Какво видях в болница "Св.София",какво изживях в Шейново

  • 27 370
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
Искам да споделя, че много ми хареса болницата \на Д-р Мазнейкова\. Бях на свиждане при родилка, моя приятелка. Благородно и завидях на условията при които е раждала, като ги съпоставих с тези в Шейново...Съжалявам, че имах огромно желание за Шейново, а после бях страшно разочарована. Ако не беше добрия ми лекар, за нищо на света не бих раждала ТАМ!!!
Просто искам да кажа на бъдещите майки, че в Шейново бях посрещната ужасно, от отвратителен екип\докато не дойде МОЯ доктор\, в реанимация тънех в локва кръв, както и всички останали, защото трябва ДА ПОИСКАШ някой да ти смени чаршафа, "парцала" между краката. Поради липса на свободна ВИП стая\с предимство ги ползват пациенти на шефовете\, бях на ужасния първи етаж. За там може да се напише роман. На този етаж са нормално родили, секцио и изолатор. ТОАЛЕТНАТА Е ЕДНА #Cussing outА се касае за непрекъснат поток от жени, стиснали тухла лигнин между краката си. Да не говорим в какъв шок бяхме с другите момичета в стаята\секцио\ след като пихме таблети за изхождане. При ЕДНА ТОАЛЕТНА е УЖАС!!! Въобще не може човек да издържи. ЧУвствах се като животно, препускахме с асансьора до горния етаж, където тоалетната е по-свястна и малко по-свободна. Понякога ЖЕНИ ОТ ИЗОЛАТОРА ВЛИЗАХА в нашата тоалетна!!!
 НЯМА НОЩНИЦИ!! а не позволяват такива от вкъщи!!! А имахме нужда да ги сменяме по веднъж на ден, защото са измърляни от коластра\не позволяват сутиени и няма как да си сложи човек попиващи подплънки\, мръсни от кръв, а на майки с дренчета в раната ..да не говорим...Дограмата на този етаж е от както съществува болницата, духа, мръсна, с едни почернели от прах метални щори. Мозайка. Падна ми нещо под шкафчето. Като го поместих- останал след някоя разсипан плик солети!!! НЯМА И СПАЛНО БЕЛЬО. Наложи се докато ми донесат от вкъщи калъфка за възглавницата да я омотая в еднократен стерилен  чаршаф, който предвидливо си бях взела.
    Дежурството сестрите приемат с "искате ли термометър" #Crazyако искаш - дават ти, ако не искаш ....
Като довеждат бебетата от горния етаж, ги свалят с асансьора във фоайето ...и понеже ВСЕ ИМА ОТВОРЕНА ВРАТА - я в манипулационната, я тази към външните стълби духа страшно, та всяка майка НЕ ЧАКАШЕ ДА И ДОНЕСАТ БЕБЕТО В СТАЯТА,, а ги чакахме още във фоайето за по-бърз преход към стаите.
  УСтановихме с останалите мами, че НЕ сменят памперсите и дрешките след всяко хранене, пък и след две. Аз съм белязала пампата, за да се уверя че е така. ДА ТАКА Е!!!
 Това обаче, което ме ПОТРЕСЕ беше, че при това изобилие от коластра се налагаше да я хвърлям през нощта, защото бебетата никой не ги дава за кърмене, макар че се скъсват от рев. МОЛИХ ЕДНА СЕСТРА, със сълзи на очи, да поиска разрешение от дежурната лекарка в детския сектор, да ми позволят да кърмя бебо през нощта, защото ИМАХ СТРАШЕН ПРОБЛЕМ СЪС ЗАПУШЕНИ КАНАЛИ и само бебо ме "изцеждаше" най-добре \никаква помпа не помагаше\ Но никой не ми позволи. Седяла съм гола в стаята пред старата мивка с горещи мокри кърпи цяла нощ, прясно оперирана #2gunfire После, четох в Библиотеката, че във всяка болница в България  са ДЛЪЖНИ !!! да дават бебето за кърмене.
     Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота.
 Гледката към Витоша е невероятна.....
 

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 01:08 от karil

# 1
  • Мнения: 1 273
Ей заради такива истории родих в частна клиника.  Много съм доволна!



     Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота.
 Гледката към Витоша е невероятна.....
 
Все едно аз съм  приятелката ти Laughing Laughing Laughing
И това не е всичко...колко още малки луксове има

П.П. Предполагам не говориш за  Св.София бившата"Тина Киркова"

# 2
  • Мнения: 2 673
Не ....клиниката е на д-р Мазнейкова...на бул. България...
Аз бях с предубеждение, че не работят със здр каса ...но ,уви.Има и педиатри, травматология. То е многопрофилна болница. Така или иначе навсякъде се плаща, но на едно място има защо, а на друго е вятър и мъгла...Мога още толкова подробности да напиша, но ...Ако има как бих разубедила някои мами относно прехвалените условия, във ВИП-овете в Шейново. Даже и там тоалетна НЯМА в самата стая, а това \за тези които незнаят\ е АДСКИ важно!!! или най-малкото да има СВОБОДНА тоалетна\баня\. Някой ще каже ...важен е екипа, "нали ти е здраво детето", да ама -НЕ. Понеже това ми е работата, забелязах, да речем че като ми слагаха уретрален катетър в родилна МЕ КАТЕТАРИЗИРАТ С ТВЪРД , който е за бронхиална аспирация #Crazyи много боли... #Crazyдо преди месец имах болка при уриниране....да не говорим, че е възможно да се вкара инфекция...абе, нямам думи....

# 3
  • Мнения: 1 273
Така си и знаех, че говориш за клиниката на Мазнейкова. Аз там раждах Laughing

# 4
  • Мнения: 795
И колко струва удоволствието да раждаш там - това никак не е маловажно!!??

# 5
  • Мнения: 1 273
Ами плащането нсистина не е маловажно, но всеки сам си избира Laughing
П.П. Не е евтино , но не бих казала, че е и супер скъпо. Просто скъпо!

# 6
  • Мнения: 508
Ужас, направо съм потресена Shocked. Раждах в Св. София-Тина Киркова, за условията има какво да се желае, но такива ужасии просто не е имало. А и екипа беше страхотен, от санитарката до лекарката. Всеки ден нова нощница, лигнини колкото искаш, тоалет с дезинфектант, тоелетна на две стаи/ оправяхме се някак, въпреки, че спяха и по коридорите, беше фул/. Бебетата ти ги дават в стаята, ако пък не искаш на три часа кърмене. Но, храната беше ужас...Има какво да се желае от държавната болница, въпреки, че клиничната пътека за раждане не е малко....какво ги правят тези пари, незнам,. Да не говорим за другите платени услуги.

# 7
  • Мнения: 795
Ами плащането нсистина не е маловажно, но всеки сам си избира Laughing
П.П. Не е евтино , но не бих казала, че е и супер скъпо. Просто скъпо!

1400 за нормално раждане - вярна ли ми е информацията?

# 8
  • Мнения: 1 273
Ами плащането нсистина не е маловажно, но всеки сам си избира Laughing
П.П. Не е евтино , но не бих казала, че е и супер скъпо. Просто скъпо!

1400 за нормално раждане - вярна ли ми е информацията?

1200лв за здравно осигурен!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз за сега съм се насочила д араждам в Шейново, защото лежах там декември и останах много доволна. Бях в патологията на 3 етаж и там беше много прилично. Чувала съм и от други мами, че на 1 етаж е мизерия, но си мислех, че е толкова трагично. При мен и отношението беше много добро. Всички лекари и акушерки, които се изредиха по време на престоя ми там, бяха внимателни.
Съжалявам, че си изживяла всичко това. Явно си е до късмет, защото имам майки, които са много доволни, а и по анкетите Шейново е най-предпочитаната болница за раждане засега.

# 10
  • София
  • Мнения: 562
Раждах в Св. София-Тина Киркова, за условията има какво да се желае, но такива ужасии просто не е имало. А и екипа беше страхотен, от санитарката до лекарката. Всеки ден нова нощница, лигнини колкото искаш, тоалет с дезинфектант, тоелетна на две стаи/ оправяхме се някак, въпреки, че спяха и по коридорите, беше фул/. Бебетата ти ги дават в стаята, ако пък не искаш на три часа кърмене. Но, храната беше ужас...
Peace

# 11
  • Мнения: 4 428
Леле, какви са тези ужасии  #Crazy
Аз раждах в Св.София и се оплаквах, че две стаи момичета ползваме една баня и тоалетна /която беше между двете стаи и си беше съвсем прилична/ А то какви истории имало. В Св.София дограмата беше алуминиева, сменяха чаршафите всеки ден, даваха и нощници всеки ден, сложих си гащи веднага след рианимацията, в реанимация ни сменяха сравнително често лигнина между краката, като също така и ни миеха на подлога, нямаше проблем да си носиш сутиен с подплънки, бебетата си стоят денонощно при теб стига да искаш /дори от детско даваха зор да си го вземеш, за да ги облекчиш/. И говоря за етажа с нормалните стаи, не ВИП. За ВИП стаите знам, че отношението и грижите са доста на ниво и следващият път ще си взема ВИП. Мисля, че в Св.София има най-много ВИП-ове от държавните болници.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 248
Първият път раждах в Шейново.Второто раждане ми беше в "Св.София" на Мазнейкова.Не може да се сравнява-Хигиена,лукс и удобства са на ниво.Сигурно пак щях да раждам в Шейново ако доктора ми не напусна "Шейново" и отиде в "Св.София".Вярно че си платих,но си заслужаваше.
 Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 46 508
Ужас ooooh!

...  Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота ...

Това е ВИП, другите не са по 2 и нямат тоалетна ...

# 14
  • Мнения: 2 663
Ужас!Направо полудях, защо почти навсякъде е така и никой не взима мерки....


Малко странично, ама може ли някой да ми каже в клиниката на Мазнейкова може ли да се избере екип от друга болница

# 15
  • Мнения: 1 273
Ужас ooooh!

...  Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота ...

Това е ВИП, другите не са по 2 и нямат тоалетна ...

Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума. Става дума за клиниката на Мазнейкова.
 В клиниката има общо 5 стаи. Две са с по 2 легла итри с по 3 легла. Във всичките има тоалетни и бани на едно(супер удобно--къпеш се всяка вечер), както и плот с шкафчета и мивки в самите стаи, телевизори и т.н.

Ужас!Направо полудях, защо почти навсякъде е така и никой не взима мерки....


Малко странично, ама може ли някой да ми каже в клиниката на Мазнейкова може ли да се избере екип от друга болница

Според мен НЕ! Все пак това е частна клиника.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 424
този разказ наистина звучи ужасно гадно. аз раждах преди 47 дни в частна клиника, където действително си плащаш, но се чувстваш като човек. имах лека бременност и раждане, но въпреки това ме гледаха като рохко яйце. постоянно имаше сестра, която ми помагаше за всичко. чистеха ми стаята и банята ежедневно, сменяха ми нощницата, чаршафите, хавлиите, носеха ми храната в леглото на масичка, а бебо беше като принцеса - случи се да е единственото бебе в тези дни - в деня, в който ни изписаха, се родиха 3 бебчетА. и бебчо си беше с лична акушерка, която се грижеше за нея. даваха ми я, когато си искам, включително и през нощта, за да я кърмя. никой не ми е правил проблем за сутиени и гащи. посещаваха ме ежедневно близките ми. постоянно ми обясняваха кое как се прави, включително съпругът ми изкъпа бебо последната вечер в бебешката стая, за да се учи за у дома.
така че от престоят ми там ще ми останат изключително добри спомени, бих отишла отново там и препоръчвам на всеки да не пести точно от това, защото това е най-хубавият миг в живота на една жена.

# 17
  • Мнения: 46 508
Човешки условия май има само по ВИП-овете на държавните болници и в Правителствена  Thinking не беше луксозно, но много чисто, с тераса, санитарен възел на всяка стая, легла със степени и колелца, телевизор с кабелна  и т.н.

Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума ...

