Бихте ли извикали линейка, ако ви изтекат водите?

  • 3 442
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 391
Не бих извикала, естествено.Все ще има кой да ме закара, въпреки че ще раждам в друг град.

# 31
На мен като ми изтекоха си викнах такси,като ги знам линейките...пък от друга гледна точка точно в този момент ако можем да се предвижим по друг начин мисля че е по-добре.Представете си че точно когато ги извикаме дойдат при нас и в това време умре човек,защото не са отишли там?!?Аз си викнах такси човека беше страшно внимателен и мина само по улици на които имаше асвалт(а не по някакви разбити и с павета),питаше ме постоянно как съм и т.н.Така че стигнах на време(само че в болницата чаках още 8 часа за да ме оперират защото ги мързеше нощната смяна).При някои мами бебето излиза веднага след като изтекат водите,но при мен не щеше така че май можех да си отида с рейса на другия ден. Laughing

# 32
  • Мнения: 46 508
Не. Бих отишла с кола до болницата, ако нямам кола- такси.

# 33
  • Мнения: 4 451
Не, не бих извикала линейка, защото мъжът ми би ме закарал с колата веднага до болницата. Wink А за контракциите и аз съм чела, че когато станат на 5 мин., тогава да се постъпи в родилното, за да не чакаш там в не много приятна обстановка (все пак другите родилки действат малко стряскащо Wink).

# 34
Не не бих извикала линейка,а такси и в родилното. Laughing

# 35
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Не. Бих отишла с кола до болницата, ако нямам кола- такси.


PeaceПодкрепям.Ако чакам линейка има опасност да родя вкъщи hahaha

# 36
  • Мнения: 6 618
Не , докато дойде може и да родиш.

# 37
  • Мнения: 498
На мен лично ми ги спукаха в болницата, но преди доста четох и доколкото разбрах  почти всички майчета  от сайта при изтичането на водите отиват с автомобил. Никоя не каза, че е викала линейка. Честно казано това с линейката ми се струва много несигурно--я дойде я не дойде   Laughing                                     
Доста добре казано! На мен също ми ги спукаха в болницата Laughing Я си представи че се забави?Ами ако стане нещо с бебето през това време?Ако имате автомобил давайте.Едно майче дойде от Брезник в София в 1 през ноща и нищо не се случи.Роди на другия ден на обяд!Късмет! Hug

# 38
  • Мнения: 48
То е малко относително колко време след като ти изтекат водите ще родиш.Аз отидох в болницата с контракции на около 10 минути.Много се чудех да тръгвам или не,защото 2 часа преди това ме върнаха,и казаха да отида ако ми изтекат водите.Оказа се ,че имам 9см разкритие......спукаха ми водите и почти веднага родих.А ако се бяха спукали в къщи?
Затова аз мисля,че ако се спукат водите е добре да се отиде в болницата,та дори и с риск да те върнат да се поразходиш(въпреки че специално за мен,най голямата болка започна след спукването на водите,не знам как бих се разхождала).А относно линейката,може би ако има кой да те закара,ще е по-добре.Предпочитам да ми се скарат че съм отишла твърде рано,отколкото да ми кажат че е твърде късно....(не дай боже).Но в крайна сметка всеки сам си преценява.Успех.

# 39
  • Мнения: 5 362
Линейка не бих викнала в никакъв случай StopАко нямате кола или няма кой да те закара,по-добре си хвани такси,отколкото да чакаш неизвестно колко време.
И аз така бих постъпила.
Нямам доверие на Бърза помощ.

# 40
  • Мнения: 957
При изтичане на водите трябва да се отиде незабавно в болницата, без значение с какво превозно средство, независимо дали има или няма контракции. Предвижването е в легнало или полу-легнало покожение, добре да не е по гръб, а на една страна.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Мъжът ми ме закара до болницата, стичаха се на струйка водите. Болки и контракции нямах. Контракциите започнаха два часа по - късно, може и повече време да беше минало. От изтичането на водите до раждането минаха 5 часа.
Тъкмо приключваше нощната смяна като ме приемаха, хич не бяха доволни, че се явявам в болницата, но какво да правя в къщи  в неизвестност. За второта, пак бих отишла в болницата веднага щом усетя, че започва раждането.
Сега като лежах в патологична бременност, че имах малко проблеми, едно момиче, го приеха там, дошло през нощта с контракции, но после спрели, и  я оставиха там да чакат раждане. Това дето го разправяте с връщането в къщи за чакане рисковано ми се струва.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами те, линейките, са затова най-сетне... И вътре има доктор, който знае за какво става дума, а не я ошашкан таксиджия, я още по-ошашкани съпруг, баща, сестра... Изобщо, близките и роднините сигурно ще ги е повече срах и от теб...

# 43
  • Мнения: 510
Цяла нощ си имах контракции, но чаках да стане разумно време да се обадя на доктора. Така в 6:30 се заприготвях. Викнах си такси без да се обяснявам къде ще ходя на диспечерката. В 7 бях в болницата едва с 1- 2 см. разкритие. Мъчих се до обяд на окситоцин...до 4 см, после епидурална епойка и така в 13:45 благополучно родих нашето слънчице Simple Smile
леко раждане мила. С линейка или без - все ще родиш нали.  Heart Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 2 967
За първо раждане може и да не се вика линейка, защото по-бавно става раждането, но все пак всяко раждане си е индивидуално, а и майката най-добре си чувства как трябва да подходи.

Общи условия

Активация на акаунт