Кърмите ли на обществени места и изобщо навън?

  • 3 885
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 596
Не съм кърмила на вън. Само в колата, но това е друго...

# 76
  • Мнения: 1 404
И аз не съм,ама съжалявам,че лятото бях на това мнение,колко разходки провалих,чак ме е яд като се сетя.Сега ми е студено,но на пролет съм решила да правя революции Laughing (живея в много,много малък град)

# 77
  • Мнения: 128
Аз не виждам нищо срамно в това да кърмиш бебето си на обществено място.Правила съм го и ще продължавам да го правя.Все пак не съм само аз, тук масово кърмят я по градинки, я по улици и центрове.Според мен гледката на една къремща мама може да предизвика само умиление.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: mama kenga
To пък вече само това остава - да размятате цици пред всички.Не би ми било приятно да видя 2-3 годишно дете да цока от майка си на обществено място.Извинявам се предварително на тези, които ще подскочат, ама така го виждам аз този въпрос.

и аз така мисля . Не мога да си представя да си извадя цицата и айде сине цокай...

# 79
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: logo5ka
Цитат на: kopche
Да случвало ми се е четири-пет пъти. Wink
Последно я кърмих във фоайето на алпийската база, горе на Мальовица преди три седмици, някъде. Simple Smile
Аз не се впечатлявам от такива приключения. Ми то си е нормално. Simple Smile


Тя кърмата да не е текла на ледени кубчета Simple Smile

Да! Много смешно! Wink

# 80
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз успях това лято да кърмя навън веднъж- два пъти на закътано в парка и се притеснявах, не мога да отрека. Но съм решила вече да премахна тия тъпи скрупули, защото само като си спомня колко момичета по цици има на плажа..... защо пък мен да ме е срам да си храня бебка навън, че то и почти нищо не се вижда.... А като си спомня само какви кросове бяха, че и аз живея на 5 етаж, без асансьор и лятото се прибирах само, за да я кърмя и после пах излизах.... И да му се невиди от тия всички качваници и слизания по стълбите, поне някое кило да бях свалила #Silly

# 81
  • Мнения: 201
Аз съм кърмила в колата и в парка.
Нямам нищо против кърменето на обществено място - на който гледката не му е приятна и се смущава, просто да не гледа.

За мен си е прекрасна картинка!

# 82
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: kopche
Последно я кърмих във фоайето на алпийската база, горе на Мальовица преди три седмици, някъде. Simple Smile

Хехе и аз съм кърмила на Мальовица, само че над хижата, преди втора тераса, но лятото. Ради даже там заспа, та не можахме да продължим;)
А иначе като малък съм го кърмила в парка и в колата, на гости, но вече сме голями и  нямаме нужда от "спешна" храна и утеха Sunglasses .

# 83
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Много се радвам,че има такива смели майки в БГ!!! И аз съм със скрупули все още, но мисля да се преборя с тях. Дано само с кърмата всичко да е ок.
В съботата бях на пазар в центъра на Бристол. В най-оживеният търговски център, обедно време,една мама със сладко бебче, едвам намерила свободна масичка да поседне и да хапне. Свърши си обяда милата и започна кафенцето, а малкото на гърдата. Толкова естествено беше!!! Та се замислих аз дали бих могла да го направя. Виж по паркове и градини е нещо нормално да видиш кърмеща майка. Страшно много улеснява това кърмене навън!!!
Все така давайте мами и повече кърмещи да се виждат по улиците и парковете!

# 84
  • Мнения: 195
Simple SmileПри мен въпросът е кърмила ли съм вътре по-скоро:)))...
Доскоро минавахме минимум по 15 км на разходка, та трудно щеше да е да не го кърмя навън.
Един единствен път някакви тъпи тийнейджърки взеха да се възмущават, но момчето с тях им направи
 забележка - интелигентно дете си беше.
Сега по-рядко суче, ама като стане неудържимо положението - пак си му давам.Навън, навътре...какво значение.

# 85
  • Мнения: 3 161
Редовно сме се кърмили навън през лятото; на два пъти ми се случи дори в трамвая. Последно беше през зимата, детенцето (15 м.) рева сърцераздирателно 10-15 мин, всички се обръщаха да я гледат, а аз нямах шише в чантата си и не можех с нищо да я успокоя. И понеже имахме още път, не издържах, разкопчах всички дрехи и дадох гърда. Детенцето млъкна моментално и всички си отдъхнаха и се направиха, че не виждат. Беше ми неудобно, но повярвайте ми, неудобството от ревящото дете беше несравнимо по-голямо...

Колкото до демонстрациите - да, обичам да кърмя публично, не за да се показвам, а за да популяризирам кърменето у нас, защото колкото повече кърмещи майки виждаме по улиците и градинките, толкова по-естествено ще ни се струва това и повече майки ще го правят. Това е моят малък принос към делото, което сте захванали в този сайт - поздравления, Boo, искрено ти се възхищавам. От година ви следя, когато имам вазможност. Благодаря ви, че ви има!

# 86
  • Мнения: 444
В България не ми се е случвало да кърмя навън, но тук редовно го практикувах.Далеч съм от мисълта, че си размятам циците, а и никой около мен не го приема по този начин.Да кърмиш бебето си е едно от най-прекрасните изживявания и самата картина на кърмеща майка може да възбужда единствено умиление и радост, независимо дали е на улицата, в градинката или на друго по-открито място.Разбира се всеки има собствени виждания по въпроса, но аз не съзнавам нищо притеснително в подбона ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт