«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

÷ветарство и градина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

далече от «латото на лел€ ;(

ћнени€: 2 591
«дравейте, мами, 

не разбирам много от цвет€, но ги обичам и с удоволствие се грижа за тези, които имам... преди седмица се върнахме от пътешествие в чужбина със съпруга ми и там б€хме впечатлени от наличието на ... много чимшир.. оформен по неверо€тно красиви начини в саксии. и разбира се, ние решихме също да пробваме.

¬ече се сдобихме с н€колко клонки като за начало и с п€сък.

¬ъпросът ми е - ще стане ли нещо, ако го засадим сега (началото на февруари е все пак) или ще тр€бва да изчакаме, и евентуално - до кога? ќсвен това бихме искали да засадим и едно сандъче за прозореца на северната ни ста€, където не вире€т други цвет€ - подход€щ ли е чимширът за това? –асте ли бързо той и колко време ще бъде необходимо, за да започнат да се прав€т различни форми от него? ¬същност мисл€, че този, нормални€т чимшир, който има в почти всеки български двор, е подход€щ за тази цел, защото четох и че има н€какви декоративни видове!

май много станаха въпросите, но предварително ћЌќ√ќ ¬» ЅЋј√ќƒј–я за отговорите!

Hug  bouquet
÷итирай

в Ѕургас

ћнени€: 3 251
Целият двор на родителите ми е с такъв чемшир, оформен е на една височина и образува "тераски"/райончета в които майка ми засажда цветята си. Образуват се бордюри с еднаква височина. Много е красиво, особено на пролет. И сега е красиво, тъкмо са разцъфнали кокичетата, които са засадени точно до корените му.
Знам, че на пролет/март месец/ баща ми го разсаждаше чрез клонки и после иска много поливане, докато се захване. След може би година започва оформянето. А за изложението не знам, имат и на северния двор/там е много ветровито и студено/ и на западния - и на двете места си вирее чудесно.
« ѕоследна редакци€: вт, 06 фев 2007, 12:51 от —апфира »
÷итирай
 ак точно се засаждат клонките? “р€бва ли първо да сто€т във вода за да пуснат корени или направо така се засаждат?
÷итирай

ћнени€: 8 505
≈динственото,което зна€ за чимшира е,че расте много бавно и че обича на открито.Ќа терасата би му било много по-комфортно,отколкото в ста€та.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 794
“р€бва да се полива доста.
¬нимавай кога го оформ€ш, защото могат да му изсъхнат клонките и листенцата
÷итирай

в Ѕургас

ак точно се засаждат клонките? “р€бва ли първо да сто€т във вода за да пуснат корени или направо така се засаждат?
Ќикакво стоене във вода, направо се забожда, но после му тр€бва обилно поливане и добър дренаж, ако е в сакси€.
÷итирай

софи€

ћнени€: 618
чемшир от клонки - трудна работа.....вече навс€къде продават вкоренени растени€ с вс€какъв размер и цена...мо€т съвет е направо да си купите и посадите напролет...
а за оформ€не на фигури от него ще тр€бва да се запасиш с мноооого търпение и време Laughing
÷итирай

аз знам, че се зас€ва в песъклива почва /и дори в п€сък/, не се вкорен€ва във вода - в това съм сигурна Embarassed

а що се отнас€ до готовите растени€, никъде не съм виждала да продават чимшир в цветарските магазини! вчера пак направих един тур из т€х! не съм от —офи€ обаче!  ooooh!

а там, където б€хме, го продаваха в саксии направо оформен, но само цвет€ не помъкнах  hahaha
÷итирай

софи€

ћнени€: 618
а що се отнас€ до готовите растени€, никъде не съм виждала да продават чимшир в цветарските магазини! вчера пак направих един тур из т€х! не съм от —офи€ обаче!  ooooh!

в градинските центрове тр€бва да се търси Peace
÷итирай

Ќеусп€ла да изб€га от корените си

ћнени€: 701
јз се скъсах да сад€ и не се хваща и това е... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
«а първи път да не ми се хване цвете... #Cussing out
÷итирай

titini, ти съвсем ме отча€! аз за първи път ще сад€ чимшир  Embarassed

обещаха ми в един цветарски форум вкоренени клончета, ако го развъд€, може и аз да раздавам Hug

иначе има в интернет по разни сайтове на разсадници, но в момента не се предлага, понеже не му е сезона  #2gunfire

÷итирай

густо майна ‘илибето

ћнени€: 5 395
ѕродават го в саксии и не е скъп. ќт клонче ще е нужно мнооого време докато порасне. јз гледам на терасата 2, растат бавно.
÷итирай

в Ѕургас

Aз се скъсах да сад€ и не се хваща и това е... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
¬ цветарските магазини се предлагат едни смеси за бързо вкорен€ване / пробвах с едни теменуги/, можеш да опиташ с това.
÷итирай

¬ цветарските магазини се предлагат едни смеси за бързо вкорен€ване / пробвах с едни теменуги/, можеш да опиташ с това.

не съм знаела за т€х! още днес ще провер€! мерси за инфото!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора