кога проговориха децата ви?

  • 2 148
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
След втората годинка. Дотогава казваше само няколко думи.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 250
Синът ми все още говори само думички, напоследък му се увеличава речника, но много рядко свързва 2 думички (например "дай оте" - дай още). Всеки около нас ни обяснява, че било късно -  свекърва ми, девер ми особено само питат дали говорел. #2gunfire Пък детето си разбира всичко. Майка ми не веднъж ми е разправяла, че на годинка вече съм свързвала прости изречения, ама синът ми ще проговори когато си иска и това е. Други пък разправят, че момчетата проговаряли по-късно и едва ли не са по-глупави, което страшно ме дразни.

# 17
  • Мнения: 138
И моят син все още не говори,само основните думи като мама,баба,тати и т.н.,но не и изречения.Инъче и аз така се шашкам,че не говори  Sad

# 18
  • Мнения: 5 475
На година и осем месеца  Peace

# 19
  • Мнения: 284
Катата проходи на 10 месеца и още преди годинката можеше да прави прости изречения.Сега малката няма и помен от произнасяне на каквито и да е думички само бръмчи  JoyПлеменницата до 18 месеца казваше само мама,баба,тата чак след втората година проговори по-разбираемо.Така че има време,после не можеш да им затвориш устите.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На 1г. и 1м. започнаха първите думи, на 1г. и 6м. първите прости изречения от 2-3 думи, и на 1г. и 8-9 сложни думи от 5-6 думи. 1-2 месца по късно говореше свободно. А е момче, по принцип момичетата по бързо се развиват, поне в тази област.

# 21
  • Мнения: 516
На моята щерка първите думички бяха на 1г.и 1м. сега е на 1г.и 9м. и си приказва доста добре, всичко разбира чак се учудвам да ви кажа честно Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 334
рано проговори Хриси..............на 1,4м.,но е индивидуално.Племенницата ми например е на 1,8м. и казва само думички и нищо не й се разбира.

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моя е на 2,8г и още не говори. Казва някоя и др. дума и това е. Всяко дете си е различно. Peace

# 24
  • Мнения: 1 446
На 1г.6-7м. правеше прости изречения. Ела го виж сега , мълчи само когато спи. Grinning

# 25
  • Мнения: 513
на 1г.и 7м. и мисля ,че сега почва да свърза изречения е все още ми е нужна голяма фантазия да я разбера , но всичко ще си дойде на мястото Simple Smile

# 26
  • Мнения: 397
Големият ми син проговори много рано, мисля че беше около годинката. Бебока още не е, но чесно казано не бързам, защото имам представа после какво става.......... Laughing

# 27
  • Мнения: 8 917
На година и половина вече не млъкваше Peace

# 28
  • Мнения: 2 757
Големият ми син проговори много рано, мисля че беше около годинката. Бебока още не е, но чесно казано не бързам, защото имам представа после какво става.......... Laughing
Ти и да бързаш не виждам как може да го накараш да говори ако не му е дошло времето. Аз напоследък се разбързах, ама усилията ми са пълен провал. Дали пък да не спра да се старая и да оставя нещата на самотек newsm78. Явно е че на сила хубост не става.

# 29
  • Мнения: 2 757
Други пък разправят, че момчетата проговаряли по-късно и едва ли не са по-глупави, което страшно ме дразни.

Това, че проговарят по-късно няма връзка с интелекта. Момчетата по правило се развиват по-бавно и това е нормално. Мозъкът им по-бавно узрява както и физически. Но след като се развият стават по-умни от нас. Преждевременно развитите не са правило, а изключение. Както забавеното развитие така и забързаното са признак, че нещо не е както трябва според мен

Общи условия

Активация на акаунт