разтройство на бебето заради кърма от хладилника ?

  • 593
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
преди няколко дни бях на изпит и оставих кърма за бебето в хладилника.майка ми я е стоплила във вода и дала на бебето без проблеми,но 3 дни вече има разтройство и незнам вече какво да правя?
възможно ли е заради това че кърмата е била в хладилника?преди да се изцедя преварих и шишето и помпата,изчистих хладилника,нагласих го на 5 градуса,затворих шишето плътно и го сложих в плик и го завързах...опитах се да направя всичко точно ,но...  ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Колко време е стояла в хладилника? Не ми се струва възможно при описаните от теб стерилни условия да е разстроено от това, а и е голямо бебе вече. Какво друго яде, захранен ли е? Какво е акото?
Аз много пъти съм оставяла така кърма, но съвсем не толкова старателно увита и не е имало проблем.

# 2
  • Мнения: 1 440
И наммен не ми се вярва да е от хладилника, при условие че си направила всичко, което е върможно за хигиената...само искам да споделя, че съм забелязала, че Пламена се одрисква от замразената кърма...Странно, но факт Tired

# 3
  • Мнения: 60
от предния ден изцедих кърмата,значи около 20 часа е стояла в хладилника.а иначе не бях захранила,но вчера направих малко оризова каша и му дадох 3 лъжички,но до вечерта нямаше ефект-пак си беше течно акото.днес пак направих и от снощи досега не е акал.а вчера акото беше течно направо като вода,досега не е било такова, та затова се усъмних в хладилника колкото и да не ми се вярва

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 15:19 от cassie_21

# 4
  • Мнения: 259
Аз давам кърмата на беби все от хладилника /затоплям, разбира се/, тъй като се цедя и давам в шише...не е имал никакъв проблем /пък и не я увивам, направо в шишета/.

Не мисля, че е от това...

# 5
  • Мнения: 59
Не мисля,че е от това.Аз давах кърма ,която винаги е стояла в хладилника,защото мойта хубавица не искаше да суче и никога не е имало проблем,така 5 месеца.

# 6
  • Мнения: 154
Не мисля,че е от хладилника проблема.Аз също съм давала кърма от хладилник и не е имало никакъв проблем  Naughty.А пък и кърмата може да седи до 24 ч. в него. Припомни си ти какво си яла , може също и от претопляне да се появи разстройство!

# 7
  • Мнения: 2 159
аз съм давала от хладилника, не е имало проблеми, знам че може до 24 часа да стои там

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
Не знам. newsm78., но ми се струва малко вероятно разстройството да е от замразената кърма.Самата кърма има уникални антибактериални свойства, затова и за разлика от други храни, може да издържа по- дълго. Ако я сложиш в хладилник прясно изцедена, може да издържи до 8 дни без проблеми; а ако става въпрос за размразена кърма- тогава до 24 часа след пълното й размразяване. Освен това развалената кърма мирише наистина лошо и на вкиснало. Ако не е такава значи не би трябвало причината за разстройството да е в нея.

# 9
  • Мнения: 60
ами знам ли...от какво може да е иначе като не е ял нищо друго освен кърма? дадох му малко от оризовата каша и се оправи.сега пак ще ходя на изпит и  ще оставя кърма пък...ще видим,дано да не стане пак същото.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
Сетих се още нещо...Кажи на майка ти, когато я топли да разклати шишето или съда, в който съхраняваш кърмата, така че по- мазното съдържание да се смеси с останалото и да стане хомогенно. Да не би пък да изхвърля каймака, който се отделя по време на замразяването- моята майка например си мислише, че бебето повръща от него и редовно си го хвърляше, докато не я хванах в крачка. Това ти го казвам, защото по принцип нали предното мляко, т.е. това което е по- бедно на мазнини, съдържа повече лактоза, която не влияе добре на някои бебета.

# 11
  • София
  • Мнения: 555
Аз си мисля сега как се дефинира разтройство при бебе, което яде само кърма newsm78. Според моите познания само гъстотата не е определяща. Колко често акаше?
Бебето на една моя приятелка, което по принцип акаше 2-3 пъти на ден веднъж започна да го прави по 6-7 пъти и по-течно и педиятърът и каза, че вероятно в млякото и е имало повече лактоза, но не било притеснително.

# 12
  • Мнения: 60
Коцето акаше 1-2 пъти на ден и изведнъж  7-8 и при това течни.но днес ходих на изпита и пак е ял кърма от хладилника и от вчера досега  е акал само веднъж newsm78.незнам вече какво да мисля и да предполагам.ще видим утре как ще бъде

# 13
  • Мнения: 60
само да кажа, че днес всичко беше наред,този път няма разтройство значи не е била  причината в хладилника

Общи условия

Активация на акаунт