Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Аз съм от Варна и направих грешката да отида при доктор Крумовски в медицински център Санита кв.Младост.Този човек ми каза че имам кондиломи,поликистозни яйчници и раничка.Изписа ми флуорорацил за тези кондиломи,слагах си свещичките 10 дена и цялата се изгорих.Отидохме с приятеля ми на дерматолог в военна болница и на двамата ни няма нищо.Незнам този лекар некомпетентен ли е или го прави за пари не мога да разбера.Изписа ми и противозачатъчни Evra от който получих кръвоизлив.Аз съм на 19г. но при него ходят и много бременни жени,ако и на тях им казва такива диагнози,просто незнам.
Цитирай

София

Леле ужас не съм от Варна, но съм възмутена дано повече момичета от този град да го прочетат
Цитирай

София-Дружба 2

Много неприятно.
Влез във "Здравен справочник" и го вкарай в черния списък,ако смяташ,че е за там.
Цитирай
А защо реши, че е некомпетентен? Доколкото разбирам, ти не си отишла за второ мнение при друг гинеколог, а при ДЕРМАТОЛОГ, който казал на теб и на приятеля ти, че "ви няма нищо". Какво разбира обаче един дерматолог от поликистозни яйчници и от ранички (очевидно визираш раничка на шийката на матката)? Предполагам, че ви е прегледал само за кондиломи, но в резултат на лечението твоите може вече да са били изчезнали, а партньорът ти съвсем не е задължително да ги има.

Бих те посъветвала да отидеш при един добър гинеколог и да поискаш цитонамазка, както и преглед с колпоскоп, за да се види каква е тази раничка. Наличието на раничка плюс кондиломи обикновено се дължи на наличието на HPV ( вируса на човешката папилома), така че е добре да се изследваш и за това. Този вирус в по-дългосрочен аспект може да предизвика рак на маточната шийка, така че, без да се плашиш излишно, е добре да потърсиш квалифицирана помощ от ГИНЕКОЛОГ. Този дерматолог какви изследвания ви направи изобщо?

Искрено се надявам наистина всичко да е наред!
Цитирай

Аз също мисля, че трябва да потърсиш второ мнение от друг гинеколог. Това са сериозни диагнози и съответно изискват сериозни изследвания, за да бъдат потвърдени или отхвърлени. На теб какви изследвания са ти правени до момента? Това, че си получила кръвоизлив от противозачатъчните, също е притеснително. Мисля, че трябва да си направиш обстоен преглед, но наистина не при дерматолог.
Цитирай
при дерматолог ходих за кондиломите,защото те са в тяхната специалност.Вчера ходих при един гинеколог в градска болница,човекът ме прегледа наи-обстойно и ми каза,че наистина нямам нито една от диагнозите на другия гинеколог.Изписа ми дуфастон за да ми спре кръвотечението и след като го пия 10 дни да мина на противозачатъчни lindynette

Цитирай

Аз ходя прид-р Крумовски и нямам никакви оплаквания.Води ми цялата бременност и съм изключително доволна.
Цитирай

при дерматолог ходих за кондиломите,защото те са в тяхната специалност.Вчера ходих при един гинеколог в градска болница,човекът ме прегледа наи-обстойно и ми каза,че наистина нямам нито една от диагнозите на другия гинеколог.Изписа ми дуфастон за да ми спре кръвотечението и след като го пия 10 дни да мина на противозачатъчни lindynette

Този гинеколог взе ли ти цитонамазка и какъв е резултата от нея? Прегледа ли те на колпоскоп? (Понеже пишеш, че си само на 19г. и може да не си сигурна как изглежда, колпоскопът е уред, който малко прилича на микроскоп и с него се оглежда шийката на матката за ранички и други изменения). На ултразвук видя ли те за поликистозните яйчници? С какво ти обясни кръвоизлива, който си получила от предишните противозачатъчни?
Извинявай, че те затрупвам с въпроси, но повечето от нас вече имат деца и съответно по-дълъг "стаж" при гинеколози. Някои от тях наистина поставят с лека ръка грешни диагнози, но по-опасни са тези, които поради немарливост, недоглеждане или некомпетентност пропускат да диагностицират опасни заболявания.

Имай пред вид, че кондиломите могат да изчезнат след лечение и после пак да рецидивират. Както пише в един пост по-горе, те се причиняват от един много неприятен вирус, за който също е добре да се изследваш.

Цитирай
Много уместни въпроси, при това зададени на няколко пъти, но защо не са получили отговор? Чудя се дали целта на този постинг е девойката да намери решение на здравния си проблем или такава девойка просто няма и някой си пуска съчинени историйки, за да компрометира един лекар?
Цитирай

Варна

следя темите за некоректните и некомпетентни гинеколози, защото имам приятелки напатили си веднъж и отново бременни. Сега ще се включа, защото не мога да преглътна обида по адрес на човек, който следи и двете ми бремености, помогна на етърва ми и на много други приятелки. Д-р Крумовски е лекар с който се запознах когато забременях със сина си преди 4 години. Без да ме познава ми обръщаше внимание и за най-дребните неща. Не е пропуснал нито едно изследване, а при съмнение от негова страна ги е и повтарял. Когато забременях с дъщеричката си отново ходех при него. Той беше първият човек, който се усъмни че болките ми в края на 4-ия месец са от апандисит, той ходи и се разправя с хирурга, той ме следеше след операцията в оставащите 4 месеца до раждането всяка седмица на ехограф - при положение, че по принцип се полагат само 2 ЕХОГРАФА ЗА ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ. На етърва ми и казаха че трябва да махне бебето заради проблеми с бъбреците - беше в шестия месец - той беше човека който я свърза с  добър нефролог, назначи лекарства и я успокои, че всичко ще е наред - имаме си прекрасна племенница, която се роди миналия петък.
И за всичко това не е взел нито един лев
така че сами си правете изводите
Цитирай
Мисля, че за да се разсеят всякакви съмнения, би било добре jujumishka все пак да ни каже какви изследвания са и направени, за да бъдат отхвърлени диагнозите на обявения в некомпетентност лекар. Jujumishka, кажи ни най- накрая, ако обичаш! Или цялата идея е била да "хвърлиш бомбата", обвинявайки един лекар в некомпетентност и след това да му гледаш сеира? Е, май не се получи по план.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.