Явно има 2 болници с еднакво име  Shocked

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз раждах в Шейново и съм страшно доволна. Нямаше нищо такова, нощници даваха всеки ден, имаше си бельо, парчетата се сменяха, когато отидеш и поискаш друго newsm78 Вярно, че бях на третия етаж и не мога да говоря за първи, но определено съм учудена от разказа ти Shocked Тоалетната и  банята е една, но това всеки го знае. А относно кърменето - това е политика на болницата, затова мамите трябва предварително да проучват къде дават бебетата при поискване и къде не. Съжалявам, че си преживяла толкова неприятно първите дни след раждането.
ПС: Спор няма че клиниката на Мазнейкова е за предпочитане пред всяка друга, стига да имаш възможност съм с две ръце за нея Peace

# 19
  • Мнения: 3 537
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре и пък бях много доволна в почти всяко отношение, тоалетната беше на етажа и беше в много добро състояние,чиста и с течаща топла вода както там така и в самата стая,бебетата ни ги къпеха пред нас под чешмата и ги преобуваха. 2 часа след раждането ми го донесоха и през цялото време си стоеше при мен,само за имунизацията и изследванията го взеха 2 пъти.  Wink Лекарите не са се държали грубо,даже напротив, а не съм платила и един лев....е някои може да кажат,че съм случила и на добър екип....незнам. Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
Виж за Шейново незнам как е, момичето има в предвид за обикновенните стаи предполагам, ама и там има вип, и не ми се вярва да е така и във випа....сигурна съм ,че условията са определено по-добри от обикновенна стая, все пак Шейново и тя е една от старите и реномирани до една степен болници в София.Както не бива и да е допустимо да има такава мизерия дори и в обикновенните стаи.

# 20
  • Мнения: 795
Напротив! Мисля, че бъркаш за коя болница става дума ...

Явно има 2 болници с еднакво име  Shocked



Да, 2 са:
- едната е Многопрофилна болница "Света София" на бул.България, частната, на д-р Мазнейкови;
- втората е  1-ва АГ болница "Света София" в Разсадника.

# 21
  • Мнения: 204
Дъщеря ми я раждах в Майчин дом. Бях изключително доволна - нормално раждане, бебето си е при теб в стаята, бяхме само 2 жени в стая с една тоалетна. Но.. беше и друго време... все пак преди почти 9 години. Всеки ден минаваха да ни мият, сменяха ни лигнина, нощниците също. Единствено храната не беше хубава.
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.

# 22
  • Мнения: 9 990
Момичета, недейте така грубичко с това, че е личен избор.Та 1200 лв си е едно посрещане на бебето от дрешки през колички и креватчета.Не всеки чака бабата да  купи и даде.Не всеки може да тегли кредит за това.Малко кофти звучи, казано по този начин.
Пък аз в Шейново само добро видях.Да, условията не са като на хотел, но беше след ремонт, дограмата си беше алуминиева, посред зима беше даже доста топло, боси ходехме.Бебетата ни се даваха за кърмене, нощници се сменяха, като помолиш....явно вие сте попаднали на недобросъвестни сестри, пък тях ги има навсякъде все пак.Да, тоалетната е малко неприятен момент, но за 2 дена се преживява...
То всеки иска условия като в частните, но личен избор има, когато и държавата ни позволи прилични доходи все пак.

# 23
  • Мнения: 192
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре ....
 ....Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
 


Мимис, за болницата на Мазнейкова иде реч.
Но може ли аз да те питам - на кой етаж в Тина Киркова са тия стаи с по 6 легла?
Ще раждам там и не ми се иска да попадна в такъв хамбар...

# 24
  • Мнения: 375
Ако трябва да съм искрена- не съм гледала условията, а екипа. Такива лекари няма по частните клиники като в Шейново.
Това е най-добрата болница  за мен. Не съм търсила кусури на ВИПА, въпреки че бият на очи много неща. След като родих  със секцио станах почти на същия ден. Това не е ли най важното? Не сбърках в избора си за Шейново, а мислех да раждам в частна клиника. Едно е частна клиника например в Швейцария, едно е в БГ! Тук критерия е мнго различен за добри лекари. Добрият лекар печели повече в Държавна болница и затова не отива в частна.Още нещо- имам позната акушерка в Шейново.Тя работи понякога на хонорар и в болицата на Мазнейкова.Знаете ли какво ми каза  - абе по-добре си раждай в Шейново, че вечер за бебетата се грижи само един човек!! Ако се случи нещо недай си боже само времето няма да стигне да се формира екип.И те пестят за заплати какво си мислите.

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 15:26 от Beti

# 25
  • Мнения: 46 508
Beti, ами ако нямаше свободни места във ВИП-а и трябваше да се редиш по 7-8 пъти  на ден на опашка за нещо толкова елементарно като тоалетна? Прясно оперирана, ходи ти се, а не може, как би се почувствала тогава?
Говорим за елементарни неща все пак, не джакузита и др. екстри ...

# 26
  • Мнения: 4 668
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Колкото до Шейново  Rolling Eyes И аз се чудя какво толкова е прехвалена и изобщо имат ли база за сравнение повечето момичета , които я превъзнасят ...

Лично аз , ако живот и здраве имам второ дете , обаче , въобще няма и да помисля за държавна болница . Даже вече съм си харесала " ВИТА "  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 8 932
Извинявайте майчета, ама на мен това ми звучи малко като реклама на въпросната болница на Мазнейкова.
И аз съм раждала в Шейново, на третия етаж и въобще не е вярно това, което го пише тук. Нощниците ни ги сменяха всеки ден, даже е дно момиче от нашата стая си поиска и втора за деня, беше се изцапала-дадоха и. Не сме имали проблеми с тоалетната и банята, поне аз никога не съм чакала. Ходихме си с бельо през цялото време, аз си носех специален сутиен от вкъщи, момичетата си купиха от аптеката. А за бебетата, това е политика на болницата, много момичета раждат там именно с идеята бебетата да не са при тях през нощта.
А за 1200 лв + тези които плаща касата си мисля, че и на ръце трябва да те носят. Пък и в болница Вита е толкова също съм чувала страхотни неща!
Бети е права, важни са и докторите. Да ме прощавате ама Мазнейкова я има доста често в Черния списък.

# 28
  • Мнения: 375
Никол - и да си във ВИП пак чакаш ред, дори и да имаш ключ за тоалетна. Това не е важно. Моята база за сравнение е екипа от лекари!Няма нищо по важно от това.

# 29
  • Мнения: 204
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Много ти благодаря. Успокоих се... и без това вече ми е супер притеснено, защото имам контракции, ама все не стават на 5 минути и чакам всеки момент да тичам към болницата. А докторът не иска да ме приема в болница - до последно ме държи в къщи.
Само стискам палци всичко да мине добре Simple Smile

# 30
  • Мнения: 46 508
... Това не е важно  ...

Докато майките мислят, че не е важно, нещата ще си останат такива  Confused
Не е нормално в днешно време, една току що родила жена, да не може спокойно да си върши физиологичните нужди ...

# 31
  • Мнения: 3 537
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре ....
 ....Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
 


Мимис, за болницата на Мазнейкова иде реч.
Но може ли аз да те питам - на кой етаж в Тина Киркова са тия стаи с по 6 легла?
Ще раждам там и не ми се иска да попадна в такъв хамбар...
Аха, ясно....не я знам аз тази клиника на Мазнейкова,но както и да е...
На въпроса ти-  на 5-тия етаж бях. Wink

# 32
  • Мнения: 1 753
Аз също мисля, че екипа от лекари е най-важното нещо при избор на болница. Разбира се, че условията са важни също, защото все пак първите ти дни с малкото съкровище минават на това място, но ако може да се съчетае добър екип на добро място - супер!! И ако трябва да съм честна бих платила и повече пари, за да съм нормално място когато раждам. За Св. София (бившата Тина Киркова) мога да кажа само добри неща. Като за държавна болница добре се справят... За трето дете някой ден обаче ще го раждам в Токуда например, или в някоя друга частна болница.... Но ми се вижда чудовищно да има една тоалетна НА ЕТАЖ  Shocked Нито можеш да се измиеш като хората, нито да извършваш физиологичните си нужди на спокойствие, в условия на супер гнусотия....  Crazy ми не, мерси....

# 33
  • Мнения: 227
И аз също раждах в Шейново и наистина това с тоалетната беше ужасно чакаш на упашка ,а точно тогава душа не работеше.Това наистина беше отвратително.

# 34
  • Мнения: 434
Здравейте момичета,

Да ви попитам за ВИП-овете в Света София и Шейново. Не разбрах как стои въпроса с тоалетната и банята.. На етажа ли е или има във всяка стая.. и исках да попитам как стои въпроса с плащането и колко струва ВИП-а в държавните АГ болници... newsm78

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз раждах в Шейново и честно казано не съм чак толкова огорчена от условията. Може би, защото ми беше ясно от самото начало, че влизам в стара болница, в която ремонт не е правен откакто май е построена. Но я избрах, заради екипа при който раждах. Имах възможност да бъда във ВИП, но категорично отказах, тъй като имам фобия от оставането сама в стая. Така че бях в нормална стая. Вярно, вътре бяхме 5 жени, но пък не ни беше скучно. Нощници сменяха всеки ден, даваха аналгин, лигнин или каквото там си поискаш. Общо-взето бяха любезни с нас. Аз дори си изпросих възможността да ми дават нощница от предната вечер, за да мога сутринта веднага да я сменям. Иначе ги носят сутрин. Единственото гадно нещо е тоалетната, която е една на етаж. За да не чакам на опашка, аз лично си настройвах телефона да ме буди 15 мин. преди останалите и така си минавах без проблем и без никакво чакане. Всъщност чакането за тоалетна бе основно сутрин, когато всички се къпехме. Иначе рядко ставаха опашки, макар точно този и следващия ден да се бяха струпали рекорден брой раждащи. По-гадно е на втория етаж, където са чакащи родилки - тоест тези, на които бебетата по ред причини са били в кувьоз или са имали по-тежка жълтеница. Понеже моето беше седмица в кувьоз минах и през този етаж. Там гадното е, че в една стая са 9 жени. Тоалетната е пак една на етаж.
Иначе това, че бебетата не се носят през нощта би трябвало всеки да го знае, когато влиза в тази болница. Имаше майки, които бяха избрали Шейново точно заради тази причина. Просто искаха да се възстановят след раждането максимално, а не да стават през половин час нощно време, за да наглеждат бебоците. В този смисъл е въпрос на избор наистина.
Иначе, ако човек иска по-добри условия варианти сега има. И не само платени. "Токуда" работи със здравна каса и там не се плаща нищо. А условията са по-луксозни и от частните клиники. Просто няма такава болница. Останах изумена от това, което видях. Сигурно, ако ми се наложи да раждам втори път там ще отида. А и екипът им в неонатологията е изключително добър и опитен - може да се каже, че е сред най-добрите в страната. Поне бебетата са в сигурни ръце. За гинеколозите съм чувала добри думи, но нищо повече от това.

# 36
  • Мнения: 192
... Това не е важно  ...

Докато майките мислят, че не е важно, нещата ще си останат такива  Confused
Не е нормално в днешно време, една току що родила жена, да не може спокойно да си върши физиологичните нужди ...

Напълно подкрепям! Peace
Добри доктори има на много места, но добри условия - все още рядко и по изключение.
Аз преди 10 год. раждах при подобни на описаните условия ...  не в Шейново, а в друга болница. Мога да добавя, че в единствената баня+тоалетна нямаше крушка, та я ползвахме на полуотворена врата...мдааа  Shocked

Мимис, мерси за отговора.

# 37
  • Мнения: 2 673
Анна, Мазнейкова нито я знам нито я познавам. Нито съм била на преглед при нея, за да и правя реклама. Същата възхита бих имала от ВСЯКА ДРУГА КЛИНИКА, ако е чиста, спретната, С ДОСТАТЪЧНО ТОАЛЕТНИ ЗА 60  #Crazyродилки...
Момичета, искам нещо важно да отбележа...Има разлика от първи етаж в Шейново и втори и трети.Аз съм била в патологията, нещата са съвсем различни. Стаите, бельото, отношението. Чисто е. Качвала съм се на третия при позната, която роди с мен. Имаше букети в коридорите, функционални столове на които мамите да сядат докато се хранят и въобще...На първия още не е правен ремонт и е ад .
   Написах всичко това, за да помогна ако мога на момичетата да бъдат настоятелни за настаняване на втори етаж или \за тези които могат да си позволят\ във ВИП. ЗАЩОТО не е достатъчна, оказа се уговорката с лекар, повярвайте това не е всичко. Щях да колабирам от притеснение, защото не съм имала след слабителното къде да се изходя, извинявам се ама това е нечовешко.
И още нещо относно "политиката на болницата". Да, всяка болница има своя политика, но България е подписала споразумение на СЗО, според което ВСИЧКИ БОЛНИЦИ СА ДЛЪЖНИ да дават по желание на майката бебето по всяко време за кърмене.\стига разбира се да няма медицински показания за изкуствено хранене. А никой не може да ме убеди, че е прекрасно да изхвърлям коластра, която е сто пъти по-полезна от кърамата, и заради която мойто дете не свали физиологично от рожденното си тегло.

