освен това никак не съм убедена в трудолюбивостта му. Може би ще се наложи на мястото на един жбългарин, да се вземат 2-3  виетнамци

Общи условия

Активация на акаунт