БТВ-интервю с Димитрина с деветте деца

  • 3 956
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
agent_provocateur я не й викай майка на тази! Обиждаш всички майки! А тази просто е за разплод! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 76
  • Мнения: 8 769
Моля, мерете си думите и без излишни грубости, обвинения и определения!

# 77
  • Мнения: 3 880
най малкото това са 9 бъдещи данъкоплатци на същата тая държава
не всяко дете е бъдещ данъкоплатец, някои цял живот си остават данъковземци Wink
Тя и майка им като се е родила на времето са я мислили за бъдещ данъкоплатец, но като гледам едва ли плаща данъци, по-скоро чака някой да й дава на нея и бъдещите данъкоплатчета Wink
Нищо против жената и децата й, да са живи и здрави, но семейното планиране хич не е за пренебрегване и всеки голям човек би трябвало да може да прецени до къде се простират възможностите му и да спре навреме. Това че обичала децата не е оправдание да ги ражда непрекъснато. Ние, които сме с по 1-2 само, да не би да не обичаме децата newsm78 малко криворазбрана тая обич.... И лекотата с която каза, че парното й се трупало с години... чак нещо като гордост се усети в думите й- ето виждате ли ние не си плащаме парното с години, че и лихви имаме, ама на кой му пука..... Shocked

# 78
  • Мнения: 4 965
Не жилището е проблемът в случая, я някои други неща - не-плащането на билетчето в градския транспорт, не-плащането на сметки (аз, ако пропусна 1, ще ме резнат), гледането на децата едно от друго, мизерията и мръсотията и т.н.
Какви данъци, какви 5 лв. Та това семейство има 2 жилища - една гарсониера и един 3-стаен и още искат.
Хайде сега. Не ми е до жилището - нека й го дадат, ама точно на мой гръб ще е и на гърба на всички, които редовно си плащат данъците и си дупчат прословутото билетче (това е най-най-малкото, но е факт за възпитанието на тези 9 деца).
Който иска, нека й дава жилище, ама не държавно, че и сметките за хиляди лева да й покрие, но тя и тогава ще претендира за още.

Относно "яд за жилището" - както казват едни наши комшии по граница - баш ме брига.
Аз имам 3 апартамента и 2 къщи, ама далеч не мисля, че това е достатъчно условие да народя куп деца и да пращам по-големите да мият някъде чинии (примерно) и после да дондуркат по-малките, докато аз (в същата стая, вероятно, че то при толкова деца надали майката и таткото остават насаме в спалнята) правя следващото.

Добре де, кажете някой от вас би ли родил 10 деца и какъв би бил минимумът условия (физически, финансови, психически и т.н.) за това?
Ама, честно и от сърце отговорете.

Защото аз наистина бих родила и 6, и 7, ама ми трябва много повече от жилище и пералня, за да го направя.

# 79
  • Мнения: 5 370
Абе аз ли съм единствената, която след като гледа интервюто, е ревала? Cry
В момента , в който дадоха момиченцето с бебето на ръце.... ми не издържах и се разплаках, егати.
Ако можеха само децата да си избират родителите.....ееееххххххх....
Нямам какво повече да кажа. Cry

Добре де, кажете някой от вас би ли родил 10 деца и какъв би бил минимумът условия (физически, финансови, психически и т.н.) за това?
Ама, честно и от сърце отговорете
.

Защото аз наистина бих родила и 6, и 7, ама ми трябва много повече от жилище и пералня, за да го направя.
И аз задавах този въпрос в миналата тема, ама никой не ми отговори.
За мене лично нормалният максимум е 3-4, който може да удържа на напъна-да прави и повече.

# 80
  • Мнения: 9 990
Azaf, Faithless- Peace, мислите ни са еднакви, дано децата се оправят и сами....

# 81
  • Мнения: 1 533

Аз друго се чудя, кога ги правят тези деца и къде? Как се намира усамотено място в толкова пълна къща!

# 82
  • Мнения: 5 370

Аз друго се чудя, кога ги правят тези деца и къде? Как се намира усамотено място в толкова пълна къща!
Като имаш и то предвид, че бащата спи в едната стая с едните деца, майката-в друга стая с другите деца.
Стискам палци на дечицата ...дано намерят един ден по-добро бъдеще за себе си.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 17:04 от Faithless

# 83
  • Мнения: 17
Аз пък се замислих за друго, в гонене на бройката лишават децата си от някои (не знам как да го определя) може би "семейни радости" - да се събере цялото семейство за вечеря или обяд, пътувания, излети, пикници, даже неделна разходка в парка или пък сладкарница. Ами детските рожденни дни с приятелчета и съученици.

# 84
Мнението ми не е формирано от един чут разказ за тези хора.И аман от тази национална черта вече.На черното бяло пък да се казва е друга такава черта... Tired
newsm10 Все пак винаги трябва да има по едно обратно колело,което всъщност не мисли точно така както е писало ,ами просто защо пък да не е на контра.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 85
На мен ми стана много мъчно за децата, още един апартамент няма да ги оправи.
В Русия имаше такова семейство с 11 деца , факт е , че от тези 11 деца само 2 имат по 1 дете, другите не искат и да чуят за дете, също така е факт , че нито 1 от тези деца не се вижда с родителите си.  Гледах филм за това семейство, това което расказваха вече порасналите деца беше ужасно.

# 86

Аз друго се чудя, кога ги правят тези деца и къде? Как се намира усамотено място в толкова пълна къща!

 Ми кой казва, че мястото трябва да е усамотено  Wink Щом са се справили така ефективно до сега, явно не им е проблем  Mr. Green

# 87
На мен ми стана много мъчно за децата, още един апартамент няма да ги оправи.
В Русия имаше такова семейство с 11 деца , факт е , че от тези 11 деца само 2 имат по 1 дете, другите не искат и да чуят за дете, също така е факт , че нито 1 от тези деца не се вижда с родителите си.  Гледах филм за това семейство, това което расказваха вече порасналите деца беше ужасно.

Можеш ли да кажеш как се казва филма и къде го гледа, бих искала да го намеря и да го видя и аз.

# 88
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета следях с интерес вашите мнения и реших да се включа и  аз EmbarassedИмам дъщеричка на 4 годинки и желание за още едно детенце,но първо навърших 36г.,второ честно казано много се претиснявам дали ще успея да се справим финансово с моята половинка.Що се отнася за жилище проблема си го решихме лично двамата ,без да ангажираме никой,е не е 100 квадрата,но все пак е дом постигнат с много труд и лишения.Някога нашите баби повечето са били многодетни,но стандарта на живот е бил различен,хубаво е да имаш много деца,но това незначи,че трябва да ангажираш цяла България със себе си Rolling Eyes

# 89
Някога нашите баби повечето са били многодетни,но стандарта на живот е бил различен,хубаво е да имаш много деца,но това незначи,че трябва да ангажираш цяла България със себе си Rolling Eyes
Напълно съм съгласна.
Още нещо само ще допълня.Някои от съфорумките изразиха мнение,че щели тези деца да имат изградена добра ценностна система???На мен някак си не ми се връзва добра ценностна система и НЕ плащането на данъци,наеми и парно.После да не се чудите защо са ви такива сметките за парното на пример.

Общи условия

Активация на акаунт