Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте майчета,

откага е препоръчително да се дава мляно месо на децата?Не,че съм се забързала да давам,но ще се радвам да съм информирана и подготвена от по-раничко.

Предварително ви благодаря за отговорите.
Цитирай

БГ - София

Ами аз дадох след 10 месец за първи път, но и на двамата не им се хареса много и поотложих. По-късно пак и така, не си спомням точно кога  Embarassed , но трябва да ядете вече зеленчуците по-едри, да дъвче разни неща, не е задължително обаче да имате много зъби.
Като цяло имате доста време.
Цитирай

Пловдив

Аз вече му давам месни пюрета. Но това май не е мляно месо, къйма. Педиатърката ме накара, че хемоглобина бил нисък.
Цитирай

София

Цитат на: Anni
Здравейте майчета,

откага е препоръчително да се дава мляно месо на децата?Не,че съм се забързала да давам,но ще се радвам да съм информирана и подготвена от по-раничко.

Предварително ви благодаря за отговорите.

Щом може да дъвче, обаче само ако е мляна от месо пред очите ти. От готовата не бих дала преди 2г. та и след 3 даже.
Цитирай

София - България

Аз още не съм давала по съвет на наблюдаващата.Свинското месо е много мазно и тежко и е хубаво да се избягва поне до 3 годишна възраст-виж за телешката кайма не знам как стои въпроса Thinking
Цитирай

sofia

Ако ти си правиш каймата или избираш от какво и кое месо да ти се смели на място, може и като захраниш с месо,  ако купуваш готова - след навършване на 1 година.
Цитирай

Благодаря ви майчета за мненията!
Цитирай

Варна

Нашата педиатърка препоръча да даваме на Мони смляно телешко месо, когато навърши 9 месеца. Аз обаче още не съм давала - само отвреме-навреме й давам телешко варено (супа) и тя си го хапва.
Цитирай

Кебекуйка

След деветия месец, но САМО ако месото е смляно пред мен.Не се препоръчва пържене, може да е задушена или печена.
Цитирай

Longueuil, Canada

Около 9-10 месец.Веднъж бяхме в парка и си взехме кебапчета и бира.И меденката направо се побърка да маха и да сочи и така се почна И бира пи тогава за пръв път.После вече и мусака, и кюфтета е яла, обича месце детето. Very Happy
Цитирай

Цитат на: mama kenga
Около 9-10 месец.Веднъж бяхме в парка и си взехме кебапчета и бира.И меденката направо се побърка да маха и да сочи и така се почна И бира пи тогава за пръв път.После вече и мусака, и кюфтета е яла, обича месце детето. Very Happy

Браво на малката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.