Симптоми на ...

  • 2 514
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Дано да премине леко, ако не Ви подмине.При дъщеря ми започна с температура - 38 градуса.За един ден свали температурата.Изкара я много леко.Имаше достатъчно пъпки, но не ги е чесала.Обясних, че ако ги чеше ще й останат белези и няма да е красива - и суетата си каза своето - не се е пипнала.За спомен ни остана само един белег на корема -  от първата пъпка.Казват, че е по-добре за се изкара на по-ранна възраст, успокоявай се с това.Успех и дано Ви пропусне.

# 16
  • Мнения: 524
Абсолютно съм съгласна с мнението на Birdie !
При нас и трите ми девойки изкараха варицела преди Коледа. Средната-5г. най-леко, а най- малката -2,4г. най- тежко. Така, че не смятам , че възрастта определя лекотата с която ще преборим вируса.
При най- голяматами дъщеря първите симптоми бяха страхотно зачервяване и дискомфорт на вулвата й . Сто пъти я пращах да си прави тоалет, като мислех, че не се е измилакакто трябва. В крайна сметка отидох да й помогна и когато я докоснах ми"светна" лампата. Купих хубаво вино, накарах я да изпие половин чаша, а на сутринта клиниката беше ясна.
А, забравих да спомена и за кашлицата и повръщока- надниквали ли сте в гърло на дете със шарка? Същите, ако не и по- гадни пъпки вътре.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 701
И двете ми деца изкараха варицелата.Големия на 9 и малката на 1.6 години я изкараха еднакво, с еднакъв брой пъпки-много.
При големия започна с характерните пъпки с мехурче,а при малкта с една пъпка,която така си седя без мехурче сума ти време и като цяло пъпките бяха по-дребни от тези на брат и.
И двамата на 4-ия ден вдигнаха по-висока температура за 1 ден и след това,чакахме да отмине карантината.
Моето мнение е че няма 100%-ва връзка между възрастта и тежестта на заболяването.
А всички ми казваха,моли се да се разболее малката,ще я изкара с 5-6 пъпки,е да ама не!
Но сега съм доволна,че варицелата е зад гърба ни!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 360
а каква е ролята на виното, което сте давали в случай на варицела?

# 19
  • Мнения: 492
а каква е ролята на виното, което сте давали в случай на варицела?
Ако има някакви симптоми, но не си сигурна дали е варицела приемът на малко червено вино стимулира избиването на пъпките.

# 20
  • Мнения: 8 585
Вие ме хвърлихте в оркестъра... на Миланската Скала...

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Благодаря ви за споделения опит, до петък има още малко време, та да видим .....

дано до петък, аз да не съм хвърлила топа обаче Tired (по други причини)

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви за споделения опит, до петък има още малко време, та да видим .....

дано до петък, аз да не съм хвърлила топа обаче Tired (по други причини)

О, 'що така, да не си грипясала?
Да се оправяш, ей. Малко остава до петък Wink

Общи условия

Активация на акаунт