# 38
  • Мнения: 2 673
...и още нещо искам да допълня за капак..НЕка някоя доволна от Шейново да отрече, че в предродилна в манипулационна след като направят клизма, има отново само две тоалетни. И нека някоя да каже, лесно ли е с огромен корем, сама, с разпънати от клизмата черва, с контракции на пет минути да клекнеш до земята \тоалетната не е с чиния\Познайте - свършваш работата права, след което отиваш изпотена до единствения душ да се подмиеш.Нямаше акушерка, нито санитар да ми помогне. Това се повтори няколко пъти..отвън чакаха още три мами...добре, че бяха със слаба родова дейност. Незнам дали беше толкова зле, защото беше посред нощ или просто съм без късмет, но за мен условията са много важни, просто уважавам себе си и държа адски много на хигиената, това с "абе ще се преживее ..два, три дни" не е достойно за такъв важен момент от живота.

# 39
  • Мнения: 4 428
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре ....
 ....Единствената разлика с випа беше това,че не можеш да си починеш,спи ти се,а денонощно ти реват 6 бебета на главата, 3 дена не мигнах, само се унасях за малко и до там.
 


Мимис, за болницата на Мазнейкова иде реч.
Но може ли аз да те питам - на кой етаж в Тина Киркова са тия стаи с по 6 легла?
Ще раждам там и не ми се иска да попадна в такъв хамбар...

И аз говорех за държавната Св.София. Но аз бях в единствената стая с 3 легла. Повечето са с около 5-6, има и с 4.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 932
Ами тогава да направим всички болници частни и който има пари да ражда, който не- вкъщи. Не ме разбирай погрешно, не твърдя че всичко в Шейново е наред, но за без пари толкова. Ако всичко ни беше наред със Здравната каса, ако си плащахме данъците и осигуровките както трябва, ако... Само че не е така и смятам, че за болница в която ражда 1/3 от София и незнайно колко от провинцията, Шейново предлага добри условия.

# 41
  • Мнения: 2 159
много съжалявам за това, което си преживяла Sad наистина е потресаващо #2gunfire
аз раждах в бившата Т.Киркова и нямаше такива работи, но като цяло ми излезна по-скъпо от на Мазнейкова, там не посмях защото четох какво ли не

# 42
  • Мнения: 2 673
Ани, всеки знае, че в Шейново не е безплатно. Малко са мамите без прадварителна уговорка. А имаш ли я - значи СИ ПЛАТИЛ. и този номер с избор на екип за 150 лв  плюс още 150 за анестезиолог е малко с редуцирана цена. Повечето са уведомени предварително за тарифата, която е около 500 лв и нагоре за шефовете. Аз бях със спешно секцио, но съм платила само избор на екип. Не искам да кажа, че болниците трябва да са частни, и знам, че повечето хора не могат да си позволят да дават пари, но Шейново освен със касата работят и със самофинансиране, така че едва ли е бедна болница, за да направи два кенефа поне още...Там незнам дали знаеш, но и меренето на сърдечни тонове се заплаща по 10 лв в патологията, цифричката е залепена на апарата...Сто жени като дадат по 10 лв ето ти ремонта на една перфектна тоалетна...Но работата е там, че явно отиват по друго перо мангизите...

# 43
  • София
  • Мнения: 8 932
Karil и тези цифри не могат да се сравнят със 1200 на човек. Защото много жени раждат без уговорка, т.е. не плащат нищо, много от пациентките не са осигурени, не говоря само за циганките и пак не плащат.
Ако беше толкова просто не само Шейново, ами никоя болница нямаше да изглежда в тоя окаян вид.
Не искам да споря с теб, лично аз избрах Шейново заради доктор, ако той отиде в болницата на Мазнейкова-третият път бих родила там.

# 44
  • Мнения: 264
Аз се отказах от Шейново поради няколко причини макар че доктора при който ходех ме навиваше за там. Първо - тоалетните. Извинявайте, ама в кой век живеем? Лично аз щях да умра от притеснение като знам, че навън ме чакат хора да изляза. Второ - там май се ражда " на конвейр" т.е. желаещи има много, което демотивира персонала и управниците на болницата да оправят горния проблем както и много други. Трето: трябваше да раждам със секцио, но не исках спинала упойка, нооо докторът рече: с такава ще раждаш и това е положението! Четвърто: носят бебетата, под час и не ги дават през нощта. Мерси, ама аз не ща да "почивам" искам си детенцето. И на това мое възражение доктора от Шейново отсече: Като искаш нещо друго върви другаде! Така и направих и не съжалявам.

# 45
  • Мнения: 26
Естествено, че ако нямаш уговорка с лекар и не искаш упойка в Шейново е БЕЗПЛАТНО. Казвам го от своя личен опит като родила по естествен път родилка. Не мога да твърдя за случаите на планирано или не секцио.
Вярно, че няма супер лукс, но чак пък ад. Човек като чете тези неща ще се откаже да ражда. Аз съм доволна от Шейново, а дните в нелуксозното отделение на първия етаж бяха приятни и спокойни за мен и другите майки от стаята.
Към тези, на които им предстои - не се страхувайте да отидете в Шейново. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 47 981
и аз съм от доволните  от шейново
когато преди почти 6 год родих дъщеря си ,без уговорка,болницата изобщо не беше ремонтирана,но бях много доволна,а  не платих нито лев!бях на 1 етаж,бяхме 4 момичета в стая,и дори имаше профилактика на топлата вода,но ни осигоряваха топла вода в чайници,с които ни подмиваха в леглото направо,а не в еди нствената баня!
втория път бях на 3 етаж,беше горе долу чисто,изуми ме само това че през нощта няма дежурен лекар за отделението;(,една възрастна акушерка ни говори за кърменето и ни пита дали имаме др въпроси,помогна ни да станем на 4-5 час от радането и и ни придружаваше една по една под душа,за да се поизмием след раждането!изрично ни каза да не ставаме сами,за да не ни стане лошо! и т.н.естествено има какво още да се желае,но мисля че има напредък!лежала съм и в патологията,и в родилно за задържане и съм много доволна !е,ако имах възможност,бих се поглезила с вип или частна болница,но нямам възможност за това Wink
бяхме 4 в стая

# 47
  • Мнения: 195
Един въпрос за Шейново. На третия етаж само ВИП стаи ли са?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 524
На мен живот и здраве след 8 месеца ми предстои раждане, но това което прочетох за Шейново направо ме потресе. Не е нормолно да има една тоалетна за толкова пациенти  #Crazy Брей и ние в европа сме - да бе да....
 

# 49
  • София
  • Мнения: 6 062
Първият път раждах в Шейново.Второто раждане ми беше в "Св.София" на Мазнейкова.Не може да се сравнява-Хигиена,лукс и удобства са на ниво.Сигурно пак щях да раждам в Шейново ако доктора ми не напусна "Шейново" и отиде в "Св.София".Вярно че си платих,но си заслужаваше.
 Peace Peace Peace


Би ли споделила моля те, за кой лекар от "Шейново" става въпрос, понеже издирвам координатите на един и се чудя дали не е той, тъй като от скоро работел другаде!  newsm78

# 50
  • Мнения: 2 673
На трети етаж е патологията,има и ВИП-ове на трети етаж, но дали са за патологията само незнам. абе в такъв шок бях, че въобще не ми беше до това да знам колко и къде са...
Моля, мамите на които предстои раждане, да не се шашкат, просто да си уговорят с лекар предварително да запази място на по-горен етаж, макар, че когато аз родих, имаше много родилки и беше абсурд. НО ВИП може да се запази, особено за плановите секцио!!! И не е толкова скъпо по 40 лв на ден, струва си ...може да влизат и близки, за да ви видят и помогнат ако имате нужда.Направете всичко възможно да НЕ СТЕ НА ПЪРВИ ЕТАЖ.
      Знаете ли, една приятелка ми предложи да снимам, и макар, че имах камера в болницата, не го направих..всъщност снимала съм как стоварят бебетата от асансьора и ТОВА МОГА ДА ГО ПУСНА ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВО!!!че мамите чакат на опашка да ги извозят бързо, бързо!!!

# 51
  • Мнения: 195
Аз смятам живот и здраве да раждам там и това ще го имам предвид!

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ооооох............. ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 248
Ако трябва да съм искрена- не съм гледала условията, а екипа. Такива лекари няма по частните клиники като в Шейново.
Това е най-добрата болница  за мен. Не съм търсила кусури на ВИПА, въпреки че бият на очи много неща. След като родих  със секцио станах почти на същия ден. Това не е ли най важното? Не сбърках в избора си за Шейново, а мислех да раждам в частна клиника. Едно е частна клиника например в Швейцария, едно е в БГ! Тук критерия е мнго различен за добри лекари. Добрият лекар печели повече в Държавна болница и затова не отива в частна.Още нещо- имам позната акушерка в Шейново.Тя работи понякога на хонорар и в болицата на Мазнейкова.Знаете ли какво ми каза  - абе по-добре си раждай в Шейново, че вечер за бебетата се грижи само един човек!! Ако се случи нещо недай си боже само времето няма да стигне да се формира екип.И те пестят за заплати какво си мислите.
Сега родих в "Св.София" и както казах моят доктор напусна Шейново и сега е там.Така че Добрите лекари вече не са само в Шейново.

# 54
  • Мнения: 47 981
на 3 етаж освен патология и вип,има и стаи за жени,родили нормално и без никакви усложнения,които се изписват на 3 ден,затова аз бях там,по принцип трябва нормално родилите да са на 3 етаж,но не винаги има свободни стаи,затова някои ги настаняват и на 1 етаж
ремонта на 1 етаж предстои
както писах и по-горе,преди години цялата болница беше в такъв окаян вид,мисля че е постигнато много вече,личи си че основно старанието е било в родилно и детско,а другите отделения не са мн добре направени,но да ви кажа,докато бях в родилно всяка сутрин старшата сестра проверяваше дали са мили пода и мивката,миеха по 5-6 пъти на ден,също и по толкова изхвърлляха боклука и т н,следяха много и се грижеха,докато в следродилно както ви казах нямаше дори лекар през нощта,нито миеха и чистеха толкова много,така че си мисля че и организацията в някои отделения не е мн на ниво...
като цяло съм мн доволна от шейново,но ако имах избор и аз бих си платила-или за вип или за частна болница

# 55
  • Мнения: 9 990
Сега ми предстои раждане в Св. Анна (бившата Окръжна болница). Просто докторът, който ме следи цялата бременност работи там, а при него ходя вече 6 години.

Нека, ако някоя мама е раждала там, да сподели. Знам само, че скоро я ремонтираха - сега е с ПВЦ дограма, но не знам как е самото обслужване.
Аз съм раждала там . Всичко беше повече от нормално . Чисто е  , бебето е при теб , никой не те закача и не се кара за нищо . Аз 2 часа след раждането си сложих белъо , колан и превръзки , никой не те тормози с лигнин . Акушерките бяха много отзивчиви , имаше 2 младички - те особено бяха супер  Peace Не мога да се оплача . Храната сигурно е гадна , но аз по принцип не бих яла там , мъжът ми ми носеше .
Бъди спокойна ! Всичко ще е наред !

Колкото до Шейново  Rolling Eyes И аз се чудя какво толкова е прехвалена и изобщо имат ли база за сравнение повечето момичета , които я превъзнасят ...

Лично аз , ако живот и здраве имам второ дете , обаче , въобще няма и да помисля за държавна болница . Даже вече съм си харесала " ВИТА "  Laughing


Pipinka, аз водя втора си бременност във Вита.Още при първото ми раждане д-р Кълвачева ми препоръча Шейново.Да, сега Вита вече водят и раждания, и в разговор с докторката ми пак към Шейново клоним. PeaceДа, условията са добри там, персоналът е добър и точно този персонал ми препоръчва Шейново на мен.Ако човек иска да плати и съвсем друг въпрос, но много момичета нямат тази възможност, както писах, не бъдете такива...

# 56
  • Мнения: 600
На трети етаж е патологията,има и ВИП-ове на трети етаж, но дали са за патологията само незнам. абе в такъв шок бях, че въобще не ми беше до това да знам колко и къде са...
Моля, мамите на които предстои раждане, да не се шашкат, просто да си уговорят с лекар предварително да запази място на по-горен етаж, макар, че когато аз родих, имаше много родилки и беше абсурд. НО ВИП може да се запази, особено за плановите секцио!!! И не е толкова скъпо по 40 лв на ден, струва си ...може да влизат и близки, за да ви видят и помогнат ако имате нужда.Направете всичко възможно да НЕ СТЕ НА ПЪРВИ ЕТАЖ.
      Знаете ли, една приятелка ми предложи да снимам, и макар, че имах камера в болницата, не го направих..всъщност снимала съм как стоварят бебетата от асансьора и ТОВА МОГА ДА ГО ПУСНА ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВО!!!че мамите чакат на опашка да ги извозят бързо, бързо!!!

карил, ама аз наистина не разбирам какво толкова умоляваш бъдещите родилки. всеки си има акъл, тук пише много неща и можеш сам да решиш кое е важно - условията или лекарите. не ви знам и жизнения стандарт, но, повярвай ми, има много хора, за които 40лв х 3 дни са всъщност много пари. това са пампреси за 2 месеца. или адаптирано за няколко месеца. или пюрета за много месеци. или половин заплата. така че, моите уважения, ама си запази настоятелните увещания, че вече и на мен ми прилича на реклама.

моята заплата е много голяма, статистически в най-високите 9% от населението, и въпреки всичко родих в държавната тина киркова, без избор на екип. и нямам нито една забележка. така че айде да си запазим рекламните съобщения за други поводи, не раждане.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 768
на 3 етаж освен патология и вип,има и стаи за жени,родили нормално и без никакви усложнения,които се изписват на 3 ден,затова аз бях там,по принцип трябва нормално родилите да са на 3 етаж,но не винаги има свободни стаи,затова някои ги настаняват и на 1 етаж
ремонта на 1 етаж предстои
както писах и по-горе,преди години цялата болница беше в такъв окаян вид,мисля че е постигнато много вече,личи си че основно старанието е било в родилно и детско,а другите отделения не са мн добре направени,но да ви кажа,докато бях в родилно всяка сутрин старшата сестра проверяваше дали са мили пода и мивката,миеха по 5-6 пъти на ден,също и по толкова изхвърлляха боклука и т н,следяха много и се грижеха,докато в следродилно както ви казах нямаше дори лекар през нощта,нито миеха и чистеха толкова много,така че си мисля че и организацията в някои отделения не е мн на ниво...
като цяло съм мн доволна от шейново,но ако имах избор и аз бих си платила-или за вип или за частна болница
моля те, кажи, на третия етаж знаеш ли дали настаняват секцио? или пък на втория етаж в реновирани стаи /не знам на втория всички ли са реновирани Thinking/? и въобще секциото само на мизерния първи етаж ли настаняват #2gunfire

# 58
  • Мнения: 3 500
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.
За Шейново за пръв път чувам лоши отзиви.Една приятелка роди там - със секцио, 3 м. не можа да й зарасне раната, омаше усложнения. Отсече  "Никога повече няма да раждам в Шейново и ща кажа на всички мои приятелки да не раждат там".Тя си знае защо...
А за Мазнейкова съм чувала доста отрицателни мнения.

# 59
  • Мнения: 2 673
бръмбабелке, мислех да не се включвам в темата, защото имам по-приятни занимания от тези да споря с озлобени от живота жени.
Относно умоляването,никого не умолявам, просто съобщавам какви са условията на един етаж в една доста известна болница.0
Относно 40 лв, които са много за някои, малко за тебе,\ понеже ти си в 9-те% богато възнаградени\, аз бих ги дала дори да са ми последните щом се касае за детето и мен.
Относно "твоите уважения" - едва ли можеш да уважаваш, след като държиш такъв тон.
Относно двукратните ти закани Mr. Greenда си "запазя настоятелните увещания", свързани с желанието да побръмчиш...не си намерила верния адрес, аз не съм кучешко ако, на което с такова старание се стремиш да кацнеш Laughing

# 60
  • Мнения: 2 237
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....

# 61
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Абсолютно с 2 ръце подкрепям Карил!!!!!
Кошмара, който изживях от този първи етаж наистина беше неописуем! Тази мизерия е НЕДОПУСТИМА за родилки! Недопустимо е, че липсват елементарни хигиенни условия-стените са черни и опушени, прозорците с полуразпаднати щори и дограма, която доста добре пропуска вятъра и студа. В стаята беше кучи студ с един малък радиатор, който на максимум едва се усещаше при допир с ръка. Студ на кутийки... под вратата духаше...МИЗЕРИЯ НЕВЕРОЯТНА! Като екстра обаче имаше телевизори, за да се събират стотинки. Но по интересното е, че бяха сложени от страна на главата т. е. като легнеш и телевизора се пада над главата ти  Shocked
 
...А ТИ РОДИЛА ВЧЕРА И ТО СЕКЦИО!!! А след малко ти носят душичката, която до вчера се е гушила в утробата ти на топло за да я накърмиш! Е не!!! Това са си чисто полеви условия!
А всички знаем как прибирайки се вкъщи с малките мишки зорко следим градусите в стаята-топлина и влага! Мием гърдите си преди да кърмим и т.н.
Моето категорично и изпитано мнение за ШЕЙНОВО 1ви етаж е-ТОВА Е НЕДОПУСТИМО! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Издържах точно 1 час там. Обляна в сълзи и невярваща, че след като всеки месец аз плащам здр. осиг. 84 лв. съм захвърлена в тази мизерия така да се каже наред с циганките, защото аз дори не допусках, че това са нормалните стаи. #Cussing out
...И си платих за ВИП /да поясня и това какво значи-стая, която беше приспособена за ВИП-с по-нормални човешки условия. Вътре имаше 3 легла и хладилник, който пречеше до вратата и не можеха да вкарат количката с бебчо вътре. Затова я оставяха навън. Мивка нямаше. Баня и тоалетна отсреща в коридора/...НО аз бях невероятно щастлива от факта, че избягах от затворническите условия на 1вия етаж! Да ако трябва да го оприлича-точно на това прилича на ЗАТВОР, а не на АГО. За удоволствието естествено си платих по 40 лв. на вечер.
Е това е възможно най накратко! Ако се впусна в подробности нощта няма да ми стигне!

# 62
  • Мнения: 47 981
на 3 етаж освен патология и вип,има и стаи за жени,родили нормално и без никакви усложнения,които се изписват на 3 ден,затова аз бях там,по принцип трябва нормално родилите да са на 3 етаж,но не винаги има свободни стаи,затова някои ги настаняват и на 1 етаж
ремонта на 1 етаж предстои
както писах и по-горе,преди години цялата болница беше в такъв окаян вид,мисля че е постигнато много вече,личи си че основно старанието е било в родилно и детско,а другите отделения не са мн добре направени,но да ви кажа,докато бях в родилно всяка сутрин старшата сестра проверяваше дали са мили пода и мивката,миеха по 5-6 пъти на ден,също и по толкова изхвърлляха боклука и т н,следяха много и се грижеха,докато в следродилно както ви казах нямаше дори лекар през нощта,нито миеха и чистеха толкова много,така че си мисля че и организацията в някои отделения не е мн на ниво...
като цяло съм мн доволна от шейново,но ако имах избор и аз бих си платила-или за вип или за частна болница
моля те, кажи, на третия етаж знаеш ли дали настаняват секцио? или пък на втория етаж в реновирани стаи /не знам на втория всички ли са реновирани Thinking/? и въобще секциото само на мизерния първи етаж ли настаняват #2gunfire
da,секцио е на 1 етаж,както и част от нормално родилите,за които няма място на 3 етаж
да,условията там са кофти,обаче както ви казах преди,преди 5-6 год цялата болница беше така!така че мисля че има напредък,макар че има много още какво да се желае!бих казала чее добре в сравнение с майчин дом например,защото поне само един етаж е така,и предстои да бъде ремонтиран!
разбира се не виждам как може частна болница да се сравни с държавна!на всеки с възможности препоръчвам частна,но така да се плюе и да се шашкат бъдещи мами-и аз мисля че е крайно!
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....
Peace

# 63
  • Мнения: 1 427
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....
Абсолютно подкрепям! Peace Вижте първо Майчин дом като говорите за мизерия!Шейново е като хотел в сравнение с него.Със сигурност частната клиника е в пъти по-луксозна, но и цените са.... #Crazy

# 64
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Извинявайте майчета, ама на мен това ми звучи малко като реклама на въпросната болница на Мазнейкова.
И аз съм раждала в Шейново, на третия етаж и въобще не е вярно това, което го пише тук. Нощниците ни ги сменяха всеки ден, даже е дно момиче от нашата стая си поиска и втора за деня, беше се изцапала-дадоха и. Не сме имали проблеми с тоалетната и банята, поне аз никога не съм чакала. Ходихме си с бельо през цялото време, аз си носех специален сутиен от вкъщи, момичетата си купиха от аптеката. А за бебетата, това е политика на болницата, много момичета раждат там именно с идеята бебетата да не са при тях през нощта.
А за 1200 лв + тези които плаща касата си мисля, че и на ръце трябва да те носят. Пък и в болница Вита е толкова също съм чувала страхотни неща!
Бети е права, важни са и докторите. Да ме прощавате ама Мазнейкова я има доста често в Черния списък.

Ключовият израз е "третия етаж" Като човек, който е местен в 4 различни стаи в продължение на една седмица на 1-вия и 3-тия етаж, мога да кажа че разликата е убийствена Naughty Все едно си в друга болница....На първия етаж е кошмар, точно както го описва авторката на темата. Мизерия е малка дума.... Нощниците наистина не се сменят, на мен не ми я смениха 5 дни #Cussing out Всяко отделение разполага с определен брой нощници и на 1-вия етаж, където е пренаселено, нямат достатъчно за да ги сменят. За тоалетната нямам думи....една тоалетна метър на метър с тоалетна чиния, душ, мивка и кофа за боклук, преливаща от кървави превръзки....Тази тоалетна обслужва 5-6 стаи с по 5-6 родилки...Който не е видял не може да си го представи.....

На 3-тия етаж - там е нещо друго....Както казах - друга болница. Нова дограма, подови настилки, ново спално бельо, нови нощници, които се сменят всеки ден, ако имаш нужда и по-често. Банята пак е една, но 1-во - обслужва доста по-малко родилки, 2-ро - доста по-читава е...Стаите са с по 3-4 легла, ламинат, пвц-дограма и т.н...

# 65
  • Мнения: 277

Разказът за Шейново е 1 към 1 с този, който бих написала аз. Никакви разлики, никакви. Неонатологията им е под всякаква критика, условията във второ родилно също.  Confused

# 66
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз също съм от разочарованите от Шейново. Родих преди 2год и половина, нормално раждане и бях на 3 етаж.
Бременните, които са там за раждане или за задържане ходят на тоалетна с две кабинки, с клекало. Много съжалявах момичетата със системите - стоиките нямаха всички колела, а те трябваше да ги влачат до тоалетната. Там имаше и някакъв праг та се налагаше да ги вдигат сами. А и стойката не може да влезе с тях в кабинката та им беше доста сложно.
След като родиш те настаняват в стая - има по 5 жени в стая, аз бях в стая с 8 жени с 9 бебета (едната беше с близнаци). Макар да имах право на ВИП стая, нямали свободни.
Значи има няколко стаи за родилки, които тогава бяхме около 30-40 жени сигурно. Всички те чакат на 1 баня-тоалетна. На долния етаж е същото.
Сутрин ни вдигаха към 6ч за тоалет и мерене на температура, а към 7ч носят бебетата. Тогава някои момичета искат да си вземат набързо душ, но навън има опашка от 15-20 момичета. Аз след раждането имах проблем с хемороиди (появиха се след напъните за раждането) и имах чувството че не мога да си стисна дупето и ще се изпусна (извинете ме за описанието, но няма как иначе да ме разберете) - тогава обикалях тоалетната за бременни -също заето и чакащи, долу също. Никой не може да ме убеди, че тоалетната може да се преживее за 2-3 дни. Никога няма да забравя как за малко не се изпуснах по голяма нужда в коридора пред другите момичета. Няма да забравя и сълзите и унижението в този момент.  Но винаги е чакане пред единствената баня-тоалетна. Имаше и доста хлебарки - в стаята видях 3-4, но в тоалетната са ужасно много.
Искам да допълня, че без да ме попитат й дадоха адапте, и после до 1г 6м на диета (и тя и аз) заради АБКМ. Като бонус я изписаха с стафилококова инфекция и 2месеца беше със запушен нос - как съм я кърмила аз си знам.
Определено не е от болниците подкрепящи кърменето. Попитах една акушерка дали са ми плоски зърната, тя каза че нямам проблем. По-късно 3 лекари казаха, че имам този проблем. Но трудно закърмяне(никой не ми каза как, не ми казаха да изцеждам, а само давай му добавката) и шише с огромна дупка ми докараха много сълзи и на мен и на детето ми.

# 67
  • Мнения: 2 673
Томасе, разплака ме наистина, защото си спомних точно това - унижението ...човешкото унижение, за толкова елементарни неща, като физиологичните нужди. Аз, понеже съм сестра, толкова ценя мойте пациенти, заради това, че са преди всичко хора...НЕ МОГА ДА ДОПУСНА мой пациент, да се чувства неловко, да се срамува, да няма удобство за баня и тоалет. Даже съм ги успокоявала, че ще съм до тях непрекъснато ако трябва, за да не се притесняват, че ще се изцапат, а сами душичките немогат нито да се измият, нито да се съблекат и облекат, защото се грижа за хора в крайно тежко общо състояние..Освен това въпреки много тежката работа съм къпала, подстригвала\дето не ми влиза в задълженията\, бръснела\което е санитарска работа .Щастлива съм била, че са били чисти, спретнати, по нищо неразличаващи се от здравите хора..А говоря за пациенти ...умиращи....Непростимо е да се поругава човешкото , а особено майчиното достойнство!!Никога няма да забравя, че измислих стратегия ..пиех таблети за запек вечер, за да ходя до тоалетната нощем, когато няма хора...Почиствах нон-стоп шкафа, дръжката на вратата, мивката, защото в стаята имаше ромска родилка, която, да ме прощават някои свестни роми, но нямаше елементарна хигиенна култура...переше си гащите с кръв там където ние си миехме ръцете и лицето..там са на всички сапунерките и по тях  пръска мръсна вода #Crazyот прането...

# 68
  • Мнения: 1 910
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....

За какви мотиви въобще става въпрос? Като питаш, аз да те попитам какви са твоите мотиви да си доволна, че някой ражда в подобни на описаните  условия?
Момичето точно и ясно е описало за разликите на два етажа в една и съща болница. Само че някои ги мързи и това да прочетат и си баят каквото си знаят.

Даже мизерните условия да изключим (въпреки че недостатъчно тоалетни и душове->ниска хигиена->болни майки и бебета)... Как може да си изкривите въобще устата да кажете, че нямате оплаквания, та даже че сте доволни от болница, в която ви дават кърмачето за кърмене, когато на акушерките им е удобно.  Държат родилките в бойна редица, за да не "досаждат" за неща, които са нормалност в нормалните страни.

Първо си помислих, че нямате база за сравнение... но май освен това забравянето оказва огромно значение за мнението на някои от вас тук.

Добре че не направих грешката да се върна и родя в България.

# 69
  • Мнения: 2 663
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....
Абсолютно подкрепям! Peace Вижте първо Майчин дом като говорите за мизерия!Шейново е като хотел в сравнение с него.Със сигурност частната клиника е в пъти по-луксозна, но и цените са.... #Crazy

Сигурно за н-ти път се явявам като защитник на МД, но понеже говориш глупости  не се сдържах.Кога за последен път ходи етажите с родилки?
В МД родилките са по 2 или 3 с обща баня и тоалетна за стаята, а не една обслужва целия етаж или  100 жени, в момемта е след ремонт.
В патологията е гадно, но пък никъде тоалетна с клекало не съм видяла  и все пак говорим за престоя след раждането!

# 70
  • Мнения: 459
Мале кви ужасии !!! Аз раждах в Шейново преди 1 година и нямаше нищо общо с това което го описва момичето. Не съм била на този 1 етаж, но знам че е гадно там, единствения етаж който не е ремонтиран.  Аз бях изключително доволна и от екипа и от грижите и от обстановката, лежах около седмица общо там. За Неонатологията е на високо ниво всички апартури са нови, чисто е, не мога да повярвам че е имало такова гадно отношение и то към бебетата!! Шейново толкова пари хвърлиха за ремонти и за подобрения.

Много е отвратително това което е изживяла Карил, но важното е че намерила сили. Жалко, е че в една и съща болница не могат всички да са любезни и отзивчиви към родилките!





# 71
  • Мнения: 9 990
Шейново е готина болница.Не мога да се съглася с толкова крайно мнение,но сигурно авторката си има своите мотиви.
На мен лично условията там ми допаднаха много,както и на доста мами около мен.
Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,всичко друго се забравя....

За какви мотиви въобще става въпрос? Като питаш, аз да те попитам какви са твоите мотиви да си доволна, че някой ражда в подобни на описаните  условия?
Момичето точно и ясно е описало за разликите на два етажа в една и съща болница. Само че някои ги мързи и това да прочетат и си баят каквото си знаят.

Даже мизерните условия да изключим (въпреки че недостатъчно тоалетни и душове->ниска хигиена->болни майки и бебета)... Как може да си изкривите въобще устата да кажете, че нямате оплаквания, та даже че сте доволни от болница, в която ви дават кърмачето за кърмене, когато на акушерките им е удобно.  Държат родилките в бойна редица, за да не "досаждат" за неща, които са нормалност в нормалните страни.

Първо си помислих, че нямате база за сравнение... но май освен това забравянето оказва огромно значение за мнението на някои от вас тук.

Добре че не направих грешката да се върна и родя в България.

Е, какво да си кривя езика, като мен никой не ме е строявал в бойна редица , давали са ми бебето, не са ме нахоквали, че досаждам.Имам база за сравнение частна клиника все пак..... Rolling EyesХайде стига крайности и нападки вече, а?

# 72
  • Мнения: 2 751
Аз пък съм МНОГО доволна от Шейново, както и всички мои приятелки, които родиха там.
Единственият, разбира се, немаловажен проблем там, е едната тоалетна.
Но ако ти се плаща за ВИП, плащаш и имаш тоалетна.
Не е вярно, че лежат там само връзкари, просто не е имало свободна стая.

Лежах там 2 дена преди да родя, но не можах да родя нормално, накрая се наложи секцио, не съм получила лошо отношение от никой.


Лежала съм в Шейново и за лапароскопия-отново мога да кажа, че съм супер доволна.
Но хора всякакви, събития всякакви, разбирания всякакви  Peace

# 73
  • Мнения: 1 910
пенелопа, нещо не стана ясно. Раждала си в частна клиника и после на първия етаж в Шейново (или обратното). И намираш условията за еднакви?  Щом твоя опит е такъв незапознатите ще имаме в предвид, че може би karil  е извадила просто ужасен късмет.

За нападки и крайности не може да става и дума, защото доста Софийски болнициги знам отлично. И като условия, и като отношение на работещите в тях.

А шом все пак толкова много хора са доволни и хич и не им дреме, че два етажа под тях нещата за други майки и бебчета са кошмарни - може би наистина е вярна поговорката, че всеки народ си заслужава...там за каквото става дума.

# 74
  • Мнения: 9 990
Не са еднакви условията, но не са и толкова страшни в Шейново.Едни явно не са имали късмет да го наречем, или пък прекалено чувствителни да са, незнам.Разбира се, не е приятно, но чак такова самоубийство да е в болницата е смешно да говорите.Да определяте кой какъв избор да прави въз основа на незнайни финанси е кофти.
Какво значи, че не ми пукало за родилките на 1 етаж, аз пък това не разбрах?Имаше едно момиче в нашата "конюшна" както някой нарече стаята не ВИП, което и от въздуха беше недоволно, пък всички останали бяхме Хепи....А отношението към всички ни беше еднакво-за какво говорим тогава?
Да, точно днес бях в частната клиника, на етажа за родилки.Да, чисто е, да, любезни са.Струва пари, които не всеки може да извади.В Шейново получих същото, само без новичката баня и самостоятелната стая.Не е драма.
Разберете, че това може да се случи на всякъде, и аз какво да направя, челна стойка ли?Да излезнем на стачка всички родилки ли?Какво предлагаш като вариант?Какво заслужавам аз, не разбрах, наистина.Аз съм доволна и от отношение и от професионализъм.Спасиха ме, бях на косъм, а една стотинка не съм дала.Не са и намекнали за плащане.На ръце ме пренесоха в стаята на леглото, защото не можеш от количката да стана.От къде да знам какво е било при другите, ето-тук се оплаква една жена, освен да и съчувствам, какво друго мога да сторя ми кажи?И как така се случва, че има И доволни, това не разбрах също?
Апропо-както вече писах-Шейново ми беше препоръчана болница от водещ АГ специалист в частна клиника, където следя втора бременност.

# 75
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Единственият, разбира се, немаловажен проблем там, е едната тоалетна.
Но ако ти се плаща за ВИП, плащаш и имаш тоалетна.
Не е вярно, че лежат там само връзкари, просто не е имало свободна стая.
Аз исках ВИП, но нямаше свободна. Бях в стая с ОСЕМ жени. Когато се освободи ВИП стая на мен ми оставаше 1 нощ и ми казаха че няма смисъл да ме местят. Това е друг проблем на Шейново - никога не им стигат ВИП стаите.

# 76
  • Мнения: 1 910
пенелопа, така е, хората имат различна чувствителност. Но да обесняваш на човек, който е преживял описаното колко всъщност са отлични условията как ти се вижда?  И то хора, които даже не са виждали въпросния "първи" етаж...

# 77
  • Мнения: 9 990
Ама аз съм виждала-там раждах първото си дете!
Отлични условия никой не твърди, че има, но пак питам-освен да съчувствам за преживяното, какво си заслужавам, не разбрах?Не обяснявам  нищо на недоволните, показвам и другата страна-на доволните.Пък вие доволните ги нарекохте слепи, коне с капаци, защото на други им се слчувало нещо друго,че сме си кривели устата и т.н.Сори, ама не си кривя устата и съм благодарна на 3-те екипа, които ме израждаха и ми помогнаха в много труден момент от живота ми...Ако бях недоволна, нямаше да говоря така, за какво кривене на уста става въпрос?Пък на мен да ми обЕснява някой обратното, при все, че ми спасиха живота там и ми извадиха детенцето с доста усилия, но без последствия за него, на теб как ти се вижда?
Просто винаги има доволни и недоволни, разбери, но аз не оспорвам мъката и преживяното на недоволните, а ти оспорваш моето положително отношение към Шейново, казвайки, че си кривя устата даговоря така.Ей тукк е разликата.И нищичко не съм забравила, повярвай, и пак там ще отида да раждам след около месец-два второто си дете и пак по препоръка на АГ специалист, водещ в областта, работещ в частна клиника...

# 78
  • Мнения: 1 273
Ама я дайте да се разберем, защо от един разказ направихте такъв спор? Тук момичето не агитира никой дали да ражда някой в Шейново или не! Просто споделя какво и се е случило. В коментара никаде няма отричане на  компетентноста на лекарите! 
Ама аз съм виждала-там раждах първото си дете!
Сори, ама не си кривя устата и съм благодарна на 3-те екипа, които ме израждаха и ми помогнаха в много труден момент от живота ми...Ако бях недоволна, нямаше да говоря така, за какво кривене на уста става въпрос?Пък на мен да ми обЕснява някой обратното, при все, че ми спасиха живота там и ми извадиха детенцето с доста усилия, но без последствия за него, на теб как ти се вижда?

На мен ми се вижда като тяхно задължение все пак са лекари. Това им е работата!

П.П. Между другото  раждах във въпросната частна клиника и при мен се получи усложнения и бях ме много по-малко от на косъм, но всичко мина добре, защото ДОБРИ и КОМПЕТЕНТНИ лекари има не само в Шейново и Майчин дом!

# 79
  • Мнения: 9 990
Разбира се-и аз съм на това мнение!Не оспорвам случката на карил, съчувтсвам и за преживяното на нея.Спорът се завихри с  7of9, заради репликата, че си кривя устата да говоря добро за Шейново.Както казах-на всякъде може да се случи неприятност, на всякъде може да останеш доволен.Добри лекари има, и аз съм на това мнение, не само в някои болници и не задължение, призвание им е професията...
 Peace

# 80
  • Мнения: 1 512
Аз ще разкажа какво преживях във Втора Градска и какво във Шейново.
Избрах да родя Кристина във Втора Градска по препоръка на кумата ми. Тежко, продължително и замалко почти фатално (никак не преувеличавам) раждане. Раждах при екипа, който беше на смяна, без уговорка.
Родилното там не е голямо, след ремонт, по две легла в стая, телевизор и пр. Тоалетна и баня чисти, но трябваше известно време да изчакаш да се източи топлата вода.
Въпреки, че битовите условия бяха добри, реших да сменя болницата, защото разбрах, че е важно детето ти да се роди здраво и без усложнения, да има екип, който да го поеме, ако настъпи критичен момент, както при мен. Реших за следващото си бебе да избера най-напред лекаря, на когото имам доверие и разбира се болница, където ще има добри условия и за бебето, и за мен.
И така избрах гинеколога си, който работи в Шейново. За жалост се наложи да бъда в отделението по Патологична бременност, на 3-я етаж. Казвам за жалост, защото бременността ми беше прекъсната по медицински показания.
Относно битовите условия: Стаите се чистеха два пъти дневно; нова дограма. Има две тоалетни + баня с топла вода. На етажа освен патологична бременност има и стаи с родилки. Не съм ги броила колко са, но не сме се бутали за банята и тоалетната. Е, в някои сутрини съм изчаквала за банята, но положението в никой случай не е било трагично с по 15-20 момичета чакащи отвън.
Отношението към мен - от санитарката до шефа на отделението - беше прекрасно, във всеки един момент отговаряха на въпросите ми и се грижеха за мен. Благодарна съм им за това, че бяха до мен в тежък момент и ми помогнаха, въпреки физическата и емоционална болка, да се чувствам добре. Мнението ми за тях - хора не само с професия, но и с призвание.
Така че моите впечатления са направени на база сравнение между двете болници. Всеки има критерии, по които преценява екипа и условията в болницата, в която ще роди. Аз ще избера Шейново. Нито е реклама, нито агитация. Просто моят цивилизационен избор Mr. Green
  bouquet за всички с пожелание където и да родите, да се приберете здрави и щастливи със своите бебета у дома!

# 81
  • Мнения: 1 910

Заслужила си си условията, при които раждаш. Също условията, в които са пъвите ти контакти с бебето. Това е. Както разбирам си мнооооооого доволна и не разбирам какво настояваш да ти отговарям толкова. На недоволните съчувствам, но какво да се прави - мнозинството определя промените или поне опитите за такива.

Щом теб те устройва всичко в тази болница, безкрайно си доволна и благодарна- ОК. Не съм се обръщала в първия си постинг специално към теб, а главно към тези които търсеха мотиви в написаното от karil, видяха го като реклама, или някаква си измишльотина и т.н.  И все пак до колкото виждам си някакво изключение щом са ти давали бебето по всяко време на денонощието...както и да е.
По-малко такива теми пожелавам да се появяват и все повече доволни, като теб.  Peace

# 82
  • Мнения: 352
Karil   Аз изживях почти същото  нещо като теб!Само ,че  в реанимацията с мен бяха много мили а кошмара започна след това.Ужасни условия,липса на нощници,ужасна тоалетна......
Абе ако раждате в Шейново гледайте да сте на 3 етаж,там си живеят като принцеси!

# 83
  • Мнения: 832
Ужас ooooh!

...  Мойта приятелка в Св.София, е в стая с още една родилка. Сутрин каза че идва кинезитерапевт. ВЕДНАГА са взели мерки за гърдите и , и успешното кърмене на бебето. Имат тоалетна в стаята. Непрекъснато се подменя мръсното бельо, има безупречен ред и чистота ...

Това е ВИП, другите не са по 2 и нямат тоалетна ...

Аз не бях във ВИП, а бяхме 3 и имахме тоалетна ,обща с още една стая. Става въпрос за бившата Тина Киркова.

# 84
  • Мнения: 9 990

Заслужила си си условията, при които раждаш. Също условията, в които са пъвите ти контакти с бебето. Това е. Както разбирам си мнооооооого доволна и не разбирам какво настояваш да ти отговарям толкова. На недоволните съчувствам, но какво да се прави - мнозинството определя промените или поне опитите за такива.

Щом теб те устройва всичко в тази болница, безкрайно си доволна и благодарна- ОК. Не съм се обръщала в първия си постинг специално към теб, а главно към тези които търсеха мотиви в написаното от karil, видяха го като реклама, или някаква си измишльотина и т.н.  И все пак до колкото виждам си някакво изключение щом са ти давали бебето по всяко време на денонощието...както и да е.
По-малко такива теми пожелавам да се появяват и все повече доволни, като теб.  Peace



Не е вярно, грешиш.Първият досег на детето ми със Света не беше мизерия.Не са ни лазили хлебарки, дограмата беше сменена, всичко беше на ниво, не идеално, но нормално!Смяна на нощници-как така на едни сменят, на други не?Ето-на мен 4 пъти за 2 дена ми я сменяха например, а не съм била с протекции.Контакт с бебето имах по всяко време на денонощието, и не само аз-всички в нашата стая бяхме така.Помагаха ни и ни показваха как да се сложи бебето на гърда.Мотиви не съм търсила в написаното от карил, нито някаква реклама съм видяла.Просто изказах добро мнение, за да не се шашкат много кандидат майки, а и поради една причина-въпрос на избор, когато държавата не ти е дала такъв-т.е.-за Н-ти път го казвам, поставени в началото така нещата излизаше-като сте смотани , и нямате пари-раждайте си в държавните болници/не буквално, разбира се, индиректно така лъхаше от мнението/Никога не съм казала, че това е измишльотина, и тук грешиш.Щом се жалва потърпевшата-в нейните очи има защо.И аз и съчувтсвам.
Аз имам място за избор и финансов вече.Не ми е в това притеснението.Но много жени нямат и репликата-заслужавате си, като не ходите на частно е много, много грубо.Ето срещу това възроптах още в самото начало.Дано и сега не остана неразбрана.Пък разбира се-на никой не пожелавам неприятни преживелици именно в този момент...

# 85
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ако става въпрос за Св.София /Тина Киркова/ стаята със сигурност е вип. Аз също раждах там, не исках Вип/иначе ме питаха/ , бях в обикновенна стая със 6 легла,6 жени бяхме вътре и ....

  Странно и аз раждах там,не бях във ВИП.В нашата стая бяхме 3 жени,а в съседната ,с която деляхме обща баня и тоалетна бяха 2.Стаята беше много чиста,с нова дограма и наскоро ремонтирана.Имаше кантар да теглим бебчетата,пердета на прозорците.Всички от персонала бяха изключително грижовни и отзивчиви.За хигиената нямах никакви забележки. Peace

# 86
Преди 35 дни раждах в Свети Лазар.Въпреки всичко лошо изчетено за тази болница се реших и родих там .Мога само да кажа , че всеки даден лев си заслужава,  за да се почувстваш човек.Кърмих когато си поисквах , а за обстановка  и отношение  няма какво повече да се иска .Една истинска европейска болница с грижа за душата.

# 87
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Преди 35 дни раждах в Свети Лазар.Въпреки всичко лошо изчетено за тази болница се реших и родих там .Мога само да кажа , че всеки даден лев си заслужава,  за да се почувстваш човек.Кърмих когато си поисквах , а за обстановка  и отношение  няма какво повече да се иска .Една истинска европейска болница с грижа за душата.

  А нормално ли роди? newsm78

# 88
  • Мнения: 1 910
пенелопа,  приказката "всеки си заслужава..." е по принцип  за държавата. Т.е. че по-това до колко са активни гражданите, стават и положителните за тях промение. Дали е така или не - не ми се спори. От там логиката, че ако в подобни случаи всички застанат зад потърпевшите е много по-вероятно да се реши проблема за всички...все някога...
Частни клиники въобще не съм пък споменавала.

Мотиви не съм търсила в написаното от карил, нито някаква реклама съм видяла.... не съм казала, че това е измишльотина, и тук грешиш.
Е аз пък кога съм казала  това..за теб? Нещо ти бъркаш, като с мнението за частните клиники.  Simple Smile И ако ти не си, други видяха. Или само аз така съм го разбрала. Wink

# 89
  • Мнения: 2 673
Шушу, Пенелопа, момичета..как не разбирате бе хора ooooh!Има толкова крайни мнения, защото има крайни условия - на първи етаж - гадни, нагоре - добри!!! Да, Шушу, патологията е отлична. Била съм там, и акушерките и докторите, всъщност аз тогава, лежейки в патология избрах моя Доктор!! Да, санитарите ТАМ чистят два пъти дневно и т.н.КОлко пъти да ви казвам, че лежейки там на ТРЕТИЯ, въобще и не предполагах, че може би ще попадна в коренно различни условия на ПЪРВИ..
Майки, нека да няма вече спор, да някои ще са доволни, други - не, да важно е да са ни здрави децата..Но не бива да СМЕ НЕОСВЕДОМЕНИ ЗА ОБЩАТА КАРТИНКА. Гледайки картина на Пикасо, виждаме едно прекрасно око, но отдалечавайки се ни блясва общата визия на разкривен образ
Отказвам се да се включвам, съжалявам, че за някой споделеното прозвуча рекламно, за някои пресилено, за други беше просто полезна информация. Извинявам се на всички, които са се почувствали подразнени от моя пост. Изражда ме чудесен лекар, сина ми дори е със същото име. Това е единственото хубаво нещо, което там ми се случи. На никой не пожелавам да изживее това, което изтърпях аз.  bouquet

# 90
  • Мнения: 1 512
karil, разбирам какво си преживяла, не го оспорвам с написаното от мен.
Аз пък съм крайно настроена към Втора Градска - заради преживения  ужас, заради много други причини, които няма да разяснявам с подробности. Въз основа на това аз преосмислих критериите си за избор на болница и за мен на този етап Шейново е правилният избор.

# 91
  • Мнения: 2 673
Шушу Hugжелая ти късмет!!!

# 92
  • Мнения: 345
 Виждам, че темата е повече за "Света София" и Шейново, но мисля да се включа. Аз родих преди 2 седмици в Майчин Дом. Това ми беше първото раждане и много се чудих къде да бъде. Избрах МД, защото условията там ми се сториха най-добри. В след родилното (12тия етаж) съвсем наскоро е правен ремонт. Стаите се поддържат много чисти, прозорците са с алуминиева дограма, всяка стая е за 2 родилки, бебетата са при майката, има собствена тоалетна и е доста топло. За тези майки, които искат да кърмят бебето си това е идеалното място. Акушерките се грижат изключително мило и внимателно за бебетата, а също и за майката. Колкото до това, че навсякъде се плаща не съм съгласна. И аз така си мислех, но разбрах и то от вас тук във форума, че специалистите са или такива или не, и това по никакъв начин не зависи от това дали си си платил или не. Аз нищо не съм плащала и съм много доволна от условията и отношението. Колкото до прословутите ВИП стаи, така като слушам - хем си плащаш, хем условията неструват!!!!!!

# 93
  • Мнения: 1 409
От два дни чета темата и все се отказвам да се включа,защото съм наясно,че ако имам различно мнение ще се приеме като заяждане.Днес обаче реших да се изкажа и аз по въпроса.Аз все още не съм раждала,но имах възможността да се запозная с болницата от близо,по неприятен повод,но все пак.
Ще се обърна основно към авторката,която явно е насъбрала много гняв срещу тази болница.Карил,мисля,че ако ти наистина си толкова благодарна на лекаря си (на който е кръстено и детето ти) ще се изказваш по този начин.Също така доколкото знам работиш в държавна болница,както и аз и ние най-малко бихме могли да бъдем очудени от битовите условия в тях.Аз също съм човек,който уважава себе си,но си мисля,че не е толкова важна тоалетната при престой от няколко дни,а това да имаш лекар на който можеш да разчиташ и да знаеш,че детенцето ти е в ръцете на професионалисти,ако не дай боже се наложи.
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.

# 94
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
От два дни чета темата и все се отказвам да се включа,защото съм наясно,че ако имам различно мнение ще се приеме като заяждане.Днес обаче реших да се изкажа и аз по въпроса.Аз все още не съм раждала,но имах възможността да се запозная с болницата от близо,по неприятен повод,но все пак.
Ще се обърна основно към авторката,която явно е насъбрала много гняв срещу тази болница.Карил,мисля,че ако ти наистина си толкова благодарна на лекаря си (на който е кръстено и детето ти) ще се изказваш по този начин.Също така доколкото знам работиш в държавна болница,както и аз и ние най-малко бихме могли да бъдем очудени от битовите условия в тях.Аз също съм човек,който уважава себе си,но си мисля,че не е толкова важна тоалетната при престой от няколко дни,а това да имаш лекар на който можеш да разчиташ и да знаеш,че детенцето ти е в ръцете на професионалисти,ако не дай боже се наложи.
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.


Не разбрахте, че тук не става въпрос за лукса в тоалетната, дори не толкова за чистотата, а за унижението, не което си подложена, след като ти стане лошо на опашката пред тоалетната, 2 часа след като си родила....Всички знаем дереджето на държавните болници, но тук според мен не това темата...Не може да има толкова недоисмислени неща - да караш жена в 9тия месец с контракции да клечи на клекало след клизма, да забраняваш гащи, сутиени, чорапи заради хигиената, в същото време да не позволяваш на майката да си гушне бебето в чиста нощница и да е принудена да гази в кръв за да се подмие, не може в прослувутата баня на 1-вия етаж да няма едно пиронче на което да си закачиш хавлията и да ти се налага да държиш с едната ръка хавлията, с другата душа, а с третата - сапуна! Просто не може! Това не е въпрос на средстава, а на малко мисъл в главата и отношение към човека!
И какво като съм благодарна на лекаря, той няма нищо общо с това за което говорим тук...Никой не обсъжда качествата на лекарите...А за акушерките, ами искам да ви кажа, че обстановката на работа явно им се отразява, защото тези на 1-вия етаж са крайно нелюбезни и се държат сякаш си им длъжна за нещо, за разлика от тези на 3-тия, ремонтирания етаж, където наистина са много симпатични...Същото важи и за санитарките! На първия етаж не се чисти, не се сменят чаршафи! Повярвайте, за 8 дни, наистина имам база за сравнение....

# 95
  • Мнения: 9 990
пенелопа,  приказката "всеки си заслужава..." е по принцип  за държавата. Т.е. че по-това до колко са активни гражданите, стават и положителните за тях промение. Дали е така или не - не ми се спори. От там логиката, че ако в подобни случаи всички застанат зад потърпевшите е много по-вероятно да се реши проблема за всички...все някога...
Частни клиники въобще не съм пък споменавала.

Мотиви не съм търсила в написаното от карил, нито някаква реклама съм видяла.... не съм казала, че това е измишльотина, и тук грешиш.
Е аз пък кога съм казала  това..за теб? Нещо ти бъркаш, като с мнението за частните клиники.  Simple Smile И ако ти не си, други видяха. Или само аз така съм го разбрала. Wink

Само така си го видяла, аз против частните клиники нямам нищо-все пак там следя втора бременност Rolling Eyes
Карил, осведомени сме много добре, знаем, че не всичко е цветущо.Роптаем, не си мълчим,Ето-веднъж една от сестрите се опита да мине без смяна на чаршаф-луда я направихме момичетата в стаята.Като си заставаме зад гърбовете се подкрепяме и помагаме, така е, но в подобна на твоята ситуация-какво бихме могли да сторим? TiredНе на последно място имам и инфо от кухнята-3 от приятелките ми са акушперки, действащи и то не къде да е, а в големи болници.Чувала съм такива разкази, че да настръхнеш.Така е.Случва се....Навсякъде...Имаше и теми за частните клиники-и там имаше много недоволни.Все пак, да не забравяме, че от нас не зависи, че да сме си заслужили каквото и да било.И една заядлива реплика към акушерката, която е на минимални пари там/ но не това е основното, разбира се/ води до лавина от негативни емоции и у нея и то рефлектира върху всички ни.
Берни-малко и аз така схванах нещата, за съжаление, че някак освен, че нямало избор, сами сме си били избирали тази орис.
Калаза, разбрах, че става въпрос за унижението, съжалявам, че така са се почувствали някои и го изразих няколко пъти това, но наистина в началото беше намесено едно такова мнение, че като сме балами там да ходим, така ще е, едва ли не.Явно има разлика във всяка болница, дори и частна, защото и за Св.Лазар имаше много негативи, пък ето и тук има похвалила се майка, че е доволна.Все някъде на някой ще му е така, все ще се чувства не добре или унижен или нещо друго.
Пак казвам-съжалявам за негативните емоции на някои, дано не им се случва повече, а и на никой друг.
Аз се намесих единствено именно заради момичетата, на които им предстои раждане там.Не всеки може с лека ръка да извади 1200 лв и да си свирка, много момичета преживяват пък именно това, че не могат.Нека не ги плашим и нахъсваме.Тези, които ги интересува апропо-четат и си взимат поука, интересуват се, избират малко или много по някакви техни критерии, така че да е като предупреждение към всички е меко казано нелепо.
Аз всичко описано за унижения в Шейново не съм видяла, но не отричам чувствата на тези, които са се сблъскали с това.И на 1 етаж съм била и никой на криво една дума не ми е казал.
Успех на всички, дано наистина нямаме поводи за подобнио теми никога. Peace

# 96
  • Мнения: 2 673
berni, Жалко че два дни следиш темата, а не си схванала най-основното.
Първо, това, че съм благодарна на лекаря си, съвсем не значи, че неговите шефове са си мръднали задниците да направят нещо по въпроса за условията, и ДОремонтирането на цялата сграда.
Второ, синът ми НЕ е кръстен на лекаря ми, а "е със същото име".
Трето, не си спомням да съм споменавала, че работя в държавна болница. Условията, материалната база в болницата, в която работя са най-добрите на Балканския полуостров. Няма специалисти в екипите ни, които да не са специализирали в най-престижните болници в Европа. НО заплатите ни, сестринските поне, са по-ниски от тези на акушерките в Шейново. Това не ми пречи, професията за мен да е и ПРИЗВАНИЕ, да обичам пациентите, да им се усмихвам, да ги стоплям с блага дума и т.н.
Четвърто, идеята на темата не е, повтарям за кой ли път, да плаши бъдещите родилки,а да информира за цялостната картинка в Шейново.
Четвърто, не родих в клиниката на Д-р Мазнейкова, защото разчитах на свободна ВИП, а се оказа, че няма. И не маловажно за мен бе че бях ангажирала екип за взимане кръв за стволови клетки.
Надявам се задоволих нездравото ти любопитство... Mr. Green
















# 97
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Не мога да разбера идеята на тази тема,има толкова момичета,на които им предстои да раждат там и мисля,че е тъпо да ги плашиш така.И последното,което искам да те питам е ,защо като е толкова хубаво да родиш срещу 1200 лв. в Св.София просто не го направи,вместо да се възмущаваш толкова.
Берни, много ми се иска Карил да ме беше "наплашила", според мен информирала, за тези неща в Шейново преди да отида да раждам там. Вярно, че детето ми се роди здраво, макар заслугата да не беше само на лекарите, защото в един момент те не знаеха какво да ме правят и бяха безпомощни. Но пък ми изписаха от Шейново детето БОЛНО - и затова заслугата е на персонала - лекари и акушерки.
И не мисля, че освен Шейново остават само частните клиники като избор. Има все още държавни болници предлагащи добри условия, при които родилката да се чувства като човек.

# 98
  • Мнения: 9 990
Карил, цялостната картина в Шейново не е така черна и негативна.Жалко за случката с теб.Заинтересованите винаги ще намерят начин да видят и плюсовете и минусите където и да било, в която и да е болница!
Не се ядосвай повече-гушкай си бебето и му се радвай!
Разбрахме, че темата е за отношението и условията в частност, но всеки има различен праг на изисквания.Не на последно място, въпросните частни клиники също имаха негативни теми, за отношение също се говореше най-вече, че и професионализъм се намеси.За условия само е ясно, че е ок, защото е ново все пак.На всякъде ще има мнения за лекари с нечовешко отношение, самата Мазнейкова не един и двама я недолюбват/ аз лично дума не мога да кажа тук, защото не съм имала допирни точки с нея/ именно като отношение.
Така че-не си го слагай на сърце, радвай се на детето сега!Успех от тук нанатък!  bouquet
Апропо-новата Токуда вече заработи май и там условията са ок, защото е новичко все още, като в частните...Ако някой държи на условия, а няма заделени толкова пари-може пък да пробва там. Peace

# 99
  • Мнения: 2 673
Пенелопа, съгласна съм с теб. Радвам се, че са на противоположно от моето мнение, но си способна да го уважиш.А това всъщност е доста важно.
За Токуда, нищо незнам.Доста добри екипи са сформирали. Аз най-вероятно ще си избера юни педиатър от там. Не ми е удобно да пусна тема, дали има мами с тамошен Доктор на децата си newsm78

# 100
  • София
  • Мнения: 5 755
И аз съм от преживелите същото - момичета, наистина става дума за различен свят, за поне 10г назад във времето при сравнение на 1вия етаж с останалите! Мизерията е абсолютна! Раждах секцио, не мога да ви обясня за каква разлика става дума при минавенето само на 1 врата от реанимацията към стаите ooooh! ВИПове нямаше свободни, иначе не бих се и замисляла. Чакането пред асансьора за бебетата, возени като стока от озлобения персонал, каращ ни се, че има много работа, а ние им задавме въпроси, пък видиш ли - било отпускарски сезон и нямало много хора на работа Close Да не говорим, че бяха объркали номера на бебчо и понеже нямах кърма все още, изписаната му добавка не беше слагана няколко дни в количката му, и всеки път като го водеха, той се дереше, аз почвах след него. От всичко останало не мога да се оплача - в предродилно, където ни приеха, в реанимацията, от д-ра, с когото имах угоровка - всичко беше ОК! .
Така че - карил, при мен положението беше същото.
Не искам да агитирам никой против тази болница - ако живот и здраве, някой ден отново чакам бебе, не бих се поколебала да родя пак там, но заради д-ра ми. И тогава ще искам ВИП предварително, а ако няма пак - ще се моля да не се падам на 1вия етаж или поне да са го ремонтирали. Защото не става дума да искам лукс, а елементрани човешки условия! Peace

# 101
  • Мнения: 474
Много се чудих да пиша ли моето по-различно мнение за Шейново, тъй като сигурно ще наскачате да ме опонирате.  Simple Smile
Да, съгласна съм, че мизерията на 1-вия етаж е очевидна и за по-чувствителни и гнусливи като мен беше направо адски стрес да прекарам там 8 дни. Още повече, че след секциото имах проблем с пикочния мехур и положението ми беше доста тревожно. Та състоянието на единствената тоалетна за мен беше от сериозно значение.
Но аз бих коментирала хигиената на момичетата, които бяха тогава в болницата. Защото много малко се съобразяваха с това, че е нормално да почистиш след като си ползвал банята и тоалетната. Нищо не коства да облееш с душа и да не оставяш ... хайде да не описвам натуралистични картини. Защото всички сме с претенции и възпитание, но понякога май не ги вземаме с нас на обществени места. Да не говорим, че момичето, с което бях в стая, намираше за нормално да си цеди кърмата на пода на стаята и да пръска на всички страни, а беше лято. Не искам да си спомням как миришеше стаята. Бебето на същото това момиче редовно се налагаше да прибираме ние от коридора, защото майката прекарваше времето си навън с приятелки на по цигара и чакаше да я извикаме по телефона. А няколко пъти направо каза ние да го нахраним с АМ-то, че сега не можела да се качи.  Shocked
Това че телевизора е над главите и балконската врата не се отваряше цялата, а удряше леглото, е защото това са стаи за по 1-2 легла и са били такива до скоро. Но откакто има адски наплив към Шейново са се принудили да наслагат легла, колкото може повече, за да не лежат родилки в коридора.
Не защитавам болницата за лошите условия на 1-ви етаж, но нека не забравяме и това, че като човек е на обществено място- сган всякаква. Това на което се нагледах- възпитание и чистота на жени- вече майки- ме отврати повече от небоядисаните стени.

# 102
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Ужасяващ разказ.Аз също родих в също в Шейново точно преди три месеца и такова нещо не съм си и помисляла ,че може да има. Много съм доволна от екипа който ме изроди /бях без лекар защото ходех при д-р Богословова на прегледи и тя каза че за самото раждане не ми е необходимо тъй като съм второ раждане и всички са добри специалисти/, та екипа беше страхотен , след това санитарката и акушерката  ни помагаха/на мен и др. жена която роди с мен/ да се раздвижиме, да отидем до тоалетната/не съм имала проблем с чакане за тоалетна и баня/ и да си изкъпем.С бебетата нямаше проблеми освен ,че някой път ги донасяха с 10-15 мин. закъснение а ние нямахме търпение да ги видим.Още първия път дойде акушерка да ни обяснява как се кърми и т.н.Относно хигиената -непрекъснато се миеха подовете , имаше кофи навсякъде и ако нещо ти се "случи" по пътя веднага ще избършат или ти самата ако имаш сили също можеш.Точно преди изписването ни дойде др.акушерка която на дълго и на широко ни обясняваше как да гледаме бебчетата ни  поне докато не ни навести личната ни лекарка в къщи.Но може би разликата е в това ,че бях на третия етаж, а явно там условията са други.Наистина е жалко точно в такъв момент вместо да се радваш на мъничкото същество ,да преживяваш такива моменти, но може би всичко е до късмет.Дано другите жени които раждат там имат моят късмет и да си тръгват щастливи.

# 103
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Олелееееее  #2gunfire кошмар!!!
И това в 21 век???!!!
Срамота!
Аз раждах в Св. Анна и ако имам второ пак бих родила там   bouquet
Но за Шейново съм чувала само лоши неща от мои близки и познати, раждали там  #Cussing out
Просто не знам какво да коментирам - нямам думи  Sick добре че те гонят бързо от там и се прибираш вкъщи, иначе на мен би ми подействало много на психиката тази обстановка, страса от раждането, кърмата ....  ooooh!

# 104
  • Мнения: 175
Просто не мога да се здържа и да  не се изкажа и аз за това "Шейново".Абсолютно подкрепям изцяло Karil ,като се почне през клизмата и т.н...Мога да направя малко допълнения:като бях в реанимацията,след секциото повръщах в/у себе си(с извинение),защото се молех да ми вдигнат леглото или да ми дадат възглавница.,а те си пушеха цигарите(виждах ги през стъклото).Аз бях на 3-ят етаж и не видях нищо по-различно от това което е писала за 1-ят.Всичко е така-за тоалетна,за нощници.Молех се 3 дена да ми сменят лепенката на раната(бях си купила),на 40ят ден ми я смениха.Другото,което никога няма да забравя,защото минаха повече от 3 години,е това как отваряха вратата и от вратата засилваха количката и тя стигаше до второто легло,а аз бях на третото!Нали се сещате след секцио как се става...и така 10 мин. докато стигна до моето бебче и ми остават още 50мин. да го накърмя и гушкам.....!!!Междудругото първо"раждах" нормално към 20ч. ,но никой не ме погледна

# 105
  • София
  • Мнения: 2 437
Браво Карил трябваше някой да напише всички тези неща за тази прехвалена болница. И аз родих там и дори ЖК-то ми беше там, за което страшно съжалявам, но това е друга тема. Важното е, че всичко с мен и детето е наред, но не благодарение на лекарите в ЖК-то им, а на една акушерка. Следващият път живот и здраве не бих си и помислила за Шейново.

# 106
  • Мнения: 483
Здравейте мили мами,
днес и аз бях на лекар и слушахме тоновете на бебчо, които бяха добри. Малко беше заспало и сестрата извади някакво уредче което издава един особен малко силничък звук и го буди 2 пъти за да види как реагира. Беше много смешно  Не знаех че правят така...
Казаха че бебчо е около 2100кг и изглежда добре. Плацентата е добре. Единствено ме притесняват околоплодните води. Последния месец са по-малко от нормата а сега бяха паднали още малко, док ми каза че може да е от грипа който карам последните 10-на дни. Наблягам на водата и ще видим. Ако тази тенденция продължи може да планират по-ранно раждане     
Да се надяваме че няма да се наложи де...
По отношение на раждането в МД, родих дъщеря ми там преди 7год. Лежах там 3 месеца. Един месец лежах в родилна зала  в една от стаичките за мами които раждат малко по-бавно. Както и да е..Аз имам смесени чувства към болницата. Първо условията в родилната зала бяха ужасни. Аз влязох на 3 март и тогава започна една ужасяваща снежна буря, страшен студ. Приеха ме с течащи води и кървене. Бях на режим който ми забраниха да ставам дори до тоалетна. Трябваше да се изхождам в подлога, обаче подлога ми се предлагаше един път на ден. Хвърляха я под леглото и се оправяй сам  Аз бях обезумяла от страх да ставам, но трябваше. Дограмата в стаята беше крива и духаше, никакво отопление. Абе нямам думи. Санитарките обаче ставаха много бързи като дойдеше време за визитация...ПО НЯКАКЪВ МАГИчЕСКИ НАЧИН подлогите ставаха чисти (седяха си пълни иначе по цял ден) От друга страна сестрите баха мили с мен. докторите мисля адекватно ме лекуваха. След първият месец ме преместиха на някой си етаж. не си спомням кой...Там след тоталната изолация се намерих в стая с няколко жени и те всички бяха мили и симпатични. тоалетните бяха гаднички но както и да е. Там всеки ден ми следяха тоновете, един ден апарата спря да работи, не можеш да викнеш сестра да види...единственото което направих беше да сваля колана и да чакам да дойде някой да го види. Някой казал на док че АЗ съм го рзвалила. Тази кретенка дойде в стаята и се разкрещя все едно съм и слугиня или дете    "...Ние трябва да ви оставимв навън да ви умрат бебетата, да видите как се разваля апаратура така.."
Кажете ми КАК може един доктор да говори така??? Тя дори не си направи труда да ме попита какво е станало...тя имаше лоша репутация..
Дойде и раждането. родих секцио в 37 седмица. Взеха ми душичката на секундата защото не дишаше и имаше инфекции. Само видях едно виолетово- синьо петно. Лежах в реанимацията в пълно неведение какво става с детето ми   с часове никой не дойде да ни каже (бях с 4-5 жени) как са бебчетата.
Е дойде една сестра и какво мислите казва, застанала на вратата и на висок глас, че на всички са добре бебоците, на мен по най-студения начин ми казва:
...С твойто не знам кво да ти кажа, няма да се оправи, не е много добре..Едва ли не ще умре! това е първо много травмираша новина, която рябва да се поднесе, с разбиране, такично, с обяснения, лично не пред 5 други жени...идеше ми да я удуша. Добре че мъжът ми влезе в този момент и ме напери на ръба на нервна криза и хукна да провери какво става. Оказа се че не е така точно...
Исках просто да ви кажа как беше.

Сега бях на обиколка в болницата в която ще раждам. регистрирах се предварително...Раждането е в самостоятелна стая с пълен екип доктори. Няма обща зала. В стаята има легло, телевизор,видео, кресло/легло, баня с джакузи и разни други джиджафки...Два часа след раждането те местят в стаята която ще се лежи до изписването. Бебето през цялото време е с майката. На етажа има 2 стаи в които винаги има разни закуски, сандвичи,кафе и т.н безплатно за родилките. В стаите за раждане и другите се разрешава да си вземеш всичко което искаш, от свещи, до музика и цветя. Има организирани консултации с различни специялисти по време на престоя..
Надявам се че раждането ми ще мине по-приятно и с повече уважение!!!
 (побликувано още в априлският форум)

# 107
  • Мнения: 2 085
....Сега бях на обиколка в болницата в която ще раждам. регистрирах се предварително...Раждането е в самостоятелна стая с пълен екип доктори. Няма обща зала. В стаята има легло, телевизор,видео, кресло/легло, баня с джакузи и разни други джиджафки......
Би ли споделила коя е болницата?

# 108
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Родих в " Шейново" първия път, живот и здраве, втория път също ще родя там. Всъщност, зависи къде ще работи "моята " лекарка, но засега поне няма изгледи да сменя работното си място  Laughing
Преди секциото лежах няколко дена в отделението на втория етаж, след секциото бях във ВИП. Като за болница останах доста доволна- условия, отношение, хигиена.
Но е истина, че ако не си "нечий" човек, отношението доста често е мааааааааалко пренебрежително.  Tired

# 109
  • Мнения: 73
Аз имах много трудно раждане. Бебето се роди с асфиксия, почти в клинична смърт, имаше белодробен оток, 4 дни беше в кувиоз на кислород, но се възстанови благодарение на екипа от неонатологията в МД. Аз първоначално трябваше да раждам в часна болница, но там имаше проблем и моят лекар, който преди това беше работил в МД поиска разрешение и отидохме там. Мога само да кажа, че ако това не се беше случило шансовете на бебето значително биха намаляли да не кажа .. друго./ и това не е само мое мнение а и на медицинските екипи и от двете болници/. В МД условията са ужасни, отношението на медицинският персонал към родилките е повече от възмутително, но ТЕ СПАСИХА ДЕТЕТО МИ! Не винаги часните болници са подготвени за всички случай, налага транспортиране до голяма болница, което вече крие рискове.     

# 110
  • Мнения: 5 539
Майко мила, като чета направо ми настръхват косите! А аз си мислех, че бургаското родилно отделение е ужасно! Там поне са по 3 легла в стая, със собствена тоалетна и легла с механизъм, а бебетата са при майките.
А една приятелка ме агитира да дойда в София да раждам във ВИП-а на Шейново, защото сестра й останала много доволна от там Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 125
Ей, ние може да сме били заедно защото и аз бях на същия хал (Шейново, на първия етаж и т.н.).Само където ми взеха и бебето точно когато ми дойде кърмата.После разбрах че не му е имало нищо и напразно са му давали антибиотици.Въобще нямам думи!

# 112
  • Мнения: 2 171
Аз раждах в Шейново преди почти година и половина и бях на същия първи етаж. Много жалко, че за толкова време, както разбирам от разказа на Карил, нищо не се е променило. А все се надявах, че ще направят и там ремонт и условията ще се променят, но явно няма шанс.

# 113
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейти мили мами - бъдещи и настоящи!   bouquet
С голям интерес прочетох дискусиите ви и мисля, че наистина всеки трабва да избере какво да прави информацията, която му е предоставена. Karil е споделила мнението си и е искала да предпази други бъдещи мами от преживяния от нея стрес!  newsm10 Всеки може да избере дали да се съобрази с мнението и. Аз лично бях чула и преди това подобни истории за Шейново, и сега определено няма да родя там поради не толкова добрите условия. А толкова исках точно там да родя, защото и аз съм родена в нея.  Sad
Не си спомням вече кой спомена Токуда Болница София?!  newsm78 Къде се намира? Имате ли някакви впечатления от там? Колебая се между Света София (Тина Киркова), Света София на Мазнейкова, МД (някой спомена, че 12ия етаж не бил лош) и Токуда Болница София. Нямам все още идея кой ще ме изражда и затова се допитвам. Бремеността ми си се следи във Вита от д-р Кълвачева, но 1500лв за раждане без допълнителните процедури са ми доста ...  ooooh!


# 114
  • Мнения: 816
Раждах в Шейново голямата си щерка преди 4 години.  Всичко беше ужасно, с изключение само на педиатрите, които са на много добро ниво и успяха да спасят детенцето ми, което разви хеморагична болест на новороденото. Но отношение, база, стратегии и политика на болницата е меко казано - анти!!!
Не случайно в "такъв е животът" правиха такава хубава реклама на болницата - то се е видяло, че майките почнаха да бягат от нея Laughing  ( макар че ако питате мен, дори и предаването не можа да им вдигне ренумето ).
Втората си дъщеричка родих в Тина Киркова ( бивша ) - беше много, много хубаво всичко.

# 115
  • Мнения: 2 897
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.

Аз също съм много доволна Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 1 067
За СВ.София /бившата Тина Киркова/ съм с две ръце - бях в двойна вип стая - прекрасно отношение, чисто, колкото пъти искам толкова са ми сменяли нощницата, всеки ден нови чаршафи, уютно и топло, бебетата - повити, чисти и си ги кърмиш и нощем стига да искаш.Много помагат за кърменето.Закърмих дъщеря си на 2-рия ден.Като излязхме бях на вече на ти с кърменето.Много съм доволна.Постоянно идваха лекари /моят всеки ден/ да питат как сме, всичко ли е наред.Може да те посещават близките постоянно.Въобще супер съм доволна.

Аз също съм много доволна Peace

Подкрепям... но имайте предвид, че това се отнася за ВИП стаите на 5ти етаж... Идея нямам дали е толкова добре и на втори етаж където са останалите родилки...

По въпроса за Шейново. Лежала съм там в патологията. Трети етаж. Лекарите бяха много мили, сестрите общо взето и те, но тоалетната и банята бяха под всякакава критика...и се оказа че съм доста гнуслива.... та затова избрах другата болница...

Общи условия

Активация на акаунт